Poprzedni temat «» Następny temat
Interfejs Baldur's Gate w WoBG, i nie tylko.
Autor Wiadomość
Damianus_NT 
beamdog hater

Podziękowania: 97/22
Wysłany: 2015-02-09, 22:27   

Wrzuciłem screeny z obu wersji WoBG, a także dodatkowo z pierwszego BG (minimalnie zmodowanego tj. widescreen + nakładka) oraz z BG1:EE. Daje to już w samym, pierwszym poście ponad 50 screenów.
Zed ma mi za złe, że nie wrzuciłem jego TWM overlay we wszystkich 4 wersjach, a ty mi jeszcze brzydko wytykasz że nie wrzuciłem interfejsu z BG2:EE oraz jakichś chińskich nakładek (do tego brzmisz jakby to było jakieś oczywiste niedopatrzenie i niedbalstwo z mojej strony). Pomijając fakt, że temat znajduje się w dziale WoBG i tegoż w głównej mierze dotyczy, to podejrzewam, że ponad 100 zrzutów ekranu by nie starczyło, by wszystkim dogodzić.

Jeśli uważasz, że wniosły by one coś do tematu, to:
1. Zasugeruj/napisz to inaczej, zamiast wyskakiwać z cynicznym "nie zapomniałeś o czymś?"
2. Podaj nazwy modyfikacji i jakieś podstawowe informacje o nich.
3. Dodaj choć krótką wzmiankę dlaczego są warte uwagi, i jak się mają do interfejsu w WoBG.

Cytat:
wiem, że nie przepadasz za EE

Akurat interfejs Baldurów od Beamdoga uważam za ich bardzo dużą zaletę.
Z drugiej strony... nie mam pojęcia jak się mają modyfikacje interfejsu BG:EE do modyfikowania interfejsu podstawowych Baldurów. Ponad to, nie grałem w żadnego BG:EE ze zmienionym interfejsem, więc tym bardziej nie czuję się zobligowany do wrzucania czegoś, z czym nie miałem bezpośredniej styczności.

Podziękuj autorowi tego posta

AL|EN 

Podziękowania: 21/90
Wysłany: 2015-02-09, 22:41   

Cytat:
Wszystko fajnie, tylko co to za GUI? Mody? Parę słów komentarza, ew. nazwy modów i linki do nich byłyby mile widziane. - L`f

Póki ktoś nie odpisze w temacie to nie widzi się takich wstawek a w tym przypadku wystarczyłaby zwykła odpowiedź a nie "moderacja" bo i czego?

@Damianus_NT
W temacie jest ", i nie tylko." więc założyłem, że to ma być temat z porównaniem GUI i samemu dorobiłem ci screeny abyś je umieścił w porównaniu. Nie ma potrzeby pisania ściany tekstu skoro każdy widzi jak wyglądają. Chińskie znaczki na screenach są tylko wynikiem robienia ich na chińskiej wersji gry.

Linki:

http://forum.baldursgate....gui-in-bg-ee/p1 + Sidebars beta v1.1.rar
http://forum.baldursgate....%9F%E9%8D%AEgui

Damianus_NT 
beamdog hater

Wysłany: 2015-02-09, 22:59   

Cóż... interfejs rodem z BG:2 EE i ten zielony, "chiński" odpowiednik, poza teksturami i kolorystyką, tak naprawdę niewiele się różnią od domyślnego interfejsu z BG1:EE. Wyjątek stanowią nieco zmieniony ekran ekwipunku oraz okienko przedmiotu, które wydaje się mieścić znacznie więcej informacji, niż to z podstawowego GUI.

Drugi z obrazków ukazujących interfejs bez zbędnych tekstur prezentuje się intrygująco (pierwszy za to jest chyba ciosany siekierą, widać wiele niedoskonałości), acz przydały by się jakieś screeny przedstawiające: kartę postaci, ekran ekwipunku, księgę zaklęć, mapy, dziennik oraz kartę przedmiotu. Najważniejsza w interfejsie jest moim zdaniem jego funkcjonalność, a o tej nie wiele można powiedzieć po screenie przedstawiającym podstawowe okno gry. Założę więc, że to zwyczajne retekstury domyślnych interfejsów BG1:EE oraz BG2:EE - więc poza ciekawym wyglądem, niewiele wnoszą.

Okej. Pobiorę wspomniane modyfikacje i dodam kilka screenów do głównego posta.

EDIT:
Sprawdziłem oba mody. Zarówno 'BG2:EE interface for BG1:EE', jak i 'BGEE Antique Brass GUI', to zwykłe retekstury domyślnego interfejsu z BG1:EE. Nie licząc większego okienka przedmiotu (w przypadku Antique Brass GUI), to poza wyglądem, nie wnoszą absolutnie niczego nowego. Wstrzymam się więc z dodawaniem screenów.

Damianus_NT 
beamdog hater

Wysłany: 2015-02-13, 09:52   

No okej... jak powiedział tak zrobił. Pobawiłem się trochę i zmieniłem domyślny, niebieski kolor w interfejsie Kwiata, na nieco bardziej neutralny - brązowy. Plików MOS i BAM było grubo ponad setka, ale po opanowaniu kilku zasad (mam zerowe doświadczenie z modowaniem BG), dało się to w miarę bezboleśnie zrobić.
Z efektu końcowego jestem całkiem zadowolony. Nie są to może cuda na kiju, ale to zawsze jakaś alternatywa.

Porównanie:
I. Podstawowy ekran gry:

II. Ekwipunek:

III. Dziennik:

A tutaj inne screeny, bez porównania:

EDIT:
To jest w 90% zwykłe przekolorowanie interfejsu Kwiata, plus nieco poprawek i podmienione BAMy w ekwipunku, na te z oryginału. Jest toto mniej oczobijne, fakt, ale traci też pewien urok... i nie wiem czy autor sobie życzy, by mu ktoś grzebał w autorskim projekcie. Cóż, poprawię jeszcze trochę rzeczy, napiszę ten instalator... i zapytam się Kwiata_W, czy mogę to udostępniać na forum jako "moda do moda" ;)
Ostatnio zmieniony przez Damianus_NT 2015-02-13, 18:10, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
AL|EN
Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 130/135
Wysłany: 2015-02-13, 16:53   

Wyszło calkiem całkiem Damianusie, teraz jeszcze instalator dorzuć :]
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 147/36
Wysłany: 2015-02-13, 17:32   

I poproszę, żeby pod EE działało, bo w brązie do mnie przemawia :razz:
Into the middle I was led

Pioter 

Podziękowania: 8/64
Wysłany: 2015-02-13, 17:49   

@Damianus_NT - brązowe GUI jest ok

Kirara 
Eriavalh Avarozhe

Podziękowania: 167/20
Wysłany: 2015-02-13, 18:34   

Ta stonowana wersja kolorystyczna w istocie jest bardzo przyjemna i neutralna. Sądzę, że to GUI dużo by skorzystało na wydaniu takiej alternatywnej wersji, ale to trzeba poczekać na decyzję Kwiata.

Osobiście nie lubię interfejsów, które swoim ostrym dizajnem krzyczą "patrz na mnie!" - z tutaj zaprezentowanych oczywiście chodzi interfejs z BG:EE. Połączenie niebieskiego + brązowego + świecących jak dwustuwatowe żarówki złotych ramek sprawia, że to gra staje się tłem. I te płaskie napisy w kolorze prawdziwego żółtka, które swoim odcieniem żółtości do niczego innego nie nawiązuje. No, może do flagi Szwecji. Bez modów (ten chiński jest bez porównania lepszy pod względem czytelności oraz jakości użytych tekstur) się nie obejdzie.

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 800/111
Wysłany: 2015-02-13, 22:07   

Pomysł ciekawy, jednak w przypadku WoBG potencjalnej instalacji przekolorowanego interfejsu nie da się zrealizować standardowo napisanym modem.

saCOOL 
Niezliczoność

Podziękowania: 2/3
Wysłany: 2015-03-28, 09:55   

pytanie: czy jest opcja wyboru interfejsu BG2? ten nowy wobg'owy jest całkiem dobry, ale wyrywa mnie z zadumy - chciałbym zagrać na starym dobrym BG2 :D

EDIT (DOWN): nie wiem dlaczego nie zauważyłem tego wcześniej, dzięki piękne :D
Ostatnio zmieniony przez saCOOL 2015-03-28, 11:08, w całości zmieniany 1 raz  

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 138/154
Wysłany: 2015-03-28, 11:06   

saCOOL napisał/a:
pytanie: czy jest opcja wyboru interfejsu BG2? ten nowy wobg'owy jest całkiem dobry, ale wyrywa mnie z zadumy - chciałbym zagrać na starym dobrym BG2 :D

Konfiguracja gry -> GUI

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
saCOOL
AL|EN 

Podziękowania: 21/90
Wysłany: 2015-04-06, 16:20   

Tutaj jest post z nowym tweakiem dotyczącym rozmiaru ekranu mapy: http://athkatla.cob-bg.pl...p=114210#114210

Big World Setup - instalator modów

Odpowiedz do tematu