Poprzedni temat «» Następny temat
[BG2] Sarevok Friendship
Autor Wiadomość
Astharoshe 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 33/21
Wysłany: 2018-01-02, 20:34   [BG2] Sarevok Friendship

Witajcie!

Ledwo zakończyliśmy świętować XM i przywitaliśmy Nowy Rok, a w międzyczasie ja zdążyłam przygotować jeszcze jedno tłumaczenie mojego autorstwa. Dzisiaj publikuję dla was tłumaczenie moda Sarevok Friendship, który myślę, że jest znakomitym uzupełnieniem moda Sarevok Romance (link). Gdy tłumaczyłam romansowe ścieżki dla Sarevoka, niezmiernie żałowałam, że taka przyjemna zawartość jest dostępna tylko dla protagonisty płci pięknej. Jednak któregoś dnia przypadkiem natrafiłam na moda, który skupia się właśnie na ścieżce przyjaźni z Sarevokiem i pomyślałam, że to jest to, czego mi brakowało. Teraz każdy może cieszyć się nowymi interakcjami ze swoim złym bratem, choć oczywiście Romance Mod nadal wiedzie prym, jeśli chodzi o ilość banterów. Z drugiej strony, kto by nie chciał pójść na piwo z Sarevokiem?

Warto może zaznaczyć, że Sarevok Friendship oddziałuje na Sarevok Romance Mod. To znaczy, że rozmowy ze ścieżki przyjaźni pojawiają się tylko i wyłącznie dla postaci nieromansujących. Analogicznie romans wyklucz przyjacielskie rozmowy.

Poniżej instrukcja instalacji:
1. Ściągnij Sarevok Friendship v1.2, dostępny TU
2. Wypakuj RAR do katalogu z grą (bez instalacji).
3. Ściągnij paczkę z tłumaczeniem z załącznika.
4. Wypakuj do katalogu z grą zastępując oryginalne pliki.
5. Uruchom setup-sarevokfriendship.exe

Podziękowania dla morgana za pomoc w przygotowaniu instalki.

Wszelkie uwagi co do ewentualnych błędów są jak zwykle mile widziane.

Życzę miłej zabawy!

Podziękuj autorce tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
morgan, Lava Del'Vortel, memory
Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 210/70
Wysłany: 2018-01-02, 21:58   

Chciałem zaznaczyć, że roboczo (o czym Kaeloree wie, a właściwie modami IEP mocno się opiekował i koordynował prace nad nimi) sam zajmuję się aktualizacjami IEP - w tym Sarevok Friendship - ale tłumaczenie było zrobione dla nieaktualnej wersji. Najnowsza jest tutaj w testach:
http://www.shsforums.net/...files/?p=596511

...ALE z tego co pamiętam, nie było większych zmian w tra... a przynajmniej nic, czego nie można poprawić/uzupełnić w parę minut. Jeśli jesteście skłonni tego dokonać, to wrzucę do wersji beta nowej wersji moda.

Podziękuj autorowi tego posta

Astharoshe 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 33/21
Wysłany: 2018-01-03, 17:37   

Lava Del'Vortel napisał/a:
Chciałem zaznaczyć, że roboczo (o czym Kaeloree wie, a właściwie modami IEP mocno się opiekował i koordynował prace nad nimi) sam zajmuję się aktualizacjami IEP - w tym Sarevok Friendship - ale tłumaczenie było zrobione dla nieaktualnej wersji. Najnowsza jest tutaj w testach:
http://www.shsforums.net/...files/?p=596511

Dzięki za link, Lavo. Nie zwróciłam wcześniej na to uwagi, bo zasugerowałam się downloaderem na SHS, stąd tłumaczenie starej wersji. Przejrzałam sobie nową wersję. Nie widzę różnic w plikach .tra, jedynie plik .tp2 ma dodatkowe linijki. Zdaje mi się, że wersja 2.1 jest lepiej przystosowana do EE/EET, choć 1.2 był już kompatybilny z BG II:EE. W każdym bądź razie, różnic nie ma zbyt wielu, więc przygotowałam już nową paczkę z tłumaczeniem. Z racji takiej, że jest to wersja testowa na razie umieszczam ją tylko w nowym poście, a wersję stabilniejszą pozostawiam w pierwszym.

Instrukcja instalacji jest niemalże taka sama jak w pierwszym poście z tymże ściągamy v.2.1 STĄD (albo link w poście Lavy, jedno i to samo w zasadzie).
Dalej jest tak samo: rozpakowujemy mod do katalogu z grą, ściągamy paczką z tłumaczeniem z tego załącznika, wypakowujemy do katalogu grą (zastępujemy pliki) i uruchamiamy setup.

Co do wrzucania mojego tłumaczenia na SHS (czy gdziekolwiek indziej), to nie mam nic przeciwko, aczkolwiek uczulam na jeden drobny fakt, że zdarza mi się wprowadzać poprawki do już istniejącego tłumaczenia. Jeśli takowe będą, to na pewno pojawiają się tutaj na CoBie. Ja jednak nie mam ani czasu ani sił, żeby tego dopilnować na innych stronach, a sama wolałabym skupić się na innych rzeczach. Ot taka moja mała uwaga, ale niczego nie zabraniam, ani niczego nie będę utrudniać w tej kwestii.
Podziękuj autorce tego posta

Więcej szczegółów
Lava Del'Vortel
Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 210/70
Wysłany: 2018-01-03, 17:43   

Chodzi o to, że nie każdy wie, gdzie tłumaczeń szukać, dlatego lepiej dawać je w modach. Oczywiście, całkowicie rozumiem, że możesz chcieć aktualizować. Także nie widzę problemów, by później po prostu pracować, wrzucać ją tutaj. Gdy się okaże, że już ani Ty, ani nikt inny nie widzi więcej błędów (i jeśli wciąż będzie możliwość złapania Kaeloree i aktualizacji), to wtedy można zaimplementować korektę w samym modzie.

Co do EE/EET wersji 1.2... z tego co pamiętam, to angielska wersja działa ok, ALE jeśli chodzi o tłumaczenie, to wydaje mi się, że tam nie było HANDLE_CHARSET, więc... albo pojawią się niechciane "krzaki", albo będzie wywalać grę.

EDIT: Wersja 2.1 już nie istnieje. Obecna to 2.2 i uwzględnia tłumaczenie. Oczywiście dopisałem też notkę o tłumaczu w historii wersji w readme oraz w osobnym poście we wskazanym temacie.

EDIT2: I jeszcze swoją drogą może podziękuję, bo o ile nie miałem nic wspólnego z dialogami, to akurat dla Aeryn kodowałem Sarevok Friendship. Także dzięki! Jeśli będziesz aktualizowała coś, to proszę, aktualizuj na tych plikach z nowej wersji z moda by nie wklejać starej flag version. W nowym setup dodałem też tłumacza wersji francuskiej do tp2.

Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Astharoshe
Odpowiedz do tematu