Poprzedni temat «» Następny temat
Save z późnego etapu gry i prośba do dradiela
Autor Wiadomość
K4thos 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 61/39
Wysłany: 2014-06-30, 14:26   Save z późnego etapu gry i prośba do dradiela

Witam,

Na wstępie gratuluję ogromu pracy włożonego w WoBG. Świetna robota. A teraz do rzeczy.

Wygląda na to, że goście z SHS nie śpieszą się z przeniesieniem BP-BGT Worldmap do wersji gry "Enchanced Edition", więc postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce. Z tego co widzę dradielu, w WoBG zaktualizowałeś mapę świata o obszary z IWD1 i IWD2. Na wypadek gdyby ktoś kiedyś chciał wypuścić podobną kompilację z obszarami IWD dla BG2:EE postanowiłem uwzględnić te dodatkowe mapki. Z tego co widzę przeniosłeś obszary dodane przez Drizzt Sagę na mapę z dodatku HoW. Chciałbym zobaczyć jak to sprawdza się w praniu, dlatego jeśli ma ktoś save z odblokowanymi obszarami dodatku do IWD1 i skończoną Drizzt Sagę to proszę o wrzucenie go tutaj.
----
BG2:EE nie wyświetla mi mapy 8000x6300, więc jestem zmuszony wypuścić tylko wariant "large" (4900x3500), a to będzie się wiązało z koniecznością obróbki w Gimpie. Będę też musiał uwzględnić inne wersje językowe. Nie masz przypadkiem dradielu plików źródłowych dla Twojej wersji mapy? Jeśli korzystałeś z pliku .xcf dołączonego do "worldmap-source-images" i masz w nim naniesione zmiany to proszę o wrzucenie.
----
W jaki sposób rozpocząć przygodę IWD2 w WoBG? Z tego co czytałem skończyłeś już przenoszenie 2 pierwszych rozdziałów.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
AL|EN
Scol 

Podziękowania: 98/112
Wysłany: 2014-06-30, 15:18   Re: Save z późnego etapu gry i prośba do dradiela

K4thos napisał/a:
Z tego co widzę przeniosłeś obszary dodane przez Drizzt Sagę na mapę z dodatku HoW. Chciałbym zobaczyć jak to sprawdza się w praniu, dlatego jeśli ma ktoś save z odblokowanymi obszarami dodatku do IWD1 i skończoną Drizzt Sagę to proszę o wrzucenie go tutaj.
W którymś etapie gry pomiędzy skończeniem Drizzt Sagi a zaczęciem IWD (stawiam na przechodzenie do BG2 lub przechodzenie przez portal do IWD, ale nie jestem pewien) lokacje z DS są z mapy świata usuwane. Tu masz 2 screeny - jeden świeżo po rozpoczęciu DS, drugi po skończeniu IWD+HoW.

K4thos napisał/a:
W jaki sposób rozpocząć przygodę IWD2 w WoBG? Z tego co czytałem skończyłeś już przenoszenie 2 pierwszych rozdziałów.

Za pomocą konsoli trzeba przywołać pewien pierścień (  CLUAConsole:CreateItem("iw2ring")  ) i użyć go.
Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
K4thos
nowyU

Podziękowania: 21/183
Wysłany: 2014-06-30, 19:15   

Tu masz save:

000000205-koncowka BG1.rar
save
Pobierz Plik ściągnięto 241 raz(y) 1,51 MB

Więcej szczegółów
K4thos
K4thos 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2014-06-30, 20:50   

dzięki za odpowiedzi i zapis. Zaraz biorę się za testowanie.

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 799/111
Wysłany: 2014-07-01, 16:28   

Lokalizacje miejsc z Drizzt Sagi usuwane są, gdy przechodzi się do Icewind Dale.

Nie korzystałem z pliku .xcf zawartego w modzie. Wyeksportowałem mapy z gier z plików .mos do .bmp i dokonałem obróbki w gimpie.

K4thos 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2014-07-03, 03:46   

Przetestowałem obszary i faktycznie wszystko działa jak należy, a rozmieszczenie Drizzt Sagi na mapie z HoW prezentuje się lepiej niż w oryginalnej wersji, ze względu na wielkość tej mapki.

Na razie wstrzymam się z dodawaniem tych dodatkowych map z IWD, bo będę się starał żeby aktualizacja mapy nad którą pracuję trafiła do oryginalnej paczki BP-BGT Worldmap. No chyba, że nie będą tym zainteresowani na SHS, to dodam je od razu. W sumie nie zdziwiłbym się gdyby marudzili, bo okazało się że przeniesienie tego moda do BG2:EE to niewiele roboty. Już teraz śmigam na nowej mapie, a spodziewałem się sporych trudności, skoro przez tyle miesięcy nie wypuścili aktualizacji, która mogłaby zachęcić autorów modów do dodawania kompatybilności z silnikiem EE... Swoją drogą dradielu mam nadzieję, że w przypadku ewentualnego portu BGT do EE rozważysz jakąś skromniejszą wersję WoBG dla tego silnika :wink: Dobra, nie zawracam już głowy. Dzięki za pomoc wszystkim uczestnikom tematu.

Odpowiedz do tematu