Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana warty!
Autor Wiadomość
Alvarez 
Dziecię Bhaala

Podziękowania: 249/73
Wysłany: 2014-12-19, 22:43   Zmiana warty!

Witajcie.

Wszystko ma swój czas - śpiewał niegdyś zespół Perfect. Tak i moja, trochę przedłużona, kadencja dobiega właśnie końca. Trochę udało się podczas niej zdziałać, sporo się nie udało, niekiedy padało z mojej strony zbyt dużo słów, innym razem nie padały, gdy paść powinny. Były wzloty i upadki. Tych których mój styl wypowiedzi drażnił - przepraszam. Ale nie miało być o podsumowaniach przeszłości, tylko o nowościach...

Z nieukrywaną radością mam przyjemność ogłosić, że w dniu dzisiejszym władzę w Athkatli przejmuje L`f - forumowicz z długoletnim stażem, od przeszło pół roku Wódz-Strażnik, modder o wyrobionej reputacji, znawca mechaniki BG, zapisany w niedomkniętych kronikach jako jeden z najbardziej pomocnych użytkowników. Powodzenia!

Sam, choć oddaję większość funkcji, forum nie opuszczam, a myślę wręcz, że moja bytność na nim nieco zwiększy się w porównaniu z ostatnimi miesiącami. Jest jeszcze kilka niedomkniętych projektów, które pragnę doprowadzić do końca, które to doprowadzenie odkładam w czasie już dość długo. Moja para rąk jeszcze na coś powinna się przydać.

L'f - jeszcze raz powodzenia, a za te wszystkie lata współpracy i znoszenia mnie, forumowiczom, a przede wszystkim Klanowiczom - Dzięki!

Alvarez

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
morgan, L`f, Scol, Jolan, memory, porfirion, picollo, Aristo, Katorg, psychozof, Philoos
morgan 
The Exiled Bard

Podziękowania: 340/225
Wysłany: 2014-12-19, 23:11   

Cóż, Alvarezie, dziękuję, że godnie mnie zastąpiłeś (zakładając, ofc, że byłem dobrym p.o. Wodza - nie ma to jak mieć o sobie wysokie mniemanie). Dziękuję Ci i za to, i za te lata, gdy miałem przyjemność realizować z Tobą projekty wszelakie.

Niestety, jak śpiewała z kolei Anna Jantar: Nic nie może przecież wiecznie trwać, widać nadszedł i Twój czas, na szczęście wybrałes najlepszego możliwego Następcę.

Coś się kończy, coś sie zaczyna! Niech żyje Wielki Wódz!

L`fie, bardzo się cieszę i gratuluję!
Jako nowemu Imperatorowi (zwanemu potocznie Wielkim Wodzem) składam Ci (w imieniu Klanu i własnym) hołd. Oddaję otrzymane przez siebie funkcje do rozpatrzenia, czy jestem odpowiednią osobą do ich pełnienia. Jeśli tak, z dumą podejmę się ich pełnienia (z nadzieją jednak, że znajdziesz bardziej odpowiednie osoby do ich pełnienia, niż mnie - pełnego wad), jeśli nie - wolny od obowiązków - będę starał się w miarę mych możliwosci pomagać - czy to słowem, czy czynem.
Pozdrawiam, życząc zapału i sił do tej ciężkiej pracy.

EDIT: Podziękowanie, które przyznaję Alvarezowi nie odnosi się rzecz jasna do jego rezygnacji, a stanowi wyraz mojej wdzięczności za lata przywództwa. Do czego zachęcam też innych.

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.
I przyszli, jak co dzień o świcie i powiedzieli:
- morganie wszechmogący, znów zmartwychwstałeś - pobłogosław i pozwól nam skosztować Twojej duszy...
To mówiąc wyciągnęli dobrze nabitą lufkę...
- Bierzcie i palcie z tego wszyscy - to jest bowiem dusza moja, która za was i za wielu będzie spalona
Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Para bellum (contra moscoviam) | Carentis spe caupona | Iter ad Obscurum castrum (contra catholandum)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Podziękuj autorowi tego posta

Kliwer 

Podziękowania: 115/151
Wysłany: 2014-12-20, 00:19   

Także dziękuję w imieniu swoim własnym Alvarezowi. Dziękuję za wytrwałą i dyskretną moderacje przez wszystkie dotychczasowe lata mojej na forum bytności.

L'f-owi oddaję płytki i umiarkowanie uniżony pokłon podle hasła "wolni z wolnymi" :razz: .

L`f 
Wielki Wódz Klanu

Podziękowania: 286/154
Wysłany: 2014-12-20, 01:24   

Cóż mogę napisać - Alvarezie, dołączam się do szczerych podziękowań. Niejeden raz Obwoływacz ogłaszał bywalcom CoBu pojawienie się nowych artykułów Twojego autorstwa, niejeden też wędrowiec na dłużej pozostał w komnatach Świątyni Helma, by szukać co wymyślniejszych sposobów na odświeżenie sobie Wybrzeża Mieczy, Amnu i Tethyru najrozmaitszymi modami z List istniejących na Stronie - a choć praca to była kolektywna, to jednak bez Twego wkładu jej rezultat nijak nie przyjąłby obecnego kształtu.
Bardzo się cieszę, że po dobrych kilku latach władania Klanem zdecydowałeś się z nami w nim pozostać - choć zaledwie kilka dni temu mieliśmy rocznicę dziesięciolecia odnowienia CoBu i wiele już zostało napisane, to jeszcze sporo czeka na swoją kolej - i będę zaszczycony, mogąc wspólnie z Tobą zapełnić artykułami przynajmniej część pustych sekcji na Wrotach.

morganie - szczerze dziękuję za wszelkie słowa wsparcia. Zapału właśnie mi dodaliście tyle, że zapas powinien wystarczyć na długo, a moja sympatia do Sagi Baldur's Gate pozostaje niezmienna od wielu lat - mam zatem nadzieję, że dla dobra Klanu Children of Bhaal i polskiej społeczności grających w BG zdołam z siebie jeszcze niemało wykrzesać i tym samym dam innym Klanowiczom odrobinę inspiracji.
Względem Twoich funkcji - już gdy się czyta Kroniki Pani Tajemnic, jasnym się staje, że obecnie Avatar Mystry może być tylko jeden. ;) Dopełniając jedynie formalności ogłaszam, że ani myślę odbierać Ci tę funkcję ani jakąkolwiek inną - przeciwnie, wyrażam nadzieję, że jeszcze przez długi czas będziesz CoBowi (i SoMowi) podporą, a i ja sam pewnie nieraz zasięgnę u Ciebie rady i chętnie skorzystam z Twojego doświadczenia, którego nabyłeś w zarządzaniu Klanem jako p.o. Wielkiego Wodza Ascaephela.

Kliwrze - za wyraz szacunku i życzenie pomyślności i Tobie bardzo dziękuję - gdyż w istocie, wszyscy jesteśmy równi w byciu grającymi w BG.

Niniejsze słowa kieruję do wszystkich je czytających. Klan istnieje - i istniał przez przeszło dekadę, od momentu powstania - przede wszystkim dla ludzi, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę o Baldurze lub po prostu poczytać i podyskutować o grze, której są fanami. Z całą pewnością bez CoBu nie byłoby - co logiczne - Społeczności Forum CoB, ale pamiętajmy też, że gdyby nie było tej Społeczności, wkrótce nie byłoby i Dzieci Bhaala. Przejmując z rąk Alvareza godność Wielkiego Wodza Klanu jestem świadom, że - jak i cały Klan - jestem tu przede wszystkim dla Was. Wyrażam szczerą nadzieję, że wspólnie z resztą Dzieci Bhaala, a także twórczymi grupami stowarzyszonymi z Klanem - Gwiazdami Mystry, Uczniami Gonda, Kapłanami Oghmy i innymi - wzbogacimy nasz zbiór materiałów dotyczących Sagi Baldur's Gate na tyle, na ile pozwolą nam możliwości naszych połączonych sił.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy cały czas są obecni na Forum i wciąż sprawiają, że Klan ma rację bytu, a także i samym Klanowiczom. Postaram się Was nie zawieść.

Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
morgan, Jolan, memory, porfirion, picollo, psychozof
memory 

Podziękowania: 52/65
Wysłany: 2014-12-20, 14:59   

Alvarezie, dzięki za współtworzenie miejsca, do którego zaglądam z przyjemnością.

L'f, sukcesów!

m

Odpowiedz do tematu