Poprzedni temat «» Następny temat
Postacie w grze vs. kanon
Autor Wiadomość
Cahir 
Pan Świtu


Wiek: 37
Posty: 985
Podziękowania: 165/40
Wysłany: 2014-05-10, 18:04   Postacie w grze vs. kanon

Ostatnio zastanawiałem się jak wiele postaci z gry istnieje naprawdę na kartach podręczników do FR 2ed., a ile jest wymyślonych zupełnie na potrzeby gry komputerowej.
Okazuje się, że lista postaci tzw. "kanonicznych" jest naprawdę długa, zwłaszcza w BG1. Oto co udało mi się wyszperać:

Candlekeep

Tethoril, Pierwszy Czytacz
W podręcznikach figuruje jako 18. poziomowy kapłan Mystry z następujacymi statystykami: S 16, Int 18, Mdr 18, Kon 16, Cha 16. Wygląda na to, że jest chroniony jednocześnie przez trzy (!) bóstwa: Mystrę, Oghmę i Deneira), co powinno go uczynić niemal niemożliwym do zabicia, jeśli chodzi o BG1. Brak informacji w podręcznikach odnośnie magicznych przedmiotów, jakie posiada.

Ulraunt, Strażnik Ksiąg
Według podręczników Ulraunt jest magiem 9. poziomu o Int 18 i Mdr 18. Dzierży magiczny kostur, który wedle pogłosek jest kosturem magów, z dodatkowymi mocami. Dzięki piastowanej pozycji posiada dostęp do ogromnej ilości czarów, tak więc może zapamiętać właściwie dowolny czar z poziomu, który może rzucać.

Gospoda Pod Pomocną Dłonią

Bentley Lustrzany Cień
Podręczniki podają, że jest on wieloklasowcem Iluzjonistą 10/Złodziejem 10. poziomu o Zr 17 i Int 17.

Gellana Lustrzany Cień
Według podręczników jest 10. poziomową kapłanką Garla Złotopołyskliwego o Mdr 18.

Beregost i okolice

Kelddath Ormlyr
Wedle podręcznika jest 16. poziomowym kapłanem Lathandera o Int 16, Mdr 18 i Cha 18.

Thalantyr
Podręczniki podają, że jest 17. poziomowym czarodziejem o Int 17 i Mdr 17. Posiada kostur mocy. Bra dodatkowych informacji o magicznych przedmiotach i używanych zaklęciach.

Taerom “Grzmiacy Młot” Fuirum
Według podręcznika jest wojownikiem 1. poziomu o S 18/26, Mdr 17 i Kon 18. Walczy 12 calowej długości żelaznym kosturem, kóry zadaje 3k4 obrażenia + premia z Siły.

Wrota Baldura

Halbazzer Drin
Według podręcznika jest 18. poziomowym magiem o Int 18 i Mdr 18. Widziano go jak rzucał zaklęcie rój meteorów w czasie walki.

Ramazith Flamesinger i Ragefast
Według podręcznika Volo’s Guide to the Sword Coast obaj są wojownikami (Ramazith 6. poziomu o S 16, Int 18 i Mdr 16, a Ragefast zaledwie 1. poziomu o Int 18, Mdr 18 i Cha 16). W BG obaj są magami, dlatego też zastanawiam się czy to są te same postacie co w podręcznikach. W grze o ile mnie pamięć nie myli nie pojawia się nazwisko Ramazitha (czyli Flamesinger). Tak czy siak, mimo iż są wojownikami, wyżej wymieniony podręcznik opisuje ich obu jako mędrców, specjalizujących się w konkretnych dziedzinach.

Eltan, Wielki Książę
W podręcznikach jest on wojownikiem 20. poziomu noszącym mnostwo magicznych przedmiotów, a dokładnie: amulet z nefrytem, zbroja płytowa +2, płaszcz przemieszczania +2, pierścień absorpcji, pierścień przeciw jadowi, pas siły burzowego giganta, rękawice siły ogra. W walce posługuje długim mieczem +2, inteligentnym krótkim mieczem +1 zwanym "Roan" i sztyletem +2 ukrytym w bucie. Wśród jego dobytku jest również cenny, choć rzadko używany młot grzmotów.
W podręczniku jest wyraźnie zaznaczone, że jest to wyjątkowo dobrze wyposażona postać, z racji swego majątku i faktu, że jest dowódcą kompanii najemników Płomienna Pięść.

Scar
Według podręcznikow jest 14. pozimowym wojownikiem. Walczy sejmitarem +2, a za pasem ma 6 sztyletów do rzucania. Nosi rękawice ochrony (KP 2). Zawsze ma ze sobą eliksir latania i olej prędkości . Oprócz tego ma na szyi amulet z nefrytu.
Ciekawostka: Jego prawdziwe imię brzmi Hurbold Duethkatha, ale jest to tajemnica, którą zna tylko Eltan, Moruene (prawa ręka Eltana i jego kochanka - nieobecna w grze) i kilkoro żyjących znajomych z czasów młodości w Waterdeep.

Entar Srebrna Tarcza, Wielki Książę
Według podręczników jest 21. poziomowym wojownikiem.

Liia Jannath, Wielka Księżna
Według podręcznika jest 16. poziomowym magiem.

Belt, Wielki Książę
Podręcznik podaje, że jest 19. poziomowym wojownikiem.

Jalantha Mistmyr
Podręcznik mówi, że jest 16. poziomową kapłanką Umberlee.

Alatos “Czarna Blizna” Thuibuld
W podręczniku figuruje jako 19. poziomowy złodziej.

Dabron Sashenstar
Podręczniki podają, że jest 23. poziomowym wojownikiem, co czyni go właściwie nie do pokonania dla zwykłej drużyny w BG1.

Aldeth Sashenstar
Według podręcznika jest 9. poziomowym wojownikiem.

Jhasso
Podręcznik podaje, że jest on wojownikiem 7. poziomu.

Irlentree i Zorl Miyar
Oryginalni członkowie konsorcjum Siedmiu Słońc (nie zmiennokształtni oszuści) są wedle podręczników 7. poziomowymi wojownikami.

Broda Ulgotha

Shandalar
Ten halruaański arcymag wedle podręczników jest 25. poziomowym magiem. Dzięki eksperymentom z ujarzmianiem błyskawic, nabył całkowitą na nie odporność. Lubi rzucać zaklęcia zwiazane z błyskawicami. Poziomy jego córek wyglądają następujaco: Delorna (mag 11. poziomu), Helshara (mag 10. poziomu), Ithmeera (mag 9. poziomu).

Kompanie Najemników

Ardenor Crush, przywódca Chłodu
Według podręcznika jest 10. poziomowym wojownikiem, który dzierży rękawice siły ogra.

Taurgosz “Dekamłot” Khosann, przywodca Czarnych Szponów
W podręczniku figuruje jako 11. poziomowy wojownik o S 18/94. Jego ulubioną bronią jest wielki młot.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
morgan, memory, nowyU, Dead, Kirara, L`f, Courun, Zed Nocear, BlackWidow89, Mariuss, porfirion
Wiciokrzew 


Wiek: 25
Posty: 82
Podziękowała 2 razy
Wysłany: 2015-12-24, 12:17   

Ja mam pytanie. Ostatnio siedzę w podręcznikach i zdziwiło mnie to, że Bhaal pojawia się tylko chwilowo, najczęściej w towarzystwie Bane'a i Myrkula. To znaczy, że on też jest postacią wymyśloną na potrzeby gry?
_________________
Pragnę tylko ciepłego posiłku i prawa do ciskania w głupców błyskawicami
Anders Dragon Age:Awakening
Podziękuj autorce tego posta
 
 
Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady


Wiek: 32
Posty: 1800
Podziękowania: 136/151
Wysłany: 2015-12-24, 13:00   

Nie wiem w jakich podręcznikach siedzisz Wiciokrzewie ale akurat Bhaal stricte w kanonie się znajduje. Na potrzeby gry wymyślono intrygę z Melisaną czy Charname ale 'tatko' jak najbardziej funkcjonował jako bóstwo w FR... ot padł trupem jakiś czas temu i dlatego nie ma o nim wielu wieści a to co jest dotyczy głownie historii :)
_________________
Heinrich Heine napisał/a:
Sen jest dobrą rzeczą, śmierć jeszcze lepszą, ale najlepiej byłoby wcale się nie narodzić.
Alvarez o modowaniu napisał/a:
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Cahir 
Pan Świtu


Wiek: 37
Posty: 985
Podziękowania: 165/40
Wysłany: 2015-12-24, 13:12   

Według kanonu Bhaal zginął podczas Czasu Kłopotów, zabity na Moście Boareskyr przez Cyrica za pomocą miecza, który był w istocie awatarem boga Maski.
_________________
Then they summoned me over to join in with them
To the dance of the death.
Into the circle of fire I followed them
Into the middle I was led
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady


Wiek: 32
Posty: 1800
Podziękowania: 136/151
Wysłany: 2015-12-24, 13:16   

Można dodać, że Cyric ugadał się w tej sprawie z Maską (bo będąc śmiertelnikiem nie miał w pojedynkę wielkich szans na wygraną w tej walce, a Masce zależało na śmierci Bhaala) ale zdradził go - po wchłonięciu mocy Bhaala złamał "Bożą plagę" (miecz) i tm samym mocno osłabił (choć nie zabił) Maskę.
_________________
Heinrich Heine napisał/a:
Sen jest dobrą rzeczą, śmierć jeszcze lepszą, ale najlepiej byłoby wcale się nie narodzić.
Alvarez o modowaniu napisał/a:
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wiciokrzew 


Wiek: 25
Posty: 82
Podziękowała 2 razy
Wysłany: 2015-12-24, 14:03   

Jak miło, ze wy to wiecie, ale ja bym chciała się dowiedzieć skąd to wiecie. Bo jak przejrzałam podręcznik o panteonach i wyznaniach to pojawił się Bane, pojawiła się Tiamat, ale Bhaal, tylko jako wzmianka.
Przejrzałam podręcznik o bogach i półbogach, i podobna sytuacja. Czytałam też podręcznik grania kapłanem i też nie dowiedziałam się za dużo. Chociaż czas kłopotów był wspomniany (tu pojawił się odnośnik do "opisu świata" w którym też nie znalazłam żadnej informacji).
_________________
Pragnę tylko ciepłego posiłku i prawa do ciskania w głupców błyskawicami
Anders Dragon Age:Awakening
Podziękuj autorce tego posta
 
 
Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady


Wiek: 32
Posty: 1800
Podziękowania: 136/151
Wysłany: 2015-12-24, 14:22   

W "wyznaniach i panteonach" masz opisane żywe bóstwa, Bhaal to od dawna zimny trup i dlatego nie ma go opisanego w osobnym akapicie ALE są o nim wzmianki w sporej ilości artów dodatycżących innych bóstw i tak np tu masz kilka fragmentów z "Panteonów":

Jak widać opowieść o Bhaalu jest nie w jednym miejscu ale we fragmentach - stąd trzeba się nieco pobawić w archeologa by je zebrać i posklejać... ale jest :wink: Niestety "przejrzenie" nie starczy bo w takim wypadku ich po prostu nie wyłapiesz i stąd podobne wrażenie :smile:
_________________
Heinrich Heine napisał/a:
Sen jest dobrą rzeczą, śmierć jeszcze lepszą, ale najlepiej byłoby wcale się nie narodzić.
Alvarez o modowaniu napisał/a:
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P
  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wiciokrzew 


Wiek: 25
Posty: 82
Podziękowała 2 razy
Wysłany: 2015-12-24, 15:30   

Nie istnieje żaden podręcznik ułatwiający życie wiciokrzewom i mający opis Bhaala w całości?
Ani żadnej książki/podręcznika historii opisującej to co się działo w czasach kłopotów?
_________________
Pragnę tylko ciepłego posiłku i prawa do ciskania w głupców błyskawicami
Anders Dragon Age:Awakening
Podziękuj autorce tego posta
 
 
Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady


Wiek: 32
Posty: 1800
Podziękowania: 136/151
Wysłany: 2015-12-24, 15:49   

Wiciokrzewy to zaradne dziewczynki - dadzą sobie radę i bez dedykowanych podręczników :smile:
Być może jest jakiś w jakim będzie toto zebrane w jednym miejscu acz nie dam głowy - podręczników D&D jest mniej więcej tyle co ziaren piasku na plaży, póki co nie trafiłem na żaden dokładniej opisujący Bhaala.

Gdy idzie o książki to na pewno jest w nich to i owo ale... w przypadku książek zawsze trzeba się liczyć z ryzykiem, że 'dzieło' okaże się równie wspaniałe co 'Wrota Baldura by Anthas'. Dlatego ograniczyłbym się do stricte podręczników i opracowań na ich postawie (wtedy ominie Cię szukanie fragmentów i zbieranie tego do kupy).

Osobiście mogę polecic ten arcik z poltera: http://dnd.polter.pl/Bhaal-martwy-c1265 oraz (bardziej jako spis literatury) ten tutaj: https://en.wikipedia.org/wiki/Bhaal
_________________
Heinrich Heine napisał/a:
Sen jest dobrą rzeczą, śmierć jeszcze lepszą, ale najlepiej byłoby wcale się nie narodzić.
Alvarez o modowaniu napisał/a:
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P
  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Kliwer 


Wiek: 31
Posty: 1355
Podziękowania: 138/196
Wysłany: 2015-12-24, 23:33   

Cytat:
Nie istnieje żaden podręcznik ułatwiający życie wiciokrzewom i mający opis Bhaala w całości?
Ani żadnej książki/podręcznika historii opisującej to co się działo w czasach kłopotów?


Em... em... Wymyśl sobie po prostu? Na tym w końcu RPG polega.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wiciokrzew 


Wiek: 25
Posty: 82
Podziękowała 2 razy
Wysłany: 2015-12-24, 23:39   

RPG na tym polega. Analizy porównawcze już nie koniecznie. <Wiciokrzew sobie sam utrudnia życie, bo wybiera dziwaczne tematy>
_________________
Pragnę tylko ciepłego posiłku i prawa do ciskania w głupców błyskawicami
Anders Dragon Age:Awakening
Podziękuj autorce tego posta
 
 
Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady


Wiek: 32
Posty: 1800
Podziękowania: 136/151
Wysłany: 2015-12-25, 00:08   

Może w takim razie zdradzisz Wiciokrzewie wokół jakiego problemu pędy zapuściłaś? Postaramy się pomóc, acz jak pisałem ciężko znaleźć 'gotowca' innego niż te powyższe ;)
_________________
Heinrich Heine napisał/a:
Sen jest dobrą rzeczą, śmierć jeszcze lepszą, ale najlepiej byłoby wcale się nie narodzić.
Alvarez o modowaniu napisał/a:
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wiciokrzew 


Wiek: 25
Posty: 82
Podziękowała 2 razy
Wysłany: 2015-12-25, 20:48   

Mój pierwotny plan miał polegać na porównaniu Ba'ala z "Cyklu Ba'ala" i Bhaala z "Baldur's Gate".
Aktualnie rozważam zmienienie na porównanie Tiamat, która jakoś częściej się pojawia w podręcznikach.
_________________
Pragnę tylko ciepłego posiłku i prawa do ciskania w głupców błyskawicami
Anders Dragon Age:Awakening
Podziękuj autorce tego posta
 
 
Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady


Wiek: 32
Posty: 1800
Podziękowania: 136/151
Wysłany: 2015-12-25, 21:11   

Chodzi o "Cykl Baala z Ugarit" ? W takim razie niestety nie pomogę, zbyt ambitna archeologia jak na moje możliwości :wink: Chociaż i między powyższymi znalazłyby sie jakieś analogie...
Good luck!
_________________
Heinrich Heine napisał/a:
Sen jest dobrą rzeczą, śmierć jeszcze lepszą, ale najlepiej byłoby wcale się nie narodzić.
Alvarez o modowaniu napisał/a:
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group