Poprzedni temat «» Następny temat
Aktor chętny do podłożenia głosu dla BG
Autor Wiadomość
greegarak 

Podziękowania: 32/46
Wysłany: 2016-09-09, 18:29   

Żelazko napisał/a:
Czemu nie wypuścić moda z dwiema wersjami?

To taka myśl na serio, czy raczej żart?
Podziękuj autorowi tego posta

anoim2666

Podziękowania: 47/17
Wysłany: 2016-09-09, 19:20   

Żelazko napisał/a:
Czemu nie wypuścić moda z dwiema wersjami? Jeden z jednym aktorem i drugi z drugim.

Dobra po trzech piwach jestem więc przepraszam za jakieś literówki. Dlaczego nie? Bo ten pierwszy będzie chciał kasy a z tym drugi chyba idzie się dogadać za darmo. Poza tym nie chce mi się moda znowu pisać. Wszystko co mam podsyłam do Dradiela a co on z tym robi to jego sprawa.

Gawain 

Podziękował 50 razy
Wysłany: 2016-09-09, 20:18   

Raczej drugi, choć jak dla mnie trochę rozwleka tekst i nie czuje kiedy przyspieszyć, a kiedy zaakcentować.

khayman 

Podziękowania: 18/13
Wysłany: 2016-09-12, 09:07   

Lektor 2 nie jest zły, ale nie wiem czy jest lepszy, bo link z lektorem 1 jest na hoście gdzie trzeba podać nr telefonu, a ja z takich z zasady nie korzystam. nie dałoby rady wrzucić materiału lektora 1 także na dropboxa ?

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 127/87
Wysłany: 2016-09-12, 11:54   

@khayman, fakt, że ten pierwszy link jest mniej wygodny niż dropbox, ale musiałeś coś źle kliknąć, bo mi żadnego numeru tel. itp. nie wymagało - nie klikaj na wielki przycisk "Pobierz teraz", tylko trochę niżej na mniejszy napis "pobierz plik".

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 109/132
Wysłany: 2016-09-12, 14:25   

Drugi, chociaż jak już Gawain zauważył, chłopak nie czuje na co położyć akcent (np "żaby" już w drugim zdaniu).

picollo 

Podziękowania: 63/97
Wysłany: 2016-09-12, 23:26   

A mi się bardziej podoba pierwszy lektor. Drugi ma nieco lepszy głos, ale zasadniczo akcenty zdają się rozkładać strasznie losowo. PIerwszy ma może mniej tajemniczy głos, bardziej jakiś pewny siebie bard, ale ma to swój urok. No i praca z tekstem wydaje mi się o niebo lepsza. Akcenty gdzie trzeba jakoś tak mniej rwanie.
Jeśli drugi lektor odrobi pracę domową z odpowiedniego akcentowania, to chyba dwójka. Na chwilę obecną numer 1.
był szalony jak stado zajęcy na wiosnę, kiedyś kazał nam ściąć cały zagajnik dębów, bo uroiło mu się, że go szpiegują... a potem doszedł do wniosku, że były jednak w porządku i rozkazał nam je pochować.
- czy wy wiecie ile czasu zajmuje zakopanie dębowego lasu?

khayman 

Podziękowania: 18/13
Wysłany: 2016-09-13, 17:36   

Mea culpa, fakt był dodatkowy przycisk. Stary jestem to i ślepy :P
Pierwszy lektor niby czystszy głos ma, ale to nagranie jest dziwne, gdyż co chyba zdanie nastepuje wyciszenie i głos z cichego robi się głośniejszy, dodatkowo jhakby w tle pojawia sie drugi głos mówiacy "To nagranie.." - To jakiś watermark autorski do pliku? strasznie wg mnie psuje odbiór nagrania.

Wg mnie lektor 2, jego głos lepiej oddaje narracje i tajemniczość.

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Wysłany: 2016-09-13, 21:19   

khayman napisał/a:
co chyba zdanie nastepuje wyciszenie i głos z cichego robi się głośniejszy, dodatkowo jhakby w tle pojawia sie drugi głos mówiacy "To nagranie.." - To jakiś watermark autorski do pliku? strasznie wg mnie psuje odbiór nagrania.

No, mi to brzmiało właśnie jak taki "znak wodny" - bo ten gość zdaje się chce wynagrodzenia za swoje nagrania, więc pewnie dorzucił coś takiego tutaj, by służyło to tylko jako próbne nagranie i nie można było wykorzystać go gdzieś indziej (w tym przypadku: w samym Baldurku). Zakładam, że gdyby się na niego zdecydować (i zapewne wybulić kasę...), to we właściwych nagraniach by czegoś takiego nie było.

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

greegarak 

Podziękowania: 32/46
Wysłany: 2016-09-30, 18:40   

Anoimie i jak? Lektor numer dwa wyraził chęć współpracy?

anoim2666

Wysłany: 2016-09-30, 19:05   

Nie kontaktowałem się z nim na razie. Czekam na zielone światło od tłumaczy. Myślę że powinien być chętny koro sam się do mnie zgłosił.
Wszystko się opóźnia przez te korekty tłumaczeń. Każda pomoc by się przydała, więc jeśli ktoś w jakimś stopniu ogarnia angielski to niech się zgłosi do Arista. Im więcej osób pomoże przy tłumaczeniach tym szybciej wyjdzie pełny dubbing WoBG. Przy obecnym tempie, w 9 miesięcy udało się zrobić niecałe 6 modów. Zostało do zrobienia jeszcze około 14 (w tym wszystkie meagamody).

tonyhalik87 

Wysłany: 2016-10-05, 22:30   

A co jakby Pani Brygida Turowska nam pogadała?

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Wysłany: 2016-10-05, 23:37   

Wait, what, że co?

Rozumiem, że nie piszesz tego tak ot, tylko masz jakieś konkretne kontakty/znajomości? Bo sama myśl mi osobiście wydaje się ekstra :) Oczywiście najlepiej niech w tej kwestii wypowie się anoim2666, koordynator całego projektu dubbingowego - ale założę się, że postaci kobiecych do zdubbingowania trochę jest (ogólnie chyba o głosy żeńskie było trudniej niż o męskie).

Tylko taki jeden drobiazg mnie niepokoi - przypuszczam, że profesjonalna aktorka dubbingowa nie zrobiła by czegoś takiego za darmo? Zupełnie nie orientuję się, jakie są stawki profesjonalistów za dubbing (ale pewnie nie takie znów symboliczne).

We internecie...

anoim2666

Wysłany: 2016-10-08, 20:51   

Jeśli masz kontakty i byś ja załatwił to oczywiście. Kobiecych ról jest sporo Tylko jeśli trzeba by za nią płacić to nie wiem czy jest to warte świeczki bo jest sporo amatorów którzy zrobią to za darmo w dobrej jakości.
A jeśli rzuciłeś to nazwisko od tak, to czemu nie Fronczewskiego do razu :razz: Swoją drogą może to nie jest głupi pomysł? Tanio by to pewnie nie wyszło ale wyobrażacie to sobie? Fronczewski jako jeden lektor w WoBG. Jest to jak najbardziej wykonalne tylko trzeba by do portfela sięgnąć.

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Wysłany: 2016-10-08, 21:39   

anoim2666 napisał/a:
wyobrażacie to sobie? Fronczewski jako jeden lektor w WoBG

No i teraz się rozmarzyłem, no! :wink:

anoim2666 napisał/a:
Jest to jak najbardziej wykonalne tylko trzeba by do portfela sięgnąć

Myślę, że Fronczewski to jest wyższa półka, także pod względem finansowym - prócz tego, że jest genialnym aktorem (ale to akurat nie musi mieć wpływu na wynagrodzenie), to jest też bardzo znany, więc niewykluczone, że jego wymagania kasowe mogą być równe celebrytom itp.

A z tym może być niezbyt łatwo. Nie wiem, jak tam u innych forumowiczów czy osób chętnych do wyłożenia na coś takiego, ale ja przechodzę ostatnio kryzys ekonomiczno-seksualny: zaglądam do portfela, a tam ch**... :razz:

We internecie...

Odpowiedz do tematu