Poprzedni temat «» Następny temat
Odnowienie Candlekeep
Autor Wiadomość
L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2015-08-09, 20:23   Odnowienie Candlekeep

“Twoja historia zaczyna się wśród tych rozległych sal pełnych wiedzy.”

Mam wielką przyjemność ogłosić, że Candlekeep - strona domenowa Klanu Children of Bhaal i zarazem miejsce ogłaszania wszelkich nowin ze świata Baldur's Gate i nie tylko - zostało gruntownie odnowione. Zaimplementowana została nowa szata graficzna, zaś przy okazji prac uproszczono cały układ strony oraz dodano dynamiczne elementy ułatwiające nawigację. Autorką grafik i zmian w layoucie jest - jak zwykle niezawodna - Kirara.

Dzisiaj zakończyły się prace nad elementami graficznymi, uaktualniony został także krótki zbiór informacji na temat domen Klanu CoB. Mam nadzieję, że dzięki dokonanym zmianom korzystanie ze strony będzie jeszcze przyjemniejsze.

Na wypadek ewentualnych błędów wyświetlania strony załączam screeny poprawnego wyglądu (Firefox 39.0.3):
Candlekeep - strona główna
Candlekeep - o stronie

Pozostaje tylko spodziewać się nowych newsów. ;) Przy okazji - jak Wam się podoba? Jeśli macie jakieś propozycje dotyczące poprawy funkcjonalności Candlekeep, dalszych zmian lub poprawek, nie wahajcie się napisać.
Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Nobanion, nowyU, porfirion, Aristo
Nobanion 
kotołak

Podziękowania: 70/146
Wysłany: 2015-08-09, 20:33   

"Fajno" :razz: :grin: :smile:
Kiraro gdzie ci dać podziękę za To? :razz:

Kirara 
Eriavalh Avarozhe

Podziękowania: 166/20
Wysłany: 2015-08-09, 20:39   

Można tutaj, a co. W końcu ładnie zakodziłam jeżdżące menu. ;) Teraz zauważyłam, że Chrome ma problemy z zachowaniem stałej szerokości kolumn w pasku menu kategorii newsów, więc będę to jeszcze dopracowywała.

Więcej szczegółów
L`f, nowyU, Nobanion, Tuldor88, K4thos, memory, porfirion, picollo, Jolan, Aristo, Marlong
nowyU

Podziękowania: 19/142
Wysłany: 2015-08-09, 21:02   

Wyjątkowo napiszę, wielki szacun dla Was Kiraro i L'f'ie że Wam się chce. Zwłaszcza, że zamiast kodzić, zmieniać i poprawiać ostatni stary polski portal o baldurze, moglibyście zwyczajnie grać w nowego wieśka. :)

Nobanion 
kotołak

Podziękowania: 70/146
Wysłany: 2015-08-10, 09:10   

Gdzie są w rozpisce- grupa Przyjaciół Klanu? :curious:

http://cob-bg.pl/about

L`f 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2015-08-10, 13:18   

Nobanion napisał/a:
Gdzie są w rozpisce- grupa Przyjaciół Klanu? :curious:

W chwili obecnej? Pod Honorowymi. ;P

Gdy robiłem opis, moim zamiarem było zawarcie możliwie niewielkiej ilości najważniejszych informacji. Stąd też w sekcji grup planowałem zawrzeć jedynie Klan i trzy forumowe grupy twórcze, pełną rozpiskę grup mamy zaś tutaj.

Po namyśle jednak dodałem informacje na temat Honorowych Klanowiczów i Przyjaciół Klanu. Klan, trzy grupy twórcze i dwie grupy honorowe - myślę, że tyle wystarczy jak na skrócony opis domen CoBu.

Aristo 
Legenda

Podziękowania: 99/79
Wysłany: 2015-08-16, 18:16   

Wspaniała sprawa - i te zmiany w Candlekeep, i na Forum. Wszystko w dobrym guście, czytelne, funkcjonalne, a przy tym z zachowaniem dotychczasowego charakteru całości.

Kilkukrotnie już zdarzyło mi się wieszczyć nieuchronny koniec Cobu. Dzisiaj z niekłamaną przyjemnością przyznaję, że się myliłem. Dwa tradycyjne filary tego miejsca, tj. imponująca i rzetelna baza danych o Sadze, a także forum, na którym nie brak ludzi służących fachową pomocą, trzymają się mocno (bo i w sumie dlaczego miałoby być inaczej?). Kilka lat temu dradiel samodzielnie dobudował i ciągle umacnia trzeci filar. Szansę na budowę czwartego upatruję w miłośnikach wersji EE. Forum byłoby w lepszej kondycji, gdyby oni wszyscy uznali to miejsce za swój dom (szczególnie że mają przecież wydzielone dla siebie komnaty).

Przede wszystkim jednak wspaniałe jest to (tu ukłon w stronę tego, co napisał wyżej nowyU), że ciągle jeszcze są ludzie jak Kirara czy L'f, którzy nie szczędzą czasu i energii, by to miejsce się rozwijało.
Co więcej, pojawiają się nadal i tacy, którzy próbują sił w moddingu, i ci, którzy chcą promować CoB w sieci. Pasjonatów gry też w dalszym ciągu nie brakuje.
Będzie dobrze.

Więcej szczegółów
L`f, Cahir
L`f 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2015-08-17, 20:01   

Aristo, wielkie dzięki za ten post. Dobrze wiedzieć, że nie jestem jedyną osobą, która - mimo upływu lat od premiery kolejnych części Sagi - wciąż twierdzi, że "będzie dobrze". ;)

Co dalej? Potwierdzę to, co jakiś czas temu przewinęło się na shoucie. Na razie Forum damy odpocząć (ale tylko jeśli chodzi o miany w layoucie, a nie pisanie postów ;>), a obecnie zajmuję się aktualizacją list modów na Stronie oraz dopasowaniem listy BG II do nowego stylu. Nie powiem, jest z tym masa roboty, bo i modów do BG II jest ogromna ilość, do tego dojdą jeszcze poprawki BG I i BGT. Jest też sporo martwych linków i rzeczy do sprawdzenia - np. stan tłumaczeń. BTW, większość przekładów, które opublikowałeś w ostatnich latach, już jest na nowej liście, a reszta niebawem do nich dołączy. ;> Obecnie, ze względu na pad serwerów SHS i G3 prace stoją w miejscu, ale mam nadzieję niebawem do nich wrócić.

Względem zaś miłośników wersji EE - mogę jedynie w imieniu Klanu potwierdzić, że na Forum CoB mile widziani są wszyscy grający w Sagę BG i jej pasjonaci, niezależnie od tego, w którą wersję grają - czy w pierwotną sprzed kilkunastu lat, czy w odświeżoną sprzed kilku.

Cóż, CoB żyje i rozwija się dzięki grającym w Baldura, to oczywiste. Z drugiej strony - wielu grających w Baldura z polskiej sceny (w tym i ja) rozwinęło się i zdobyło chęci do głębszego poznania gry dzięki CoBowi właśnie - tak aktywnej społeczności, jak i zgromadzonemu dorobkowi Klanu. To samonapędzająca się maszyna - i wspólnymi siłami możemy sprawić, że jeszcze podziała.

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 106/26
Wysłany: 2015-08-17, 20:30   

Jako miłośnik wersji EE potwierdzam, że nie czuję się w żaden sposób dyskryminowany przez władze CoB (hip hip hura!), a wszelkie drobne uszczypliwości z niektórymi użytkownikami traktuję z przymrużeniem oka i ani trochę się nie obrażam. I mam szczerą nadzieję, że oni czują podobnie :smile:

Natomiast jeśli chodzi o zmiany na stronie i forum, to oceniam je naprawdę pozytywnie. I cieszę się, że wciąż jest ten ostatni bastion na polskiej scenie BG, gdzie można pogadać o naszej ulubionej grze i ogólnie się powygłupiać :smile:

Swoją drogą myślałem wiele razy, żeby wspomóc L'fa i Kirarę jeśli chodzi o rzeczy związane z EE, ale niestety nie mam nawet czasu obecnie, żeby odświeżać listę modów kompatybilnych, więc póki co mogę tylko pomarzyć o tym :cry: No, ale może przyjdą jeszcze dla mnie lepsze czasy...
Into the middle I was led

Odpowiedz do tematu