Poprzedni temat «» Następny temat
Megaupdate megamodów v1
Autor Wiadomość
morgan 
The Exiled Bard

Podziękowania: 345/225
Wysłany: 2015-08-27, 20:38   Megaupdate megamodów v1

Witajcie!
Z pewnym poślizgiem realizuję to, com obiecał przy okazji ogłaszania roku jubileuszowego - w zamian czeka na Was pewien bonus - update wszystkich tłumaczeń.
Najważniejszą sprawą jest premiera polskiej wersji Check the Bodies, którego tłumaczenie jest (także dzięki wkładowi osób w ciągu tych lat zaangażowanych w korektę: Jinete, cuttootha, a także last but not least Arista) śmiem twierdzić najlepszym warsztatowo tłumaczeniem grupy SoM - zapewne wybredne oko krytyka znajdzie niedociągnięcia (o których zgaszanie proszę w odpowiednim temacie), jednak nie sądze, by było ich wiele.
Także i w NeJu pojawiło się trochę nowej zawartości - m.in. komunikujący się po polsku Dar. Przy tej okazji pozwolę sobie zwrócić uwagę na jeszcze jedną sprawę - gdy korektowałem NeJ zwróciłem uwagę na dość liczne niedociągnięcia w tłumaczeniu zawartego w nim IwD - o ile same kwestie tłumaczeń (z wyjątkiem rażących błędów) pozostawiłem w zasadzie bez zmian, o tyle poprawiłem sporo literówek oraz spraw związanych z interpunkcją. Znając jednak konserwatyzm (rzeczywisty bądź pozorny) niektórych Użytkowników zdecydowałem się załączyć wersję także dla nich - z oryginalnymi tekstami. Jest to paczka, którą należy wypakować do folderu z grą przed instalacją NeJ. Zdecydowałem się na takie rozwiązanie, bowiem nie planuję zmieniać już jej zawartości, podczas gdy samego NeJa jak najbardziej
Pozostałe prócz korekt zawierają rozwiązania prawdopodobnie wszystkich nieprawidłowych wejść z użyciem (czy raczej brakiem tegoż) rodzaju żeńskiego.
Tutaj znajdziecie nowe wersje tłumaczeń:
BP (v0.4)
TDD (v0.6)
SoS (v0.75)
CtB [premiera!] (v0.2)
RoT (v0.4)
TS (v0.5)
NeJ [częściowe] (v0.3)
Nie zapomnijcie podziękować Tłumaczom poszczególnych modów, że dzięki Ich ciężkiej pracy, możecie się delektować (bądź irytować) grą z modami w naszym języku.

PS. Prawdopodobnie już w nowym roku pojawi się kolejny taki update, zawierający pełną korektę TDD, znacznie rozszerzoną (a może i pełną - choc to oczywiście nie ode mnie zależy) wersję tłumaczenia NeJ oraz korekty pozostałych megamodów.
Pozdrawiam
\m/
Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Tuldor88, L`f, K4thos, Scol, Marlong, Aristo
Odpowiedz do tematu