Poprzedni temat «» Następny temat
Polskie wersje starych gier - prośba o skan instrukcji
Autor Wiadomość
porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 127/87
Wysłany: 2014-12-27, 21:47   Polskie wersje starych gier - prośba o skan instrukcji

(Szanse pewnie są niewielkie, ale co tam, spróbować nie zaszkodzi)

Czy ktoś z Was ma przypadkiem polską wersję starych gier Iron Strategy i Freespace 2? Na pewno były one wydane po polsku w eXtra Klasyce CD Projektu, ale może miały też wcześniej polskie wydania w dużych pudłach.

A jeśli macie którąś z tych gier i posiadacie też papierową instrukcję do niej - byłbym bardzo wdzięczny za skan/zdjęcie strony z wypisanymi twórcami polskiej wersji językowej. Skan/zdjęcie nie musi być żadnej cudnej jakości, byle był czytelny. Ja niestety dorwałem kiedyś te gry używane i w zestawie instrukcji do nich już nie było...

Z góry dzięki za zainteresowanie tematem, mam nadzieję, że ktoś z Was będzie mógł mi pomóc. :smile:
(A temat nazwałem tak ogólniej, bo niewykluczone, że w przyszłości będę miał prośby odnośnie innych gier ;))

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...
Podziękuj autorowi tego posta

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Wysłany: 2015-01-22, 15:04   

No dobra, skoro po prawie miesiącu brak odzewu, to chyba oznacza, że nikt z Was nie ma tych gier (nie dziwię się, nie były chyba bardzo popularne, znane i dobre).

Ale teraz prośba (identyczna jak wyżej - o skan/zdjęcie strony z twórcami polskiej wersji z instrukcji) dotycząca gier, które prawie na pewno niektórzy z Was posiadają:

- Airline Tycoon (chodzi mi o wydanie od CD Projektu, nie AT Evolution)
- Gorasul
- Diablo II: Lord of Destruction (czyli dodatek)
- Gothic II (podstawa) - przy tej ostatniej zwracam uwagę, że chodzi o polskich twórców wypisanych w papierowej instrukcji - mam wersję pdf i chcę je porównać (w Nocy Kruka wiem, że są różnice między wersją papierową a pdf-em)

Co do Gorasul, to nawet nie wiem, czy twórcy polscy zostali w ogóle wypisani - jeśli nie, to poproszę też o taką informację.

Mam nadzieję, że posiadacie jeszcze instrukcje do wyżej wymienionych gier - jeśli tak, to będę wdzięczny za poświęcenie czasu na skan/zdjątko :) A gdyby ktoś jednak odnalazł u siebie gry, które wymieniłem w poprzednim poście, to też bardzo poproszę :)

Z góry dzięki

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

Scol 

Podziękowania: 98/112
Wysłany: 2015-01-22, 15:47   

Diablo 2:LoD (Platynowa Kolekcja): http://imgur.com/zoW00jC

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
porfirion
Damianus_NT 
beamdog hater

Podziękowania: 93/21
Wysłany: 2015-01-22, 17:39   

Gorasul: Dziedzictwo Smoka (seria 'eXtra gra'):

Diablo II: Lord of Destruction (edycja pudełkowa, starsza niż ta z 'platynowej kolekcji'):

Gothic 2 musiałem komuś pożyczyć parę lat temu, bo za nic nie mogę znaleźć pudełka z grą :/

Więcej szczegółów
porfirion
porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Wysłany: 2015-01-23, 13:18   

Serdeczne dzięki :)

Tak gwoli ścisłości, bo pojawiło się dobre pytanie, po co mi właściwie te skany instrukcji:

No cóż, dubbingiem w grach interesuję się od dobrych 4-5 lat (nieco dłużej niż jestem na forum). Zaczęło się oczywiście od rozpoznania aktorów z Baldursów (dla tych, co nie znają, do poczytania), a z czasem głównie dzięki śp. serwisowi DubScore.pl moje zainteresowania poszerzyły się na wielu innych aktorów dubbingowych. Od czasu zamknięcia DubScore (grudzień ubiegłego roku) dołączyłem do użytkowników Dubbingpedii, aby tam uzupełniać bazy gier. Co prawda nie ma tam możliwości dodawania próbek głosów, co było ogromną zaletą DubScore (ale może w przyszłości taka możliwość zostanie wprowadzona), natomiast są tam zbierane prócz spisu aktorów i ich ról różne informacje, które właśnie można znaleźć w instrukcjach - tłumacze, reżyserzy i studia nagrań, a także różne inne osoby, które przyczyniły się do powstania polskich wersji gier.

Sam niektórych interesujących mnie gier w ogóle nie posiadam, a niektóre mam używane (z Allegro), więc zazwyczaj niekompletne i instrukcji brak, lub wreszcie wydania z czasopism, gdzie najczęściej w ogóle olewano instrukcje. Albo (jak w przypadku Gothic II) mam tylko wersję elektroniczną instrukcji, a papierowej nie i chcę porównać zawarte w nich informacje.

No, to taka przydługa odpowiedź na pytanie ;) Dlatego jeszcze raz dzięki, Scolu i Damianusie, za skany, a o wersje pl pozostałych gier prośba nadal aktualna :)

We internecie...

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Wysłany: 2015-02-03, 13:16   

No i cóż, nikt z Was nie ma papierowej instrukcji do drugiego Gothica? :wink:

Aktualizuję listę gier, do których poszukuję informacji o polskich wersjach z instrukcji:

- Airline Tycoon - pierwsze wydanie, od CD Projektu (NIE AT Evolution)
- Dungeon Keeper
- Dungeon Keeper 2
- Gothic II - chodzi mi o papierową instrukcję do podstawy gry (tę w pdf-ie już mam i chcę parę rzeczy porównać)
- Freespace: Wielka Wojna
- Freespace 2
- Iron Strategy
- Majesty - też pierwsze wydanie, od CD Projektu (NIE późniejsze wydania Złotej Edycji przez Cenegę)
- Throne of Darkness
- Zax: Galaktyczny wojownik

i jeszcze trzy gry dla dzieci:

- Adaś i pirat Barnaba
- Adaś i pirat Barnaba 2
- Hype: The Time Quest - w pierwszym wydaniu była instrukcja w pdf na płycie (tej instrukcji brak w wydaniu z KŚG)

Dzięki, jeśli odnajdziecie którąś z tych gier w swoich kolekcjach i poświęcicie chwilę na skan tej strony instrukcji z wersją polską. A jeśli żadnych informacji o polskiej wersji nie zamieścili, to też proszę o cynk :smile:

We internecie...

szwarc 

Podziękowania: 8/8
Wysłany: 2015-02-03, 18:00   

Do Gothica 2 powinienem miec. Wrzucę jak pojadę do domu (czytaj nadchodzący lub następny weekend).

sajok 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 30/52
Wysłany: 2015-02-03, 18:28   

Mam do Zaxa - postaram się do końca tygodnia "dorwać" do jakiegoś skanera i Ci przesłać. A może i jutro jak moja luba nie zawiedzie :wink:

Więcej szczegółów
porfirion
porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Wysłany: 2015-02-04, 10:12   

Super, dziękuję Wam - i czekam cierpliwie :smile:

EDIT: Podziękowania dla Sajoka za instrukcję do Zaxa :)

We internecie...

szwarc 

Podziękowania: 8/8
Wysłany: 2015-02-08, 17:49   

Gothic 2

Więcej szczegółów
porfirion
porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Wysłany: 2015-05-22, 23:33   

Czy ktoś z Was ma instrukcję do polskiego wydania Warcraft III: The Frozen Throne (czyli dodatku do gry)? Jeśli tak, to byłbym wdzięczny za - jak poprzednio - skan/zdjęcie strony z wypisanymi twórcami polskiej wersji. A może ta instrukcja była też w pdf-ie? To by ułatwiło sprawę :)

EDIT: Aha, przypomniałem sobie - nie pogardziłbym też tymi z Neverwinter Nights: Kingmaker (tj. info o twórcach wszystkich trzech zawartych tam modułów), a także Neverwinter Nights 2: Gniew Zehira oraz Wrota Zachodu. Być może do tych też były pdf-y?

Z góry dzięki :)

We internecie...

Damianus_NT 
beamdog hater

Podziękowania: 93/21
Wysłany: 2015-05-23, 12:34   

Instrukcja do Frozen Throne (Platynowa Kolekcja):

W instrukcji do Kingmakera nie ma w ogóle stopki z autorami (wydanie eXtra Klasyka).
Sprawdzałem jeszcze na GoGu, ale tam dają instrukcję PDF tylko do oryginału i dwóch dodatków. Do Kingmakera nie znalazłem.

Więcej szczegółów
porfirion
porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Wysłany: 2016-02-03, 11:33   

Aktualizuję listę - trochę ubyło, sporo przybyło ;) a nuż znajdziecie w swoich kolekcjach te gry (w polskim wydaniu) i instrukcje do nich, to byłbym wdzięczny za skany/zdjęcia stron z wypisanymi twórcami polskiej wersji.

Lista się naprawdę poszerzyła - zarówno "dorosłe" gry, jak i takie dla dzieci (często one też miały niezły dubbing). Gwoli porządku wszystkie wypisałem alfabetycznie, ale dziecięce osobno poniżej.

- Airline Tycoon - pierwsze wydanie, od CD Projektu (NIE AT Evolution)
- Anno 1602*
- Apostołowie: Święte ziemie (czyli pierwsza część Disciples)
- Augustus: W służbie Cezara
- Darkened Skye*
- Descent 3*
- Destruction Derby 2*
- Dungeon Keeper
- Dungeon Keeper 2
- Etherlords (pierwsza część gry, rzecz jasna)
- Europa Universalis II* - uwaga: NIE "II wojna światowa"
- Evil Twin: Kroniki Cypriena
- Extreme Assault*
- Freespace: Wielka Wojna*
- Freespace 2*
- Giants: Obywatel Kabuto*
- Grom: Terror w Tybecie
- Hellboy*
- Iron Strategy*
- Majesty - też pierwsze wydanie, od CD Projektu (NIE późniejsze wydania Złotej Edycji przez Cenegę)
- Millennium Racer*
- Mroczne wieki*
- Original War*
- Pizza Syndicate*
- Pool of Radiance: Ruiny Myth Drannor
- Rise of Nations: Rise of Legends
- Sea Dogs: Piraci*
- Settlers II: Dziesięciolecie* (także dodatek Wikingowie)
- Settlers III: Misja Amazonek - czyli dodatek do gry, chodzi o pierwsze wydanie osobno, w późniejszych reedycjach podstawka + dodatek (np. w którejś eXtra Klasyce) była chyba tylko instrukcja pdf do podstawki, a do dodatku nic, dlatego chcę wiedzieć, czy w pierwszym wydaniu samego dodatku coś było
- Test Drive 6*
- ToCA Race Driver 3*
- Warhammer: Mark of Chaos

Dla dzieci:
- Adaś i pirat Barnaba
- Adaś i pirat Barnaba 2
- Atomówki: Atak klonów straszliwego Mojo Jojo
- Atomówki: Wielka potyczka z Księżniczką Chytruską
- Batman: Sprawiedliwość ponad wszystko
- Batman: Toksyczny chłód
- Eragon
- Gdzie jest Nemo
- Gdzie jest Nemo: podwodny plac zabaw
- Hype: The Time Quest - w pierwszym wydaniu była instrukcja w pdf na płycie (tej instrukcji brak w wydaniu z KŚG)
- Iniemamocni
- Iniemamocni: Rodzinka, na którą nie ma mocnych
- Julia. Podróż do przeszłości: Kolorowe lata 60.
- Julia. Szalone lata 20.
- Kubusiowe przedszkole - te gry z serii: Maluchy, Średniaki, Starszaki
- Król Lew: powrót do lwiej ziemi
- Królik Bystrzak - te gry z serii: Dla przedszkolaka, Dla zerówki, Dla pierwszoklasisty, Dla drugoklasisty
- Lew Leon*
- Matematyczna przygoda
- Matmoludki: Logiczna podróż
- Matmoludki: Wysokogórska łamigłówka
- Mój brat niedźwiedź
- Piotruś Pan: wielki powrót
- Prosiaczek i przyjaciele
- Scooby-Doo! - te gry z serii: Strachy na lachy, Miasto duchów, Piramidalna zagadka, Muzealna draka z powodu Robaka, Kamera! Akcja! Zamęt!, Pierwsze strachy, Nawiedzone bagno, Potwory na gigancie (Scooby-Doo 2)
- Wesołe działania matematyczne
- W pogoni za Carmen Sandiego: Skarby światowego dziedzictwa
- Zabawa z Kubusiem (Puchatkiem, oczywiście)

Gry oznaczone gwiazdką na pewno miały reedycje w serii eXtra Klasyka (ale sądzę, że w wydaniach pierwszych - o ile XK nie było właśnie premierowym - też powinny być takie same informacje w instrukcji). Natomiast przypuszczam, że w edycjach gazetowych (o ile takie były), to info o polskich twórcach zupełnie olali, chyba że może dali pełną instrukcję w pdf. Niektóre z gier innych wydawców niż CD Projekt (np. Evil Twin czy Pool of Radiance) mogły w ogóle nie mieć instrukcji papierowych, ale może wówczas jednak coś było w pdf-ie?

A jeśli sprawdzicie, że nie dali żadnych informacji, więc nie ma nic do zeskanowania/cyknięcia zdjęcia, to też proszę o takie informacje (by dalej na próżno nie szukać ;)).

We internecie...

StrefaPD 

Wysłany: 2016-08-24, 18:12   

Dokładam się do pytań kolegi porfirion, ma ktoś może okładkę z gry Paraworld?

anoim2666

Podziękowania: 48/17
Wysłany: 2016-08-24, 18:32   

https://www.google.pl/img...OEw7Fod8RNlF98=

Odpowiedz do tematu