Poprzedni temat «» Następny temat
Bugi w WoBG, Część II
Autor Wiadomość
dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 774/110
Wysłany: 2018-11-20, 16:08   

Cytat:
Pobranie pliku o rozmiarze powyżej 1 MB (1,12 MB) wymaga opłacenia kosztów transferu z serwerów Chomikuj.pl.

Przyślij mi sejwa na e-mail.
Podziękuj autorowi tego posta

saCOOL 
Niezliczoność

Podziękowania: 2/3
Wysłany: 2018-11-21, 12:35   

http://chomikuj.pl/saCOOL...199.7z(archive)
http://chomikuj.pl/saCOOL...201.7z(archive)

a teraz działa?

Caladan 
Chaos is Behind you

Podziękowania: 6/14
Wysłany: 2018-11-21, 13:52   

Dradiel mimo tego nadal babka mimo zadawania obrażeń od wojowników plus Wavów(wywaliłem z 11) nie chce zdechnąć. Zobaczyłem w Shadowa i ma State Flaga Really Dead. Tym to jest spowodowane?. Mogę ci podrzucić Save tuż przed 3 walką.

Edit: udało się. Możliwe że Wave przeszkadadzał. Zmieniłem taktykę na Otiluke i Azutha:).

Edit:2

Nie wiem moze jest to uzależnione od dialogów.

3 walka.zip
Pobierz Plik ściągnięto 6 raz(y) 5,77 MB

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 774/110
Wysłany: 2018-11-21, 17:43   

Nie, nie chodzi o zaklęcie fali. Problem jest w czym innym, tak jak napisałem w takich sytuacjach zawsze ten sam. Tylko okazało się, że w tej walce Władającą steruje inny skrypt, niż ten co podrzuciłem kilka postów wcześniej.

Chyba prawie wszyscy moderzy popełniają ten błąd. Jeśli chce się, aby postać przed śmiercią zagadała, to zakłada się jej przedmiot ustalający minimalne punkty życia, poniżej których postać nie zejdzie. Zwykle jest to ustawiane 1 HP, a w skrypcie ustawia się warunek HP(Myself,1) i od niego uzależnia się rozpoczęcie rozmowy, czyli jeśli masz 1 punkt życia zagadaj do gracza. Jak pogadasz to dopiero giń, czy to zabity skryptem, czy dobity przez gracza, bo po rozmowie skrypt zabiera ten przedmiot, który nie pozwala umrzeć.

A baldur, jak to baldur dziwnych bugów silnika gry trochę ma. W teorii postać dzięki temu przedmiotowi nie powinna zejść poniżej jednego punktu życia. W praktyce jednak przy bardzo dużym dpsie drużyny dość często zdarza się, że wróg masakrowany bardzo dużym dpsem zejdzie na minus z punktami życia i pomimo to będzie żył, bo trzyma go przy życiu przedmiot. Warunek HP(Myself,1) staje się nieprawdziwy, dialog kończący w związku z tym nie zaskakuje i taka w tym wypadku Władająca nie może umrzeć.

A rozwiązanie tego jest proste, wystarczy w takich sytuacjach używać w skrypcie warunku HPLT(Myslef,2). Tylko, że prawie nikt tego nie robi i niestety później są problemy z nieśmiertelnością postaci i zablokowaniem się questa.

Ot i cała teoria dlaczego tak się dzieje. W sumie może komuś się przyda taka wiedza.

W każdym razie w następnym patchu, który będzie kiedyś tam, pojawi się korekta tego.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Caladan
doman.ak

Podziękował 3 razy
Wysłany: Wczoraj 21:04   

Hej dziwny problem wychodze z podmroku i ELTAN jest wrogi, atakuje zaraz po rozmowie, ale już przed rozmową widać czerwone kółeczko . Wcześniej czasem jeszcze od razu po wyjściu atakuje jeden z magów elfów zatrzymuje czas i zabija cie na miejscu mowiac do nas jedno zdanie.... aktualizacje zrobilem i nie pomoglo

940000278-bug.rar
Pobierz Plik ściągnięto 2 raz(y) 4,25 MB

Keleborn 

Podziękowania: 13/1
Wysłany: Dzisiaj 0:40   

A nie zaatakowałeś przed wyjściem jakiegoś z elfów ? Jest tam fragment przed samym końcem jak elfy biją się z drowami mogłeś uderzyć któregoś z nich przez co zrobiły się agresywne.

Odpowiedz do tematu