Poprzedni temat «» Następny temat
Bugi w WoBG, Część II
Autor Wiadomość
dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 750/107
Wysłany: 2018-01-13, 11:35   

Dialog ten nic szczególnego nie wnosi, poza oczywiście tą jedną zmienną. Od patcha 1.74, który się właśnie ukazał, będzie tam zabezpieczenie, które uwzględni ewentualnie taktykę, którą zastosowałeś.

Tekst nie dostosowany do płci jest trudny do skorygowania ze względu na specyfikę silnika gry w tym zakresie. Być może nigdy tego nie będę korygował, ponieważ nie zawsze daje do zadowalający efekt, a praca taka byłaby bardzo czasochłonna.
Podziękuj autorowi tego posta

triber 

Podziękował 13 razy
Wysłany: 2018-01-28, 20:46   Zagubiony chowaniec

Hej, mam taki problem, że podróżując po mapach gdzieś zgubiłem swojego chowańca xP Po prostu nie przeszedł z mapy na mapę chyba. Problemu by nie było (wyczarowałbym sobie nowego gdybym znalazł tylko zwój) ale po zapisaniu gry i wczytaniu jej kondycja mi spadła, a chowaniec został uznany za zmarłego :| Wiąże się to oczywiście z obniżeniem kondycji. Problem dałoby się rozwiązać wyczarowując sobie księgę zwiększania kondycji na stałe o 1, ale pozostaje wciąż czerwony kolor cyfry kondycji na karcie postaci. Pytanie mam takie: czy da się jakoś zmienić kolor liczby kondycji lub wyzerować ten licznik zmarłych chowańców za pomocą konsoli? (opcja nowa gra/imprort postaci z zapisu też powoduje, że postać zaczyna z czerwoną, obniżoną kondycją) ;/
(W sumie to chyba mogę fabularnie wytłumaczyć sobie, że go coś wpierniczyło, także to mniej problem, a bardziej zachcianka, ale tematu zachcianki nie znalazłem :P)

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Wysłany: 2018-01-29, 05:33   

Aby to zmienić, to trzeba by oglądać sejwa i go wyedytować za pomocą NI. Konsola tu nie pomoże.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
triber
Astharoshe 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 35/21
Wysłany: 2018-01-31, 18:39   

Znalazłam taki "dialog" w grze:

Wydaje mi się, że może to mieć coś wspólnego z zadaniem z Księgą Niewiedzy. Podczas wykonywania tego questa rozmawiamy z Lobarem w Pochyłej Latarni. Być może coś później zmienia się w jego dialogach, co doprowadza do takiego dziwnego rezultatu.
Błąd odkryty całkiem przypadkowo, więc nic dziwie się, dlaczego, ktoś nie zwrócił na to wcześniej uwagi. Pojawił mi się dopiero podczas wykonywania zadań z NTotSC. Wcześniej przy pierwszej wizycie we Wrotach było wszystko ok.

Druga sprawa. Nie wiem czy to bug czy nie, ale po pokonaniu Sarevoka nie pojawił się u mnie Elminster w Podziemnym Mieście przed Świątynią. Ponoć NTotSC dodaje takie spotkania, ale ja niczego takiego nie miałam.
Podziękuj autorce tego posta

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 113/139
Wysłany: 2018-01-31, 19:03   

Mnie tu najbardziej zaciekawiło to, co wyświetliło Ci się zamiast "Zakończ rozmowę". Nie instalowałaś jakichś modów na WoBG? Bo to wygląda jak pomieszane linie dialogowe.

Tego Elminstera to i ja na oczy nie widziałem. Naprawdę NTotSC dodaje coś takiego? A jeśli tak, to zostało zamiplementowane w WoBG?

Astharoshe 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2018-01-31, 19:11   

memory napisał/a:
Mnie tu najbardziej zaciekawiło to, co wyświetliło Ci się zamiast "Zakończ rozmowę". Nie instalowałaś jakichś modów na WoBG? Bo to wygląda jak pomieszane linie dialogowe.

Nie. Ja się nawet boję w skryptach mieszać, żeby mi się coś nie popsuło. Nawet nowego patcha jeszcze nie instalowałam.

Cytat:
Tego Elminstera to i ja na oczy nie widziałem. Naprawdę NTotSC dodaje coś takiego? A jeśli tak, to zostało zamiplementowane w WoBG?

Posiłkuję się tym: http://baldur.cob-bg.pl/node/2798

"Po zabiciu Sarevoka, przed Świątynią w Podziemnym Mieście pojawi się Elminster, można z nim porozmawiać."

Dlatego piszę PONOĆ. Bo ja tego nie widziałam, a solucja może być stara i nieaktualna.

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Wysłany: 2018-02-01, 05:46   

Rozmowa tak się wyświetliła, ponieważ kolejny string rozmowy ma jakiś tam warunek, które nie został spełniony. Przydałby się sejw tuż przed rozmową, zebym mógł zobaczyć jak stoją zmienne.

Co do Elminstera, to sam nie wiem. Musiałbym się temu przyjrzeć. Może wynika to z tego, że w WoBG jest wersja moda dla BGT, a ona miała różnice

Tak swoją drogą, to jednak zalecam instalowanie patchy na bieżąco. Wstrzymywać się jest tylko sens w przypadku np. poważnej wymiany lokacji, jak to było z Soubar, czy Riatavin i to na czas ich przejścia. Zresztą przy okazji patchy informuję o takich sytuacjach.

Astharoshe 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2018-02-01, 13:31   

dradiel napisał/a:
Rozmowa tak się wyświetliła, ponieważ kolejny string rozmowy ma jakiś tam warunek, które nie został spełniony. Przydałby się sejw tuż przed rozmową, zebym mógł zobaczyć jak stoją zmienne.

Nie mam sejwa dokładnie z tego czasu, gdy brałam screena, ale mam sejw z końca gry. Przeszłam się tam i sytuacja jest taka sama, więc mam nadzieję, że się nada.

I przy okazji zaktualizowałam sobie grę do najnowszej wersji.

940000038-test.zip
Pobierz Plik ściągnięto 41 raz(y) 1,79 MB

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Wysłany: 2018-02-04, 18:15   

Błąd, który zgłosiłaś został usunięty. Wszystko w pełni dobrze będzie działać dla osób, które na tą lokację trafią po raz pierwszy od patcha 1.76.
Poza tym naprawiłem problem z Edwinem, o którym pisałaś na priv.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Astharoshe, Remi
Nobanion 
kotołak, zajebójca czata ^^

Podziękowania: 98/215
Wysłany: 2018-02-09, 20:25   

A ja walczę już jakiś czas i mam rzadko spotykany błąd, wiem wiem, aliasy czy jak im tam, UAC itp znam znam

Cytat:
-----TobEx: Throne of Bhaal Extender build 0.26.3.25 (Fri 09 Feb 2018 20:19:48)
[Fri 09 Feb 2018 20:19:58] ASSERTION FAILED! Return Address: 0x98EA1E File: ChDimm.cpp Line: 834 Expression: FALSE Message: (null)

Jeszcze pokombinuję, ale wg tego, co znalazłem na CoBie mam wszystko w porządku, sygnalizuję to, bo ta wersja z PT coś mi buguje, wcześniej też było dziwnie...

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Wysłany: 2018-02-09, 20:54   

A ten błąd to wyświetla się przy jakiej okazji? Przy uruchamianiu gry, przy wczytywaniu zapisanego stanu, przechodzeniu pomiędzy lokacjami? Opisz sytuację. Co to znaczy, że wcześniej też było dziwnie? Przypominam o raportowaniu błędów.

Nobanion 
kotołak, zajebójca czata ^^

Podziękowania: 98/215
Wysłany: 2018-02-09, 20:58   

dradiel napisał/a:
A ten błąd to wyświetla się przy jakiej okazji? Przy uruchamianiu gry, przy wczytywaniu zapisanego stanu, przechodzeniu pomiędzy lokacjami? Opisz sytuację. Co to znaczy, że wcześniej też było dziwnie? Przypominam o raportowaniu błędów.

Tamte wersje pokasowane stąd raportu nie dałem ci, a błąd zawsze występował po aktualizacji i podczas próby uruchomienia WoBGa, wcześniej żadnych podczas instalacji problemów, teraz po raz kolejny próbuję w innym miejscu zainstalować itd itp...powinno teraz pójść :zab:

Piszę post pod postem, bo napiszę co się stało, ale na priv, może to coś ci pomoże, nie pomoże?

Scalone.
Ostatnio zmieniony przez dradiel 2018-02-09, 21:36, w całości zmieniany 1 raz  

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Wysłany: 2018-02-09, 21:41   

Nie wolno w nazwie głównego katalogu gry używać polskich znaków, bo dostanie się błąd jak powyżej.

AlienStalker 

Podziękowania: 2/10
Wysłany: 2018-02-11, 22:14   

Drobny błąd, który w przypadku tego przedmiotu zamiast w menu przedmiotów pokazywać nazwy aktywnych umiejętności/czarów, pokazuje nazwę przedmiotu.

Lemistio

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2018-02-18, 21:03   

W Icewind Dale 2 po wejściu do Upadłego Lasu nie mogę przejść w żadną stronę bo gra crashuje z błędem, mogę jedynie się cofnąć do poprzednich lokacji. Próbowałem skrócić ten etap atakując Limhę, i stało się to samo przy wyjściu z jej namiotu. Oto komunikat:
"an assertion failed in chvidimage3d.cpp at line number 1910"

Odpowiedz do tematu