Poprzedni temat «» Następny temat
Baldur's Gate Trilogy Mix mod
Autor Wiadomość
Ruffle_truffle 


Wiek: 31
Posty: 948
Podziękowania: 22/82
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2016-05-04, 18:42   Baldur's Gate Trilogy Mix mod

Komponenty z "Projektów i pomysłów":

- Racjonalizacja Yeslicka (topór dla krasnoluda, pamiątka rodowa, w którą wstąpiła moc - 1k6 + 1 obrażeń, 1x na dzień pozwala rzucać Pozbawienie magii, zapewnia podczas użycia biegłość w toporach, może używać tylko Yeslick)

- W żalu i w zachwycie, czyli Xan & Garrick improvement (zdolność specjalna dla Xana - 'Wzbudzenie rozpaczy' - powala wroga na 10 rund, jak zaklęcie Emocje, lecz działa tylko na jedną istotę, nie dodaje odwagi rzucającemu; zdolność specjalna dla Garricka - 'Wzbudzenie zachwytu', jak Zauroczenie, ale postać podczas trwania z wrogiej staje się neutralna, a neutralna będzie miała zawyżoną reakcję na barda; magiczny instrument dla Garricka - Mandolina paziów - pod użyciu wszyscy sprzymierzeńcy w promieniu 3 metrów na 5 rund zostają pod wpływem zaklęcia 'Szczęście')

- Nowe zaklęcia (większość z "zamrożonego" projektu Technologia: Drugie skrzypce):

* Ochrona przed insektami (odstrasza owady, zapewnia jednej istocie niewrażliwość na czary: Wezwanie owadów, Plaga owadów, Pełzająca zagłada, a także zdolności istot o podobnych efektach)

* Wada wzroku (Zasięg: 20 metrów, Czas działania: 10 rund + 1 runda/poziom, Czas rzucania: 1, Obszar działania: 1 istota, Rzut obronny: brak; Zaklęcie to może zostać wykorzystane zarówno w defensywie, jak i ofensywie, a jego celem może stać się piechur, który walczy wręcz lub łucznik strzelający z odległości. Po pierwsze, zaklęcie poprawia wzrok istoty, jeśli chodzi o jej bliskie otoczenie, jednocześnie pogarszając wzrok, jeśli chodzi o większy dystans. W efekcie obniża szansę trafienia bronią dystansową o 3, zarazem dodając +3 do TraK0, jeśli chodzi o broń, jakiej używa się w zwarciu. Premia lub kara wzrasta o 1 na każde 3 poziomy czarodzieja, aż do maksymalnej premii/kary +6 na 10 poziomie. Zaklęcie nie działa na nieumarłych)

* Kralowność umysłu (odporność na Bezmyślność, Chaos, Ogłupienie i Zamęt oraz zdolności potworów wywołujące podobne efekty)

* Klarowność umysłu, promień 3 metry (jak wyżej, ale działa nieco dłużej i na więcej istot)

* Ulepszona niewykrywalność (wszystkie istoty w promieniu 1,5 meta od rzucającego zostają objęte indywidualną Niewykrywalnością, i to o potężniejszym działaniu. Cele stają się odporne na zaklęcia, tj.: Wykrycie zła, Poznanie charakteru, Zobaczenie niewidzialnego, Ujawnienie niewidzialnych, Wykrycie iluzji, Wyrocznię i Prawdziwe widzenie. Czar nie wpływa jednak na zdolność złodziejską służącą do wykrywania iluzji. Zaklęcie nie ma wpływu także na: Jasnowidzenie, Dalekowzroczność i Oko maga, chyba, że podmioty czarów zabezpieczą się niewidzialnością. Ulepszoną niewykrywalność można rozproszyć czarem Rozproszenie magii lub Usunięcie magii)

* Retrospekcja (za pomocą Retrospekcji rzucający manipuluje swoją pamięcią i wspomina niedaleką przeszłość, dzięki czemu jest w stanie odzyskać wykorzystane czary - dwa z poziomu maksymalnie ósmego i jeden z maksymalnie szóstego. Zaklęcie ma skutki uboczne - istnieje 10% szans na to, że po użyciu Retrospekcji przez 6 kolejnych rund na rzucającego będzie wpływać efekt zaklęcia 'Pozbawienie magii' - przez wytworzenie się luk w pamięci. Istnieje też 20% szans na to, że przez 3 następne rundy użycie jakiegoś zaklęcia wywoła wybuch dzikiej magii, który jest negatywnym skutkiem manipulowania pamięcią ułatwiające pomyłkę w rzucaniu)

- Zamiast NPC przyłączalnego z modu Technologia - wyłącznie sklepikarz Tom 'Czeladnik'. Do kupienia u niego wyroby technologiczne, a także powyższe czary. Przed 6 (bodajże) rozdziałem: binokle, petardy, bomby miotane, granaty, czary do 5 poziomu. Później: skafandry, wyrzutnia, granaty toksycznych oparów, czary do 9 poziomu

~ Myślę jeszcze nad projektem Infravision & The dark light of night, czyli jak dodać oślepienie światłem słonecznym drowom i oślepienie ciemnością rasom, które nie posiadają wrodzonej infrawizji
_________________
Yakman gadał, gadał, cały czas gadał...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
nowyU, Tuldor88, Furrak
Ruffle_truffle 


Wiek: 31
Posty: 948
Podziękowania: 22/82
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2016-05-25, 21:47   

Zrobiłem małe przymiarki. Na pierwszy ogień poszło zaklęcie:

Ochrona przed insektami (Odrzucanie)
Poziom: 1
Zasięg: dotyk
Czas działania: specjalny
Czas rzucania: 1
Obszar działania: 1 istota
Rzut obronny: brak

To zaklęcie odstrasza owady. W rezultacie podmiot zaklęcia jest odporny na: Wezwanie owadów, Plagę owadów, Pełzającą zagładę oraz zdolności istot oparte na podobnej magii. Dodatkowo zaklęcie przerywa działanie tych czarów na czas swojego trwania (1 tura).

Zrobiłem ikonki, nieco zmodyfikowane. Dałem takie efekty:

- [206] Protection: From spell (sppr319, sppr517, sppr 717, sppr689)
- [172] Remove spell (sppr... jak wyżej)
- [169] Mam zamiar jeszcze dodać Remove special Icon

Podczas walki ze smokiem cienia zaklęcie działa i nie jest ono "remove" (ten w Suldanessalar, używa wezwania owadów silniejszego). A przecież dałem Resource: sppr...

Jakieś pomysły? (Efekt jest "Unknown", więc trochę na ślepo uzupełniałem).

Edit: Nieco pokombinowałem i okazuje się, że dobrze uzupełniłem.Tylko nadal zaklęcie nie zostaje przerwane. Muszę to jakoś sprawdzić.

P.S. Ten spis efektów ma bardzo ogólne przypisane znaczenie. Remove spell można rozumieć na 2-3 sposoby?

Edit 2: Ok, mam. Zostawiłem ochronę przed zaklęciem, dodam protection: from opcode, a remove spell to chodziło o księgę.

Edit 3: Opcode 272 is Summon Insects/Insect Plague/Creeping Doom. Zostaje tylko dodać coś w stylu "Cure: Summon Insects".
_________________
Yakman gadał, gadał, cały czas gadał...
  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Ruffle_truffle 


Wiek: 31
Posty: 948
Podziękowania: 22/82
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2016-08-10, 19:07   Topór

Zastanowiłem się nad tą mocą, jaka wstępuje w topór i moim zdaniem wyjaśnienie, że jest to przedmiot, w który wstąpiła np. wściekłość/rodowa spuścizna wystarcza.

Przykład z Icewinda:"został zaczarowany przez niewiarę". Filozofowie, o którym nawet w Faerunie się nie śniło o wielu rzeczach, tak twierdzą.

Cóż, tak zupełnie offtopując - Myślał, że jak się zje hostię, to i tak zostanie strawiona i wydalona i dzięku temu to 5%??? Trafiłem na niezłą wymianę zdań w necie i jaram się tym wydalaniem świętości od miesiąca. Najwyżej przenieście mi posta do tematu "Zbanuj się"... :zab:
_________________
Yakman gadał, gadał, cały czas gadał...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Ruffle_truffle 


Wiek: 31
Posty: 948
Podziękowania: 22/82
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2016-09-04, 21:30   

Grałem ostatnio złą drużyną i postanowiłem przerobić dwa bezużyteczne czary stojące po ciemnej stronie mocy.

Przeklęta sfera (Nekromancja)
Sfera: Walka, Nekromancja
Zasięg: pole widzenia
Czas działania: natychmiastowy
Czas rzucania: 3
Obszar działania: w promieniu 6 m
Rzut obronny: brak

To zaklęcie zadaje obrażenia magiczne każdej żywej istocie, jaka znajdzie się w polu działania. Obrażenia wynoszą 1k4 + 2/poziom czarującego. Nie ma rzutu obronnego przeciw temu zaklęciu, ale działa ono także na istoty sprzymierzone i tylko na istoty żywe (nie działa na nieumarłych, żywiołaki, golemy itd.). Nie poskutkuje również w przypadku istot odpornych na magię.

Bluźnierstwo (Przywoływanie)
Poziom: 7
Sfera: Walka, Chaos
Zasięg: 0
Czas trwania: specjalny
Czas rzucania: 1
Obszar działania: w promieniu 10 metrów
Rzut obronny: brak

Wypowiedzenie bluźnierstwa wyzwala przeraźliwie potężną magię. Kapłan staje się mostem łączącym swego boga i pierwszą sferę materialną wywołując małą eksplozję skupioną wokół kapłana i sięgającą na 10 metrów wokół. Oczywiście nie jest to bluźnierstwo skierowane przeciw swemu bogu, lecz przeciwko świętościom i prawom. Działa na dobre i/lub praworządne istoty. Ostateczny efekt zależy od poziomu ofiary:

Kostki lub poziomy - Efekt
Mniej niż 4 - Śmierć
4 do 7 - Ogłuszenie na 1 turę
8 do 11 - Spowolnienie na 1 turę i 75% szans na nieudane rzucenie czaru
12 i więcej - Głuchota na 1 turę i 50% szans na nieudane rzucenie czaru

Rzut obronny nie chroni przed tym czarem. Efekt pojawia się natychmiast i trwa do czasu rozproszenia lub minięcia czasu działania. Uwaga: dobry i/lub praworządny kapłan nie może rzucać tego czaru. Istnieje także 5% szans na to, że bluźnierstwo zostanie dostrzeżone przez siły wyższe i ukarane. Najczęstszą karą jest przywołanie wrogiego dewy, który przez godzinę będzie atakował rzucającego i jego towarzyszy, chyba że zostanie jakimś sposobem odesłany lub zabity.
_________________
Yakman gadał, gadał, cały czas gadał...
  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Ruffle_truffle 


Wiek: 31
Posty: 948
Podziękowania: 22/82
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2016-09-06, 12:47   

Przeglądając DLTCEP zauważyłem, że można wykluczyć tylko jeden charakter, zatem czaru "Bluźnierstwo" nie otrzymają postacie dobre, ale wpływał będzie na dobre właśnie i/lub praworządne. Czyli Anomen bez święceń będzie mógł go rzucać, ale zadziała na dobre i praworządne postaci, co nieco zwiększy przydatność czaru (podobnie do Icewind Dale II), choć może czasem wpłynąć na rzucającego.
_________________
Yakman gadał, gadał, cały czas gadał...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Ruffle_truffle 


Wiek: 31
Posty: 948
Podziękowania: 22/82
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2016-09-11, 11:19   Aktualizowanie pomysłów

Trochę pomyślałem nad czarem "bluźnierstwo" i wyszło coś takiego:

Bluźnierstwo (Przywoływanie)
Poziom: 7
Sfera: Walka, Chaos
Zasięg: 0
Czas trwania: specjalny
Czas rzucania: 1
Obszar działania: w promieniu 10 metrów
Rzut obronny: brak

Wypowiedzenie bluźnierstwa wyzwala przeraźliwie potężną magię. Kapłan staje się mostem łączącym swego boga i pierwszą sferę materialną wywołując małą eksplozję skupioną wokół kapłana i sięgającą na 10 metrów wokół. Oczywiście nie jest to bluźnierstwo skierowane przeciw swemu bogu, lecz przeciwko świętościom i prawom. Działa na dobre i/lub praworządne istoty. Ostateczny efekt zależy od poziomu ofiary:

Kostki lub poziomy - Efekt
Mniej niż 4 - Śmierć
4 do 7 - Ogłuszenie na 1 turę
8 do 11 - Spowolnienie na 1 turę i 75% szans na nieudane rzucenie czaru
12 i więcej - Głuchota na 1 turę i 50% szans na nieudane rzucenie czaru

Istoty dobre nie mają prawa do rzutu obronnego, istoty praworządne już tak. Efekt pojawia się natychmiast i trwa do czasu rozproszenia lub minięcia czasu działania. Uwaga: dobry kapłan nie może rzucać tego czaru, a praworządny (nawet praworządny zły), może ponieść konsekwencje, jeśli nie powiedzie mu się rzut obronny. Istnieje także 5% szans na to, że bluźnierstwo zostanie dostrzeżone przez siły wyższe i ukarane. Najczęstszą karą jest przywołanie wrogiego dewy, który przez godzinę będzie atakował rzucającego i jego towarzyszy, chyba że zostanie jakimś sposobem odesłany lub zabity.
_________________
Yakman gadał, gadał, cały czas gadał...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Ruffle_truffle 


Wiek: 31
Posty: 948
Podziękowania: 22/82
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2016-09-18, 21:04   

Pobawiłem się nieco ikonami zaklęć. Na razie jest ochrona przed insektami, brakuje tylko ikony zwoju. Muszę sprawdzić, czy da się wkleić ikonę zaklęcia do ikony zwoju.

Właściwie to czary mam już gotowe, trzeba im tylko dodać ikony.

No i termin "gadżety" był ponoć nie na miejscu, a w EE słyszę:

"useful gadgets i have, yes i do!"

Zmiana imienia sprzedającego czary/wyroby technologiczne sklepikarza na Quel "Czeladnik". "Gadżety Quela" w nazwie sklepu.

Gnom to będzie, bo technologiczne zabawki też, a gnomy idą z technologią w parze.
_________________
Yakman gadał, gadał, cały czas gadał...
  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Ruffle_truffle 


Wiek: 31
Posty: 948
Podziękowania: 22/82
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2016-09-22, 14:36   

Ups... Skasowałem nieopatrznie czary, które wstawiłem na forum. Były właściwie gotowe, brakowało jedynie opisów i ikon.

Ściągane były, więc proszę, jakby ktoś może miał gdzieś to (nawet w koszu), żeby przesłać.

Niby stworzenie od nowa nie jest takie ciężkie, ale przy Klarowności umysłu trzeba było mnóstwo opcode'ów i ochron przed czarami wkleić.

Retrospekcja z 9 poziomu ma być teraz ze szkoły Zauroczenia. Manipulowanie pamięcią (nawet własną) kojarzy mi się bardziej z zauroczeniami, umysłem, niż z Przemianami. Poza tym nie ma uroków silnych wyżej, niż na piątym poziomie, więc będzie wyjątek.
_________________
Yakman gadał, gadał, cały czas gadał...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Ruffle_truffle 


Wiek: 31
Posty: 948
Podziękowania: 22/82
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2016-12-30, 23:11   

Dodatkowy mini-komponent: Racjonalizacja Kivana.

Zmiana podklasy na łucznika, zmiana wyglądu (z kapturkiem mu do twarzy), zmiana zdolności (np. brak dwóch gwiazdek we włóczniach, za to jedna w krótkim łuku). Pliki .CRE z postacią na wyższym poziomie odpowiednio zmodyfikowane.
_________________
Yakman gadał, gadał, cały czas gadał...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Ruffle_truffle 


Wiek: 31
Posty: 948
Podziękowania: 22/82
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2017-01-04, 22:19   Postęp prac i zmiana planów #1

Zmiana planów (niewielka):

- Racjonalizacja Yeslicka (topór dla krasnoluda, pamiątka rodowa, w którą wstąpiła moc - 1k6 + 1 obrażeń, 1x na dzień pozwala rzucać Pozbawienie magii, zapewnia podczas użycia biegłość w toporach, może używać tylko Yeslick)

- Racjonalizacja Kivana (zmiana wyglądu, podklasa łucznik, zmiana biegłości - biegłość w krótkim łuku, jedna gwiazdka we włóczniach)

- W żalu i w zachwycie, czyli Xan & Garrick improvement (zdolność specjalna dla Xana - 'Wzbudzenie rozpaczy' - powala wroga na 10 rund, jak zaklęcie Emocje, lecz działa tylko na jedną istotę, nie dodaje odwagi rzucającemu; zdolność specjalna dla Garricka - 'Wzbudzenie zachwytu', jak Zauroczenie, ale postać podczas trwania z wrogiej staje się neutralna, a neutralna będzie miała zawyżoną reakcję na barda; magiczny instrument dla Garricka - Mandolina paziów - pod użyciu wszyscy sprzymierzeńcy w promieniu 3 metrów na 5 rund zostają pod wpływem zaklęcia 'Szczęście').

- Nowe zaklęcia (większość z "zamrożonego" projektu Technologia: Drugie skrzypce):

* Ochrona przed insektami (odstrasza owady, zapewnia jednej istocie niewrażliwość na czary: Wezwanie owadów, Plaga owadów, Pełzająca zagłada, a także zdolności istot o podobnych efektach).

* Krótkowzroczność (modyfikuje wzrok istoty w taki sposób, że znacznie lepiej ona widzi, jeśli chodzi o jej bliskie otoczenie. W efekcie czar dodaje +3 do TraK0 podczas ataków bronią nie-dystansową oraz ataków pięściami. Niestety, efektem ubocznym czaru jest zaburzenie w możliwości wykorzystywania infrawizji. Przed zaklęciem nie chroni żaden rzut obronny, ale można je rozproszyć).

* Kralowność umysłu (odporność na Bezmyślność, Chaos, Ogłupienie i Zamęt oraz zdolności potworów wywołujące podobne efekty)

* Ulepszona niewykrywalność (wszystkie istoty w promieniu 1,5 meta od rzucającego zostają objęte indywidualną Niewykrywalnością, i to o potężniejszym działaniu. Cele stają się odporne na zaklęcia, tj.: Wykrycie zła, Poznanie charakteru, Zobaczenie niewidzialnego, Ujawnienie niewidzialnych, Wykrycie iluzji, Wyrocznię i Prawdziwe widzenie. Czar nie wpływa jednak na zdolność złodziejską służącą do wykrywania iluzji. Zaklęcie działa właściwie jak niepodatność na czary poznania i niewykrywalność. Ulepszoną niewykrywalność można rozproszyć czarem Rozproszenie magii lub Usunięcie magii).

* Retrospekcja (Za pomocą Retrospekcji rzucający manipuluje swoją pamięcią, wprawiając się jakby w stan autohipnozy i wspomina niedaleką przeszłość, dzięki czemu jest w stanie odzyskać wykorzystane czary - dwa z poziomu maksymalnie ósmego oraz jeden z maksymalnie szóstego. Zaklęcie ma skutki uboczne - istnieje 10% szans na to, że po użyciu Retrospekcji przez 6 kolejnych rund na rzucającego będzie wpływać efekt zaklęcia 'Pozbawienie magii' - poprzez wytworzenie się luk w pamięci).

- Zamiast NPC przyłączalnego z modu Technologia - wyłącznie sklepikarz Quel 'Czeladnik'. Do kupienia u niego wyroby technologiczne: binokle, petardy, bomby miotane, granaty, skafandry, wyrzutnia, granaty toksycznych oparów, nowe zaklęcia, pierścień 'Wieczna pamięć' z BG1.

Co już zrobione:

- Ikony do wszystkich zaklęć oprócz Retrospekcji (to było najtrudniejsze, bo są właściwie nowe)
- Wszystkie zaklęcia oprócz Retrospekcji
- Opisy czarów
- Opis przedmiotu - topór dla Yeslicka
_________________
Yakman gadał, gadał, cały czas gadał...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Ruffle_truffle 


Wiek: 31
Posty: 948
Podziękowania: 22/82
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2017-06-10, 17:16   

Retrospekcja (Zaczarowania/Zauroczenia)
Poziom: 9
Zasięg: 0
Czas działania: specjalny
Czas rzucania: 8
Obszar działania: rzucający czar
Rzut obronny: brak

Za pomocą Retrospekcji rzucający manipuluje swoją pamięcią, wprawiając się jakby w stan autohipnozy i wspomina niedaleką przeszłość, dzięki czemu jest w stanie odzyskać wykorzystane czary - dwa z poziomu maksymalnie ósmego oraz jeden z maksymalnie szóstego. Zaklęcie ma skutki uboczne - istnieje 10% szans na to, że po użyciu Retrospekcji przez 6 kolejnych rund na rzucającego będzie wpływać efekt zaklęcia 'Pozbawienie magii' - poprzez wytworzenie się luk w pamięci.


To najnowszy opis. Ikona zrobiona. To po prostu zmodyfikowany Zwodniczy sobowtór - ze strzałką w tył. Najtrudniejszą ikoną była ta do Ochrony przed insektami - nówka zupełna, a nie modyfikacja istniejącej.

Nie będzie Klarowności, promień 3 metry. Tylko na pojedyncze cele.

W ogóle nieco się pozmieniało.

Sprzedawca Quel Czeladnik będzie miał nieograniczoną liczbę zabawek technologicznych, no i zaklęcia spod lady (hehe).

Także podklasa podklasą, ale wszystko, co potrzebne, mam zamiar zawrzeć tu.
_________________
Yakman gadał, gadał, cały czas gadał...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Meisarcha
Avatar Bhaala


Posty: 580
Podziękowania: 75/113
Wysłany: 2017-06-10, 17:34   

Ruffle_truffle napisał/a:
Retrospekcja (Zaczarowania/Zauroczenia)

Kinski przy opiniach dotyczących czarów na ogół najwięcej ma do zarzucenia tym wysokopoziomowym, zwłaszcza 9. (gdzie ma pretensje o np. rzut obronny czy łatwą rozpraszalność). Abstrahując od sposobu prowadzenie przezeń narracji, coś w tym jest. Ja akurat rzadko dochodzę do tak wysokich poziomów, ale gdy już mam możliwość zapamiętania - biorę np. Zatrzymanie czasu, czasem Akcelerację i jeśli mam jeszcze wolną komórkę - Oddech smoka/Kometa ew. Czarne ostrze klęski. Nawet tygryski expo nie naciułają na ogół tyle poziomów, by mieć więcej niż 5 komórek (trzeba mieć zdjętą barierę PD, co sprawia, że z kolei gra przestaje być wyzwaniem). Oddałbyś jedną na to zaklęcie? Ja nie, przykro mi. Gdyby przywracał chociażby po jednym zaklęciu każdego poziomu (do 8. włącznie) i bez tej potencjalnej kary, byłbym skłonny rozważyć jego użycie (ale też prawdopodobnie nie). Przyczyna jest prozaiczna. W BG każdy czar jest na wagę złota, gdyby tam zrobić zaklęcie 3. poziomu przywracające dwa pierwszego i jedno drugiego - pewnie bym je wklepał, choć tęskno by mi było po jakiejś ognistej kuli. Ale w BG II czarów w pewnym momencie robi się za dużo* i czary tego typu (w BG II mamy kapłańskie Cudowne przypomnienie, z tym, że to jest 6 poziom, nie najwyższy) nie są zbyt przydatne, tym bardziej, że gra nie dba o realizm i praktycznie zawsze można odpocząć.
Nie jest to krytyka - pomysł fajny, ale prędzej by miało sens, gdyby było 7. poziomu i przywracało zaklęcia do 6. włącznie. Po prostu nie widzę w nich konkurencji dla istniejących czarów. Tylko tyle, bo, jak pisałem, do samego pomysłu nie mam nic.

Może wyjściem z sytuacji byłoby, gdyby je można kupować (jak Uwolnienie - półhurtem;), w promocyjnej cenie, albo dodawął je jakiś przedmiot.

*jeden raz przy grze solo magiem brakło mi zaklęć - przy Rytuale z Tacticsa.
  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Ruffle_truffle 


Wiek: 31
Posty: 948
Podziękowania: 22/82
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2017-06-10, 19:08   

Zmienię na 7 poziom i będzie przypominać po 1 zaklęciu z wszystkich poziomów poniżej 7 (1-6).
Dodam jeszcze, że przypomina także stracone czary kapłańskie (ale tylko te z poziomów 1-4).

Żeby Aerie mogła się nieco odnowić.

Bo Spell Type jest:

0 - Wizard/Bard
1 - Cleric/Druid (albo na odwrót)

Nie mam nic przeciwko krytyce, o ile jest konstruktywna, a to było konstruktywne wskazanie tego, co w zaklęciu jest nie halo. Chociaż Uwolnienie też jest level 9 i raczej wszyscy ze zwoju z tego korzystają. Szkoda nawet zapisywać, bo tylko 9000 XP, ale miejsce w księdze cenniejsze.
_________________
Yakman gadał, gadał, cały czas gadał...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Ruffle_truffle 


Wiek: 31
Posty: 948
Podziękowania: 22/82
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2017-06-16, 07:48   

Retrospekcja (Zaczarowania/Zauroczenia)
Poziom: 7
Zasięg: 0
Czas działania: specjalny
Czas rzucania: 8
Obszar działania: rzucający czar
Rzut obronny: brak

Za pomocą Retrospekcji rzucający manipuluje swoją pamięcią, wprawiając się jakby w stan autohipnozy i wspomina niedaleką przeszłość, dzięki czemu jest w stanie odzyskać wykorzystane czary - po jednym z poziomów 4-6. Jeśli rzucający jest również kapłanem, czar przypomina dodatkowo po jednym zaklęciu kapłańskim z poziomów 1-3. Zaklęcie ma skutki uboczne - istnieje 10% szans na to, że po użyciu Retrospekcji przez 6 kolejnych rund na rzucającego będzie wpływać efekt zaklęcia 'Pozbawienie magii' - poprzez wytworzenie się luk w pamięci, dlatego zaklęcie najlepiej rzucać po walce.
_________________
Yakman gadał, gadał, cały czas gadał...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Ruffle_truffle 


Wiek: 31
Posty: 948
Podziękowania: 22/82
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2017-08-14, 07:31   Nowe stare ikony

Pobawiłem się opcjami graficznymi. Nie jest to jakaś rewolucyjna przemiana, a i Baldur graficznie nie należy teraz do ideałów, mimo to wydaje mi się, że ikony są nawet spoko.Od góry (w rzędzie 1/2/3):

1. Klarowność umysłu
2. Klarowność umysłu, promień 3 metry
3. Ochrona przed insektami
4. Ulepszona niewykrywalność
5. Retrospekcja
6. Krótkowzroczność
_________________
Yakman gadał, gadał, cały czas gadał...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group