Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa gra z serii Baldur's Gate
Autor Wiadomość
Vinci
Wódz

Podziękowania: 210/47
Wysłany: 2015-01-08, 18:35   Nowa gra z serii Baldur's Gate

Uwaga!

Beamdog wczoraj oficjalnie potwierdziło, że zamierzają stworzyć nową grę z serii Baldur's Gate na silniku Infinity Engine.

Źródło pl: http://gamezilla.komputer...ii-baldurs-gate

Beamdog: http://www.beamdog.com/beamblog

Ciekaw jestem jak to będzie wyglądało. Co Wy na to drodzy forumowicze? :P
Podziękuj autorowi tego posta

Damianus_NT 
beamdog hater

Podziękowania: 55/14
Wysłany: 2015-01-08, 18:46   

http://nooooooooooooooo.com/ - a cóżby innego? :-x

Beamdog już udowodnił, że nie potrafi zająć się należycie Sagą BG. Wszystkie ich "enhanced" edycje to garść bugów i niespełnionych obietnic. Do tego za cenę nowej, dużej gry.
Zwęszyli pieniądze i teraz będą doić tą krowę do upadłego, nawet jeśli nie daje im ona (póki co) zbyt dużo mleka. Nawet nie chcę myśleć co się stanie jeśli ten "pomost" między BG1 a BG2 będzie sukcesem komercyjnym.

Nie chcę Baldur's Gate 3. Odstąpię od tego jedynie wtedy, kiedy będzie pewność, iż BG3 będzie tak samo dobry jak poprzednie odsłony. Z Beamdog, takie coś po prostu się nie uda. Będą eksploatować markę i zszargają dobrą reputację serii.

Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Podziękowania: 51/88
Wysłany: 2015-01-08, 18:57   

Zwykłe DLC z przygodą.Może nas zaskoczą pozytywnie ? Poza tym, przejście w BGT z 1 do 2 jest paskudne i nieklimatyczne. Może to będzie jakieś lepsze
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?
[Dzisiaj 22:49] Tuldor88: Wtedy będzie to już "ku***sko dobra twierdza" :P

Kliwer 

Podziękowania: 115/151
Wysłany: 2015-01-08, 19:08   

BGT wyczerpało temat tego, co można zrobić w ramach przejścia z BG1 do BG2... Będzie to naciągane barachło- i pod względem rozgrywki i akuratności fabularnej. Równie spójne z sagą jak Mroczne Widmo z Nową Nadzieją. G*wniany liniowy queścik na poziomie, daj Boże, Przebudzenia do DA.

A tak tak, hejtuję a priori. Kij im w oko.
Ostatnio zmieniony przez L`f 2015-01-08, 20:09, w całości zmieniany 1 raz  

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 55/12
Wysłany: 2015-01-08, 19:34   

I jak tu walczyć z taką nienawiścią :shock:
Into the middle I was led
Ostatnio zmieniony przez Cahir 2015-01-08, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  

L`f 
Wielki Wódz Klanu

Podziękowania: 286/152
Wysłany: 2015-01-08, 19:37   

Rozumiem, że aplikacja nie supportuje jeszcze zrzutów ekranu? ;> Bo jeśli pokazywanie zdjęcia fragmentu monitora pod dziwnym kątem to celowa strategia marketingowa, to zaczynam się o twórców martwić. Z drugiej strony to z października, kiedy nie było żadnych oficjalnych ogłoszeń względem tego, czym ten ich projekt będzie.

Wydanie interquela zapowiadają na drugą połowę br. - w międzyczasie mają jeszcze robotę nad rozszerzonymi edycjami IwD, BG I i BG II (bo chyba jeszcze patchować ich nie skończyli - ostatnia łatka do ich BG II była zaledwie parę tygodni temu). Rok mógł im wystarczyć na odświeżenie jednej z istniejących produkcji na IE, ale to szalenie mało czasu na stworzenie nowej, pełnoprawnej gry - silnik co prawda mają "wypożyczony" od EA, ale nie wiem, jak chcą tego dokonać, nie robiąc masowego recyklingu z BG I i BG II. Nie są dużym studiem, więc kilka projektów naraz też trudno im będzie uciągnąć. Oby nie wydali tego ze zbytnim pośpiechem - mam szczerą nadzieję, że ten ich drugi projekt, o którym wspominają na blogu (Project: Beartrap), nie sprawi, że wypuszczą niedopracowaną wersję interquela.

W żadną EE (jeszcze) nie grałem, więc nie jestem w stanie ocenić, jak państwu z Beamdoga idą kwestie fabularne, projektowanie postaci etc. W związku z tym moje nastawienie do projektu jest dość neutralne - będę na bieżąco z newsami, a ewentualnym zakupem zainteresuję się, jeśli recenzje będą zachwalały aspekty techniczne i fabularne. Z hejtem "dla zasady" też się wstrzymam - bo i nie widzę sensownego powodu, by jeździć po czymś, co jeszcze nawet nie powstało. ;>

Damianus napisał/a:
Wszystkie ich "enhanced" edycje to garść bugów i niespełnionych obietnic. Do tego za cenę nowej, dużej gry.

Z ceną się zgodzę (tym bardziej, że od momentu wydania dalej nie spada) - jakby nie patrzeć, kupujemy odświeżoną grę sprzed kilkunastu lat. Co do "wszystkich" edycji zaś - o ile mi wiadomo, jedynie pierwsze wersje BG:EE były technicznym koszmarkiem niegrywalnym na wielu konfiguracjach sprzętu, później patche coś tam podziałały (szkoda że dopiero patche). Odświeżona wersja BG II została na CoB - o ile mi wiadomo - całkiem ciepło przyjęta, IwD przeszło raczej bez echa.

Swoją drogą, ciekawią mnie warunki ich licencji. W jakim stopniu Beamdog może korzystać z zasobów BG? Jedyne, czego im nie wolno, to zmieniać fabularnych założeń treści oryginalnej, czy mają jeszcze jakieś obwarowania?

PS. Ciekawe, czy i tutaj dadzą opcjonalny "tryb opowieści". ;>

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 127/129
Wysłany: 2015-01-08, 20:32   

Cytat:
[Dzisiaj 20:23] Cahir: EET, czyli BGT dla EE to robi K4thos z tego co wiem, właściwie jiż skończył tylko testuje:)
Ok, teraz jeszcze mniej BD rozumiem :smile:
Patrząc (subiektywnie) na BGEE i BG2EE obawiam się, że skończy się na dojeniu kasy z graczy za jaką pierdołkę typu 3 cutscenki+dialog zamiast 'oryginalnej' 1 cutscenki z BGT. Oczywiście potem odtrąbi sie wielki sukces jak to BD po raz pierwszy w dziejach scaliło gry porządnie... etc itp srutututu-majtki-z-drutu :razz:

Obym się mylił, bo z natury jestem czarnowidzem :smile:

PS: To nie nienawiść Cahirze, to zawód/brak wiary :)

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

picollo 

Podziękowania: 63/93
Wysłany: 2015-01-08, 20:35   

Jolan napisał/a:
Zwykłe DLC z przygodą.Może nas zaskoczą pozytywnie ? Poza tym, przejście w BGT z 1 do 2 jest paskudne i nieklimatyczne. Może to będzie jakieś lepsze

Tyle w temacie. Hejcenie dla hejcenia to jednak niezbyt fajny pomysł. Fakt, że BGEE w momencie wydania było słabe. Ale Beamdog rozwija jednak ten silnik. Jak L'f napisał, już w momencie wydania BG2EE było nienajgorzej. IWDEE chyba nikt nie sprawdził. Ale jednak silnik powinien dać radę. A przygoda pomiędzy obydwiema częściami (bo nie pełnoprawna gra), na dodatek z założenia niemogąca być strasznie długa (bo exp na pocątku SoA musi się plus minus zgadzać), myślę, że powinni dać radę. Już NPCe których dodali do BG2 byli nieźli. Więc nawet jeśli nie będzie rewelacyjnie, to mam przeczucie, że przynajmniej nie powinno być porażki.
był szalony jak stado zajęcy na wiosnę, kiedyś kazał nam ściąć cały zagajnik dębów, bo uroiło mu się, że go szpiegują... a potem doszedł do wniosku, że były jednak w porządku i rozkazał nam je pochować.
- czy wy wiecie ile czasu zajmuje zakopanie dębowego lasu?

Vinci
Wódz

Podziękowania: 210/47
Wysłany: 2015-01-08, 21:23   

Właśnie, może nie być źle, można nawet liczyć na jakieś ożywienie na forum, a tak to Baldur umiera śmiercią naturalną. Forum o Baldurze bez postów o Baldurze. No bo ile można o tym samym?

Ja grałem w BG2:EE i było OK, nowe postacie, fajnie działający silnik, bez obrazów wczytywania, wszystko płynnie, elegancko w FullHD. Jako stary wyjadacz mogłem pomarudzić, że mam to wszystko w modach i to za darmo, no tak za darmo czyli chodzi o kasę? Bo na czym można było się zawieść w edycji która z założenia miała tylko udoskonalić silnik?

Bartek 

Podziękowania: 19/8
Wysłany: 2015-01-08, 21:53   

picollo napisał/a:
IWDEE chyba nikt nie sprawdził..

Ja sprawdziłem, znaczy się grałem od dechy do dechy, wszystkie zadania przemieliłem, na różnych poziomach trudności, rasy, klasy, czary i bronie... Jestem ukontentowany rozszerzoną wersją do tego stopnia, że nie wróciłbym już do starszej. Powód jest banalny - "wszystko" co miało zostać poprawione, odczułem fizycznie :lol: Płynność rozgrywki nie zakłócona przez rzucanie zaklęć, żadnych spowolnień przy nadmiernej ilości stworzeń czy innych efektach, słowem - Gites!

Skoro Beamdog podrasowało silnik (nadal to robi) to daję palucha (kciuk) w górę i liczę na następny, samodzielny projekt (choć przedtem wolałbym IWD II), a jeśli ma to się wiązać z sagą BG to jak najbardziej akceptuję.
Skok na kasę? Pewnie, że będzie, nie obędzie się też pewnie bez wsparcia i darowizn... ale co tam. Nie napijesz się kilku browarów Tuldorze, albo zrezygnujesz z jakiejś dobrej imprezy... ]:->
DLC? Co mi tam, ważne, żeby trzymało klimat BG Jolanie.
Cytat:
Poza tym, przejście w BGT z 1 do 2 jest paskudne i nieklimatyczne.
:evil: :cisza:

kol 
Fantazmaty i miazmaty

Podziękowania: 60/46
Wysłany: 2015-01-09, 19:36   

Jestem ciekaw założeń fabularnych oraz nakreślonych charakterów, bo to jest przecież największa chyba siła pociągowa BG i BG2. Czekam na trailer, pokazanie jakiegoś pomysłu.

Ponoć aktualizacja 1.3 dla BGEE2 była bardzo rozwojowa, więc gra na tym silniku, tej wersji, też będzie przyjemna. Wydaje mi się, że to całkiem dobry pomysł ze strony BEamdoga, to BG1,5.

Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 21/170
Wysłany: 2015-01-10, 05:15   

Kliwer napisał/a:
BGT wyczerpało temat tego, co można zrobić w ramach przejścia z BG1 do BG2... Będzie to naciągane barachło- i pod względem rozgrywki i akuratności fabularnej. Równie spójne z sagą jak Mroczne Widmo z Nową Nadzieją. G*wniany liniowy queścik na poziomie, daj Boże, Przebudzenia do DA.

A tak tak, hejtuję a priori. Kij im w oko.

Hejtuję ten pomysł na pomost BG1 & BG2 jak większość z was tym temacie. Kliwer dobrze powiedział. Nie ma co tu dodawać pomiędzy BG1 i BG2.
Pewnie odgrzeją nam jakąś podeszwę, która ni jak się będzie miała klimatycznie do BG.
Niezmodowane BG2 i BG1 jest "perfekcyjne" samej na sobie.
W tej epoce gry się robi tylko żeby zbić powyżej jakieś tam sumki, tyle się liczy.
W tamtej epoce gry się robiło, aby zachęcać graczy do do grania i zbicia powyżej tam jakieś sumki.
Tak wysoko jakościowych gier jak Baldur's Gate 1 i 2 już nie ujrzymy.

Cahir napisał/a:
I jak tu walczyć z taką nienawiścią :shock:

Nie da się. To tak jak próbuje się wcisnąć coś na chama by tylko zebrać parę srebrników. Jak się sam Judasz nie powiesi to my go powiesimy. :zelazko:

Morganizm wyjaśniony.
http://athkatla.cob-bg.pl...p=109149#109149

Olos 
Gracz sezonowiec

Podziękowania: 1/5
Wysłany: 2015-01-10, 14:08   

Czekam na konkrety. Nie hejtuje z wyprzedzeniem, bo musze przyznać ze w BG2EE gra mi się dobrze. BGEE mi nie podeszło, ale moze Beamdog się troche uczy na błędach.

kurtz 

Wysłany: 2015-01-10, 14:19   

Ja wiem! Między BG1 i BG2 zrobią nowe Black Pits :P
Do tego jakiś nowy "filmik" gorszy jakościowo od tych z lat 90-tych. I będzie na nowe Ferrari...

I nie, żebym tu się czepiał kogoś osobiście, ale czytając różne pochwalne opinie na temat gier z serii EE, wychodzi mi na to, że największą zaletą EE jest brak ekranu wczytywania między lokacjami :D Na serio to trwające jakąś sekundę wczytywanie tak Wam przeszkadzało? :)

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 55/12
Wysłany: 2015-01-10, 14:21   

kurtz napisał/a:
Na serio to trwające jakąś sekundę wczytywanie tak Wam przeszkadzało? :)

Nawet nie wiesz jak :lol:
Into the middle I was led

Odpowiedz do tematu