Poprzedni temat «» Następny temat
Megainstalacje BGT - pytania i porady
Autor Wiadomość
hans olo

Wysłany: 2006-07-30, 13:29   

Mam problem z BGT (właściwie to nie wiem czy z BGT). Korzystałem z listy instalacyjnej, którą znalazłem na forum Baldurs Gate i Fanstasy http://ob.globtel.pl/dont...pic.php?t=2629. Zainstalowalem BGT z większością mniejszych modów (większe pominąłem oprócz Big picture i worldmap - ogólnie nie instalowałem modów większych niż BP). Niestety coś się stało z NPCami. Wszyscy mają namieszane w biegłościach: Jeheira nie ma na starcie żadnej, Khalid ma tylko jedną na kij, Imoen jedną na długi miecz itd. Czy ktoś się orientuje który mod tak mi popsuł zabawę, lub ewentualnie może ktoś ma gdzieś listę NPCów z ich startowymi statsami co bym mógł sobie przywrócić je shadowkeeperem?

Arkanis 

Wysłany: 2006-07-30, 18:54   

Nie jestem Ci w stanie pomóc, ponieważ nie widzie twojego pliku WeiDU.log
Podziękuj autorowi tego posta

hans olo

Wysłany: 2006-07-30, 19:09   

Podejrzewam, że to będzie tututweaks i wpis "rebalanced proficiencies". Ale tutu odinstalowałem i nic się nie zmieniło w tej materii. Pewnie czeka mnie reinstalka całości :cry:
edit dołączyłem weidu.rar jako załacznik, ale jakoś nie zauważyłem żeby można go bylo zciągnąć.

Arkanis 

Wysłany: 2006-07-31, 15:34   

hans olo>>>Przy takiej konfiguracji modów taki problem mi się nigdy nie zdarzył, być może masz starą zbudowaną wersje jakiegoś modu, albo po prostu coś źle zainstalowałeś. Niestety proponuje przeinstalowanie, i sprawdzenie po którym modzie ten problem wystepuje.

Bard>>>Osobiście proponuje zainstalować moja konfiguracje modów :P , jest tam około 30 modów, wyselekcjonowanych i sprawdzonych (ostatnio grałem na nich przez IP i równolegle solo kensaj/mag) dużo utrudnień i przedmiotów, jak chcesz to mogę podesłać plik WeiDU.log mody nie trudno znaleźć chociażby za pomocą tego - http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=559

Osobiście proponuje doinstalować Ding0 Experience Fixer i zmniejszyć ilość otrzymywanych pd za walki i zadania (o czarach, pułapkach i zamkach już nie wspomne :P ) w zależności ile będzie członków drużyny, bo można przed podmrokiem zdobyć obrzydliwie wysokie poziomy, ja jak grałem z kumplem przez IP to ręcznie obniżaliśmy lvl, bo było za łatwo :P . Lepiej zainwestować w znajomość czarów i w ogóle w taktykę niż grać wyekspowanym gostkiem z którym nie wiadomo co zrobić :P
Ostatnio zmieniony przez morgan 2009-04-24, 16:38, w całości zmieniany 1 raz  

hans olo

Wysłany: 2006-08-02, 20:24   

Doszedłem do tego, że mój problem sprawia chyba komponent balansujący biegłości u NPCów w TUTUtweaks. Generalnie lepiej nie instalować większości komponentów tego moda na BGT monster.
@Jvegi
Nie wiem czy pomogę, ale może ścieżka dostępu do BG1 ma jakieś spacje? Najlepiej jeśli foldery nie mają odstępów spacjach, wtedy nie ma problemów z przenoszeniem plików z BG1 do BG2.

Bard

Wysłany: 2006-08-04, 19:38   

Arkanis a jaka jest twoja konfiguracja modow???;p

Arkanis 

Wysłany: 2006-08-05, 12:49   

Poszło na mail.

Bard

Wysłany: 2006-08-05, 13:09   

Arkanis thx za liste;]

A teraz powie mi ktos czy Big Picture:Baldur's Gate Trilogy??? dziala(czy sie oplaca instalowac) i czy bedzie po angielsku oraz czy gryzie sie z modami WeiDU. A Enhansed SoA jest komapktybilne z wiekszoscia modow????

Arkanis 

Wysłany: 2006-08-05, 15:05   

Niezbyt jest konkretne twoje pytanie, ale postaram się odpowiedzieć na nie :D
Pewnie chodzi ci o BP pod BGT: osobiście nie lubię dużych modów, bo duży mod odznacza dużą bugowatość (przeważnie) teoretycznie powinno działać, ale nie sprawdzałem. Na pewno będzie po angielsku, bo BP jeszcze nikt nie spolszczył, a jeśli samo jest na WeiDU to nie powinno się gryźć z innymi WeiDU (jeszcze zależy z jakimi) a co do ESoA to jak będziesz instalował w takiej kolejności co podałem, to nie powinno się kaszanić.

Arcymag

Wysłany: 2007-05-19, 19:02   

Chciałem się zapytać czy BGT instalować przed instalacją innych modów czy to bez znaczenia.
Jeszcze jedno: czy instalując big picture muszę instalować wszyskie komponenty? Chodzi mi o to zeby nie instalować The darkest day bo po jego instalacji cała gra podobno robi sie po angielsku.
Aha i jeszcze jedno gdzie instalować mody z bg1 po instalacji bgt - chodzi mi o Opowieści z północy wybrzeża mieczy - w katalogu bg1 czy bg2?

Pozdrawiam

Joneleth
Zasłużony
Warchoł

Podziękowania: 6/2
Wysłany: 2007-05-19, 22:12   

Arcymag napisał/a:
czy BGT instalować przed instalacją innych modów czy to bez znaczenia.

Aktualnie - przed.
Arcymag napisał/a:
czy instalując big picture muszę instalować wszyskie komponenty? Chodzi mi o to zeby nie instalować The darkest day bo po jego instalacji cała gra podobno robi sie po angielsku.

Mylisz pojęcia i wersje modów. ;)
Big Picture w najnowszej wersji służy przede wszystkim utrudnieniu rozgrywki. Nie jest potrzebny do prawidłowego działania TDD, SoS czy TS. Dodaje kilka questów, ale przede wszystkim znacznie ulepsza skrypty przeciwników.
TDD w wersji na WeiDu nie zangielszcza całej gry! Jedynie dialogi, które wprowadza mod. Poza tym i tak jest spolszczenie. ;)
Arcymag napisał/a:
Aha i jeszcze jedno gdzie instalować mody z bg1 po instalacji bgt

Do katalogu BG2 ALE specjalne wersje stworzone na potrzeby BGT! Czyli wersje na WeiDu. Nie instaluj NIC do katalogu BG I, ani nie instaluj OzPWM przeznaczonego dla pierwszej części BG.

Arcymag

Wysłany: 2007-05-20, 00:13   

Wielkie dzięki, może wreszcie uda mi się poprawnie to wszystko zainstalować :-D .
Jeszcze jedno: da się gdzieś jeszcze w pierwszej części kupić jakieś zwoje 5lvl i wyżej? Wiem że to wysoki poziom jak na bg1 ale jak grałem w tutu to pod koniec miałem 14lvl.

Joneleth
Zasłużony
Warchoł

Podziękowania: 6/2
Wysłany: 2007-05-20, 00:33   

Arcymag napisał/a:
Wielkie dzięki, może wreszcie uda mi się poprawnie to wszystko zainstalować .

A jakie chcesz mody zainstalować? Służę pomocą w kolejności instalacji. ;)
Arcymag napisał/a:
Jeszcze jedno: da się gdzieś jeszcze w pierwszej części kupić jakieś zwoje 5lvl i wyżej?

OzPWM wprowadzają czary z wyższych poziomów, więc na pewno się na nie natkniesz. ;)

Rutger

Podziękował 32 razy
Wysłany: 2008-08-08, 16:04   

Dochodzę właśnie do limitu XP w BG1 i zaczynam dopiero główne questy NTotSC, zna ktoś jakiś program/mod, który znosi ten limit?
Poza tym czy zainstalowanie takiego modu/programu po zainstalowaniu większości modów z listy K4thosa i w trakcie rozgrywki nie "wykrzaczy" gry?

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 245/53
Wysłany: 2008-08-08, 16:08   

W EoU do BG1 jest taki komponent: http://bg2.gram.pl/index....=article&id=298

Nie powinno się dziać nic strasznego.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Rutger
Odpowiedz do tematu