Poprzedni temat «» Następny temat
[Opinie i Uwagi] Niezwykłe Życzenie
Autor Wiadomość
Andy 
poszukiwacz przygód

Podziękowania: 5/20
Wysłany: 2014-10-27, 20:58   

Sprawdzałem na czystym WoBG, jak i na zmodowanym WoBG. Antyvira wyłączyłem.
Zrobiłem jak radził L`f: spatchowany plik TLol.tp2 (v1.4) podmieniłem i zainstalowałem mod.
Nadal brak efektów.
Podziękuj autorowi tego posta

Nobanion
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-27, 21:06   

Andy napisał/a:
Sprawdzałem na czystym WoBG, jak i na zmodowanym WoBG. Antyvira wyłączyłem.
Zrobiłem jak radził L`f: spatchowany plik TLol.tp2 (v1.4) podmieniłem i zainstalowałem mod.
Nadal brak efektów.

Potwierdzam L`f-ie "O Wszechpotęgo i Władzo" :cwan: , dołączam w załączniku....
Ostatnio zmieniony przez Tuldor88 2014-11-08, 20:25, w całości zmieniany 1 raz  

L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 288/150
Wysłany: 2014-10-27, 21:12   

Znaczy - dalej ostrzeżenia przy instalacji? Ściągnąłeś, jak rozumiem - plik *.rar? (wcześniej załączyłem samo *.tp2 i link z dropboxa wyświetlał go błędnie jako plik tekstowy z niewłaściwym kodowaniem).

Jeśli tak, możesz (o ile nie instalowałeś żadnych innych modów, które zmieniają dialog z dżinnem) spróbować odinstalować Niezwykłe Życzenie, po czym umieścić załączony przez dradiela na poprzedniej stronie plik WISH.DLG w folderze Override swojej instalki z WoBG-iem i wtedy ponownie zainstalować NŻ. Powinno pójść.

Nad bardziej eleganckim rozwiązaniem tego problemu (do umieszczenia w modzie) będę musiał pomyśleć - jeśli inni (Nobanion?) także zaraportują brak działania, będę musiał trochę przebudować kod.

EDIT: Nobanion - jeśli Ci również nie działa, to znaczy, że macie w swoich instalkach inną wersję pliku WISH.DLG, niż załączona przez dradiela (albo skompresowanie do biff i skopiowanie do override zmienia strukturę tegoż pliku).

Andy, mógłbyś załączyć swój plik setup-TLol.debug? Jest tam dana, która może mi bardzo pomóc.

Nobanion
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-27, 21:29   

O Cny ITD :) zerknij teraz na załącznik, czy o to chodziło? Wrzuciłem plik Stwórcy Dradiela, także Twój, po odinstalowaniu uprzednim moda z gry, i teraz jest dobrze? ale podejrzewam, że trzeba by było od nowej gry rozpocząć?
Ostatnio zmieniony przez Tuldor88 2014-11-08, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  

L`f 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2014-10-27, 21:43   

O to właśnie chodziło - mod zainstalował Ci się poprawnie i wszystko powinno śmigać. Twój plik i plik załączony przez dradiela nie mają dokładnie takiej samej struktury (inne wartości MD5), co powodowało błędy, jako że oparłem się na pliku dradiela. Stawiałbym na to, że to wynik archiwizacji/dearchiwizacji, ale muszę mieć jeszcze plik setup-tlol.debug z instalki Andy'ego, by wiedzieć, jakie zmiany wprowadzić w kodzie.

Nobanion
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-27, 21:47   

I zadziałało, po tym co uprzednio napisałem że zrobiłem, od razu humor mnie się poprawił przed robotą :) Podziękował... :mrgreen:

Andy 
poszukiwacz przygód

Podziękowania: 5/20
Wysłany: 2014-10-27, 22:47   

z czystej instalki WoBG + Niezwykłe Życzenie
Ostatnio zmieniony przez Tuldor88 2014-11-08, 20:25, w całości zmieniany 1 raz  

L`f 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2014-10-27, 22:56   

Świetnie, tyle mi wystarczyło.

Obaj macie dokładnie te same pliki wish.dlg na czystej instalce BG2+WoBG, więc zapewne w innych przypadkach również ma on identyczną konstrukcję. Załączam wersję beta łatki do v1.4 zapewniającej zgodność NŻ z WoBG - poprawionego pliku setup-TLol.tp2 - instrukcje jak poprzednio. Tym razem powinno pójść. ;)

Nobanion
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-29, 20:13   

Jestem tutaj :zab: , może jak znajdę chwilę to zrobię skrót z moda filmikowy, na razie próbuję, ale musi być najpierw zaopiniowany przez Tuldora- Stwora Moddo(e)ra ^^

:zab:
edit:
to jest ten "moment" :cwan: Moment z problemem? Sprawdzimy, dzięki za info - T
Ostatnio zmieniony przez Tuldor88 2014-10-31, 18:17, w całości zmieniany 1 raz  

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 136/151
Wysłany: 2014-10-30, 17:05   

Update do wersji 1.5, przy okazji zapewnienia kompatybilności nieco spowolniłem to i owo.
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 783/118
Wysłany: 2014-10-31, 17:50   

Nie wiem, czy to korygowałeś w wersji 1.5.

Mod ma niekompatybilność z instalacjami zawierającymi Infinity Animation, m.in. WoBG.
Konkretnie chodzi o pliki: tlolpal1.cre, tlolpal2.cre, tlolpal3.cre. Mają podłączoną animację "fighter_male_human_low", wartość 0x5100 (20736) na offsecie 0x28, co w przypadku IA, kończy się crashem w momencie spawnowania takiej istoty.

Aby zachować kompatybilność z wersjami gry zawierającymi IA trzeba dodać kod, który w przypadku wykrycia IA lub WoBG zmieni wartość offsetu 0x28 w tych trzech plikach na 0x6420 (25632) "l_fighter_male_human" lub w ostateczności użyć animacji "fighter_male_human", która występuje w obu wersjach silnika, wtedy obejdzie się bez dodatkowego kodu.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Tuldor88
Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Wysłany: 2014-10-31, 18:13   

Lol, a ja jak głupi szukałem od godziny problemu w koboldzicy sądząc, że to z nią jest coś nie tak. Pal0/pal1/pal2 są przerobionymi "rycerzami zakonnymi" z Promiennego Serduszka (HEARTG1) - tam też mają animację "fighter_male_human_low" i sądziłem, że nie będą powodować problemu skoro oryginalni z WoBGiem działają.

Dzięki za info Dradielu, widać nie wszystko wychwyciłem :) Update do 1.6 rozwiąże sprawę... mam nadzieję że ostatecznie.

EDIT: linki zaktualizowane
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

Nobanion
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-31, 22:48   

Trochę ich dałem znaczy się zrzutów z gry, jak uważasz że są złe co niektóre, wywalaj.

I zrobiony filmik, jaki jest taki jest... :zab:
http://www.youtube.com/watch?v=00Cn-FuXTTM

EDIT by T: Nieco zmniejszyłem ilość screenów by nie pokazać za wiele, potem ludzie nie będą niczym zaskoczeni :razz: Dzięki, tak za testy jak i komentarze ;)
Ostatnio zmieniony przez Tuldor88 2014-10-31, 23:21, w całości zmieniany 1 raz  

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Wysłany: 2014-11-08, 21:42   

No dobra, jeszcze tylko drobna korekta opisów itemów i poleciała wersja v1.61 - jeśli nikt nie będzie zgłaszał obiekcji co do kompatybilności, bugów itp mam nadzieję że zostanie wersją finalną.

Edwin napisał/a:
Minsc napisał/a:
Viconia napisał/a:

Damianus_NT 
beamdog hater

Podziękowania: 105/25
Wysłany: 2014-11-18, 09:38   

Tuldorze. Dżin ma mnie w pompce i nie inicjuje dodatkowego dialogu po wyborze "chcę przeżyć przygodę...". Dostaję automatycznie domyślną notatkę (oryginalny quest z BG2), a sama opcja dialogowa zostaje "zużyta".

Modów nie ma praktycznie wcale (jedynie tweaki i "dungeons be gone"):
// Log of Currently Installed WeiDU Mods
// The top of the file is the 'oldest' mod
// ~TP2_File~ #language_number #component_number // [Subcomponent Name -> ] Component Name [ : Version]
~BG2FIXPACK/SETUP-BG2FIXPACK.TP2~ #1 #0 // BG2 Fixpack - Podstawowe poprawki
~BG2FIXPACK/SETUP-BG2FIXPACK.TP2~ #1 #106 // Giganci otrzymuja kary gdy atakuja niziolki, krasnoludow i gnomow
~BG2FIXPACK/SETUP-BG2FIXPACK.TP2~ #1 #108 // Usuniecie premi do drugiego atrybutu z Zlej Sciezki w piekle
~BG2FIXPACK/SETUP-BG2FIXPACK.TP2~ #1 #109 // Poprawki dla przyzwanych demonow
~BG2FIXPACK/SETUP-BG2FIXPACK.TP2~ #1 #110 // Dodatkowe poprawki skryptow
~BG2FIXPACK/SETUP-BG2FIXPACK.TP2~ #1 #111 // Poprawiona Piesn Barda
~BG2FIXPACK/SETUP-BG2FIXPACK.TP2~ #1 #112 // Zabojca magow zmniejsza szanse na rzucenie czaru takze przy ataku dystansowym
~BG2FIXPACK/SETUP-BG2FIXPACK.TP2~ #1 #113 // Dodatkowe poprawki charakterow
~BG2FIXPACK/SETUP-BG2FIXPACK.TP2~ #1 #114 // Spraw by Swoboda dzialania chronila przed ogłuszeniem
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #20 // Zmień avatar Imoen na Maga
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #40 // Zmień kolor skóry Viconi na Ciemnoniebieski
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #50 // Skrypt przemiany avatarów
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #60 // Poprawki animacji bronii
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #100 // Szarzy luzdie używają monotonnych kolorów
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #110 // Poprawki Ikon
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #120 // Zmień avatara przy noszeniu Szat i Pancerzy(Galactygon)
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #130 // Wszyskie dialogi zatrzymują grę
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #1010 // Więcej interiekcji
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #1040 // Ulepszeni Strażnicy Athkatli
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #1070 // Ulepszone dialogi wyrzucenia z drużyny
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #1120 // Sklepy sprzedają większe stosy przedmiotów
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #1150 // Zbalansowanie zmiennokształtnych
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #1160 // Wiele twierdz -> Brak ograniczen (Baldurdash)
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #1170 // Dodatkowi Kupcy (Baldurdash)
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #3000 // Większa ilość punktów zdrowia prz awansie -> Maximum
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #3012 // Maxymalna ilość punktów zdrowia dla NPC(the bigg) -> Tylko dla NPCów mogących dołączyć do drużyny
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #3030 // Łatwa Nauka Czarów -> 100% Szansa Nauczenia Czaru
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #3040 // Uczyń Torby Przechowywania Bezdennymi
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #3080 // Nieograniczone stackowanie amunicji
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #3090 // Nieograniczone stackowanie kamieni i biżuterii
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #3100 // Nieograniczone stackowanie mikstur
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #3110 // Nieograniczone stackowanie zwojów
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #3125 // Neutralne postacie sa szczesliwe przy wyrownanej reputacji
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #3181 // Oszustwa w romansach -> Brak wymagań odnośnie rasyi i płci, pozwól na wiele romansów
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #3200 // Możliwość sprzedawania kijów, maczug i proc (Icelus)
~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #4050 // Zmień Charakter Jaheiry na Neutralny Dobry
~SETUP-DUNGEONBEGONE.TP2~ #3 #0 // Dungeon Be Gone V1.4
// Recently Uninstalled: ~TLOL/TLOL.TP2~ #0 #0 // Niezwykłe życzenie v1.6 (by Tuldor88)
~TLOL/TLOL.TP2~ #0 #0 // Niezwykłe życzenie v1.6 (by Tuldor88)

Odpowiedz do tematu