Poprzedni temat «» Następny temat
Bugi w WoBG, Część II
Autor Wiadomość
dradiel 
Przyjaciel Klanu
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 717/107
Wysłany: 2018-02-19, 05:41   

Podeślij sejwa albo najlepiej wygenerowany raport.

Edit:
Wygląda na to, że grasz w oknie, czyli bez 3D, co wiąże się brakiem obsługi przezroczystości z pliku .vvc. W załączeniu jest zmodyfikowany plik wisp.vvc. Wypakuj go do override. Problem powinien zniknąć

WISP.zip
Pobierz Plik ściągnięto 19 raz(y) 152 Bajtów

Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Lemistio
Lemistio

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2018-02-19, 23:57   

Zadziałało, wielkie dzięki! Przepraszam że nie napisałem ani nie wysłałem nic prędzej, ale dopiero teraz mam możliwość by zasiąść i to sprawdzić, nie spodziewałem się też tak błyskawicznej odpowiedzi :P

thikim

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2018-03-04, 22:06   

Co pewien czas mam problem z miejscem na dysku, gra zamyka się z komunikatem:
"Za mało miejsca na dysku twardym, zamykanie gry".
Tylko że na dysku D na którym jest gra mam ponad 3 TB miejsca wolnego.
Na dysku C mam 80 GB miejsca wolnego.
Pamięć RAM: wolne 10 GB
RAM karty graficznej to nie wiem ile wolnego ale z 8 GB raczej pozostaje sporo wolnego.
Może jest jakiś błąd z obsługą dużych dysków?
Gra oczywiście jeszcze parę dni temu działała. Owszem, trochę ostatnio zapełniłem dysk D ale zmniejszenie wolnego miejsca z 4 TB na 3 TB nie powinno zrobić takiego problemu.

khayman 

Podziękowania: 19/14

Wysłany: 2018-03-04, 22:41   

To wyvlada na komunikat systemj operacyjnego a nie samej gry. Zrob screenshota

thikim

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2018-03-05, 16:45   

Oto zrzut:
https://ibb.co/iLWOhn

khayman 

Wysłany: 2018-03-05, 19:20   

Ciekawe. Moxe chodzi o pamiec wirtualna.

https://techformator.pl/ustawienia-pamieci-wirtualnej-w-windows/

Sprobuj z tego artykulu, na dole jest jak zwiekszyc pamiec. Ustaw co najmniej tyle ile masz ramu czyli np 16gb.

thikim

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2018-03-05, 19:53   

Najpierw miałem na automacie co nie powinno dawać takich problemów. Teraz ustawiłem na sztywno do 10 GB na C i na D. Nie pomogło.
Na końcu pliku lista.txt mam:
Total Files Listed:
5108 File(s) 20032134521 bytes
845 Dir(s) 4096089948160 bytes free
I tak się zastanawiam. Może źle odczytuje wielkość 4096089948160 bo dawniej dyski były mniejsze.
Jeśli to prawda to zapełnienie dysku może pomóc. Spróbuję.

khayman 

Wysłany: 2018-03-05, 23:55   

Okazuje sie ze ten problem jest dosc popularny, i niestety nie ma idealnego rozwiazania. Problem pojawia sie gdy gra stoi na partycji 2tb i wiecej. Zapewne wynika to ze specyficznego formatowania dysku tej wielkosci albo innych, zaleznosci. Najprosciej wiec jest zrobic mniejsza partycje i przeniesc tam gre. Windowsy od 7 maja fajny wbudowany menedzer dyskow w ktorym mozesz zmniejszyc jakas partycje a z niej zrobic nowy.

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 433/317
Wysłany: 2018-03-06, 00:32   

Chyba na partycji większej niż 4 TB. Wiem, bo sam miałem ten problem (dopiero teraz zajarzyłem) - a na moim starym 4TB śmiga bez problemu, na nowszych 5TB już nie. Dlatego mam je na tym pierwszym.

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

thikim

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2018-03-06, 16:55   

No cóż. Takie też były moje podejrzenia. Partycja jest woluminem łączonym NTFS o wielkości 7 TB i wolnym miejscu ok. 4 TB.
Ale chciałbym zauważyć że dopiero kilka dni temu przestała gra działać. Wcześniej działała na tym samym dysku.
Co się zmieniło w międzyczasie.
Dwie rzeczy:
1. aktualizacja Windowsa
2. zapchałem trochę dysk i spadła wolna przestrzeń powiedzmy z 4,5 TB do 4 TB.
Edit: Dziś działa.
Co się zmieniło?
Zapchałem dysk jeszcze bardziej i mam 3,5 TB wolnego.
Jest taka możliwość że gra sprawdza wolne miejsce i źle je po prostu odczytuje. W sumie może by się i dało zrobić na to patcha.

dradiel 
Przyjaciel Klanu
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 717/107
Wysłany: 2018-03-06, 22:12   

Cóż, nie posiadam tak dużego dysku. Jakoś jeszcze takiej potrzeby nie poczułem, więc nie mam nawet na czym przeprowadzić testów, a i ich próba naprawy poza tym, że być może nie byłaby w ogóle możliwa, nie za bardzo wydaje się celowa, skoro prostszym rozwiązaniem jest stworzenie mniejszej partycji.

Komunikat moim zdaniem nie pochodzi z baldura, nie przypominam sobie, żebym w pliku bgmain.exe widział jakiekolwiek komunikaty w języku polskim. To moim zdaniem komunikat którejś z bibliotek windowsowych (może kernel32.dll???), która została wywołana przez bgmain.exe i wykorzystała jego okno do wyświetlenia.

thikim

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2018-03-06, 22:22   

Teraz to i ja nie sprawdzę bo błąd zniknął. Ale pewnie jeszcze się pojawi.
Co do zmiany podziału partycji - nie rozpatruję takiego rozwiązania.

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 433/317
Wysłany: 2018-03-06, 22:53   

thikim napisał/a:
Co do zmiany podziału partycji - nie rozpatruję takiego rozwiązania.

Nikt nie każe Ci jej dzielić. Po prostu w przypadku powtarzania się błędu może dobrze byłoby wydzielić np. 50-100 GB, albo i stworzyć dysk wirtualny (tak ze 100+ BG, żeby wszedł system i instalka).

A duże partycje są dość uciążliwe - sam mam ponad 25 TB na dyskach zewnętrznych i żadna nie ma więcej niż dysk (czyli max. 5 TB) - ryzyko zrobienia śmietnika mocno się zwiększa, do tego lubię je mieć w każdym momencie gotowe do drogi, co w przypadku partycji łączonej bywa trudne.

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

thikim

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2018-03-07, 16:34   

A czym wydzielenie różni się od podzielenia?
Mam dysk 7 TB - D: i chcę żeby tak pozostało. Nie chcę mieć D=6,9 TB a E=100 GB.
Takich rozwiązań nie biorę pod uwagę.
Póki co wystarczyło dograć trochę danych na D - prostsze i zgodne z planami.

Valrima

Wysłany: 2018-03-08, 14:44   

Cześć,
Miał ktoś może problemy z rozdzielczością? W menu mi to jeszcze nie przeszkadzało ale w grze nie widzę dolnej i prawej części. Próbowałem różnych ustawień rozdzielczości, bez zadowalających efektów.

Wygląd w grze:
https://ibb.co/nPLkiS

Odpowiedz do tematu