Poprzedni temat «» Następny temat
Modyfikacja do Arcanum
Autor Wiadomość
Pi3tia 

Wysłany: 2014-07-14, 17:20   Modyfikacja do Arcanum

Skoro przypadkiem trafiłem na to forum i przypadkiem jest tu dział Arcanum, pochwalę się swoim nieco antycznym dziełem.

Wiele lat temu stworzyłem modyfikację do Arcanum pt. „Misja” (wiem, mało oryginalne). Całość opublikowałem na śp. forum Phoenixa, kilka osób przeszło, kilka pochwaliło, może zainteresuje kogoś i tu.

„Misja” oferuje jakieś 2-3 godziny rozgrywki. Parę różnorakich lokacji, kilka zadań, trochę dialogów, jest nawet możliwy do przyłączenia towarzysz. Sporo miejsc z gatunku hack&slash, gdzie można powalczyć, ale fabuły też nie brakuje - charyzma i zdolność perswazji może się przydać :wink:

Całość do pobrania stąd:

https://www.sendspace.com/file/ptvcdp
Wersja 1.2 – rozbudowana, z dodaną muzyką, slajdami na początku i setkami różnych poprawek i smaczków. Niestety, bywa niestabilna - gra z niewiadomych przyczyn potrafi spektakularnie zawisnąć, jeśli podróżuje się we wschodnich rejonach głównego terenu. Dziś już niestety nic na to nie poradzę.

https://www.sendspace.com/file/trirvg
Wersja 1.1 – starsza, znacznie uboższa, ale, o dziwo, stabilniejsza. Dla tych co nie chcą ryzykować.

Jeśli ktoś zagra, byłbym wdzięczny za opinie :smile:
Podziękuj autorowi tego posta

sajok 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 30/54
Wysłany: 2014-07-31, 14:06   

Aktualnie katuję Skyrima, ale Arcanum od jakiegoś czasu gdzieś z tyłu głowy mi chodzi, więc jak nadejdzie czas na pewno wypróbuję z chęcią Twojego moda. Szkoda, że tak mało modów jest do tej świetnej gry. A tak gwoli ścisłości to jest to osobny moduł (tak jak Vormatown), co nie? Bo chyba w taki sposób rozwiązano kwestię modów do Arcanum z tego co pamiętam. No w każdym razie bardzo mnie Twój post zaintrygował żeby sięgnąć znowu po Arcanum. Zresztą chciałbym też zainstalować sobie tym razem ten nieoficjalny patch (niedawno się w ogóle dowiedziałem, że taki powstał) tylko boję się, że mi zmieni napisy na angielskie - tak w ramach dygresji.

Damianus_NT 
beamdog hater

Podziękowania: 97/22
Wysłany: 2014-07-31, 14:20   

Gdybym wiedział o tym modzie z 2 miesiące wcześniej....
Cóż, niedawno skończyłem Arcanum po raz pierwszy... i to dwukrotnie, raz za razem. Oba przejścia + czas poświęcony na czynności "okołoarcanumowe" dadzą zapewne jakieś 100 godzin na oko. Z tego względu mam lekki przesyt tej gry. Jeśli kiedyś najdzie mnie ochota na powtórkę, to na pewno sprawdzę tego moda. Dobrego nigdy za wiele ;)
Szkoda trochę. Jeszcze kilka tygodni temu sam szukałem po forach jakichś modyfikacji na drugie przejście, ale tak jak powiedział Sajok, niewiele tego.

Pi3tia 

Wysłany: 2014-07-31, 23:06   

Cytat:
A tak gwoli ścisłości to jest to osobny moduł (tak jak Vormatown), co nie?

Tia, dokładnie, "Misja" działa na podobnej zasadzie jak Vormatown, choć pod względem fabularno-dialogowym jest od niego znacznie bardziej rozbudowana.

Z modyfikacji do Arcanum warto wspomnieć rodzimy projekt niejakiego MackaNa, "Dead God" bodajże? Znaczy, nigdy nie został ukończony :wink: ale twórca robił go ze sporym zapałem, było widać potencjał. Dyskusje na jego temat miały setki stron na forum Phoenixa. Heh, dawne dzieje, to było lata temu.

Nieoficjalny pacz miałem zainstalowany na polskiej wersji Arcanum i działało, prawie bez problemów. Chyba gra wykszaniała się jeśli przekroczyło się 50 poziom, to jakoś przeżyłem, poprawek jest sporo, warto spróbować.

Fajny jest też pacz zwiększający rozdzielczość, gra wygląda wtedy np. tak:

Przy okazji, to screen z mojej modyfikacji, przydrożny zajazd, na zachętę :smile:

Odpowiedz do tematu