Poprzedni temat «» Następny temat
Judith
Autor Wiadomość
Ruffle_truffle 

Podziękowania: 22/82
Wysłany: 2018-11-18, 16:50   Judith

Przyjrzałem się swoim projektom i w sumie z npc tylko jeden wydał mi się ciekawy. Ten, który mam zamiar przedstawić.

Inspiracją jest legenda o Lilith - pierwszej żonie Adama, stąd podobne imię. Judith to neutralna zła mistrzyni przywołań, która ma chorą obsesję - współżycie z demonami. A raczej z jednym, jej "miłością", inkubem. Nie chcę zdradzać wszystkiego, ale mam zamiar troszkę wyjaśnić. Nieco podstarzała czarownica prychająca na mężczyzn, którzy nie dorównują takim amantom jak inkuby, wpadnie w pewną pułapkę. Ale tego nie opiszę szczegółowo. Judith wyznaje zasadę - mężczyźni robią to często, siriny i sukuby się do nich pchają, a ja nie mogę z jednym? Swoją miłością?

To najbardziej jasna dla mnie postać. Niestety, albo i stety, spotyka się ją dopiero w piekle i ma się w tronie Bhaala. Ma specjalną zdolność przywołanie inkuba. Nie ma to jak monogamiczny związek z demonem. :D

Ma w zaklęciach dużo przywołań demonów, ale one są od mniej brudnej roboty. Inkub zwiedza z nią piekło w bardzo niecnym celu. Zrobiłaby to nawet z Nishruu... Będzie też trochę zabawnie i planuję korelację z Edwinem.
Ostatnio zmieniony przez Ruffle_truffle 2018-11-19, 18:05, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 38/89
Wysłany: 2018-11-19, 14:27   

Pomysł jest ciekawy i kontrowersyjny, ale... Naprawdę myślisz, że ktoś zdecyduje się na przyłączenie nowego NPC dopiero w piekle? Może warto zaplanować dla niej miejsce na którejś z wcześniejszych plansz?

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2018-11-19, 14:55   

Hm... Racja. Ale to musiałoby być piekielne miejsce. Może wzgórza Umar?

- jesteś wiedźmą Umar?
- nie, mam na imię Judith

Edit: postanowiłem, że będzie to złodziejka dualowana na maga. Coś jak Nalia, tyle, że jej użyteczność jako złodziej będzie większa. Specjalizacja - wykrywanie pułapek/iluzji. Znane już binokle wykrycia i ma 100%. Reszta słabo rozwinięta. Konkurencja duża. Imoen, Nalia, Edwin. No ale przynajmniej ma to, czego nie ma Edwin - Wykrycie iluzji.

Główny koncept jest ten sam. Ale jeśli wzgórza Umar, to będzie słabsza. Z doświadczonej czarownicy trzeba będzie zrobić podlotkę. Chyba, że postać bezkonkurencyjnie wygra z inną postacią. Lub ktoś zginie bezpowrotnie, np. przy próbie altruizmu dodać opcję śmierci.

Na wzgórzach Umar może siać panikę, jako domniemaną wiedźma. Gdy zaczęły się kłopoty, zaczyna się bać o tyłek. Zaproponuje zlikwidowanie zagrożenia, by uniknąć linczu i obarczenia o zło. W końcu chodzi jej tylko o ustronne miejsce do praktykowania czarów i oczywiście miłości z inkubem.

Fabuła wymaga drobnych korekt, ale równie dobrze mogłaby ona być tylko do tronu Bhaala. Miała się pojawiać w sferze kieszeniowej i piekle.

Skoro jednak kolejność werbunku jest tak ważna...

Portret do zmiany. Binokle i mechaniczny smok miniaturowy.

Z tym, że binokle będą "ogniste" - infrawizja i to samo, co zwykłe. Tylko kolor inny.

Smoczek daje miniaturowe meteoryty Melfa.

Można ją też zrobić thieflingiem. I umieścić w Kuli Sfer. Tam jest piekło, gdy polujemy na serce demona. Ale thiefling mniej szokuje, bo taka jego natura. Choć świetnie pasuje do klasy. A zatem - raczej thiefling i kula sfer.
Ostatnio zmieniony przez Ruffle_truffle 2018-11-21, 13:06, w całości zmieniany 1 raz  

nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 38/89
Wysłany: 2018-11-19, 20:09   

Oj, a moim zdaniem niepotrzebne jest dualowanie jej na złodziejkę... Nie pasuje mi to jakoś do tej postaci. Moim zdaniem powinieneś pozostać przy czarownicy.

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2018-11-19, 20:43   

Dzięki za opinię. Klasa: czarownik. Rodzaj żeński czarownica. W ogóle wszyscy biorą Edwina. Czas na alternatywę.

Nie ma czarownika w bg2. Czystym, rzecz jasna.

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2018-11-24, 22:25   

Poczytałem o sukubach i inkubach zarazem. Przeglądnąłem też galerię wyobrażeń tych demonów (zarówno w d&d, jak i ogółem). Mężczyźni są bardziej, hm, jednomyślni w ustaleniu kanonu piękna (opis czaru piękno natury). Kobiety mogą mieć różne upodobania, stąd inkuby są trudnym tematem dla rysowników. Właściwie to przez wzgląd na kobiecą raczej-nie-wzrokowość taki demon byłby bardziej dotykiem, bodźcem, zapachem. Wyglądem też, ale jak to się mówiło, byleby pod tym względem przystojniejszy od diabła. Heh, diabła, ale nie inkuba.

To daje dużo możliwości. I nawet mogę to wziąć on plus - Judith będzie wniebowzięta, bo inkub jako shapechanger może być blondynem, brunetem, rudym, szatynem, zależnie od fantazji, kaprysu, zachcianki. Z mięśniami lub nie, i tak dalej. Co do reszty, to na pewno będzie robił to dobrze. Fachowiec.

Zabawny wątek będzie, ale niech ktoś nie czyta o sukubach z drugiej edycji, jeśli nie chce go odkryć...

To nie jest najgorsza pułapka, w jaką wpada wiedźma. Inkubowi chodzi o kogoś innego niż Judith.

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2020-03-06, 21:25   

Holnara od strony fabularnej jest napisana. Pora myśleć nad wiedźmą Judith (post @Aristo).

Zaimplementuję ją do jedynki. Od strony technicznej (patrz załącznik).

Kilka fraz:

"Sypiałam całe noce z inkubami, Edwinie, którzy zmieniali swe oblicze podług mej zachcianki! Sądzę, że Nishruu byłoby lepszym kochankiem od ciebie!"

"Ten głupiec porwał niewinną wróżkę, myśląc, że jest złą wiedźmą uwodzącą mężczyzn. Phi! Nie dość, że pomylił się, to jeszcze sam nie był wzorem... Etyki zawodowej. To ja jestem tą czarownicą, ale nie uwodzę nikogo, choć chętnie dam się uwieść jakiemuś inkubowi...

"Księżyc w pełni, księżyc w nowiu... Ba, słońce w nadirze, a nawet zenicie! Wszędzie pulsuje energia magiczna."

"Na ciemne tieflingi, brudne gibberlingi! Czy musimy być jak obwoźna działalność charytatywna?"

"Wyskoczą ci czyraki, obsiądą cię robaki! Jak możesz być tak wielkoduszny, Ajantisie?"

"Twoja tłusta dusza... Utuczona dobrymi uczynkami jak świnia idąca na rzeź!"

Ar - ashaka!

Odpowiedz do tematu