Poprzedni temat «» Następny temat
BG:EE 10 NPC PROJECT
Autor Wiadomość
Kliwer 

Podziękowania: 141/202
Wysłany: 2016-05-25, 16:28   

Dla mnie akurat statystyki są ok. Ilość punktów w cechach fizycznych jest dokładnie taka jak u Valygara.
Podziękuj autorowi tego posta

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 129/135
Wysłany: 2016-05-25, 16:54   

Ok, co do barbarzyńcy to nie widzę problemu z tym by dziki elf był jednym z rzeczonych.

Co do cech to ssą po całości:
1) Siła - jest STANOWCZO za wysoka, 19 punktów w BG1 (a nawet w BG2 jeśli nie importujemy postaci) to prawdziwy kosmos, nawet nasz 'braciszek' Sarevok z ToB ma 18/00... zmniejsz to do 18/ileś-tam
2) Zręczność i kondycja - pamietajmy że to wciąż elf, dziki ale elf... kondycja>zręcznosć wygląda średnio... zamień miejscami i będzie ok
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Ruffle_truffle 

Podziękowania: 25/67
Wysłany: 2016-05-25, 17:03   

Sprawdzałem i elf może być barbarzyńcą. Dziki elf do barbarzyńcy pasuje najbardziej. Właściwie to chyba ze względu na tę "pod"rasę taki stan rzeczy jest dopuszczalny.

Sprawa podobna do Xana - no dalej, zapytaj czemu mag ma miecz?

"Tylko wariaci i dzieci, z innymi współżyć trudno" - z sekretnych zapisków Antoniego Kępińskiego.

Kliwer 

Wysłany: 2016-05-25, 19:08   

Mówiłem, że zgodnie z lore FR jest to jak najbardziej w porządku. Co nie zmienia faktu, że to głupie.

nowus777 

Podziękowania: 6/35
Wysłany: 2016-05-25, 20:12   

Kliwer napisał/a:
Mówiłem, że zgodnie z lore FR jest to jak najbardziej w porządku. Co nie zmienia faktu, że to głupie.

Możesz wyjaśnić, dlaczego?

greegarak 

Podziękowania: 28/42
Wysłany: 2016-05-25, 20:14   

nowus777 napisał/a:
że poza zarobkiem zdoła też rozwiązać tajemnicę miejsca zamieszkania swego plemienia oraz uchroni je przed wpływem złowieszczych sił i coraz częściej zagłębiających się w te rejony ciekawskich podróżników

Dużo w biografi motywów od Kagaina i Xana..
I jeszcz o sile/

Może być barbarzyńcą, ale nie z siłą 19.
BGEE to nie 3-cia edycja.
Kliwer napisał/a:
Elf-barbarzyńca, he he. Następny niech będzie ent-drwal

A co elf wg Ciebie (swoją drogą masz podobny pogląd o elfach jak Kagain - "Przeklęta knieja. Zawsze mi przypomina te zniewieściałe elfy.") nie może być męski,?
[/quote]

nowus777 

Wysłany: 2016-05-25, 20:23   

greegarak napisał/a:
nowus777 napisał/a:
że poza zarobkiem zdoła też rozwiązać tajemnicę miejsca zamieszkania swego plemienia oraz uchroni je przed wpływem złowieszczych sił i coraz częściej zagłębiających się w te rejony ciekawskich podróżników

Dużo w biografi motywów od Kagaina i Xana..

Zapewniam, że to tylko tak brzmi. Historia i quest Masambe nie będą mieć nic wspólnego z motywami Kagaina i Xana.

A co do zmian statystyk, przychylam się w Waszą stronę. Siłę zmniejszę, a punkty kondycji i zręczności zamienię pomiędzy sobą.

Doradźcie mi jeszcze, proszę, w kwestii portretów. Lepsza 1 czy 2?

1)

2)

greegarak 

Wysłany: 2016-05-25, 20:53   

nowus777 napisał/a:
Lepsza 1 czy 2?
https://lh4.googleusercontent.com/-VWlQNhG9Thw/V0YCW3O8OgI/AAAAAAAAAoQ/CyJAe3cxhv4Ze2R_i91RCcT2n7F6NPyPQCL0B/w110-h170-no/P%25C3%25B3%25C5%2582-dziki-Bard-DruidL.bmp

Najlepsze to nr 3

Ale jeśli jesteś w stanie wytłumaczyć obecność amuletu to nr.2
Ostatnio zmieniony przez greegarak 2016-05-25, 20:57, w całości zmieniany 1 raz  

Kliwer 

Wysłany: 2016-05-25, 20:56   

Żaden portret nie wygląda na elfa, nawet dzikiego.

Cytat:
Kliwer napisał/a:

Możesz wyjaśnić, dlaczego?

W fantastyce popularnej rasy tworzy się poprzez zebranie pewnych cech ludzkich i przesadne ich uwypuklenie. Może to i trochę głupie, ale mało kto ma dość wyobraźni, by w inny sposób zrobić coś od czego nie bolą zęby (jest parę wyjątków, np. ghitezzari z Tormenta, no ale Torment to Torment). Poprzez odrzucenie tej metody istnienie ras traci sens- jeżeli elfy są jak ludzie, też mogą być dzikie i nieokrzesane na ten przykład, to jakby nie były elfami. Więc po co je w ogóle wprowadzać? Dla mnie takie coś jest maksymalnie nieklimatyczne. W standardowym bajkowym świecie, a w takim rozgrywa się akcja BG, nie należy zbyt walczyć ze stereotypami bo te stereotypy leżą u podstaw tego świata. Herosi mają być wielcy i silni, rycerze szlachetni i głupawi, krasnoludy zapijaczone i awanturujące się a czarnoksiężnicy mroczni i przewrotni. Zauważcie, że żaden z NPC-ów w BG1 czy BG2 nie wychodzi poza kanoniczne wzorce, a nie przestają przez to być ciekawi. Weźmy taką Aerie- jest z trochę dziwacznej elfiej pod-rasy ale to wciąż elfka pełną gębą: delikatna i ckliwa aż do mdłości, kontemplująca piękno natury etc. Albo Korgan, który jest czystym niczym nieskalanym krasnoludzkim stereotypem a mimo to jest ciekawy i na swój sposób oryginalny (w przeciwieństwie np. do takiego Kelgara z NWN2, któremu na siłę wciśnięto coś niestereotypowego i wygląda przez to żałośnie).

AD&D 2 ma tę cechę, że jest pod wieloma względami dużo bardziej restrykcyjne, niż późniejsze wcielenia tego systemu. Moim zdaniem jest dzięki temu bardziej spójne. Liberalizm z D&D3, dowolne łączenie klas i ras, jak dla mnie zmienia ten świat w śmietnik bez reguł i bez sensu. Jak taka Alibeth z NWN1- ni to elfka, ni dama, ni rycerz ("rycerka"... chroń nas Cromie). Postać pomieszana ze sprzecznych ze sobą stereotypów jest sto razy gorsza niż zwykły stereotypowy jegomość.

Tak swoją drogą to jak chcecie się kierować lore Zapomnianych Krain sięgnąłbym raczej do podręczników do AD&D2 a nie do trójki, bo to jednak nie jest do końca to samo. Może i w 2. edycji też były dzikie elfy, nie wiem. Wtedy będziecie mieć jakąś tam podkładkę (choć dla mnie to wciąż słaby pomysł). Ale jeżeli nie to pomysł jest nie do obronienia na żadnym polu.

Cytat:
A co elf wg Ciebie (swoją drogą masz podobny pogląd o elfach jak Kagain - "Przeklęta knieja. Zawsze mi przypomina te zniewieściałe elfy.") nie może być męski,?

Zarzucanie niechęci do elfów gościowi, który od lat za awatar ma obrazek elfa jest trochę śmieszne :wink: Po prostu niech elfy będą elfami. Nie muszą być tak przewspaniałe jak te z Tolkiena (a to w nich się zakochałem) no ale niech i nie będą to dzikusy z krzemiennymi dzidami.

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 129/135
Wysłany: 2016-05-25, 21:06   

Z tych 3 portretów faktycznie 3 najbardziej pasuje do dzikiego elfa ostroucha (pozostałe dwa to ludziny), choć uważam ze nr2 najbardziej przypomina stylem te jakie w BG spotykamy, nr1 całkiem odpada

Co do wywodu Kliwera - niestety po prostu nie rozumie/nie chce zrozumieć tego co w settingu DnD siedzi i tyle :smile: Brak zrozumienia widać szczególnie w tym uznawaniu Aerie za wzór 'elfolstwa' skoro jest tak 'zgnomiona' że aż zęby bolą... acz to tylko moje zdanie - osobiście nie widzę nic zdrożnego w pokazaniu czym charakteryzują się poszczególne podrasy (w sadze BG mamy svirfneblinów, duergary, drowy, avarielkę i tieflinga... dlaczego nie mamy trafić na dzikiego elfa, złotego krasnoluda czy choćby aasimara?). Nie każdy elf je szyszki, nie każdy krasnal jest wojownikiem i nie zawsze chodzenie po najmniejszej linii oporu (najbardziej stereotypowym) jest najlepsze ;)

EDIT:
Tak właściwie to portret Kliwera nie pochodzi z mangi - jest to portret elfa z gry "Majesty" ^^
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P
Ostatnio zmieniony przez Tuldor88 2016-05-25, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  

nowus777 

Wysłany: 2016-05-25, 21:09   

Czy możecie polecić/znacie strony z portretami do BG? Może uda mi się znaleźć jeszcze coś innego, bo ten trzeci, chociaż pasuje, to nie do końca do mnie przemawia.

greegarak 

Wysłany: 2016-05-25, 21:17   

Cytat:
Zarzucanie niechęci do elfów gościowi, który od lat za awatar ma obrazek elfa jest trochę śmieszne
Dzięki, albo nie dzięki.Teraz będę świadomy co(w sensie czego oblicze) Twój awatar przedstawia. Ale nie będę mówil o moich gustach, poza tym że nie lubie mangi,

Nawet u TOlkiena masz jasny podział na elfy: leśne i te drugie.

A Barbarzyńca to taki przedstawiciel dzikiej społeczności, jednocześnie będący indywidualisą. Mi tam widzi się że z mieszkańców lasu może wyrosnąć wojownik z zamiłowaniem do brutalnej siły i brakiem ogłady, ale za to wewnętrznie mocnym, zdecydowanym, o jaśnie określonym celu swego bytu.

Ruffle_truffle 

Podziękowania: 25/67
Wysłany: 2016-05-25, 22:30   

@nowus777 zrób półelfa (dzikiego w dodatku; od czego są kompromisy? ;)), z ojca barbarzyńcy i matki-dzikuski.

A zastanowisz się nad tym, co ja Ci podesłałem? Wykadrować i pasuje, do tych z EE dodatkowych, portretów.

"Tylko wariaci i dzieci, z innymi współżyć trudno" - z sekretnych zapisków Antoniego Kępińskiego.

nowus777 

Wysłany: 2016-05-25, 23:33   

Ruffle_truffle napisał/a:

A zastanowisz się nad tym, co ja Ci podesłałem? Wykadrować i pasuje, do tych z EE dodatkowych, portretów.

Muszę przyznać, że obrazek podesłany przez Ciebie podoba mi się najbardziej. Jeśli nie znajdę nic lepszego, to chyba rzeczywiście zajmę się jego kadrowaniem.

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 96/127
Wysłany: 2016-05-26, 09:33   

nowus777 napisał/a:
punkty kondycji i zręczności zamienię pomiędzy sobą.

O tym właśnie myślałem; nawet wypisałeś te cechy w nieortodoksyjny sposób przedstawiając Masambe. Wyglądało na pomyłkę.
Ten obrazek od Ruffle_Truffle (Khal Drogo :grin: ) rzeczywiście najfajniejszy, tylko po wykadrowaniu mi się bardziej kojarzy z centaurem, albo nawet satyrem. To chyba przez to, że też patrzę na elfy w stereotypowy sposób.
I wreszcie: myślę, że o sukcesie enpeca nie decydują chyba wycyzelowane cechy, zgodność z lore, jego (nie)stereotypowość, tylko coś mniej wymiernego... osobowość?

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi