Poprzedni temat «» Następny temat
Na czym słuchasz muzyki?

Na czym słuchasz najchętniej. Czy zwracasz uwagę na jakość dźwięku.
PC/Laptop + zestaw głośników komputerowych
20%
 20%  [ 7 ]
PC/Laptop + słuchawki
22%
 22%  [ 8 ]
Miniwieża / boombox (lub podobne)
2%
 2%  [ 1 ]
Duży, stacjonarny zestaw audio
2%
 2%  [ 1 ]
Telefon + słuchawki
2%
 2%  [ 1 ]
Wbudowane głośniczki w telefonie lub laptopie (jestem masochistą)
0%
 0%  [ 0 ]
Inne
2%
 2%  [ 1 ]
JAKOŚĆ - Jestem wyczulony na punkcie jakości dźwięku / akustyki / rodzaju pliku z jakiego słucham
8%
 8%  [ 3 ]
JAKOŚĆ - Zwracam uwagę na jakość dźwięku, ale od czasu do czasu mogę także posłuchać Mp3 słabszej jakości
28%
 28%  [ 10 ]
JAKOŚĆ - Nie przykładam specjalnej uwagi do jakości dźwięku, ważne by muzyka była fajna
8%
 8%  [ 3 ]
JAKOŚĆ - Jakość jest nieważna, ponieważ rzadko kiedy słucham na trzeźwo.
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 35

Autor Wiadomość
Damianus_NT 
beamdog hater

Podziękowania: 96/22
Wysłany: 2016-03-25, 13:46   

Miałem okazję słuchać 7C w kilku konfiguracjach. Te kolumienki posiadają naprawdę spory potencjał. W odpowiednim ustawieniu (i pomieszczeniu) potrafią zagrać świetnie (jak na swoją cenę); w większości przypadków jednak (np. ustawienie na biurku), dławią się i grają dość przeciętnie.

Cytat:
Słuchawek używam podczas jazdy rowerem, ale w domu tylko głośników podłączonych do komputera.

Słuchawki mają tą zaletę, że całkowicie ignorują akustykę otoczenia, w którym się znajdujesz, i nie wymagają jakiegokolwiek ustawiania. Wystarczy przyzwoite źródło i zagrają na 90%+ swoich możliwości.

Dedykowany zestaw audio: kolumny + wzmacniacz + źródło + kable, choćby nie wiem jak drogi, może po prostu nie zagrać z racji złego ustawienia oraz nieprzystosowanego pomieszczenia. Ustawienie kolumn w nieodpowiedniej odległości od ścian, zły kąt ich nachylenia, nieodpowiednia wysokość względem uszu słuchającego; to wszystko ma naprawdę spory wpływ na końcowy efekt. Sam testowałem wprawdzie tylko kilka różnych par kolumn i może ze 3-4 wzmacniacze różnych producentów, jednak za każdym razem wnioski były takie same; akustyka/ustawienie miały decydujący wpływ na ostateczne wrażenia.

Głośniczki komputerowe swój "sufit" mają dość nisko, ale nawet tanie zestawy nieźle sprawdzają się na co dzień, szczególnie do odtwarzania skompresowanej muzyki. Subwoofer IMO się przydaje, szczególnie kiedy standardowe L+R nie domagają (oczywiście będzie kiepski do muzyki, bo do tej nadają się tylko droższe, szybkie suby). No i głośniki komputerowe są małe i znajdują się blisko naszej głowy, co działa na plus.

Pro Tip.
Słuchanie w nocy dodaje +2 do jakości dźwięku (mózg mniej rozproszony jest obrazem).
Słuchanie w stanie lekkiego upojenia dodaje kolejne +2.

Podziękuj autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu