Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Wasze drużyny
Autor Wiadomość
Thief

Wysłany: 2005-01-04, 00:48   

Ja sobie np dałem łuk dla minsca i musze powiedzieć że to był dobry poysł bo nieźle kosił z jak który podszedł do magow to zmieniałem na miecz i ŁUBUDUBU :D Co do łuku Gensens to mnie on strasznie denerwuje bo jest krótki a jego strzały można na piechote przegonić :)
Podziękuj autorowi tego posta

Solar
Zasłużony

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2005-01-04, 21:30   

Cruel napisał/a:
Mazzy złym npc nie jest, jednak do najlepszych jej też nie można zaliczyć

Elhan jak zwykle broni slabszych NPC :)
PS: ELhanie widzisz w którejś wypowiedzi ze ktoś napisale o Mazzy jako o beznadziejnym NPC?? Masz jeden cytat

Elhan
Zasłużony

Wysłany: 2005-01-05, 00:22   

No może tutaj nie,ale przeglądając inne fora znalazłem bardzo dużo przykładów,a zresztą po wymienianych tutaj drużynach widać,że mało kto bierze Mazzy,a jak już wyżej napisałem nie jest to słaby NPC 8)

Hélegorn 
Beholder

Podziękowania: 1/1
Wysłany: 2005-01-05, 01:31   

Jeśli chodzi o umiejętności, to może i nie. Ale jako postać jest zbyt "drętwa". Nawet Keldorn jest mniej sztywny w moim odczuciu.

Komcio 
Zasłużony

Wysłany: 2005-01-05, 08:33   

Mazzy jako osobowość jest trochę nijaka. Ciekawiej jest jak się ma Korgana, ale to jest tylko częściowe rozwinięcie jej postaci. Do walki nie jest zła, statystyki ma zryte, fakt, ale jak awansuje można jej poprzedzielać lepsze biegłości. U mnie szyła z krótkiego łuku, lub w zwarciu wymiatała Halabardą (swoją drogą paradoks, że niziołek może z czymś takim paradować:) ale za to śmiesznie wygląda). Gdyby miała więcej dialogów czy choćby prawdziwy romans z Dzieckiem Bhaala krasnoludem czy inną małą rasą, byłaby ciekawa (i dodać jeszcze bój z Korganem o uczucia małej paladynki :haha: ). Ale nic takiego w czystym BG nie ma.

Solar
Zasłużony

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2005-01-05, 22:07   

Elhan.... inne fora a CoB... ;)
Mazzy slaba nie jest, ale w grze jest duzo potęzniejszych i ciekawszych NPC i dlatego Mazzy nikt nie bierze

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2005-01-06, 02:47   

Mylisz się, wara od niziołki, bo Boo poszczuję!

Elhan
Zasłużony

Wysłany: 2005-01-06, 03:47   

Solar napisał/a:

Mazzy slaba nie jest, ale w grze jest duzo potęzniejszych i ciekawszych NPC i dlatego Mazzy nikt nie bierze

Czy jest tak wiele potężniejszych NPC od niej?Nie powiedziałbym,zależy od rozpatrywania.Cechy można łatwo podwyższyć,a łucznika wsród NPC nie znajdziesz lepszego,więc jak chcesz mieć NPC posługującego się krótkim łukiem to wypada ona najlepiej ze wszystkich,no i w zwarciu nienajgorsza,jak się dobrze biegłości dobierze.

A czy mniej ciekawa od innych NPC?To zależy od tego co kto preferuje 8) .

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2005-01-06, 14:06   

Z Mazzy, nie powiem, grało się przyjemnie, taka cicha, skromna... nie to reszta "rycerzy", którzy drą się na cały głos, jacy to są wspaniali... a skromność Keldorna jest trochę jakby na pokaz :wink:
Kwestia przydatności - czysty wojownik, a więc jest dobra, niezłe statsy (wysoka zręcznosć, siłę można podwyższyć), krótkie łuki przydają się niestety tylko na początku, za to mistrzostwo w krótkich mieczach jest całowicie chybione, mimo iż żadna inna broń tak dobrze nie pasuje do niziołka :wink: Tak więc Mazzy jest bardoz mocna, ale i tak jej nigdy juz nie wezmę - jakoś wolę innych NPC :P

Shinigami
Zasłużony
Bóg Śmierci

Podziękowano 10 razy
Wysłany: 2005-01-06, 14:08   

Odczepić się od krótkich mieczy. Ja grając zawadiaką byłem uzbrojony w dwa krótkie miecze i grało się świetnie. Szczerze mówiac wolę je niż długie miecze czy katany.

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2005-01-06, 14:17   

Są jednak nieporównywalnie gorsze od długich mieczy i katan. IMO krótki najbardziej pasują do niziołka, ale to wcale nie zmiania faktu, że zadają znacznie mniejsze obrażenia. Dlatego uważam że nie warto sie nimi bawić (i dlatego Mazzy walczyła Gessenem i... Toporem Nieuległości - i nieśle wymiatała :!: ).

Shinigami
Zasłużony
Bóg Śmierci

Podziękowano 10 razy
Wysłany: 2005-01-06, 15:44   

Owszem są gorsze i co z tego. Jaki sens jest grać gdy mamy wszystko na full i nikt nas nie jest w stanie zranić. A tak zadając mniejsze obrażenia mozna sie dłużej pobawić i walki moga być trochę trudniejsze. Ciekawie by się tez grało woj ze sztyletami.

Thief

Wysłany: 2005-01-06, 15:56   

Ale niemożna chyba walić cios w plecy długim mieczem z tego co się nie myle. A można tylko szytyletami i krótkimi a ża krótkie więcej zabierają to są lepsze i w dłoni złodzieja górują nad długimi i ktatanami :)

Leoncoeur 
Bibliotekarz

Podziękowania: 37/30
Wysłany: 2005-01-06, 16:11   

@Thief
mozna, ja sobie "dzienna gwiazda" od plecow zamiatam i nie ma problemow...

Thief

Wysłany: 2005-01-06, 16:14   

A ja próbowałem i mi niewychodził cioes w plecy długim mieczem :|

Odpowiedz do tematu