Poprzedni temat «» Następny temat
Nagrywanie rozgrywki WoBG
Autor Wiadomość
Scol 

Podziękowania: 98/112
Wysłany: 2015-10-04, 11:07   Nagrywanie rozgrywki WoBG

Po przesiadce na Win 10 bardzo spodobał mi się wbudowany Game Bar. Niestety, z niewiadomych powodów nie działa on w WoBG (Win+G nie otwiera go), choć działa prawidłowo w BG1, IWD1, IWD2 a nawet w menu konfiguracyjnym WoBG i konsoli ToBEXa. Stawiam na to że tobex, w_gui lub widescreen coś tam namieszały.

Jaki inny program do nagrywania rozgrywki działający pod win10 polecacie? Shadowplay też na win10 sprawiwa problemy a po zabawie z Shadowplayem i Game Barem nagrywanie Frapsem to katorga. Alternatywnie, czy ktoś ma jakiś pomysł jak zmusić Game Bara do działania z WoBG.
Podziękuj autorowi tego posta

Nobanion 
kotołak

Podziękowania: 88/193
Wysłany: 2015-10-04, 11:30   

Bandicam działa bezproblemowo, no i odpowiednik Shadowplayera -Amd Gaming Evolved jest zaskakująco wiernie nagrywająca, nie mówiąc ze można sobie ustawić wielkość filmów.
-------
Bandicam z kolei bije na głowę przereklamowanego frapsa możliwościami ustawień, praktycznie nie trzeba bawić się w konwersje filmów itp. jak dobrze poustawia się Bandicama.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Scol
Scol 

Wysłany: 2015-10-24, 12:31   

Dzięki Nob, Bandicam sprawuje się świetnie. Teraz tylko jeszcze jedno pytanie - w jakiej roździelczości preferujecie filmiki? 1024x768 w której W_GUI wygląda dobrze czy 1920x1080/1600x900 w której W_GUI się troche rozjeżdza? W załączeniu screeny demonstrujące.

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 129/135
Wysłany: 2015-10-24, 12:43   

Rozdzielczość ze screena nr 2 wygląda o niebo lepiej, do tej pierwszej bez EEowego zooma lepiej nie podchodzić :P
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

dradiel 
Przyjaciel Klanu
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 698/106
Wysłany: 2015-10-24, 13:03   

Ja tam zdecydowanie wolę duże rozdzielczości, czyli pierwszy obrazek :)
Masz na myśli rozjeżdżanie się ilości posiadanego złota? Pomyślę, co da się z tym zrobić.

Scol 

Wysłany: 2015-10-24, 13:13   

dradiel napisał/a:
Masz na myśli rozjeżdżanie się ilości posiadanego złota? Pomyślę, co da się z tym zrobić.

Przede wszystkim złoto, ale i także przyciski F1-F12 umiejscowione po lewej stronie dolnego paska (zamiast na środku). Inne 2 mankamenty to czerń w ekranach menu (niebieska otoczka pokrywa jego cześć ale nie całość) or problem z dźwiękiem przy krańcach ekranu - głośność efektów takich jak odgłosy kroków zależy od tego jak blisko ich źródło środka ekranu. Gdy znajdujemy się np. w lewym dolnym rogu ekranu (oraz mapy, więc nie można po prostu przesunąć ekranu) to są one niemal kompletnie wyciszone.

EDIT: A, jest jeszcze coś czego mam nadzieje nie nagrać:

Nobanion 
kotołak

Wysłany: 2015-10-24, 17:57   

Najlepsze to najwyższe rozdzielczości, ale na oryginalnym GUI, najlepszym rozwiązaniem byłaby grafika z PoE, ale nie na tym silniku graficznym. Odnośnie grafiki spróbuj 1360 na 768, albo 1366 na 768, powinno być najlepiej.

Scol 

Wysłany: 2015-10-24, 18:05   

Nobanion napisał/a:
ale na oryginalnym GUI

To odpada - za bardzo lubie ekran ekwipunku z W_GUI, zwłaszcza plecak 4x4 zamiast 2x8 :P

dradiel 
Przyjaciel Klanu
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 698/106
Wysłany: 2015-10-24, 18:49   

dradiel napisał/a:

To już naprawiłem. W załączeniu plik "world of baldur's gate.exe", który radzi sobie z tą kwestią. Po wrzuceniu do katalogu z grą, trzeba przeładować rozdzielczość gry.

http://www.4shared.com/zi...ldurs_Gate.html

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Scol, Nobanion
Nobanion 
kotołak

Wysłany: 2015-10-24, 19:56   

Scol napisał/a:
Nobanion napisał/a:
ale na oryginalnym GUI

To odpada - za bardzo lubie ekran ekwipunku z W_GUI, zwłaszcza plecak 4x4 zamiast 2x8 :P

Fajne te nowe, ale rozdzielczość najbardziej podchodzi jak u mnie, chociaż wszystko zależy na czym się gra i odtwarza filmiki.

---------------------------
Dradiel jesteś wielki :razz:

Scol 

Wysłany: 2015-10-25, 19:27   

Ostatecznie zdecydowałem się na roździelczość 1600x900 - wydaje się być kompromisem między jakością obrazu a mankamentami wysokiej roździelczości. Dzięki za opinie!

P.s. Kolejne 2 mankamenty wysokiej roździelczości to przedstawienie bardzo małych lokacji z modów (czarny ekran) oraz wyrzucanie członków drużyny. W załączeniu screeny poglądowe.

Nobanion 
kotołak

Wysłany: 2015-10-26, 16:38   

Spróbuj com ci wspomniał rozdzielczości. :smile:

Scol 

Wysłany: 2015-10-26, 16:46   

Próbowałem obie, w obu mi odrobinę ekranu ucina. Z resztą już nieco klipów jest nagranych, więc już raczej nic nie będę kombinować w tym zakresie.

Odpowiedz do tematu