Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany, zmiany, zmiany!
Autor Wiadomość
Obwoływacz

Posty: 43
Podziękowano 15 razy
Wysłany: 2017-06-01, 15:30   Zmiany, zmiany, zmiany!

Z knajpy z rumorem wytoczył się Herold.
Cała jego prezencja zdradzała wielodniowy ciąg, na oko trwający z dwa miesiące. Tuż za progiem wywinął orła, po czym z wysiłkiem podniósł się na kolana i otrzepawszy z grubsza ubranie opadł na dłonie i kontynuując podróż w stronę podestu na czworakach, mówił na wpół do siebie:
- Się porobiło, heh... No, mili ludzie, ale - jak na mnie - mają trochę za mocne głowy... No, panie, ale to Radni. No, zobaczymy... Się porobiło...
Osiągnąwszy cel tej heroicznej wyprawy wszedł na podest, przy czym korzystając z poręczy doprowadził się do postawy pionowej. Troszkę jeszcze ochędożył swój ubiór, wypił nieco wody ze stojącego nieopodal naczynia, którym był wazon z jakimiś kwiatami. Po czym wyraźnie silniejszy raz jeszcze sięgnął do trzewi i uwolnił swój tubalny głos:
- Witajcie mieszkańcy Athkatli! Wszystkim wokół i każdemu z osobna ogłaszam, co następuje! Stanowiska Wodzów i Namiestników dzielnic zostają zniesione! Do władzy nad Athkatlą przywrócona zostaje Rada Sześciorga! Oto ona!
Na te słowa drzwi wspomnianej wcześniej gospody ponownie się otworzyły i wyszło z niej sześć osób. Postawa ich była dostojna, rzekłbyś delikatny blask spowijał ich wysokie, otulone płaszczami postaci. Chód ich był dziarski, emanujacy pewnością. Ta biła zresztą z całych ich sylwetek. Twarze mieli zasłonięte maskami, przedstawiającymi symbole ich bóstw. Po chwili osiągnęli podium, wspięli się na nie i zajęli miejsca w dalszym planie.
Ujrzawszy, że już zajęli swoje pozycje, Herold kontynuował.
- Pierwszym Radnym jest Meisarcha, który będzie nadzorował całość prac w Klanie, będzie też przedstawiać wspólne stanowisko Rady i reprezentować Klan.
W trakcie gdy to mówił, przybliżył się Radny spowity złotym blaskiem, złożył delikatny ukłon, po czym stanął pośrodku sceny. Gdy prezentacja się zakończyła, Herold podjął przemowę.
- Drugim Radnym jest Tessarcha, który obejmie pieczę nad Grupą Korektorów, od dziś czczących Azutha!
Przybliżył się spowity granatową poświatą Radny, ukłonił się i zajął miejsce po prawicy Meisarchy. Herold kontynuował.
- Trzecim Radnym jest Namarcha. Obejmie on Grupę Tłumaczy, Gwiazdy Mystry!
Spowity turkusowym blaskiem Radny powtórzył rytuał i zajął miejsce po lewicy Meisarchy. Herold wrócił do prezentacji.
- Czwartym Radnym jest Pommarcha, który będzie opiekował się modderami, Uczniami Gonda!
Otulony akwamarynową poświatą Radny powtórzył gesty swych poprzedników i zajął miejsce po prawicy Tessarchy. Herold powrócił do swego zajęcia.
- Piątym Radnym jest Iltarcha, który będzie koordynował prace Kapłanów Oghmy, zajmujących się gromadzeniem wiedzy o świecie i opisywaniem go!
Otoczony delikatnym oliwkowym blaskiem Radny zachował się identycznie, jak poprzednicy, zajmując na końcu miejsce po lewicy Namarchy. Po tym ponownie odezwał się Herold.
- Szóstym Radnym jest Dahaunarcha, który będzie miał pieczę nad wszelkimi działaniami związanymi z World of Baldur's Gate!
Radny, którego otaczała ciemnozielona poświata, uczynił to, co pięcioro jego poprzedników, zajął miejsce po prawicy Pommarchy. Ujrzawszy, że już stoją w należytym porządku, Herold powiedział jeszcze:
- To wszystko, co miałem Wam do zakomunikowania! Dziękuję za uwagę i życzę miłego dnia!
To rzekłszy oddalił się - jak zwykle - w sobie tylko znanym kierunku.
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2017-06-01, 15:35, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Meisarcha
Avatar Bhaala


Posty: 583
Podziękowania: 75/114
Wysłany: 2017-06-01, 15:33   

Preambuła

My, z bogów łaski, Rada Sześciorga Athkatli wszem wobec i każdemu z osobna ogłaszamy, co następuje:
Pragniemy, by CoB ponownie stał się taki, jak niegdyś - prężnie działający, skupiony na Sadze Baldur's Gate i modach. Merytoryczny i otwarty. By był źródłem wszelkiej wiedzy, a jednocześnie, by każdy mógł czuć się tutaj jak w domu, nie epatowany agresywnymi poglądami innych.
Z tego względu zmieniamy sposób zarządzania działalnością Klanu.

Rada Sześciorga Athkatli

Naszą propozycją jest Rada, której anonimowi członkowie skupiają się przede wszystkim na pracach swoich Grup, a z drugiej od tych Grup otrzymują wsparcie (w postaci efektów ich prac). W ostatnich latach pojawiły się nowe wyzwania, których realizacja może przysporzyć nam - wszystkim CoBowiczom, jako uczestnikom tej społeczności i ją współtworzącym, niebywałej chwały, pozwoli być może nawet przebić dni tej minionej, której zawdzięczamy to, co osiągnęliśmy jako CoB. Oczywiście wpływ na całokształt miały dziesiątki, jeśli nie setki osób - Wodzowie, Klanowicze (obecni i przede wszystkim byli), Gwiazdy Mystry, Uczniowie Gonda, Kapłani Oghmy, Namiestnicy innych domen Klanu etc. Dzieło ich służyło, służy i służyć będzie tysiącom ludzi - graczom, twórcom modów, tłumaczom itd.
Takiego CoBu chcemy!

I. Dzieło

W tym celu pragniemy oprzeć naszą działalność na Filarach - Grupach, których obszar zainteresowań konstatować będzie działalność Klanu Children of Bhaal. Pragniemy angażować się w opisywanie Sagi BG i nowych jej wersji, modów do niej - także w wersji zawartej w WoBG. Ponadto planujemy nie mniejszą aktywność Tłumaczy, wspieranych obecnie przez Korektorów oraz - last but of course not least - reaktywację FoGowego Modowania. O planach nieco szerzej opowie każde z nas po niniejszym expose.
Jedno możemy powiedzieć: CoB nasz widzimy wielkim - wielkim wspólnym dziełem wszystkich Athkatlan.

II. Kultura

Nie możemy jednak nie dokonać konstatacji, że jedną ze słabości CoBu jest to, co jednocześnie stanowi jego siłę - czyli, że - w przeciwieństwie do istniejących miejsc (międzynarodowych) - staje się dla użytkowników domem (w końcu są oni mieszkańcami Athkatli) - znajdują oni sobie tu miejsce, poruszają wiele spraw niezwiązanych z samą grą. To sprawia, że rodzą się konflikty, ludzie częściej się obrażają, bądź obrażani się czują. Chcielibyśmy (i jako Rada dołożymy wszelkich starań), by żadne ideologie nie stawały się dominujące, by nikt nie czuł się z powodu swoich poglądów czy orientacji (o ile nie stoją one w sprzeczności z prawem) represjonowany. Nie ma także przyzwolenia na jakąkolwiek agitację polityczną czy religijną. Podobnie ma się sytuacja z tzw. "hejtowaniem" - tutaj nie będzie na to miejsca. My - jako Radni - będziemy stali ponad takimi rzeczami, dbając o porządek i respektowanie tej idei.
Pamiętajcie jednak: CoB to przede wszystkim miejsce poświęcone Baldur's Gate.

III. Poszanowanie

Chcemy także, by CoB powrócił do pewnego kośćca moralnego - dlatego jesteśmy i będziemy przeciwni wszelkim "brudnym zagrywkom", jak publikowanie mogących godzić w osobę drugą informacji z privów. Jest to wysoce nieetyczne i stanowi jawne pogwałcenie netykiety - takie zachowania będziemy piętnować, a ich autorzy będą musieli się liczyć z konsekwencjami.
Każdego mieszkańca Athkatli obowiązują jej Prawa.

Postanowienia końcowe

Rzeczą oczywistą jest, że każdy z nas ma swoje przekonania, dlatego - byśmy pisząc o prywatnych poglądach nie nadszarpywali autorytetu Rady, bądź nie mieszali tegoż do polemik, w których każdy z nas jest zwykłym obywatelem Athkatli - pragniemy, aby nasze personalia pozostały naszą tajemnicą, by chwała spływała na partycypujących w dziełach, nie ich koordynatorów - nam wystarczy uznanie dla naszych dzieł. Dlatego też pragniemy, by nasze dane nie stawały się przedmiotem dyskusji, rozważań czy tym bardziej informacją - być może zdarzy się, że niektórzy poznają imię kogoś z Rady, prosimy jednak, by w takim przypadku zachować to w tajemnicy - także w waszym interesie (co myślę, udało się wykazać powyżej - nasza funkcja nie będzie bowiem stawiać nas w uprzywilejowanej pozycji).
Konta Radnych nie są naszą własnością, a związane są z funkcjami, które pełnimy.

Zakończenie

Wkrótce przedstawimy Wam nową wizję Athkatli i Wrót Baldura.
Ku chwale Athkatli i Klanu CoB!
Dan 1 Kythorn roku KD 2017.
Rada Sześciorga Athkatli
  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
psychozof
Iltarcha
Avatar Oghmy


Posty: 8
Wysłany: 2017-06-03, 14:25   

Witam wszystkich.
Mam nadzieję, że wybaczycie iż odzywam się dopiero po pewnym czasie od wprowadzenia zmian na forum nie zaś od razu. Odnoszę wrażenie iż niektórzy z Was sądzą iż czeka nas trudny czas, liczę, że będzie zgoła inaczej i ruszymy znacząco do przodu z kilkoma projektami jakie obecnie znajdują się 'na warsztacie'. Nikt nie planuje siać na forum terroru i cenzury ponad miarę wiec weźmy wszyscy głęboki oddech i róbmy swoje :wink:

Przy okazji zapraszam oczywiście wszystkich chętnych do wstępowania w szeregi Kapłanów Oghmy jeśli tylko znajdą czas i chęci. Pozdrawiam.
_________________
  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Meisarcha
Avatar Bhaala


Posty: 583
Podziękowania: 75/114
Wysłany: 2017-09-30, 23:37   

Zgodnie z uczynioną na poczatku naszych rządów obietnicą, przedstawiamy Wam nasze avatary (je widzieliście już od ok. 2 tyg.) oraz sygnaturki (mamy nadzieje, że Technarcha je dopracuje, by wyświetlało je prawidłowo, bo mimo zdefiniowania, wciąż je przeskalowuje do jakichś wydumanych rozmiarów). Troszkę późno, ale za to przyznacie, że robią wrażenie;) Praca to była zbiorowa - avatary na podstawie podręcznikowych (z 2 ed.) stworzyła osoba spoza Forum, sygnaturki to wewnętrzne dzieło.
Księgi w dalszym ciągu nie są kompletne (do nich wioda odsyłacze sygnaturek), ale wkrótce powinniśmy zasiąść do ich pisania.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group