Poprzedni temat «» Następny temat
[TES III] Morrowind - opinie
Autor Wiadomość
Cruel 
Zasłużony

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2004-12-23, 18:28   [TES III] Morrowind - opinie

Morrowind jest jedną z niewielu gier, które wywołują tak skrajne odczucia. Dla niektórych jest to gra boska, crpg wszechczasów, roleplay doskonały. Dla innych zaś gra nużąca, schematyczna, pełna bugów i irytujących rzeczy. Jakie jest zaś Wasze zdanie w tym temacie?
Ostatnio zmieniony przez Vinci 2009-10-31, 11:05, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2005-01-08, 10:42   

Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. Genialna grafika, ogromne przestrzenie i ciekawy rozwój postaci. Ale mi po miesiącu zaczeło się nudzić. Po prostu mi się nie chciało.
Ostatnio zmieniony przez Nun 2009-07-17, 02:03, w całości zmieniany 1 raz  

Gaz_Shenryu
Bibliotekarz

Wysłany: 2005-01-30, 16:03   

No nie wiem... Fani Morka zarzucali BG, głównie dwójce, że tam za dużo walki. A w Morku mniej? W dodatku taka nudna ona jest. Żadnej strategii, tylko nędzna łupanina.
W morku najbardziej podobają mi się: grafika oraz książki. No, może nie grafika, ale ogólnie wygląd tego świata, jego ogrom, wiele specyficznych miejsc. Natomiast największą wadą tej gry jest...zbyt mała grywalność. Gdzieś zatraciła swój klimat. Dlatego Morek to gra B. DOBRA, ALE NIE GENIALNA.
Ostatnio zmieniony przez Nun 2009-07-17, 02:05, w całości zmieniany 1 raz  

Shinigami
Zasłużony
Bóg Śmierci

Podziękowano 10 razy
Wysłany: 2005-05-04, 17:15   

Mi się grało nawet dość fajne i gdzieś tak przez pierwsze 2 dni potem diabli mnie brali gdy miałem zajrzeć do dziennika. Wszystkie wiadomości jedna koło drugiej kiedy coś się wykona to i tak wpis pozostaje. Jeśli przyjmiemy pare zadań to juz się pogubimy. Gdyby dali dziennik taki jak był w Gothicu to znacznie przyjemniej by się grało a nie to co oni tu odstawili.
Ostatnio zmieniony przez Nun 2009-07-17, 02:07, w całości zmieniany 1 raz  

Cespenar

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2005-06-14, 11:33   

Herezje! Herezje! Boże mój drogi, czegóż przyszlo mi dożyć?

Toż Morrowind jest...jest... Ta gra żyje! I nie umrze już nigdy.

Cytat:
Gdyby dali dziennik taki jak był w Gothicu to znacznie przyjemniej by się grało a nie to co oni tu odstawili.

A od czego jest internet i takie strony jak:

http://files.tessource.net/
http://www.rpgplanet.com/morrowind/index.asp
http://www.thelys.org/index.php

Albo w końcu www.google.pl ? ;-)

Yaku

Wysłany: 2005-06-14, 17:20   

Maja opinia?
CZADZIK ^^
byłby z tego świetny mmorpg (gdyby nie niedoskonałośc enginu)

Moje Portrety do BG
Moje Portrety do IWD2

Cespenar

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2005-06-15, 14:17   

Cytat:
niedoskonałośc enginu

Hmm...mnie tam wystarczy. Zresztą - "juz za chwileczke, już za momencik" będziesz mógł nacieszyc oczy niewątpliwą doskonałością Obliviona ;-)
Ostatnio zmieniony przez Nun 2009-07-17, 02:09, w całości zmieniany 1 raz  

Cruel 
Zasłużony

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2005-07-16, 11:56   

Shini - skombinuj sobie Tribunala, wprowadza on zupełnie inny dziennik, tym samym naprawiając jedną z najbardziej krytykowanych rzeczy w podstawowym Morrowindzie.
A zarzuty odnośnie nudy - fakt, po jakimś czasie brakuje tego czegoś co pchałoby do gry. Jednak tutaj kwestią jest już tylko podejście do tego wszystkiego: jeśli naprawdę wczujemy się w postać i klimat gry, gra naprawdę staje się przyjemna. Inna sprawa, że nikt nam nie każe poznać 100% dostępnego obszaru - można po prostu skupić się na zadaniach z wątku głównego, tudzież tych oferowanych przez gildie, które i tak zaprowadzą nas we większość ciekawych miejsc.

Nastian 

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2005-08-27, 20:12   

Cespenar napisał/a:
Toż Morrowind jest...jest... Ta gra żyje! I nie umrze już nigdy.

Ach tak? To dlaczego twoje forum o Morrowindzie umarło? :>

Cespenar

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2005-08-27, 21:08   

Cytat:
twoje forum o Morrowindzie

Nigdy nie miałem swojego forum :cry: Ale pewnie dostane pod choinkę, czy coś...

Poza tym - ludziki czekają na Oblivion. To będzie kolejna rewolucja. PONADTO - czy dla ciebie, mój drogi - news dodany dzisiaj (mówię o wortalu www.elderscrolls.phx.pl ) to martwa sprawa? :wink: Trza wiedzieć, gdzie szukać życia. Bo dla postronnego obserwatora Baldurs Gate leży kilka stóp pod ziemią już od lat :|
Ten, który walczy z potworami winien uważać by samemu nie stać się jednym z nich... Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy w ciebie
/F. Nietzsche/
Ostatnio zmieniony przez Nun 2009-07-17, 02:11, w całości zmieniany 1 raz  

Nastian 

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2005-08-27, 21:16   

Nie miałeś forum? Dziwne, bo pamiętam, że jakiś gość o ksywce Cespenar wraz z innym o ksywce Fimer mieli forum, na którym także się swego czasu wypowiadałem... nagle słuch o nim zaginął.

Na Adamantytowej Wieży pojawiam się raz na jakiś czas. Ale raczej się nie wypowiadam na ich forum, bo sporo tam gburów (chociaż są użytkownicy, których polubiłem).

Poza tym o wiele lepszą stroną są Mroczne Tajemnice Vvanderfell. :>

Cespenar

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2005-08-27, 21:26   

Ja tam odwiedzam (a raczej odwiedzałem, bo teraz brak mi czasu) wszystkie ważniejsze stronki regularnie ;-) )

Głównie te z modami, bo tych zawsze jak grzybów po deszczu. Dlatego zadziwiła mnie twoja wypowiedź. Przecież z Morrowinda powstały już simsy 3! Dziewczynki projektują meble, rezydencje i sukienki, panowie kują coraz wymyślniejsze miecze i przygody :) Aaaargh! IT'S AAALIVE!! :wink:
Ten, który walczy z potworami winien uważać by samemu nie stać się jednym z nich... Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy w ciebie
/F. Nietzsche/

Nastian 

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2005-08-28, 14:44   

Cespenar napisał/a:
Dlatego zadziwiła mnie twoja wypowiedź.

Przecież ja napisałem tylko o jakimś tam forum. Nie było słowa o tym, że Morrowind to martwa gra. Doskonale wiem o tym, że ta gra żyje. To chyba jedyna w swoim rodzaju gra, do której powstały tysiące modów.

Masz tu żywy przykład:
http://crpg.dmkhost.net/m...nd_budynki.html

Boo

Wysłany: 2005-11-27, 20:22   

Hmm sama gra, bez modów jest dość nudna (nie mówiąc już o grze bez dodatków, ze skopanym dziennikiem), ale po porządnym modowaniu gra robi się diablo ciekawa. Bardzo mi się podoba, że Morr ma otwartą budowę (nie wiem czy nie bardziej niż gry na Infinity), co sprawia, że scena modderska jest bardzo rozbudowana, dzięki czemu ta gra jest wciąż udoskonalana i poprawiana...
Ostatnio zmieniony przez Nun 2009-07-17, 02:12, w całości zmieniany 1 raz  

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2005-12-20, 00:18   

Morrowind jest świetny!! Szczególnie świat gry mnie urzekł, można włóczyć się po świecie i zapomnieć o całym świecie, ja na początku główny wątek olałem, wykonywałem tylko zlecenia dla różnych gildii i zwiedzałem świat. Jest tam tyle grobowców, skarbów do odkrycia, tyle tajemnic, poprostu super.

Jednak w pojedynku Gothic vs Morrowind dla mnie wygrywa Gothic ale to nie miejsce żeby pisać dlaczego.
Ostatnio zmieniony przez Nun 2009-07-17, 02:14, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu