Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany na Forum
Autor Wiadomość
Meisarcha

Podziękowania: 78/120
Wysłany: 2017-06-01, 20:12   Zmiany na Forum

I. Nowe miejsca
Jak zapewne zauważyliście zmienił się układ. Dołożyłem część, która nie pochodzi z Gry, a jedynie z modyfikacji. Na usprawiedliwienie podam, że dzielnica dotyczy modów. Po prostu dobrze byłoby, by Forum było bardziej czytelne, a Bramy nie tak mocno zapchane. Zmiana ta będzie jedną z nielicznych w samym wyglądzie Forum - przynajmniej w chwili obecnej.
Sesje i Sieciówki/liga wylądowały w Cmentarnej, jeśli jednak znajdą się ludzie chętni do organizacji - przywróci się od bardziej żywych okolic.

II. Ukryte komnaty
Niektórych z Was zbulwersował fakt, iż nie będzie przyzwolenia na nietolerancję itp. rzeczy. Jest tyle innych miejsc w necie, które są tym skażone. Może powinniście "wyzywać się tam, a na CoB wbijać, by popisać o BG?
Ktoś zwrócił uwagę, że nie było większych polemik - nie, bo większość ludzi o odmiennych poglądach już stąd odeszła (a wraz z nimi większość siły twórczej). A dobrze by było, by CoB znów był domem dla wszystkich. Nie ma to na celu dyskryminowania Was, szanowni panowie, którzy nie podzielacie tej wizji;), ale obronę tych, którzy takiego stylu nie pochwalają, przed Waszą agresywną i bazującą na uprzedzeniach retoryką. Tym bardziej, że są na Forum miejsca przeznaczone do wszelkich brewerii - pojechania po osobach o innym kolorze skóry, przekonaniach, orientacji, wyznaniu, pociśnięcia po firmie produkującej gry, która zdaniem niektórych leci tylko na kasę - naprawdę o wszystkim. Ale pozwólcie na głównym nurcie CoBu żyć wszystkim. Wolność, jak wszystko, ma swoje granice.
Zapraszam do zgłoszeń TUTAJ.

III. Ogólna zapowiedź
Naprawdę zamierzamy odrodzić CoB, zebrać jeszcze raz tak wspaniałą grupę (bo są ludzie i jest w nich potencjał, który teraz niektórzy z nich wytracają na bezpłodne gadki), jak przed laty i opisać wersje Enhanced (mogę zapowiedzieć, że niedługo powstanie opis do I części - tak, jak wszystkie produktu CoBu - najwyższej jakości). Do tego mamy w zanadrzu wiele innych pomysłów i idei, którymi chcielibyśmy się podzielić z Wami (i wszystkimi ludźmi). Tłumaczenia, korekty, opis WoBG, Zew Wichru i sporo innych FoGowych modyfikacji - jest to dalekosiężny plan, lecz z całą pewnością realny.

EDIT: Zmieniłem hejterów, niech będzie;)

Podziękuj autorowi tego posta

anoim2666

Podziękowania: 47/17
Wysłany: 2017-06-01, 20:32   

A nie uważacie, że najpierw wypadało by się przedstawić? Pojawiacie się znikąd, nikt was nie zna, a wy od tak nagle wywracacie wszystko do góry nogami. Nie uważacie, że trzeba by napisać kto wam w ogóle dał uprawnienia do przeprowadzania zmian? To Wy powinniście wyjaśnić co się stało ze starą administracją, a nie Vinci. Z tego co widzę, zdezorganizowaliście wszystkie dotychczasowe grupy. Avatar Mystry się zmienił, przez co wnioskuję, że z kim innym będę musiał się kontaktować w sprawie tekstów do dubbingu WoBG. Nie można było najpierw poinformować o zmianach o dopiero potem je wprowadzać? Jakbym był fanem teorii spiskowych to bym napisał, że ktoś zhakował stronę, wywalił dotychczasowych adminów i zaczął robić wszystko po swojemu. Tak to przynajmniej wygląda.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
neuromancer, Kliwer
Damianus_NT 
beamdog hater

Podziękowania: 91/21
Wysłany: 2017-06-01, 20:43   

Anonimowy zarząd jest bardzo wygodny. Bo raz, że nikogo nie pociągniesz do odpowiedzialności, a dwa, że taka osoba ma alibi na wszystko, i może robić co jej się żywnie podoba. Skąd możemy wiedzieć, że ta cała rada, to nie jest jeno pojedyncza osoba z nieco rozdmuchanym ego i nie do końca czystymi zamiarami? Nawet jeśli to grupa, to zapewnie wybrana przez wspomnianego szefunia, który uskutecznia tzw. kolesiostwo. A później taki jegomość usiłuje promować się jako apolityczny.

W podobny sposób upadały już zagraniczne fora tematyczne, a nawet fora w Polsce (Tawerna Hrothgara).
Ostatnio zmieniony przez Damianus_NT 2017-06-01, 20:44, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
Kliwer
Meisarcha

Wysłany: 2017-06-01, 20:44   

Na szczęście zwolennikiem takich teorii nie jesteś.
A poważniej - na tym właśnie polega Rada Sześciorga. I nie, Forum nie zostało zhakowane.
Jeśli ogarniam kompetencje, to osobą, z którą teraz powinieneś się kontaktować jest Avatar Azutha. Myślę jednak, że żaden z Avatarów nie będzie ingerować w Twoje ustalenia.

Aristo 
Legenda

Podziękowania: 163/130
Wysłany: 2017-06-01, 23:49   

Nie wiem w sumie, o co tyle krzyku.

Demokracji na forach i tak nie ma i z zasady być nie może. Pomysł z Radą ma swój urok (oparcie o lore), choć jeśli Radnymi są użytkownicy Forum, to muszą – jak się domyślam – operować dwoma kontami: “imiennym” i funkcyjnym. A że Radni są anonimowi? Czy coś szczególnego z tego wynika? Tak samo anonimowe są tak naprawdę wszystkie inne nicki użytkowników.
Na razie dostrzegam zarówno plusy, jak i minusy tej zmiany.

Plusy:
- likwidacja zbytecznych Grup;
- reorganizacja dzielnic na Forum;
- wydzielenie szczególnie drażliwych tematów (m.in. polityka) w zastrzeżone miejsce – z pozoru dziecinada, ale trafiali się przecież i tacy wrażliwcy (n.p. Nobanion, Gedeon), którzy opuścili Forum dotknięci wypowiedziami z tego rodzaju tematów.

Minusy – dyplomacja/komunikacja:
- przede wszystkim należało zacząć od uzasadnienie tej zmiany, co nie byłoby przecież trudne biorąc pod uwagę, jak wyglądało wodzowanie od dłuższego czasu (generalnie tylko Vinci trochę tu pilnował oraz – gdy coś się działo – zaglądał Marlong);
- jeśli nie udało się zaangażować do Rady dotychczasowych Wodzów, to i tak bez względu na wszystko (sposób i okoliczności rozstania) należało im na wstępie podziękować;
- błąd taktyczny: jeśli ma być Rada, to zmian nie powinien ogłaszać tylko jeden z jej członków, ani też sam brać na siebie pierwszych reakcji na wstrząs (zakładam oczywiście, że stanowiska w Radzie zostały zajęte już wcześniej, w innym razie taka zmiana byłaby szaleństwem i prowizorką).

No cóż, tyle moich pierwszych spostrzeżeń. Pozostaje życzyć, by nowym zarządcom Grup udało się nie tylko ocalić to miejsce, ale też wzbogacić jego dorobek. Powodzenia!

Meisarcha

Wysłany: 2017-06-02, 00:09   

Witaj Aristo!
Dzięki za opinię (za powyższe także - Anoimie i Damianusie, jakoś nie podziękowałem, tej drugiej nawet nie zauważyłem)
Aristo napisał/a:
- przede wszystkim należało zacząć od uzasadnienie tej zmiany, co nie byłoby przecież trudne biorąc pod uwagę, jak wyglądało wodzowanie od dłuższego czasu (generalnie tylko Vinci trochę tu pilnował oraz – gdy coś się działo – zaglądał Marlong);

Ja nie chcę robić żadnych rozliczeń i wypominań - napisaliśmy sobie to na privie i temat zamknięty. Chcę, by Wodzowie (w tym i wcześniejsi) zostali zapamiętani z ich heroicznych zmagań: L`f - duża część solki do ToB, część BNów, solka FfT, Pieśń i wiele innych rzeczy (nie mógłbym nie wspomnieć o nowym, magicznym layoucie Wrót opracowanym wraz z Kirarą, choć głównie przez nią), Vinci - świetne opisy 60 NPCów, i jeszcze lepsze solki, do tego super komiksy i bezcenne poczucie humoru, Philoos - i jego walka z TDD oraz tłumaczeniami i wreszcie last but not least Marlong - doskonały forumowy technik i opisywacz, twórca naszej Strony i Galerii (oraz Saradush).
Masz rację, że powinienem przygotować notkę pożegnalną, ale wyszło jak wyszło (trochę nam dzisiejszy pad pokrzyżował szyki - również w powitaniu przez pozostałych Radnych). Czynię to teraz - dziękuję, wykonaliście niegdyś kawał naprawdę wyjątkowej roboty. I powodzenia we wszystkim.

EDIT: Drobne poprawki

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 113/139
Wysłany: 2017-06-02, 21:43   

Aristo napisał/a:
Plusy:
- likwidacja zbytecznych Grup;
- reorganizacja dzielnic na Forum;
- wydzielenie szczególnie drażliwych tematów (m.in. polityka) w zastrzeżone miejsce – z pozoru dziecinada, ale trafiali się przecież i tacy wrażliwcy (n.p. Nobanion, Gedeon), którzy opuścili Forum dotknięci wypowiedziami z tego rodzaju tematów.

Z pierwszymi dwoma zdecydowanie się zgadzam. Nie ma już tego kolorofonu w "stopce". Sześciu Radnych i sześć Filarów daje jakieś pojęcie o tym, co tu się w ogóle dzieje (albo ma się dziać), i kto jest za co odpowiedzialny. Dodatkowo wszystko wskazuje na to, że swoją Grupę i miejsce w Radzie (mam nadzieję, że nie podpadam teraz pod warna :roll: ) ma i dradiel. Chyba zasłużenie, skoro utrzymywał to Forum przy życiu przez tak długi czas, gdy wszystkie inne przejawy aktywności więdły.
Z kolei betryzacja Forum... Zobaczymy. Może rzeczywiście będzie to bardziej przyciągać niż odpychać użytkowników. Z moimi przekonaniami to się akurat kłóci, ale niech! No i obawiam się, że jak ktoś jest z natury obrażalski, to się i w specjalnej komnacie obrazi.
Nowy podział Dzielnic też jest ok. Oddzielenie Sagi od Modów trochę rozluźnia atmosferę. Ta cała Arena, to chyba też z jakiegoś moda.
I jeszcze ta anonimowość. W sumie masz rację Aristo; tutaj wszyscy są anonimowi przez cały czas. Tyle samo wiedziałem o morganie, jak się pierwszy raz do tłumaczeń zgłaszałem, co teraz wiem o Namarsze. Ta aura tajemniczości ma swój urok.

anoim2666

Wysłany: 2017-06-03, 11:33   

Ta anonimowość to tworzenie niepotrzebnej szopki, bo i tak za kilka tygodni każdy będzie wiedział kto znajduje się w Radzie. Wszyscy tutaj są anonimowi o tyle, że nikt nie podaje swojego prawdziwego nazwiska. W środowisku BG na różnych forach, każdy chyba operuje tym samym nickiem i pod nim rozpoznawalny. Teraz znika odpowiedzialność za ewentualne popełnione błędy, bo przecież nie użytkownik X był adminem tylko Meisarcha. Osoby stojące na samej górze powinny pokazywać się otwarcie bo jak inaczej chcą wzbudzić czyjeś zaufanie? Równie dobrze może się okazać, że w Radzie są kompletnie randomy, które pierwszy raz zobaczyły forum na oczy. Tego typu akcje były by w porządku 17 lat temu, kiedy to wszystko dopiero startowało, a nie teraz kiedy gra ma prawie 20 lat.

Meisarcha

Wysłany: 2017-06-03, 11:45   

Wyobraź sobie ponad 100-tys. miasto (czyli w tamtych realiach naprawdę duże; stolicę 3 milionowego państwa na dodatek), w którym nagle przejmuje władzę grupa 6 ludzi (a w realu każdy ma jakąś sylwetkę). I choć ta sytuacja trwa ponad 100 lat, tajemnica trwa. A tutaj to "tylko" Forum. Wiem, że wielu z Was boli, że jest jakaś tajemnica, do której nie macie wglądu, ale takie jest życie. I nie sądzę, by ktokolwiek rozpracował skład Rady (oczywiście każdemu wolno sądzić, jak sugeruje zacny L`f, że za wszystkim stoi morgan - morganus imperatrix mundi;P - choć byłoby to odbieraniem zasług innym Radnym). A patrząc na zaciekłość, z jaką Rada jest atakowana (a zwłaszcza była) - dobrze, że jest ktoś, kto zbierze to na "klatę" i pozwoli innym spokojnie działać.

EDIT: Mały dopisek w 1. zdaniu

anoim2666

Wysłany: 2017-06-03, 12:53   

Jeśli uważasz, że system sprawdzi się, bo sprawdził się w książkach, to zostaje mi tylko życzyć powodzenia. Żyjemy w nieco innych realiach i mamy nieco inną mentalność niż ludzie z FR. Na samej górze powinien stać ktoś na kogo będzie można zrzucić winę. (...)
A tak BTW skoro to jest Rada to niech ona działa, bo radny od korekty nie pojawił się w ogóle, a chciałbym z nim ustalić kwestie dubbingu WoBG.
Jeszcze bym dodał coś do zmian w wyglądzie forum. Sugeruję komnatę z korektą zamienić z tą z modowaniem. Myślę że wtedy to będzie wyglądać.

EDIT: Usunięto wtręt polityczny. - M
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2017-06-03, 13:21, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
Kliwer
Meisarcha

Wysłany: 2017-06-03, 13:24   

anoim2666 napisał/a:
Sugeruję komnatę z korektą zamienić z tą z modowaniem.

Masz na myśli kolejność, nazwę czy co?
anoim2666 napisał/a:
zostaje mi tylko życzyć powodzenia.

Spokojnie, poradzimy sobie. I - mimo wszystko - dzięki.

Damianus_NT 
beamdog hater

Podziękowania: 91/21
Wysłany: 2017-06-03, 13:37   

Cytat:
Wiem, że wielu z Was boli, że jest jakaś tajemnica, do której nie macie wglądu, ale takie jest życie.

I tutaj wychodzi jedynie na wierzch w jaki sposób myślisz, Meisarcho. "Boli was bo nie wiecie... a ja wiem! Ha! Jestem od was lepszy." Pokrywa się to z manierą jaką opisujesz nowe zasady działania forum. Sprawiasz wrażenie człowieka, który uważa się za lepszego od innych. Takiego, który zawsze musi mieć rację. Jedyny, słuszny miłościwie nam panujący.

Chciałbym zauważyć, że gdyby anoim2666 myślał podobnie jak Ty, i go faktycznie "bolało", że ktoś wie więcej niż on, to zaczął by zapewne od przełączenia forumowego profilu na ukryty, bo przecież wtedy "ja was widzę, ale wy mnie nie!" (btw. to nie jest przytyk do osób korzystających z tej opcji; mogą mieć ku temu swoje powody). Z tego co widzę cała ta anonimowość nikogo nie przekonuje.
Na koniec będzie tak, że jak jeden z "radnych" pozostawi po sobie złe wrażenie, i przyjdzie mu odejść na emeryturę, to jego następca będzie mieć pod górkę.

Cytat:
oczywiście każdemu wolno sądzić, jak sugeruje zacny L`f, że za wszystkim stoi morgan

Nie wiem czy morgan, ale nawet gdyby Vinci i L`f milczeli w tej sprawie, to strzelał bym, że właśnie on. Wspomniane wpisy dot. nowych zasad forum, zarówno pod względem stylu jak i treści, cho*ernie przywodzą na myśl morgana i jego poglądy.

I żeby nie było, to ja morgana szanuję (choć sadzę, że on nie zawsze szanuje innych) i uważam, że zrobił (i nadal robi) dużo dobrego dla CoBa. Za wszystkie prace nad tłumaczeniami i lata aktywności (najwięcej postów na forum!), należy się uznanie i wdzięczność. Plus, cały czas można się z nim skontaktować, a on służy radą i wyciągnie pomocną rękę w razie potrzeby. Niewielu jest u nas takich, którzy poświęcili portalowi tyle czasu.
Plus, tak szczerze powiedziawszy, to ja morgana, kurczę, lubię. Kilka wrzut na ShoutBoxie, sprzeczne poglądy (pod niemal każdym względem), i wlepienie niedorzecznego warna, to za mało, bym miał kogoś przekreślać. Ale podobnie jak Vinci i L`f, bałbym się dawać mu całkowite zwierzchnictwo nad forum, bo czasami jednak płynie ; )

EDIT: Lekko przycięto, w miejscu zaznaczonym. - M
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2017-06-03, 13:41, w całości zmieniany 2 razy  

Meisarcha

Wysłany: 2017-06-03, 13:52   

Damianus_NT napisał/a:
jak jeden z "radnych" pozostawi po sobie złe wrażenie, i przyjdzie mu odejść na emeryturę, to jego następca będzie mieć pod górkę.

Grozi to raczej tylko Mersarsze, który skupia się na funkcjonowaniu Klanu, przez co jego PR nie jest - w oczach niektórych - zbyt dobry, czy jak to jesteś łaskaw ująć, pozostawia po sobie złe wrażenie. Jego następca, jeśli nie będzie chciał się z tym mierzyć - zawsze może wybrać inne modus operandi Klanu, ale obecnie jest ono takie.
Do reszty nie będę się odnosił, bo i, po prawdzie, nie ma do czego. Temat zresztą zakrawa, że jest ciągnięty na siłę, by podtrzymywać niezdrowe sensacje;)

anoim2666

Wysłany: 2017-06-03, 15:28   

Cytat:

Masz na myśli kolejność, nazwę czy co?

Kolejność. By komnata z korektą była pod tą z tłumaczeniem. Myślę, że to będzie lepiej wyglądać.

Więcej szczegółów
Meisarcha
Meisarcha

Wysłany: 2017-06-03, 15:31   

W sumie masz rację, choć dam w takim razie Doki nad Mosty (w końcu żelazna kolejność - mody muszą zostać stworzone, by można je tłumaczyć, a przetłumaczone, by można dokonać ich korekty).
Dzięki za propozycję.
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2017-09-30, 00:59, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu