Poprzedni temat «» Następny temat
Aktor chętny do podłożenia głosu dla BG
Autor Wiadomość
anoim2666

Podziękowania: 21/16
Wysłany: 2016-01-12, 14:25   Aktor chętny do podłożenia głosu dla BG

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
Znalazłem ostatnio tego tutaj i zapytałem go czy chciałby użyczyć swojego głosu dla WoBG. Zgodził się. Teraz potrzebne są pomysły gdzie by ten głos wykorzystać. Może Drizzt? Na pewno lepiej się w tym odnajdzie niż ja. Czekam na pomysły i zachęcam do sprawdzenia innych jego prac.
Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
dradiel
Banion

Podziękowania: 33/110
Wysłany: 2016-01-12, 14:33   

Mieszane mam odczucia, muszę jeszcze posłuchać, czemu tak? Drzizzt? Pewnie :P , tylko że rozumiem, że zmieniasz 100 % kwestii z jego osobą związanych? Te z gier oryginalnych i modów?

anoim2666

Wysłany: 2016-01-12, 14:52   

Sprawdź inne, nowsze filmy. Tam ma lepszą jakość i lepiej brzmi. W oryginalnej grze Drizzta i tak nie było wiele (raptem 4 pliki dźwiękowe). Nagrywałem to sam przy okazji tworzenia moda, tylko ktoś doświadczony wypadłby przy tym lepiej. Ma zdolności manipulowania głosem, jest chętny więc co tu marudzić. I tak wszystko jest lepsze niż te angielskie dialogi nagrywane na ziemniaku.

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2016-01-13, 08:04   

Hrothgar, Robillard.

porfirion 
Przyjaciel Klanu
osiełek

Podziękowania: 81/75
Wysłany: 2016-01-13, 09:00   

@anoim2666: gość na pewno ma talent, grzechem byłoby tego nie wykorzystać, skoro się zgodził ;) Natomiast czy Drizzt... musiałbym usłyszeć jakąś próbkę w jego wykonaniu, by to ocenić, bo w podanym linku niektóre brzmią bardzo dobrze (kapłan, niziołek czy złodzieje cienia - ci ostatni nota bene grani oryginalnie też przez Jana Piechocińskiego grającego Drizzta, ale tu zupełnie inaczej modulował głosem), a niektóre raczej słabo (karczmarz mi nie podszedł, Korgan i Jan też niezbyt, ale cóż, Boberka czy Kobuszewskiego niełatwo naśladować ;)).

No i jeśli Drizzt, to ważne czy zdecyduje się (zarówno w dublowaniu kwestii już nagranych z polskiej wersji, jak i w zupełnie nowych, z modów) na jakieś naśladowanie Piechocińskiego, czy na zupełnie własną interpretację. A jeśli naśladowanie, to z której części, bo - chyba już o tym kiedyś wspominałem - Drizzt Piechocińskiego w dwójce brzmi na tyle inaczej od tego z jedynki, że ja przy pierwszym usłyszeniu zacząłem się zastanawiać, czy aby nie zmienili aktora :P

Aha, i gwoli ścisłości, Drizzt ma jednak trochę więcej kwestii ugłosowionych: 6 w jedynce i 8 w dwójce (nie licząc odgłosu ran i śmierci, różnych w obu częściach - przy dublowaniu oczywiście mogłyby, a nawet powinny być już identyczne).

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

Ellund

Podziękowania: 1/1
Wysłany: 2016-01-13, 14:39   też jestem chętny, jeśli ktoś ma warunki by mnie nagrać

jestem aktorem, a tu mała próbka mojego głosu
http://www.sieciaki.pl/sieciomisja/sieciuchy
proszę klikać w podpisane główki potworków. pomijając nałożone filtry na mój głos, to wszędzie jestem ja i moja interpretacja (kradziej to ja bez zmian komputarowych)

niżej jest suwak i mozna pooglądać komiksy. wszystkie męskie role w komiksach robię ja :)
zapraszam

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Jolan
Banion

Wysłany: 2016-01-13, 14:54   

Fajne :lol: To Autor moda ma już z kogo wybierać :P

anoim2666

Wysłany: 2016-01-13, 15:40   

Cytat:
Hrothgar, Robillard.

Z Hrothgarem to byłby dobry pomysł ale dopiero po spolszczeniu NEJ (no bo jak nagrywać to też dialogi) a z kolei Robillard to one day z Rot albo z TDD i nie ma sensu kiedy mój mod zmienia zestaw na jeden z IWD2.
Myślę, że jeśli już wykorzystywać aktorów to do Drizzta może Kachiko(choć tu już bym sobie odpuścił), w następnej kolejności cutscenki z megamodów, które są długie, nie do pominięcia i albo są nieme albo po angielsku. Mam na myśli te z początku BG2 (co byz automatu obsadzało dwóch NPC) i postacie z Soubar (co najmniej 3 osoby jeśli dobrze pamiętam), w dalszej kolejności Hrothgar i Solaufein ale tu już ktoś musiałby być ktoś doświadczony by dobrze odwzorować głosy. Więcej mi do głowy nie przychodzi bo sporą część załatwiają zestawy z innych gier.
Ellund napisał/a:
też jestem chętny

Fajnie, jak będzie gotowy materiał to na pewno się odezwę. To już jest nas trzech bo ja z też pewnie w jakieś postaci pobocznej pomogę.

dradiel
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 547/81
Wysłany: 2016-01-14, 22:02   Re: Aktor chętny do podłożenia głosu dla BG

anoim2666 napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=uObwvdHbpKg&feature=youtu.be

Świetne próbki.
Plików dźwiękowych w języku angielskim jest w grze sporo, tak że materiału do nagrań pewnie by się trochę znalazło. Nie tylko NPC-e, ale też wstawki lektorskie, jak np. nieszczęsne rozpoczęcie DSotSC (plik dsotsc.wav):
Jak gdyby problemy Wybrzeża Mieczy nie były dość zajmujące, zastanawiasz się co jeszcze może cię spotkać. Przejmuje cię poczucie zagrożenia i zaczynasz pojmować, że siły zła nie próżnują w tej części Faerűnu. Ale nawet nie domyślasz się jak wielkie jest to zło.
Elfka Jet'Laya, z Cormanthor... Skąd się wzięła? Być może miało dojść do tego spotkania. Ale dlaczego? Czyżby tylko zwykły przypadek? Mroczne siły zdają się zbierać pomiędzy Wrotami Baldura i Amn, na pulsującym życiem Nadbrzeżnym Trakcie.
Życie mijało ci w ciszy i spokoju Candlekeep, a teraz popycha cię w nieznany mrok. Co was czeka w najbliższej przyszłości. Zapewne odpowiedzi czekają, o ile zdecydujesz się pomóc Jetlayi..."

W CtB też, z tego co pamiętam, są takie lektorskie niby plansze rozdziałowe. Nie pamiętam czy nawet udźwiękowione.

W każdym razie trzymam kciuki.

Banion

Wysłany: 2016-01-15, 11:16   

A ja mógłbym coś nagrać? Np. to co powyżej ...Poważnie pytam :razz:

anoim2666

Wysłany: 2016-01-15, 14:27   

Cytat:
wstawki lektorskie

Do tego bym wykorzystał tego z pierwszego posta bo on już nagrywał też audiobooki więc jakieś doświadczenie ma. Jak tylko znaleźć te wstawki w plikach gry?
Co do nagrywania to myślę, że nadałbyś się na burmistrza Soubar (w myśl, że angielskie albo nieme cutscenki to zło). W sumie i więcej osób tym lepiej byle by jakość nagrań była jeśli nie dobra to przyzwoita.
Znalazłem jeszcze jedną osobę która może podłożyć głosy https://www.youtube.com/watch?v=NZSyGedPJNU
Ostatnio zmieniony przez anoim2666 2016-01-15, 14:53, w całości zmieniany 1 raz  

Banion

Wysłany: 2016-01-15, 14:44   

Z jakim rozszerzeniem nagrywać, jakbym coś nagrał na próbę? :curious:

anoim2666

Wysłany: 2016-01-15, 15:02   

W wav żeby dało radę normalne otworzyć

dradiel
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 547/81
Wysłany: 2016-01-15, 18:54   

Freackey Stuff i Ellund niezaprzeczalnie mają do tego talent, odpowiednie doświadczenie jako aktorzy i właśnie takich osób do tego potrzeba, aby to zrobić dobrze. Ktoś, kto nie ma ich doświadczenie, to na ich tle wypadnie dużo gorzej. Lepiej zrobić to powoli, w częściach, niż na hura.
Weźcie dodatkowo pod uwagę, że poszczególne mody dzięki pracy wielu osób przesiadujących tutaj na forum przechodzą właśnie intensywną korektę tekstu. Dało się to zauważyć w kilku ostatnich patchach do WoBG i następny patch przyniesie korektę tłumaczeń w kolejnych modach. Znowu mamy argument, żeby nie działać na hura.
Podany przez mnie tekst lektora z DSotSC, to był tylko przykład, gdzie można jeszcze poza NPC-ami nagrać dźwięk, aby zastąpić wersję angielską. W tym momencie nie warto tego robić, ponieważ mod, co tu dużo mówić, ma słaby przekład. Na chwilę obecną, Morgan wykonuje nowy przekład, o czym już na forum wspominał. Najpierw wypadałoby poprawić ten tekst, poszukać, gdzie jeszcze w grze przewijają się plansze rozdziałowe (tak na szybko to chyba w CtB i NEJ-u) i użyć do tego jednej osoby jako lektora.
Podobnie nie najlepszy jakościowo jest przekład Drizzt Sagi.
W kwestii Hrothgara to nie wiem czy Wam nie umknęło, że on ma udźwiękowienie oryginalnie pochodzące z IWDI. Trzeba się dobrze zastanowić, które postacie wziąć do takiego udźwiękowienia. Dla wielu z nich zupełnie wystarczające jest to co do tej pory zrobił anoim, przypisując im głosy z IWDII. Miałem się tym zająć w terminie późniejszym, ale widzę, że jednak chyba nadszedł czas na to wcześniej.
Ostatnio zmieniony przez dradiel 2016-01-15, 19:31, w całości zmieniany 1 raz  

anoim2666

Wysłany: 2016-01-15, 19:15   

Czyli obecnie możemy rozmawiać tylko o RoT i SoS (bo nad nimi chyba nikt obecnie nie pracuje). Trzeba obsadzić Drizzta, Artemisa, Jarlaxle'a bo oni mają dość długie cutscenki, które obecnie są nieme. Swoja drogą nie prościej i lepiej było by je wywalić? Raczej nikt by za nimi nie płakał a do gry i tak nie wiele wnoszą. Trzeba obsadzić główne postaci z SoS ze względu na te cutscenki. To już 3 osoby obsadzone. Z Drizztem 4 ale tu przy odpowiedniej manipulacji głosem da radę.
Co do Hrothgara to nie ma co robić puki nie wyjdzie tłumaczenie Nej. Poza tym potrzebny jest ktoś kto by w miarę odwzorował oryginalny głos bo na razie gada dwoma.

Odpowiedz do tematu