Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania i porady...
Autor Wiadomość
Bofur Clawhammer

Wysłany: 2004-12-22, 18:24   Pytania i porady...

Tutaj piszcie o problemach jakie zagrodziły wam drogę w Gothicu i o niejasnościach (który troche w tej grze występuje)... postaramy się pomóc... :)
Podziękuj autorowi tego posta

Thishen
Zasłużony

Podziękowania: 1/5
Wysłany: 2005-02-03, 17:59   

A ja mam takie pytanie, czy bedac magiem moge dolaczyc do gildii zlodziei?
I ktoredy dokladnie sie idzie (w NK) do wykopalisk magow wody? Bo Lares, menda jedna, zaprowadzic mnie nie chce, a chce tam sie dostac.

Taschon

Wysłany: 2005-02-14, 13:50   

Ad.1 Cyba tak. Nawet będąc strażnikiem. Sam jednak zawsze najpierw zostawałem złodziejem, a później się dołączałem do gildii. Przypuszczam jednak, że nie powinieneś mieć z tym problemów.

Ad.2 Stojąc na moście do klasztoru Magów Ognia (zwrócony przodem do klasztoru) skaczesz do rzeki na prawą stronę. Płyniesz i płyniesz, aż napotkasz kawałek suchego lądu po prawej stronie, na który mozesz wejść. Niepopdal będzie rozwalony wóż, a przed tobą ścieżka prowadząca w górę. Idziesz nią napotykając gobliny i Magicznego Golema (lepiej opminąć, jeśli nie masz Świetego Młota. Idziesz cały czas ścieżką, przełazisz przez most i idziesz dalej. W pewnym momencie zauważysz małą przełącz między skałami na prawo od głównej ścieżki. Przejdź na prawo i idź przed siebie. Zobaczysz ruiny. Musisz udać sie do wgłębienia, gdzie będzie słabo zauważalne wejście do środka. Wejdź do światyni (czy co to jest) niezależnie czy w prawo czy w lewo. Po zabiciu kilku szczurów spotkasz Saturasa.

Thishen
Zasłużony

Wysłany: 2005-02-14, 17:59   

Heh, dzieki, ale juz sie pogodzilem z tym ze bedzie trza zaczac gre od nowa :( Albowiem kiedy sie prosi Laresa o doprowadzenie do farmy, on nie chce pozniej prowadzic, odac ornamentu i w ogole jest kiepsko z Noca Kruka, a ja gram tylko i wylacznie dla dodatku :(. A jak zaczne od nowa to nie popelnie kilku bledow (np. nie zmarnuje kilku pkt nauki ;)) I znowu z mozolem bedzie sie dochodzic do 14 lvl, na jakim jestem obecnie :/ A bywalo ciezko...

Cruel 
Zasłużony

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2005-02-14, 21:24   

Thishen, niepotrzebnie zaczynasz grę od początku. Błąd którego doświadczyłeś jest błędem nr1 Nocy Kruka, jednak można jemu zapobiec.
Sposób pierwszy - dojście do 3 rozdziału. Wtedy zapomniana opcja dialogowa Laresa z powrotem się pojawia.
Sposób drugi - konsola. Marvin, cel na laresa, wciskasz o, wyrzucasz ornament, wracasz za pomocą o do swojej postaci, podnosisz ornament z ziemi.

Thishen
Zasłużony

Wysłany: 2005-02-14, 21:55   

Marvina znam :) Probowalem, chcialem wywalic, ale przy wywaleniu gra zawisla - nie w doslownym znaczeniu, ale ;) Bylem w ekwipunku, ktorego wylaczyc nie moglem, obracac sie moglem (mysza), zas klawiatura nic nie dzialala. I musialem wylaczyc gre przez ctrl-alt-del. Wiecej nie probowalem, moze by zadzialalo.
Co do rozdzialu 3-ego... Moge owszem isc do Gorniczej Doliny, ale ja nie jestem zbyt silny i sie boje troche :) Bo magowie sa cherlawi ;). A czytalem tez na pewnym forum ze ten dialog wraca, ale tez widzialem zdecydowana odpowiedz ze trzeba zaczazc gre od nowa. No i nie wiedzialem co myslec :P
No i jeszcze cos, zapewne to ten sam gigabug, otoz dostalem od Vatrasa list polecajacy, a Saturas nie chce go wziac. Chyba ze pozniej go zabierze.
No ale jak nie musze sie cofac to cacy, poszlajam sie dalej po okolicy, ponabijam exp, jakos sensownie sie podpakuje i jazda do gorniczej :]

Taschon

Wysłany: 2005-02-14, 22:50   

Mnie się wydaje, że Saturas bierze list dopiero wtedy, kiedy przyniesiemy wszystkie ornamanty. Głowy nie dam, nie pamiętam dokładnie...

Cruel 
Zasłużony

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2005-02-15, 16:42   

Owszem, Saturas bierze list w późniejszym etapie, tak więc tutaj wszystko jest w porządku.
Z Laresem i kodem próbuj, u mnie przebiegło to bez problemów - bo oczywiście też się na to naciałem, jednak nie miałem nerwów zaczynać gry od nowa po zdobyciu 18 poziomów...

Thishen
Zasłużony

Wysłany: 2005-02-15, 20:37   

Jakbym zaczynal, to zaczalbym po przejsciu KotORa 2, bo tez nie mialbym nerwow :) Tymbardziej ze nie mam nawet teraz wielkiego samozaparcia do gry w NK. No ale dobrze wiedziec, ze gra pojdzie dalej.
Aha, i jeszcze jedno. Oplaca sie ognika szkolic? I w jaki sposob sie to robi? Zakladam amulet, kaze mu szukac wszystkiego i kiedy on bedzie w poblizu to zacznie sygnalizowac, tak? A jesli zginie w walce?

Taschon

Wysłany: 2005-02-15, 20:48   

U mnie wrogowie ignorowali ognika. Jest on tylko do szukania przedmiotów, ale wcale nie jest w tym taki dobry. Łazi od itemu do itemu i je podświetla, ale przydałaby sie opcja ich zbierania. Poza tym jest wolny i ma słaby zasięg. Osobiscie, to ja wole sam szukać przedmiotów bez pałętającego się dookoła światełka. No i szkoda miejsca na amulet.

Cruel 
Zasłużony

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2005-02-15, 22:19   

Nie ma sensu marnować na niego punktów nauki. Raz, że u mnie ognik kompletnie nie działał jak powinien; dwa - punkty umiejętności można wykorzystać w dużo lepszy sposób...

Taschon

Wysłany: 2005-02-16, 08:44   

Na przykład na jakąś runę lub umiejętność łowiecką. Jak to dobrze, że niektóre nauki staniały...

Amber

Wysłany: 2005-04-27, 13:41   

Tak szczególnie łowieckie - ale one są raczej bezużyteczne - może oprócz smoczej krwi dla łowcy, i może smoczych łusek dla szybszego zdobycia śerdniej zbroi od Janka
Dobre jest także to że można od razu wziąć sobier miksture siły czy zręczności a pozostałych nie.

Shinigami
Zasłużony
Bóg Śmierci

Podziękowano 10 razy
Wysłany: 2005-04-27, 14:52   

Cytat:
i może smoczych łusek dla szybszego zdobycia śerdniej zbroi od Janka

Nieopłaca się jak zabijesz dwa smoki idź do Beneta. Kupi od ciebie te łuski i tez sprzeda ci ta zbroję i to chyba jeszcze taniej.

Amber

Wysłany: 2005-05-08, 18:41   

Można mieć średnią zbrojęza darmo - prawie- zabijasz dwa smoki - dajesz łuski Janowi i płacisz za zbroję. Idziesz do KArelotha - ten co szkoli w broniach rycwrzy na dziedzińcu i rozwiązujesz qest z jego zaginiętą sakiewką wydając łowce smoków. Ten atakuje Janka i go załatwia - jak ma szczeście - ten urzywając samego szytyletu jest spokojnie w stanie pokonać Karelotha - ale czasami mu sięto nie udaje. Jak Jan padnie podchhodzisz do niego i zabierasz łuski i kase. Działa na 100 %
Problem z Laresem występuje jak zabrał cie na farme Omara to wtedy nie chce cie zaprowadzić do wykopalisk MAgów wody. To chyba zbarza się zawsze.
Mam taki problem - przeszedłem całą gre i jestem łowcą na 45 poz. i mam wypłynąć na Wyspę. Niestety nauczyłem się tylko języka budowniczych na poziomie wojowników a mam sporo nieprzeczytanych tabliczek nr III. Myxir nie chce mnie uczyć - opcje dialogowe "a więc zostaniesz w mieście " oraz "koniec". Eremita nauczył mnie tylko do wojowników. Nie wiem za bardzo co zrobić. Chyba tylko kody ale po pierwsze nie urzywam a po drugie nawet nie znam a szkoda mi tak zdudowanego łowcy i nie chce mi sie wracać do ostatniego przedsevu który zrobiłem w R2 jak miałem poz ok 21.

Odpowiedz do tematu