Poprzedni temat «» Następny temat
Zasady usuwania kont
Autor Wiadomość
Alvarez 
Zasłużony

Posty: 1949
Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2014-05-28, 22:57   Zasady usuwania kont

Tytułowe zagadnienie nigdy wcześniej nie zostało skonkretyzowane, nadszedł czas, by to uczynić. Do tej pory, sytuację tę regulował jedynie pkt. V.4 regulaminu: We wszystkich sprawach spornych, nieobjętych tym regulaminem, decydujący głos mają administratorzy i zastępujący ich moderatorzy (w tym akurat wypadku wyłącznie administratorzy).
Niekiedy zdarzało się tak, że odmowa usunięcia konta była traktowana z dużą dozą pretensji, konto jest przecież własnością użytkownika - taka była argumentacja. Sprawa nie jest tak banalna, gdyż konto wraz z powiązanymi z nim postami stanowi integralną część forum i dobro forum, którym jest niepojawienie się mnóstwa postów pisanych przez użytkowników-widma, jest większym dobrem niż spełnienie osobistego kaprysu użytkownika. Dlatego też ustaliliśmy zasady, które nie są wprawdzie tak sztywne, by w nadzwyczajnych wypadkach nie można było od nich odejść, ale są generalną zasadą, wskazówką dla administracji i informacją dla użytkowników. Otóż:
- użytkownicy, którzy napisali mniej niż 50 postów mogą usunąć konto na życzenie,
- konto Tych, którzy napisali ich mniej niż 125 może zostać usunięte po podaniu logicznego powodu, nie będącego zwykłym chciejstwem,
- użytkownicy z większym dorobkiem mogą (poza nadzwyczajnymi wypadkami) liczyć jedynie na blokadę konta.

Koniec komunikatu.

Alvarez & Administracja Klanu CoB
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
picollo 

Posty: 580
Podziękowania: 65/98
Wysłany: 2014-05-28, 23:31   

Strasznie nie podoba mi się ten post. Strasznie nie podoba mi się ton w jakim zostało napisane to ogłoszenie. I strasznie nie podoba mi się zakaz usuwania konta jeśli naprawdę odczuwam taką potrzebę.

Alvarez napisał/a:
Niekiedy zdarzało się tak, że odmowa usunięcia konta była traktowana z dużą dozą pretensji, konto jest przecież własnością użytkownika - taka była argumentacja.
Bo konto JEST własnością użytkownika. Chcę pisać- piszę. Chcę, żeby konto zostało usunięte- to powinnością administracji jest mi to umożliwić. Tyle.
Jak proszę o usunięcie konta- to mam ku temu powód. A nawet argument- nie chcę, żeby moje dane osobowe (adres e-mail JEST daną osobową), znajdowały się dalej w bazie tego czy innego forum- jest argumentem wystarczającym, żeby usunąć konto, kiedy wyrażę takie życzenie.

Alvarez napisał/a:
Sprawa nie jest tak banalna, gdyż konto wraz z powiązanymi z nim postami stanowi integralną część forum i dobro forum, którym jest niepojawienie się mnóstwa postów pisanych przez użytkowników-widma, jest większym dobrem niż spełnienie osobistego kaprysu użytkownika.

Sporo osób krytycznie wyrażało się o Twoim wodzowaniu Alvarez. Ja uważałem, że nieźle ogarnąłeś schedę po morganie. Ale ten tekst... Naprawdę ręce opadają... Odrobinę szacunku do użytkowników. W końcu to oni dostarczają "dobro forum w postaci postów niebędących napisanymi przez użytkowników- widma". Więc protekcjonalny ton zachowaj dla kogo innego.

Rozumiem waszą chęć zachowania jak największej ilości postów połączonych z oryginalnymi użytkownikami. ALe wrzucanie naprawdę beznadziejnego w formie postu na temat, który do tej pory dotyczył trzech poważniejszych użytkowników? (Dwa konta Almy i Aurelinus). Śmiech na sali.
_________________
był szalony jak stado zajęcy na wiosnę, kiedyś kazał nam ściąć cały zagajnik dębów, bo uroiło mu się, że go szpiegują... a potem doszedł do wniosku, że były jednak w porządku i rozkazał nam je pochować.
- czy wy wiecie ile czasu zajmuje zakopanie dębowego lasu?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Żelazko
memory 
Gwiazda Mystry
Dojrzały jadowity czasubrak


Wiek: 45
Posty: 686
Podziękowania: 150/158
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2014-05-29, 00:21   

Nie wiem, czy mój głos tu cokolwiek znaczy, ale...

Jeśli ktoś chce usunąć swoje konto, to niech ma taką możliwość. Jeśli wszystkie posty tego kogoś pozostają, to zupełnie nie rozumiem problemu. Przecież jeśli ktoś chce "zniknąć", to "zniknie", nie napisze, nie zaloguje się. Zniknie.

Mazel!
_________________
Slainte mhath!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Alvarez 
Zasłużony

Posty: 1949
Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2014-05-29, 00:39   

picollo napisał/a:
A nawet argument- nie chcę, żeby moje dane osobowe (adres e-mail JEST daną osobową), znajdowały się dalej w bazie tego czy innego forum- jest argumentem wystarczającym, żeby usunąć konto, kiedy wyrażę takie życzenie.

Picollo, jeśli chcesz prowadzić polemikę, używaj chociaż sensownych argumentów. Nie chcesz, aby Twoje dane były w bazie forum - usuwasz je z profilu (pole e-mail jest wprawdzie wymagane, ale admini mogą je wyczyścić). Dalej: nie chcesz się logować - prosisz o zablokowanie konta.
memory napisał/a:
Jeśli wszystkie posty tego kogoś pozostają, to zupełnie nie rozumiem problemu.

Główny efekt usunięcia konta to pojawienie się mnóstwa czarnych nicków oraz utrudnienie innym użytkownikom wyszukiwania postów, które i tak pozostają na forum.

Z praktycznego punktu widzenia sprawa wygląda tak, że wszystkie korzyści jakie płyną z usunięcia konta można uzyskać usuwając dane z profilu oraz blokując konto, a jedynym co ponad to przynosi usunięcie konta jest zeszpecenie forum i utrudnienie życia innym użytkownikom. Właśnie dlatego nazwałem to kaprysem. Poza wyjątkowymi sytuacjami, nie ma merytorycznych powodów do usunięcia konta. Jeśli są, to proszę je podaj, bo jak na razie jesteś w tym dość powściągliwy.
picollo napisał/a:
Bo konto JEST własnością użytkownika.

Posty również, a jednak nie zezwalamy na dowolne usuwanie całych postów lub ich treści, stanowią część forum. Ależ jak tak można!? Posty stanowią własność użytkownika! Sprawę rozwijał morgan przy okazji banicji Almy:
morgan napisał/a:
Administracja może zgodzić się na usunięcie postu z określonych powodów, jednak nie może być tak, że ktoś się obrazi i kasuje swoje posty, bo mimo wszystko stanowią część większej całości (wyobraź sobie, że nagle coś tknęło kola, Vinciego, Lavę, Alvareza i mnie - kasujemy swoje posty (ponad 18k - czyli 20% stanu) - Forum byłoby do skasowania).

Teraz wyobraźmy sobie, że nawet jedna czy dwie osoby z wyżej wymienionych postanawiają usunąć konto - forum staje się śmietnikiem.

EDIT: No i jeszcze jedno. Nie ma żadnego powodu, by twierdzić, że w przypadku spraw nieuregulowanych jakimiś normami, muszą być one rozstrzygane po myśli użytkownika. Odsyłam do V.4. Nie bez powodu zacytowałem ten punkt na początku. Forum CoB nie opiera się na demokracji i w kwestiach spornych to admin jest ostatnią instancją.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
picollo 

Posty: 580
Podziękowania: 65/98
Wysłany: 2014-05-29, 01:05   

Cytat:
Picollo, jeśli chcesz prowadzić polemikę, używaj chociaż sensownych argumentów.

I kolejna rzecz, która mnie irytuje jeszcze bardziej, niż autorytarne rozporządzenia które zaczynacie wprowadzać. Drugi post w tym temacie, i drugi raz cholerne lekceważenie w tonie wypowiedzi.
A jeśli chodzi o moją argumentację- odnoszę wrażenie że główny problem jaki z nią masz jest taki, że o dziwo nie popieram naszego OŻW Wodza, który nie wiem, ma zły dzień, i ogłoszenie wrzucił w karygodnej formie napisanej, tylko występuję z obroną użytkowników.


Cytat:
Główny efekt usunięcia konta to pojawienie się mnóstwa czarnych nicków oraz utrudnienie innym użytkownikom wyszukiwania postów, które i tak pozostają na forum.

Krótko mówiąc niska szkodliwość skasowania. Bo posty są. I można je znaleźć. I powiedzmy sobie szczerze, jak szukasz jakiegoś postu, to w 99% będziesz szukał po treści postu, albo znajdziesz temat w którym może być coś czego szukasz. Nie wierzę, że wyszukiwanie po autorze postów jest aż takie popularne, żeby tu faktycznie tkwił problem.

Cytat:
Posty również, a jednak nie zezwalamy na ich dowolne usuwanie całych postów lub ich treści, stanowią część forum. Ależ jak tak można!? Posty stanowią własność użytkownika! Sprawę rozwijał morgan przy okazji banicji Almy:
MIsiu czerwony. W którym miejscu pisałem coś o kasowaniu postów? Zdaję sobie sprawę, że to może naruszyć ciąg rozmów na forum. I NIGDZIE nie nawoływałem do umożliwienia skasowania konta wraz z postami. Daruj sobie więc populizm, i nie wkładaj mi w usta przypadkowych tez, które łatwo obalić.

Cytat:
Teraz wyobraźmy sobie, że choć dwie osoby z wymienionych postanawiają usunąć konto - forum staje się śmietnikiem.
Gdyby przyszedł do Ciebie morgan (przykładowa osoba wzięta z tej grupy. I zaczęla przekonywać, że chce skasować konto, zgodziłbyś się . Tak jak odnośnie innych z tej grupy, z pominięciem Lavy na którego jesteś cięty.

Ale tak, załóżmy, że wydarzy sie taka sytuacja (podkreślę jeszcze raz- wbrew temu co mi inputujesz, nie sugerowałem, żeby umozliwić usuwanie konta wraz z postami), odchodzą dwie osoby, kasują swoje posty. Co z tego? Grzebanie w archiwach forum to głównie sentymentalna podróż w przeszłość. Ale jeśli chodzi o teraźniejszość, to ta wymieniona przez morgana piątka pisze mało postów. POwiedzmy sobie szczerze, w 99% przypadków ludzie obecnie przychodzą tu na forum albo dowiedzieć się czegoś o WoBG, albo starzy bywalcy przychodzą pogadać ze znajomymi. Działy o innych modach są martwe. Działy o BG i BG2 są opustoszałe. BG:EE które mogło przyciągnąć nowych ludzi? Kto w ogóle by się interesował, że można ściągnąć nowych ludzi na forum? Przecież EE to zło wcielone. Lepiej udawać, że nie wyszło, prawda?

Więc czy stanie się śmietnikiem, czy zmierza w kierunku Tawerny. Co za różnica?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
memory 
Gwiazda Mystry
Dojrzały jadowity czasubrak


Wiek: 45
Posty: 686
Podziękowania: 150/158
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2014-05-29, 01:06   

W porządku, nie wiem na czym polega "utrudnienie innym użytkownikom wyszukiwania postów". I to nie jest żaden przytyk, naprawdę nie wiem.

Ale cenię sobie wolność.

I, o ile trudno mi sobie wyobrazić sytuację, w której miałbym zamykać swoje konto, to przy jego zakładaniu nie dostałem żadnego sygnału, że takiej opcji mieć nie będę. Chociaż o możliwości likwidacji konta też nie słyszałem, ani mnie to nie interesowało.

Cóż, okazuje się jednak, że są jacyś desperaci chcący likwidować konta ( :?: ), więc jeśli założyli je przed otwarciem tego tematu - powinni mieć taką możliwość.

A wszystkich ZAKŁADAJĄCYCH konta proponuję wysyłać na tę stronę.

Mazel!
_________________
Slainte mhath!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Alvarez 
Zasłużony

Posty: 1949
Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2014-05-29, 09:25   

Zadziwia mnie ten temat, kto by pomyślał, że nazwanie usunięcia postu kaprysem czy zachcianką jest tak niesamowitą ujmą, cholernym lekceważeniem. Niech matka natura sprawi, byśmy tylko takich zniewag doświadczali.
picollo napisał/a:
Drugi post w tym temacie, i drugi raz cholerne lekceważenie w tonie wypowiedzi.

Sorry picollo, ale nie na tym polega powaga i szacunek, by przekonywać siebie i innych, że argument, który nie ma racji bytu odznacza się szczególnym sensem lub by używać sterty eufemizmówi, by przekazać, że tak nie jest.
picollo napisał/a:
MIsiu czerwony. W którym miejscu pisałem coś o kasowaniu postów?

Drzazgę chcesz widzieć, a belki nie dostrzegasz? Jak przeczytasz, nawet nie tak bardzo uważnie, to zdanie: Posty również, a jednak nie zezwalamy na dowolne usuwanie całych postów lub ich treści, stanowią część forum, jest analogią dwóch sytuacji, a nie przypisywaniem Tobie innych słów, które jest akurat twoim udziałem.
picollo napisał/a:
Przecież EE to zło wcielone. Lepiej udawać, że nie wyszło, prawda?

Tu właśnie mamy powtórkę. Na forum panuje wolność wypowiedzi, jeśli były osoby bardzo krytyczne wobec EE, miały prawo się wypowiadać. Moich wypowiedzi krytykujących lub hejtujących EE nie znajdziesz. Pozwolisz na krytykę - źle, bo nie pomoże to w promocji forum, nie pozwolisz - też źle. Jak napisał memory: Cenię sobie wolność.
picollo napisał/a:
Gdyby przyszedł do Ciebie morgan (przykładowa osoba wzięta z tej grupy. I zaczęla przekonywać, że chce skasować konto, zgodziłbyś się

Tak, proroku, już najlepiej wiesz co bym zrobił.
Cała reszta postu nie na temat.
memory napisał/a:
A wszystkich ZAKŁADAJĄCYCH konta proponuję wysyłać na tę stronę.

Dopiszemy to do regulaminu, by nie pisać do każdego z osobna.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard


Posty: 5556
Podziękowania: 450/316
Skąd: Island of Misfit Toys
Wysłany: 2014-05-29, 12:45   

Heh, znowu powtórka z rozrywki - Admin zarządza - kontestacja (ale niech nie poinformuje, to jeszcze większe pretensje).
picollo napisał/a:
autorytarne rozporządzenia które zaczynacie wprowadzać

parę razy próbowałem poddać jakąś propozycję pod dyskusję - i chyba nigdy nie został osiągnięty consensus, dlatego jestem zdania, że te "autorytarne rozporządzenia" (jak chcesz je zować, dla mnie są przydatnymi regulacjami) są nieodzowne. Inna sprawa, że (abstrahując od formy komunikatu, bo z początku zdaje się do tego miałeś największe zastrzeżenia) - moim zdaniem - niepotrzebne było to komunikowanie jako osobny temat, wystarczyło poinformować o zmianie w temacie dot. Regulaminu (tak zrobiłbym to - nauczony doświadczeniem ze zmianami na CoB - ja).
Nie sądzę, by uzasadniona była alternatywa:
picollo napisał/a:
Więc czy stanie się śmietnikiem, czy zmierza w kierunku Tawerny. Co za różnica?

tym bardziej, że to Tawerna (po usunięciu konta Vinciego) tak wyglądała (szkoda że Pan Lisz ją zamknął, bo stanowiłąby świetny materiał poglądowy). Nie uważam też, byśmy zmierzali w którymś z sugerowanych kierunków.
Różnica jest (o ile masz na myśli przewijający się od co najmniej 2007 r. temat: "życie czy śmierć"). I tyle.
BTW,
picollo napisał/a:
Ale jeśli chodzi o teraźniejszość, to ta wymieniona przez morgana piątka pisze mało postów.

Chyba akurat znowu piszę najwięcej ze wszystkich.
Alvarez napisał/a:
Pozwolisz na krytykę - źle, bo nie pomoże to w promocji forum, nie pozwolisz - też źle.

Przypomniałem sobie, z jaką krytyką spotkała sie niegdyś moja propozycja, by kasować (po próbie kontaktu z zagrożonymi tym) konta ludzi, którzy sie latami nie logują i nie napisali nic lub parę postów. Od lat odnoszę wrażenie (to była jedna z przyczyn mojego odejścia kiedyś), że dla wielu ważniejszy jest sam protest (nie odnoszę tego akurat do Ciebie personalnie picollo, prędzej do Żelazka, który wprowadza tu "pejsbukowy" styl) niż refleksja czy zmiany służą czemuś pozytywnemu.

EDIT:
Aha
picollo napisał/a:
ALe wrzucanie naprawdę beznadziejnego w formie postu na temat, który do tej pory dotyczył trzech poważniejszych użytkowników? (Dwa konta Almy i Aurelinus).

Aha, polemizowałbym z nazywaniem ww "poważniejszymi" użytkownikami. Od kogo niby? A Gedeon, Maagdaa/Płaszczoobrosła, Janek czy Hermesmaster byli mniej poważni? W przeciwieństwie do wzmiankowanej dwójki nigdy nie posunęli się do kasowania postów (i to nie tylko swoich)!
A powyższa wyliczanka pokazuje, że parę takich osób już było, więc problem nie jest tak marginalny, jakbyś chciał go postrzegać.
_________________
Pozdrawiam
\m/organu\m/
\m/agnu\m/

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)roticaJvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Torn 
Zasłużony


Wiek: 38
Posty: 391
Podziękowania: 59/60
Wysłany: 2014-05-29, 18:05   

(Uwaga - cały ten post to jedno wielkie "z tego co pamiętam", bo ostatni raz przyglądałem się Przemowi w 2010 i mogło mi się pokiełbasić, ale...)
picollo napisał/a:
Bo konto JEST własnością użytkownika.

Mylisz, podobnie jak twórcy Przema, dwa typy "kont" - jedno to dane które wpisujesz w odpowiednie pola w profilu, te jak najbardziej należą do użytkownika i na jego życzenie muszą zostać usunięte(zgodnie z wymogami ustawy o ochronie danych osobowych, m.in.), czego Alvarez przecież nie neguje - a drugie, to same "administracyjne" wpisy do tabeli USERS w bazie danych MySQL forum, te, jak i sama baza, są własnością administracji, która może sobie nimi zarządzać, jak chce/musi/może(niepotrzebne skreślić).
Niestety, Przemo był pisany na chybcika i bez przemyślenia projektu układu tabel/danych w bazie, przez co:
picollo napisał/a:
Krótko mówiąc niska szkodliwość skasowania.

Akurat spora, niestety.
Z racji tego że baza jest źle zaprojektowana i część danych które nie powinny być tam przechowywane, są trzymane w tabeli USERS, to po skasowaniu użytkownika, przepadają n.p. PW, co, daleko nie szukając, jest dla mnie problemem, bo przepadły mi PW od Almy ze stringami do PDPL i jeśli nie mam ich zapisanych(czego nie wiem bo chwilowo(jeszcze) nie mam dostępu do HDD na którym mam zarchiwizowane dane do PDPL), to ktoś będzie musiał je odzyskać z archiwum bazy danych, czego nikomu robić się nie chce(bo baza to binarny plik o rozmiarze ~100MB - szukanie czegokolwiek to mordęga). Również idą się kochać(chyba) danki z beer_moda itd. itp.. Do tego, niektóre tabele są indeksowane wpisami do USERS(ktokolwiek wpadł na ten *genialny* pomysł, powinien zdechnąć w wieloletnich męczarniach), przez co skasowanie wpisów powoduje, z racji zasady działania relacyjnych baz danych, dużo wolniejsze przeszukiwanie tych tabel(m.in. problemami), co z kolei skutkuje wolniejszym działaniem forum dla *wszystkich*.
A że użytkownicy którzy zostają na forum, mają takie samo prawo do nienaruszalności konta(w tym PW!), jak Ci którzy odchodzą, dlatego:
1)usunięcie danych osobowych i zmiana nicka na nr(user_id) konta - tak
2)kasowanie wpisów z USERS - nie
I o to, jak sądzę, Alvowi szło. ;)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
L`f, picollo
picollo 

Posty: 580
Podziękowania: 65/98
Wysłany: 2014-05-29, 18:09   

morgan napisał/a:
Heh, znowu powtórka z rozrywki - Admin zarządza - kontestacja (ale niech nie poinformuje, to jeszcze większe pretensje).

morgan napisał/a:
abstrahując od formy komunikatu, bo z początku zdaje się do tego miałeś największe zastrzeżenia

Cały czas mam zastrzeżenie głównie do formy. Tym bardziej, że pierwsza odpowiedź naszego wodza (oby żył wiecznie) też pod tym względem pozostawia wiele do życzenia. Plus ataki ad personam, których nie lubię (Tak, z mojej strony też były, ale dopiero po odpowiedzi Alvareza).

Cytat:
Chyba akurat znowu piszę najwięcej ze wszystkich.
Dradiel, Tuldor, ale fakt, niewykluczone, że jesteś w czołówce. Reszta już niekoniecznie.


morgan napisał/a:
dla wielu ważniejszy jest sam protest (...) niż refleksja czy zmiany służą czemuś pozytywnemu.

Nie widzę, żeby ta zmiana miała mieć jakikolwiek pozytywny wpływ na coś pozytywnego.


morgan napisał/a:
Aha, polemizowałbym z nazywaniem ww "poważniejszymi" użytkownikami.

W kwestii doprecyzowania- nie chodziło mi o charakter (bo tu faktycznie nie da się to stwierdzenie obronić), a jedynie o liczbę postów. Bo o ile mnie pamięć nie myli, to były dwa naprawdę duże konta, które zostały skasowane. Pozostali kasujący chyba nie mieli porównywalnego dorobku.

BTW- dzięki morgan za polemikę w naprawdę sensownej formie. Przypomniałem sobie, czemu tak wiele osób tęskniło za czasami kiedy byłeś wodzem.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard


Posty: 5556
Podziękowania: 450/316
Skąd: Island of Misfit Toys
Wysłany: 2014-05-30, 16:28   

Torn napisał/a:
Również idą się kochać(chyba) danki z beer_moda itd.

Idą, idą...
picollo napisał/a:
Pozostali kasujący chyba nie mieli porównywalnego dorobku.

Ta cała Maagdaa chyba też sporo postowała (w każdym razie przy ogarnianiu zaległosci z okresu od IX '13 do połowy I '14 napotkałem sporo jej wynurzeń (a i tak większość zapewne pominąłem, skoro Lożę w mam chyba całą w ingorach, podobnie inne gry).
picollo napisał/a:
jakikolwiek pozytywny wpływ na coś pozytywnego.

ehem, rozumiem, że same zmiany (w znaczeniu ogólnym) uznajesz za pozytyw?
picollo napisał/a:
Cały czas mam zastrzeżenie głównie do formy.

No to przyjmij moje przeprosiny (to kieruję też innych urażonych); jak zapewne zauważyłeś zdolności interpersonalne nie zaliczają się do zalet naszego WW, nie one też sprawiły, że nim został.
picollo napisał/a:
tak wiele osób tęskniło za czasami kiedy byłeś wodzem.

Heh; cóż mogę powiedzieć - to, na ich szczęście, już nie tęsknią
_________________
Pozdrawiam
\m/organu\m/
\m/agnu\m/

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)roticaJvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Torn 
Zasłużony


Wiek: 38
Posty: 391
Podziękowania: 59/60
Wysłany: 2014-05-30, 16:47   

morgan napisał/a:
Idą, idą...

No niestety, niektóre rzeczy w Przemie są spoko, inne już nie za bardzo - a też podstawa którą Przemo modyfikował, czyli phpBB wersja 2, jakaś super, to nie była... ;)
morgan napisał/a:
Ta cała Maagdaa chyba też sporo postowała (w każdym razie przy ogarnianiu zaległosci z okresu od IX '13 do połowy I '14 napotkałem sporo jej wynurzeń (a i tak większość zapewne pominąłem, skoro Lożę w mam chyba całą w ingorach, podobnie inne gry).

Jeszcze był Soul Reaver - on miał chyba więcej postów niż ja jak zdecydował pierwsze konto usunąć... W każdym razie pamiętam sporo dziur po nim.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
picollo 

Posty: 580
Podziękowania: 65/98
Wysłany: 2014-05-30, 18:40   

Podczas pisania mojego poprzedniego posta Torn dołożył swoje trzy grosze, których żałuję, że nie zobaczyłem wtedy. Bo pojawia się tam sporo ciekawych rzeczy.
Torn napisał/a:
Mylisz, podobnie jak twórcy Przema, dwa typy "kont" - jedno to dane które wpisujesz w odpowiednie pola w profilu, te jak najbardziej należą do użytkownika i na jego życzenie muszą zostać usunięte(zgodnie z wymogami ustawy o ochronie danych osobowych, m.in.), czego Alvarez przecież nie neguje - a drugie, to same "administracyjne" wpisy do tabeli USERS w bazie danych MySQL forum, te, jak i sama baza, są własnością administracji, która może sobie nimi zarządzać, jak chce/musi/może(niepotrzebne skreślić).
Niestety, Przemo był pisany na chybcika i bez przemyślenia projektu układu tabel/danych w bazie, przez co:

Cóż, problem jest w tym, że ja czytając posty Alvareza odniosłem wrażenie, że albo tak jak ja nie rozróżnia dwóch rodzajów kont o których piszesz, albo jednak neguje możliwość usunięcia i tego użytkowniczego konta.

Torn w długim wywodzie, którego zostawiam tylko początek i koniec(żeby zaznaczyć do czego się odnoszę napisał/a:
Akurat spora, niestety.
(...)
A że użytkownicy którzy zostają na forum, mają takie samo prawo do nienaruszalności konta(w tym PW!), jak Ci którzy odchodzą, dlatego:
1)usunięcie danych osobowych i zmiana nicka na nr(user_id) konta - tak
2)kasowanie wpisów z USERS - nie

Gdyby od razu pojawiła się taka forma przedstawienia sprawy i w taki sposób uargumentowana, byłbym pierwszy, który przyklasnąłby pomysłowi.

morgan napisał/a:
Heh; cóż mogę powiedzieć - to, na ich szczęście, już nie tęsknią

Polemizowałbym :P


Torn napisał/a:
Jeszcze był Soul Reaver - on miał chyba więcej postów niż ja jak zdecydował pierwsze konto usunąć... W każdym razie pamiętam sporo dziur po nim.

O ile Maaaagdę conieco pamiętam, chociaż nie pamiętałem, żeby aż tak dużo pisała, o tyle Soul Reaver to już nie moje czasy, zbyt krótko na tym forum jestem :)


Reasumując- Torn, morgan dzięki za wyjaśnienia (zwłaszcza merytorycznie wyczerpująca temat wypowiedź Torna), przy przedstawieniu tematu w ten sposób, nie mam więcej uwag.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard


Posty: 5556
Podziękowania: 450/316
Skąd: Island of Misfit Toys
Wysłany: 2014-05-30, 19:08   

Torn napisał/a:
1)usunięcie danych osobowych i zmiana nicka na nr(user_id) konta - tak

Dla czytelności (przede wszystkim cytowania) optowałbym za pozostawieniem nicka, za to wyczyszczeniem całego profilu z danych.
picollo napisał/a:
morgan napisał/a:
Heh; cóż mogę powiedzieć - to, na ich szczęście, już nie tęsknią

Polemizowałbym :P

Sam napisałeś:
picollo napisał/a:
tak wiele osób tęskniło za czasami
_________________
Pozdrawiam
\m/organu\m/
\m/agnu\m/

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)roticaJvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group