Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Ulubione lokacje
Autor Wiadomość
Komcio 
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-26, 16:55   [BG II] Ulubione lokacje

Macie swój ulubiony obszar? Miejsce, którego odwiedzanie jest dla was czystą przyjemnością? A może dana lokacja podoba się wam dla tego, że czyhający na końcu wróg, jest godnym przeciwnikiem?
Ja lubię zadania, w których trzeba pokonać smoki np. Wzgórza Wichrowej Włóczni czy Ruiny świątyni.
Naprawdę ciekawe lokacje, pełne przedziwnych stworów i niewyjaśnianych zjawisk, na końcu zaś walka ze smokiem oraz satysfakcja, że samotny bohater lub dzielna drużyna mogą zniszczyć bestię, która ma tysiące lat :twisted: .
Poza tym cała Athkatla, miasto pieniądza. Miejsce gdzie nocą w najlepszym przypadku można natknąć się na złodzieja cienia, który oszczędzi człeka w zamian za jego sakiewkę. Jak się ma pecha to cóż... O śmierć nie trudno, gdy słońce nie chroni przed potworami zrodzonymi z mroku. Lecz to miasto ma to do siebie, że nawet złodziej czy jakiś bies może natknąć się na bohatera, który nie odda ani swej krwi ani swych monet. W opisie tego miasta nie można nie wspomnieć o zakazie używania magii pod groźbą zamknięcia w miejscu na odległej wyspie, o której nikt nie wie nic konkretnego... Tak miejsce ma swój klimat. :D
Ostatnio zmieniony przez L`f 2014-04-25, 19:08, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Hutnuk 
Bibliotekarz
z Tawerny Bibliotekarzy

Wysłany: 2004-12-26, 17:00   

Ruiny świątyni ze smokiem cienia jak najbardziej... :D Trochę mniej - jamę Firkagga...

Lubie też (z nieznanych przyczyn) podziemia obserwatorkowe. Zarówno te z podmroku, jak i te z dzielnicy świątyń. Ja chyba po prostu lubię obserwatorki.... zabijać. :twisted:

natomiast nie przepadam za twierdzą d'Arnise i za miastem tych żabowatych stworów przed podmrokiem... :D

Nastian 

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2004-12-26, 17:03   

Ja nie wiedzieć czemu lubię w szczególności te miejsca, w których jest dużo ludzi.

I w ten sposób filozofowie mają kolejny dowód na to, że człowiek jako istota społeczna nie może żyć bez społeczeństwa. :)
Ostatnio zmieniony przez Nastian 2009-09-19, 14:36, w całości zmieniany 1 raz  

Cruel 
Zasłużony

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2004-12-26, 17:06   

Ja lubię obszary takie jak Wzgórza Umar, Wzgórza Wichrowej Włóczni czy Gaj Druidów - otwarte przestrzenie, przypominające nieco czasy pierwszego Baldurka, miło mi się kojarzą. Dalsza część Wzgórz Wichrowej Włóczni również jest przyjemna, ze względu na przemyślane, nie przynudzające lokacje, ciekawe potwory i oczywiście walkę finałową.

Jay Jay
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-26, 19:58   

A mją ulubioną lokacją jest chyba więzienie sfer. Czemu? Miłe wspomnienia. Był to mój pierwszy obszar, w którym spotkałem tak wiele artefaktów. Nie zaduży i ciekawy to jego atuty.

Thief

Wysłany: 2004-12-26, 20:16   

Ja najbardziej lubie wszystkie lokacje związane z misją "Wzgórza Umar" niewiem czemu ale bardzo lubie tak grać i chyba dlatego że to była moja pierwsz misja poza Amn

Jallil 
Silent Warrior

Wysłany: 2004-12-26, 20:26   

Ulubione lokacje ? Zdecydowanie te otwarte, jak np tereny Warowni De'Arnise, czy Gaj druidów, mało takich w II, a szkoda, bo to dodaje smaczku i klimatu ( który nota bene miała jedyneczka). Poza tym nienawidzę Dzielnicy Świątyń, przyprawia mnie o dreszcze i najczęściej omijam ją szerokim łukiem.
Podziękuj autorce tego posta

Hutnuk 
Bibliotekarz
z Tawerny Bibliotekarzy

Wysłany: 2004-12-26, 20:53   

Heh generalnie brak jest w dwójce takich lokacji jak te z jedynki - ogromne, często nawert wcale nie trzeba było do nich podróżować bo nie miały powiązania z fabułą prawie żadnego. W dwójce brak jest tej "dowolności" podróżowania... :(

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2004-12-26, 21:50   

Wszelkie "wolne" przestrzenie, których wiele niestety nie ma. A także okolice twierdzy De'Arnise (ganialna motyw muz.). Z Athkatli lubię zwłaszcza Dzielnicę Rządową, za to nie znoszę Dzielnicy Cmentarnej i Świątyń. Po prostu nie znoszę tam chodzić...

Jallil 
Silent Warrior

Wysłany: 2004-12-27, 09:56   

Cmentarna to jeszcze ujdzie, ale Świątyń to masakra :)
W sumie z tych ulubionych to jeszcze Wzgórza Umar i Wichrowych Włóczni, choć niekoniecznie :wink:
Podziękuj autorce tego posta

Thief

Wysłany: 2004-12-27, 12:46   

A mnie bardziej wkurza dzielnica rządowa bo same nudy tam a w światynnej to jest przynajmniej ten domek strzeżony i kanały, wiec można się zabawić :D

Igor z Moskwy
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-27, 12:50   

ja niezmiennie lubię Twierdzę Straznika ;) duży wybór wrogów, sporo utrudnień (strefy martwej i dzikiej magii), fajne sprzęty do zdobycia, każda lokacja inna od reszty. no ogólem sporo plusów ;)

Elhan
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-27, 15:11   

Najlepsze lokacje to Kula Sfer,jakoś zawsze lubie tam chodzić,Targowo-bardzo fajne miasto,Gaj druidów no i oczywiście wspomniana Twierdza Strażnika,która różni się od innych trudnością,liczbą przeciwników i oryginalnością.

Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Podziękowania: 27/63
Wysłany: 2004-12-27, 15:50   

Twierdza Strażnika - bajecznie kolorowa
Enklawa Sendai - ładny lasek, i chatka drwala.. i och sarenka :D
Athakla - wszystkie dzielnice są pikne
Kurcze no, wszystkie są ładne!
No może oprócz tej wioski żabojadów pod kultem Oka, fuj :P

Solar
Zasłużony

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2004-12-27, 22:08   

Enklawa Sendei-duzo ciekawych przedmiotów, duzo walki i spotkanie z najsympatyczniejszym obserwatorem ;)
Suldanesselar- elfa zawsze ciągnie do domu
misja wzgórz Umar.... jako łowca lubie tę misję, no i zróżnicowanie potworów.

Odpowiedz do tematu