Poprzedni temat «» Następny temat
Tyranny
Autor Wiadomość
Tuth 

Podziękowania: 1/2
Wysłany: 2016-03-16, 13:47   Tyranny

Jakiś czas temu Paradox i Obsidian wspominali, że 15 marca zapowiedzą nową grę. Dziś rano mym oczom ukazał się teaser trailer nowego tytułu o nazwie Tyranny:
https://www.youtube.com/watch?v=yc-WqIRNDKY

Strona główna:
http://www.tyrannygame.com/

Screenshot z gry:

Po krótkich opisach zdaje się, że będzie to cRPG przypominający klimatem starożytność, gdzie wojna pomiędzy dobrem a złem zakończyła się zwycięstwem tych drugich. Brzmi to dość intrygująco i znając Obsidian zapowiada się fajowo. Technicznie wygląda to podobnie do Pillars of Eternity, co mi osobiście pasuje. Póki co klimat przypomina mi nieco Age of Decadence i Anvil of Dawn. Miejmy nadzieję, że niebawem dowiemy się czegoś więcej na temat gry.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Nobanion
Nobanion 
kotołak, zajebójca czata ^^

Podziękowania: 98/215
Wysłany: 2016-03-16, 14:37   

Spolszczenie będzie? I Zło zwyciężyło? Już patrzę :devil:

Czyli nie będzie kontynuacji świata Pillarsów? hmmmm....dziwne.
Znalazłem dla takich jak ja, po naszemu
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=97074

Z innej strony
komentarze zasadne :cwan:

Zaraz, czy ta gra dzieje się w świecie Pillarsów? Bo jeśli to jest zupełnie nowe uniwersum, to moim zdaniem jest to wielkie nieporozumienie! Świat PoE jest według mnie po prostu rewelacyjny, więc jeśli kolejna gra stworzy zupełnie nowe uniwersum, to jaki w tym sens?
Grę i tak kupię, ale ja nie chcę kolejnego świata fantasy, ja bym chciał wrócić do czegoś, co dobrze znam (a w zasadzie znam niewielki ułamek, gdyż to właśnie to nieznane wciąż mnie w nim pociąga)!

No właśnie. Jest jakieś info co pillars of eternity 2? Kiedy był jakiś news ze planują wydać 2.

Zapowiada się zacnie - chociaż niepokoi wiadomość o tegorocznej premierze. Albo gra była robiona po cichu, albo w pewnym momencie skończyła się kasa i trzeba było pociąć jakiś większy projekt, więc dostaniemy ochłap. Wierzę w pierwszą opcję.

Podziękuj autorowi tego posta

Semaj 

Podziękowania: 2/3
Wysłany: 2016-11-01, 23:52   

Mnie to zastanawia jak Obsidian na to czas znajduje. Pillarsy to spory projekt + dodatki, a teraz druga część w produkcji. No i nagle wylatują z Tyranny. To jak duże jest to studio?

Kliwer 

Podziękowania: 140/205
Wysłany: 2016-11-02, 11:01   

Po prostu będzie mała, niedopracowana chała lecąca na dość silnej już marce PoE. Oni jeszcze patchować Pillarsów nie skończyli (i pewnie nigdy nie skończą) a biorą się za nowy projekt. Hejtowałem Wiedźmina, ale muszę przyznać, że to chyba jedyne duże studio, które w miarę uczciwie traktuje klienta.

Tuth 

Podziękowania: 1/2
Wysłany: 2016-11-02, 12:25   

Czy to będzie chała, to się okaże za kilka dni. Natomiast Tyranny jest znacznie mniejszą grą od Pillars of Eternity. Już wybory przed rozpoczęciem gry wpłyną na fabułę, stąd też tytuł ma zachęcać do kilkukrotnego przechodzenia.

Ja żadnych baboli w PoE nie miałem, ale niech sobie patchują. To ich marka, więc mają możliwość wspierać tytuł tak długo, jak chcą.

O drugiej części Pillars na razie cisza, a Tyranny gdzieś tam z boku sobie powstawało w międzyczasie. Podobną taktykę stosuje InXile, żeby nie musieć zwalniać pracowników - rozpoczęcie nowego projektu jeszcze w trakcie tworzenia pierwszego.

Kynio

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2016-11-03, 08:26   

Ja po cichu w Tyranny wierzę - Tim Cain ma tam nieco ważniejszą rolę, a Josh Saywer chyba mniej ważną... Po PoE (które mi się nie podobały) liczę na naprawdę dobrego cRPG (a że RPGCodex marudzi - cóż, zawsze marudzą, nawet na AoD czy Uderrail marudzili... :P)

Semaj 

Wysłany: 2016-11-08, 02:42   

Kliwer napisał/a:
Hejtowałem Wiedźmina, ale muszę przyznać, że to chyba jedyne duże studio, które w miarę uczciwie traktuje klienta.

Chociaż za to jak te gry wyglądają po premierze i tak należy im się bura. Mówię o warstwie technicznej rzecz jasna.

Mówicie, że Tyranny będzie dość małym projektem, ale w marketing poszli ostro. A skoro u nas tak cisną, to co dopiero tam gdzie więcej potencjalnych nabywców produktu. Pewnie zaraz posypią się $noty$ typu 9/10 na jakichś GOL-ach mimo, że recenzent przejdzie 5% gry.

Mi to wygląda trochę jak gdyby to miał być hack and slash, ale ponoć nim nie jest. Tak czy siak w sumie dobrze, że powstają te erpegi.

Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Podziękowania: 59/107
Wysłany: 2016-11-11, 18:23   

O MÓJ BOŻE NAJLEPSZY cRPG OSTATNICH 10 LAT, CZEMU JESZCZE NIE KUPUJECIE ? SZYBKO KUPUJCIE, albo poczekajcie na jakiegoś steam sale, bo 70( edit/ za najdroższą wersję, najtańsza 40) jewro to jednak trochę dużo.
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?
[Dzisiaj 22:49] Tuldor88: Wtedy będzie to już "ku***sko dobra twierdza" :P
Ostatnio zmieniony przez Jolan 2016-11-12, 12:20, w całości zmieniany 1 raz  

Semaj 

Wysłany: 2016-11-12, 01:01   

Dlaczemu? Oferuje to to coś nowego?

Kliwer 

Wysłany: 2016-11-12, 09:04   

Chętnie poczytam o tym. Ja jestem mocno do tego produktu uprzedzony. PoE mi się podoba, grałem już dwa razy i pewnie jeszcze pogram. Ale Tyranny miało za mało czasu na realizację, poza tym, sądząc po tym co czytałem, uprościli wiele elementów, które dla mnie już w PoE były zbyt uproszczone. Ale kiedyś dam temu szansę.

Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Wysłany: 2016-11-12, 12:55   

Tyranny czerpie z najlepszych elementów PoE i powiedziałbym ToBa.
•Zaczynamy od tworzenia postaci, która pomagała potężnemu (złemu?) Hegemonowi podbijać świat. Podczas tworzenia postaci następuje etap tzw. Podbój podczas którego wybieramy nasze (jako Stanowiciel) postawy przy podbijaniu krain. Powoduje to, że szybko wchodzimy w ten świat. Ja np. w czasie podboju podpisałem pokojową kapitulację z jednym miast, co powodowało, że wielu przeciwników podczas pierwszej misji z ufnością podchodzili do mnie i dawali się poddawać.
•Wspaniały system frakcji( dla każdej frakcji/niektórych NPC istnieje licznik przyjaźni/zaufania oraz wrogości/bojaźni co odblokowuje pasywki/aktywne umiejętności oraz oczywiście opcje dialogowe).
•Mechanika znacznie lepsza niż PoE, odpoczywać można w większej ilości miejsc, przeciwnicy nie teleportują nam się za każdym razem w plecy itd. Nasza 'forteca' ( w tym przypadku wieża ) też jest ulepszeniem względem PoE, bo wyobraźcie sobie, że NPC do zatrudnienia w niej mają backstory, można normalnie z nimi pogadać itp. :shock: . Dostajemy też do niej listy od naszych przełożonych na które możemy odpowiadać.
•Rozmowy mają odnośniki tj. jak nie pamiętasz o jakiej postaci/miejscu/frakcji/wydarzeniu rozmawiasz, możesz kliknąć i przeczytać całe backstory(włącznie z wyborami z Podboju) o nim. Towarzysze są być może troche niegadatliwi sami z siebie, ale gadanie z nimi ala torment jest całkiem dobrze zrobione. Pierwszy towarzysz Rzutka to właściwie Jack z ME2
• Znowu jak w PoE mamy miejsca gdzie używamy naszej wiedzy/atletyki/sprytu, czy to w rozmowie, czy to w wspinaniu się na mur(bez żadnych cut-scenek co chyba wychodzi na plus jednak)
• Podejrzewam, że prolog można skończyć na dwa sposoby popierając jedną albo drugą frakcję co może rzutować na całą dalszą rozgrywkę
• Zagadki logiczne :D

Jedna rzecz, która cholernie boli to ekrany wczytywanie z szybkościa na poziomie Wiedźmina 1 przed wersją EE.

Wrażenia po ~8 godzinach, a wydaje się, że dopiero zacząłem grać.
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Kliwer
picollo 

Podziękowania: 63/97
Wysłany: 2016-11-12, 20:04   

DOdam od siebie tylko jedną rzecz- mimo epickości fabuły, mam wrażenie, że mamy do czynienia ze strasznie małą skalą potyczek. Przeprowadzamy oblężenie podczas którego wspierają nas dwie armie. Przekłada się to na jakieś 10 jednostek- w tym dowódcy. Walczysz z wrogą armią? Dwie grupki po cztery postaci.
Pewnie to trochę ma wspólnego z systemem, ale jednak trochę doskwiera niedopasowanie mechaniki do skali fabularnej.
był szalony jak stado zajęcy na wiosnę, kiedyś kazał nam ściąć cały zagajnik dębów, bo uroiło mu się, że go szpiegują... a potem doszedł do wniosku, że były jednak w porządku i rozkazał nam je pochować.
- czy wy wiecie ile czasu zajmuje zakopanie dębowego lasu?

Kliwer 

Wysłany: 2016-11-12, 20:16   

W Pillars of Eternity była tylko jedna bitwa, ta gdzie walczyliśmy o naszą twierdzę. To było, moim zdaniem, znakomite. Pierwsza część rozegrała się jako przygoda tekstowa, co dało nam obraz dużego starcia i klimat podejmowania decyzji strategicznych. A potem była duża sieka z wieloma wrogami przedstawiająca finał. Bardzo to było klimatyczne. Szkoda, że tu nie sięgnięto po takie narzędzie.

picollo 

Podziękowania: 63/97
Wysłany: 2016-11-12, 21:25   

Na razie jestem w połowie drugiego aktu. Może się okaże, że jeszcze pozytywnie zaskoczą na koniec. Ale duże oblężenia (teoretycznie duże) już były i na razie rozczarowało.

P.S. Była też względnie duża bitwa jak się wbijaliśmy do zamku władcy tej pierwszej mieściny. Większa niż to co widziałem w Tyranii.
był szalony jak stado zajęcy na wiosnę, kiedyś kazał nam ściąć cały zagajnik dębów, bo uroiło mu się, że go szpiegują... a potem doszedł do wniosku, że były jednak w porządku i rozkazał nam je pochować.
- czy wy wiecie ile czasu zajmuje zakopanie dębowego lasu?

Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Wysłany: 2016-11-13, 10:26   

Spoilerowe pytanie do piccolo Którą frakcję popierałeś, jeśli wzgardzonych to opowiedz jak to wyglądało po podbiciu sali. Tak samo jeśli zdradziłeś jeszcze w sali sojusz

Odpowiedz do tematu