Poprzedni temat «» Następny temat
Odświeżanie Wrót Baldura
Autor Wiadomość
Kirara 
Eriavalh Avarozhe

Podziękowania: 166/20
Wysłany: 2015-01-05, 23:03   Odświeżanie Wrót Baldura

Dwa tygodnie temu rozpoczęły się prace mające na celu odświeżenie Strony Klanu CoB. Za całą inicjatywę, pomysł i wykonanie odpowiedzialna jestem ja oraz L'f. W założeniu chcieliśmy sprawić, by strona była bardziej przyjazna użytkownikom, intuicyjna w nawigacji i czytelniejsza. Stąd też bardzo cenne będą dla nas wasze wszelkie uwagi, opinie i propozycje zmian. Z racji ilości podstron, artykułów itp., które wymagają poprawy formatowania, zmiany będą prowadzone fragmentami i na bieżąco implementowane.

Obecny postęp prac:

1. Strona główna:
- zmniejszony rozmiar i grafika nagłówka,
- zmienione menu po lewej stronie,
- zmieniona funkcjonalność i cała grafika mapki,
- usunięto "Ducha Baldurana" z prawego menu (jest teraz częścią mapy),
- dodano listę najnowszych i poprawionych artykułów w prawym menu;

2. Narzędzia do modowania:
- stworzona lista wybranych narzędzi,
- linki prowadzą do stron zawierających najnowsze wersje do pobrania,
- formatowanie w formie tabelki;

3. Nauka modowania:
- formatowanie w formie tabelki,
- dodano tagi i krótkie opisy do tutoriali,
- linkiem jest nazwa tutorialu;

Zapraszam do komentowania czynionych przez nas zmian i wskazywanie, czy któreś formatowanie jest nieczytelne itp. :miau:

EDIT: jeśli na stronie widać stare grafiki lub są one jakoś porozjeżdżane, polecam odświeżyć stronę za pomocą CTRL + F5.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Vinci, Zed Nocear, Cahir, Alvarez, Aristo
Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 94/22
Wysłany: 2015-01-05, 23:56   

Kirara znalazłem jeszczę kilka narzędzi, które można by podlinkować:

BAM Resizer
Area CRE Checker
MOS Pack
Creature Fixer
Creature Lister
WeiDU Highlighter for Notepad++ - może nie jest to program per se, ale przydatny plugin dla notepad++
WeiDU Highlighter for Notepad++ Light - jak wyżej, tyle że wersja odchudzona.

EDIT: I jeszcze mały programik do BG:EE - BG:EE Simple Customize Mod
Into the middle I was led
Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Kirara
Kirara 
Eriavalh Avarozhe

Wysłany: 2015-01-06, 01:25   

Super, dzięki. Dodałam je do listy na stronie.

Alvarez 
Dziecię Bhaala

Podziękowania: 249/73
Wysłany: 2015-01-06, 21:12   

Zmiany jak dla mnie rewelacyjne.
A co do uwag... w dziale o nauce modowania, tam gdzie tutoriale nie są sformatowane i wrzucone na stronę, zamieściliście linki do forum. W przypadku tłumaczeń mogłoby być tak samo, bo aktualnie ktoś widzi całą listę tłumaczeń, ale o tych, które są poniżej epic endeavour nie może się niczego dowiedzieć.

L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 289/154
Wysłany: 2015-01-06, 21:45   

Racja - poprawione, teraz powinno być ok.

Przy okazji (co już zapewne zauważyliście) poszerzyliśmy Wrota o prawie jedną trzecią - dzięki temu arty powinny być w dużej mierze czytelniejsze. ;) Kirara poprawiła layout, przejrzeliśmy też większość artów, jeśli jednak gdzieś zauważycie nieodpowiednie formatowanie, dawajcie znać. Jeśli według Was nowy układ jest za szeroki - również.

Jako że szersza strona daje nowe możliwości w czytelniejszym przedstawianiu list i artów, wkrótce zajmiemy się dostosowaniem formatowania - na pierwszy ogień pójdą Listy Modów. ;>

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 128/135
Wysłany: 2015-01-10, 17:12   

Wniosek numero uno:
Dodajcie możliwość 'schowania' tego okienka z odnośnikiem do mapy świata bo momentami czytać nie idzie i co i rusz trzeba przesuwać suwak prawo-lewo by tekstu nie zasłaniała jak na screenie poniżej:
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Podziękowania: 53/93
Wysłany: 2015-01-10, 17:16   

( PRO_TIP na przyszłość: użyj kółka od myszy i klawiszu ctrl)
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?
[Dzisiaj 22:49] Tuldor88: Wtedy będzie to już "ku***sko dobra twierdza" :P

Kirara 
Eriavalh Avarozhe

Wysłany: 2015-01-18, 19:01   

Nowe zmiany (mogą wymagać odświeżenia strony CTRL + F5):

4. Lista modów BGT/TuTu
- trzy nowe grafiki użytkowe (menu, kategorie, nagłówki tabel),
- brak przeładowywania stron przy przechodzeniu między kategoriami modów,
- linki do danego modu (download, forum, strona itp.) nie są już ukryte;

Wkrótce w podobny sposób zostanie również zmieniona lista modów do BG1 i BG2, więc jeśli macie jakieś uwagi do obecnego wyglądu i funkcjonalności listy BGT, to dzielcie się śmiało.

EDIT: Wygląd strony w Firefoxie:
Ostatnio zmieniony przez Kirara 2015-01-18, 22:25, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorce tego posta

Więcej szczegółów
Kliwer
Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Wysłany: 2015-01-18, 19:12   

http://i.imgur.com/oyhX1tw.png Mało miejsca nieco. 1368x768 rozdzielczość
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?

Kirara 
Eriavalh Avarozhe

Wysłany: 2015-01-18, 19:24   

Tak patrzę, że u Ciebie czcionka jakaś inna się wyświetla i w menu BGT oraz w prawym/lewym menu - u mnie wygląda tak: https://dl.dropboxusercontent.com/u/1614257/CoB/bgt_strona.jpg Jaką masz przeglądarkę?

Grafikę menu powiększę.

Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Wysłany: 2015-01-18, 19:46   

Firefox najnowszy

L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 289/154
Wysłany: 2015-01-18, 19:51   

Ciekawe - sam mam Firefoksa v35.0 i wygląda u mnie tak samo jak u Kirary. Możliwe, że to jakiś jednostkowy przypadek albo inne ustawienia wygładzania czcionek czy czegoś w tym guście.

Niemniej jednak zamieniliśmy grafikę na szerszą - mam nadzieję, że teraz będzie wszystko ok. ;) Tak przy okazji - wszystko pozostałe (zawartość tabel, nagłówki) wyświetla Ci się poprawnie, czy też jest jakoś porozjeżdżana?

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 128/135
Wysłany: 2015-01-18, 20:00   

Brakuje mi na samym dole lepszego opisu kolorków - Opis oznaczeń powinien być domyślnie rozwinięty a nie schowany... obecnie wygląda tak jakby był kolejną, pustą kategorią.

Poza tym ok :)
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Nobanion 
kotołak

Podziękowania: 47/126
Wysłany: 2015-01-18, 20:07   

@Kiraro :smile: "Doprawdy, znakomite posunięcie. Jesteś 'pewna', że w twych żyłach nie pulsuje krew mrocznego elfa?" :miau:

Alvarez 
Dziecię Bhaala

Podziękowania: 249/73
Wysłany: 2015-01-18, 20:42   

A u mnie wygląda tak jak w załączniku. Korzystam z opery. Opera nie łapie również poszerzenia Wrót o 1/3.
Na Chromie jest już normalnie, choć ta jedna zmiana wydaje się dla mojego nieprzystosowanego oka zbyt znaczna.

Dobrze by było, aby któraś z zakładek była ustawiona jako domyślna, tak jak to jest w pozostałych, jeszcze niezmodyfikowanych listach.

bgtmody-widok.jpg
Plik ściągnięto 61 raz(y) 34,12 KB

Odpowiedz do tematu