Poprzedni temat «» Następny temat
BG:EE 10 NPC PROJECT
Autor Wiadomość
greegarak 

Podziękowania: 33/47
Wysłany: 2016-05-26, 11:24   

nowus777 napisał/a:
Czy możecie polecić/znacie strony z portretami do BG? Może uda mi się znaleźć jeszcze coś innego, bo ten trzeci, chociaż pasuje, to nie do końca do mnie przemawia.

Wiele stron z portretami upadło, linki(25 na 30) zPocketPlane List są martwe. Ale np. zbierałem portrety elfów i półelfów parą lat temu i zawsze bylo z tym ciężko.
Może ten z dragon age Ci odpowiada? Choć więcej w nim z zawodowego żołnierza.
https://lh4.googleusercontent.com/-dx_d4h4A3V0/V0a_gvEEQSI/AAAAAAAAAo8/nar2_GVAWywJhZJtR3yaBWdaXI03W8mGACL0B/w233-h346-no/P%25C3%25B3%25C5%2582-dziki-Bard-Druidm.bmp
Podziękuj autorowi tego posta

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 129/135
Wysłany: 2016-05-26, 11:38   

Odpowiednio przycięty i wykadrowany da radę, pyszczydło na barbarzyńcę idealne :)
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 14/61
Wysłany: 2016-05-27, 10:36   

Rzeczywiście super. Wielkie dzięki :)

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2016-06-05, 13:31   

Postać Masambe nie jest jeszcze skończona więc w jego przypadku błędy są uzasadnione. Nie daje mi jednak spokoju Miranda. Zmieniłem jedynie kolejność niektórych dialogów i co za tym idzie, poprawiłem skrypty. A zamiast rozmowy z Takiyahem dodałem nową postać Petrusa, który pojawia się dopiero w Kniei Otulisko. Inne zmiany to poprawa TP2 tak, abym mógł do moda dodawać kolejne postaci i co za tym idzie poprawa ścieżek dostępu dla plików. A zatem zmiany kosmetyczne. I nagle działający mod przestał działać i zablokował mi całą pracę...

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2016-06-11, 23:02   

Praca wre. Na dzień dzisiejszy zrobione jest:
- poprawione skrypty i dialogi Mirandy, kilka zmian w jej queście - jest to postać już zakończona,
- opracowane biografie, dopasowane portrety oraz dokonana charakterystyka statystyk i lokacji startowych dla wszystkich pozostałych 9 NPC,
- jeśli chodzi o Masambe, to mam już: plik .cre, specjalny przedmiot, dialog przyłączenia/odłączenia, dialogi przyjaźni, pierwsze dialogi romansowe, muzykę.

Obecnie trwają prace nad dialogami romansowymi i questem Masambe. Będzie to postać... bardzo oryginalna, która zapewne znajdzie wśród Was tyle samo zwolenników co przeciwników.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 210/70
Wysłany: 2016-06-11, 23:07   

nowus777 napisał/a:
Obecnie trwają prace nad dialogami romansowymi i questem Masambe. Będzie to postać... bardzo oryginalna, która zapewne znajdzie wśród Was tyle samo zwolenników co przeciwników.

Coś więcej na ten temat?

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2016-06-11, 23:12   

Masambe to dziki elf barbarzyńca, który pochodzi z samego serca dzikiej Puszczy Chondal. Należy do plemienia, w którym dominują mężczyźni, a kobiety pełnią rolę kucharek, sprzątaczek i kochanek. Z tego też względu Masambe ma zgoła odmienne zdanie o świecie niż CHARNAME i znani nam NPC. Zapowiada się wiele interesujących, zabawnych i mocno pikantnych dialogów, zarówno pomiędzy Masambe i kobietą CHARNAME, jak i pomiędzy dzikim elfem a pozostałymi towarzyszami podróży.

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 129/135
Wysłany: 2016-06-12, 11:00   

Powiem tylko jedno - czekam na dialogi Masambe i naszej 'baldurowej feministki' Shar-Tel :lol:
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Ruffle_truffle 

Podziękowania: 28/80
Wysłany: 2016-06-12, 16:41   

nowus777 napisał/a:
EDIT:
Po ponad tygodniu zmagań udało mi się znaleźć babola! Skrypty piszę w Notepad++. Przy wprowadzaniu zmian, nie zmieniłem kodowania z ANSI na UTF-8 (bez BOM). I to właśnie z tego powodu gra się zacinała pomimo tego, że wszystkie skrypty były poprawnie napisane.

No to wracamy do gry! :)))

ps: @Ruffle_Truffle - sprawdź u siebie, czy nie miałeś podobnego błędu.

Teraz użyłem modmerge i ściągam notepad++

Otworzyłem w notepad++ plik i zmieniłem kodowanie na UTF-8 (bez BOM). Jako plik .tp2 zapisać? Czy to sprawi, że mój mod będzie działać?

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 210/70
Wysłany: 2016-06-12, 19:22   

Mnie natomiast Masambe przestał raczej interesować. Wybacz, ale jednak jestem zwolennikiem przeciwdziałania uprzedmiotowieniom, podtrzymywaniu krzywdzących stereotypów. A jeszcze przeinaczenie loru FR / D&D by zyskać coś takiego...

Ruffle_truffle napisał/a:
Otworzyłem w notepad++ plik i zmieniłem kodowanie na UTF-8 (bez BOM). Jako plik .tp2 zapisać? Czy to sprawi, że mój mod będzie działać?

To nie chodzi o to. Na EE polskie znaki mogą szaleć przy innym kodowaniu, ale jak zapiszesz teraz tak, to przestanie dobrze się wyświetlać dla starych BG. Należy zakodować dynamiczną konwersję. W TotDG coś takiego robiłem, ale to zgapiałem od innych. Musiałbyś zobaczyć tam jak to wygląda.

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2016-06-12, 22:08   

Postać Masambe jest dopiero na etapie tworzenia i jeszcze wiele może się wydarzyć :) A poza tym i tak uważam, że aby móc w pełni napisać opinię o danym NPC, trzeba nim najzwyczajniej w świecie zagrać :)

Kliwer 

Podziękowania: 140/205
Wysłany: 2016-06-15, 07:56   

Cytat:
Należy do plemienia, w którym dominują mężczyźni, a kobiety pełnią rolę kucharek, sprzątaczek i kochanek.

To powinien być standard w całym Faerunie...

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2016-06-15, 10:03   

Domyślam się, że polubisz Masambe ;)

Ruffle_truffle 

Podziękowania: 28/80
Wysłany: 2016-06-15, 22:48   

W całym Faerunie powinni wierzyć, że świat się zaczął wraz z narodzeniem Jezusa, jak to w "ciemnogrodzie" jest.

Człowiek myśli, że takich ludzi już nie ma, a tu - bęc. Sąsiad, obok którego żyję 27 lat gada coś takiego. Szok.

Zwisa mi, czy to będzie konserwatywne, czy nie. Niemniej jednak czułbym jakiś sprzeciw, gdyby Shar-Teel miała być z góry skazana na przegraną. A póki co na to się zanosi...

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 113/139
Wysłany: 2016-06-18, 20:25   

Hoho, widzę, że energia Cię rozpiera nowusie; z sześciu enpeców zrobiło się dziesięciu. Cieszę się, że pomysłów Ci nie brakuje. Może zrobiłbyś jakiegoś moda questowego dla starszej daty miłośników BG :mrgreen: ?

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi