Poprzedni temat «» Następny temat
Bugi w WoBG, Część II
Autor Wiadomość
dradiel 
Przyjaciel Klanu
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 698/106
Wysłany: 2017-11-05, 06:32   

W załączeniu plik, który naprawia cutscenkę pod kątem gry multiplayer w przypadku Sekcji.

Co do BoneHill, to musisz sprecyzować co się dzieje u Ciebie. Bo u mnie bez problemu na Twoim sejwie zostaję przeniesiony przez Peltara ze świątyni na wyspę.

CMCUTAND.zip
Pobierz Plik ściągnięto 18 raz(y) 368 Bajtów

Podziękuj autorowi tego posta

nowyU

Podziękowania: 20/161
Wysłany: 2017-11-05, 12:06   

Dzięki Ci za sprawną odpowiedź. Możesz napisać gdzie mam plik wkleić, w całym katalogu z grą, nie znalazłem takiego pliku na podmianę. Z tego co widzę wszystkie .bcs są w Override.

Co do BoneHill to faktycznie teraz dialog z Peltarem po teleportacji zaskakuje, wcześniej sytuacja wyglądała podobnie jak w sekcji. Prawdopodobnie miało to jeszcze miejsce przed aktualizacją z 1.68 do 1.73.

Jeżeli możesz, napisz co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, na wypadek gdyby sytuacja znowu się powtórzyła.

dradiel 
Przyjaciel Klanu
Jeździec Shaundakula

Wysłany: 2017-11-05, 12:27   

Oczywiście do override.

Kiedyś ktoś już zgłaszał problem z wejściem na SoBH na multiplayerze i wtedy to naprawiłem. Nie pamiętam kiedy to było, więc jeśli nie miałeś ostatniej wersji WoBG, to całkiem możliwe, że dlatego miałeś problem.

Przyczyną są po prostu błędy w skryptach cutscenek. Być może, gdzieś jeszcze takie cutscenki są, ale ja nigdy nie testowałem WoBG pod kątem gry multiplayer.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
nowyU
Kelkorn

Wysłany: 2017-11-12, 00:01   

Mam problem z modem SoS. Mianowicie po skończeniu spotkania w karczmie i zgodzeniu się na podroż do Soubar znika HUD (tak jakby cały czas nadal odgrywała się cut-scenka). Spotkał się ktoś z czymś podobnym?

dradiel 
Przyjaciel Klanu
Jeździec Shaundakula

Wysłany: 2017-11-12, 06:25   

Prześlij sejwa sprzed cutscenki.

Kelkorn

Wysłany: 2017-11-12, 12:14   

Udało mi się rozwiązać problem. Związany on był ze skryptem chłopca stajennego sprzątającego i zamykającego tawernę. Jeżeli nasza drużyna blokowała mu ścieżkę podczas 'sprzątania' gra rozpoznawała cut-scenkę jako niedokończoną. Rozwiązałem to w ten sposób że przed startem całej sekwencji (gdzie jeszcze mamy parę sekund na reakcję) udało mi się umieścić drużynę w jednym z pokoi gdzie nie blokowali chłopca. Później już wszystko działa prawidłowo :)

Sand Glokta

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2017-11-24, 09:40   

Witam

Mam problem przy World's Of Baldur's Gate. Mianowicie nie mogę wejść do kopalni Nashkel, po rozmowie z żołnierzami dwóch z nich znika, ale nie pojawia się ikonka wejścia do środka, cały czas nie da się wejść. Czy ktoś poradziłby mi jak rozwiązać ten problem.
Z góry dziękuję.

Nobanion 
kotołak

Podziękowania: 88/193
Wysłany: 2017-11-24, 12:46   

A próbowałeś zapisać i wczytać? Albo jeszcze raz zagadać z Emersonem? Takie banalne, czasem pomaga :P

Sand Glokta

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2017-11-24, 15:45   

Próbowałem jeż wszystkich wariacji i nic...zapisywać wczytywać, wychodzić z mapy, zabijać ostatniego strażnika i nic..

dradiel 
Przyjaciel Klanu
Jeździec Shaundakula

Wysłany: 2017-11-24, 18:55   

Załącz sejwa.

Sand Glokta

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2017-11-24, 22:23   

Kurde, wstyd się przyznać, ale jak załączyć sejwa?

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 109/132
Wysłany: 2017-11-24, 22:34   

Wybierz przycisk "Odpowiedz", żeby napisać posta; tam będziesz miał opcję załączenia pliku. Tylko chyba musisz najpierw spakować Twój zapis.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Sand Glokta
Sand Glokta

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2017-11-24, 22:49   

ok wysyłam.

000000001-Quick-Save.7z
Pobierz Plik ściągnięto 17 raz(y) 419,22 KB

dradiel 
Przyjaciel Klanu
Jeździec Shaundakula

Wysłany: 2017-11-25, 05:18   

Brak podstawowej zmiennej kontrolującej rozdziały w WoBG.

Myślę, że powodem tego jest niezastosowanie się do informacji dotyczącej aktualizacji gry do najnowszej wersji:

Cytat:
Osoby, które mają już WoBG muszą zaktualizować grę do wersji 1.67 i dopiero instalować 1.68. Wymagane jest to, aby mieć jak najmniej problemów z sejwami.

w tym wątku:
http://athkatla.cob-bg.pl...t=5849&start=45

Wygląda na to, że powróciłeś do gry na starym sejwie (dobrze obstawiam?) , pochodzącym jeszcze sprzed zmian dotyczących dziennika. Na chwilę obecną możesz użyć kodu:
C:SetGlobal("Chapter_WoBG","GLOBAL",3)

Ponadto powinieneś też użyć kodu :
C:SetGlobal("Chapter","GLOBAL",1)
W przeciwnym razie będziesz miał kłopoty z dziennikiem i nie tylko.

Wpisanie powyższych kodów nie da gwarancji, że nie pojawią inne problemy z sejwami. Modyfikacja jest wciąż rozwijana, co powoduje, że powrót do gry przy użyciu starych sejwów, to kiepski pomysł.

Sand Glokta

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2017-11-25, 07:57   

dradiel napisał/a:
Brak podstawowej zmiennej kontrolującej rozdziały w WoBG.

Myślę, że powodem tego jest niezastosowanie się do informacji dotyczącej aktualizacji gry do najnowszej wersji:

Cytat:
Osoby, które mają już WoBG muszą zaktualizować grę do wersji 1.67 i dopiero instalować 1.68. Wymagane jest to, aby mieć jak najmniej problemów z sejwami.

w tym wątku:
http://athkatla.cob-bg.pl...t=5849&start=45

Wygląda na to, że powróciłeś do gry na starym sejwie (dobrze obstawiam?) , pochodzącym jeszcze sprzed zmian dotyczących dziennika. Na chwilę obecną możesz użyć kodu:
C:SetGlobal("Chapter_WoBG","GLOBAL",3)

Ponadto powinieneś też użyć kodu :
C:SetGlobal("Chapter","GLOBAL",1)
W przeciwnym razie będziesz miał kłopoty z dziennikiem i nie tylko.

Wpisanie powyższych kodów nie da gwarancji, że nie pojawią inne problemy z sejwami. Modyfikacja jest wciąż rozwijana, co powoduje, że powrót do gry przy użyciu starych sejwów, to kiepski pomysł.

Ściągnąłem instalator wobg po prostu ze strony, gra się sama zaktualizowała, potem stworzyłem postać i zacząłem grać , nie były to stare sejwy.

Odpowiedz do tematu