Poprzedni temat «» Następny temat
[BG EE] Wieści i informacje
Autor Wiadomość
K4thos 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 61/39
Wysłany: 2015-10-15, 17:03   

Cytat:
Będę maltretował empik dopóki nie powiedzą wszystkich istotnych informacji. Poprosiłem o nazwiska aktorów, którzy podłożyli głos pod nowych NPC. Ciekawe co z tego wyjdzie.

Ale co wy macie z tym empikiem. Dystrybutorem jest Cenega. Wystarczy jeden mail do nich, a z pewnością rzetelnie odpowiedzą na pytanie. Skąd sprzedawca ma wiedzieć o takich szczegółach. To nie jest żadna edycja empikowa tylko produkt normalnie dystrybuowany (zapewne wkrótce znajdziecie go w Media Marktach itp.)

edyta: a tu link do sklepu Cenegi: http://www.cenega.pl/pc/r...ed-edition/2768

edyta2: na muve.pl (oficjalny sklep cenegi) pojawiły się komentarze potwierdzające polską ścieżkę dźwiękową: http://imgur.com/uRxtxKs
Nikt nic nie pisze o nowych postaciach więc nie wiadomo czy udźwiękowione. W opisie widnieje, że wydanie zawiera też wersję angielską.

edyta3: kolejny hint przemawiający za pełną lokalizacją. Na stronie Cenegi jako wydawca widnieje Koch media. Ta sama firma była odpowiedzialna za wydanie BG:EE w niemczech i ta wersja miała dograne brakujące dźwięki. http://blog.beamdog.com/2...calization.html
No to teraz jestem dobrej myśli, jeśli chodzi o lokalizację SoD, skoro Beamdog współpracuje z Kochem i Cenegą na terenie polski. No chyba, że odwalili kaszanę i olali nowy kontent - wtedy na SoD raczej nie ma co liczyć.

Podziękuj autorowi tego posta

anoim2666

Podziękowania: 47/17
Wysłany: 2015-10-16, 19:49   

Byłem dzisiaj w Empiku i taki coś zaznałem na pudełku: Gra w podwójnej wersji językowej, polskiej(napisy) i angielskiej.

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 129/135
Wysłany: 2015-10-17, 11:42   

Czyli jednak strona empika nas rucha a ich odpowiedzi z BOKu są kaki warte... szkoda. A miało być tak pięknie.
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Bartek 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 19/9
Wysłany: 2015-10-17, 12:10   

anoim2666 napisał/a:
Byłem dzisiaj w Empiku i taki coś zaznałem na pudełku: Gra w podwójnej wersji językowej, polskiej(napisy) i angielskiej.

Potwierdzam, dodam tylko, że wersja pudełkowa niczym się nie różni od tych z GOG czy STEAM, a ostatnia łatka od BEAMDOG'owców była wydana jakiś czas temu. Szkoda, że CENEGA nie poczekała do aktualizacji, a potem do dystrybuowania gry. No cóż...

K4thos 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2015-10-18, 09:13   

i jeszcze informacja prasowa Cenegi: http://www.cenega.pl/news...ja-klasyki/8021
Cytat:
Baldur's Gate: Enhanced Edition

Od premiery w 1998 roku, Baldur's Gate zdobyło miliony fanów oraz niezliczone nagrody. Klasyczna saga tajemmnic, intryg i przygód ustanowiła nowy standard dla gier komputerowych serii Dungeons & Dragons. Dzięki wykorzystaniu poprawionego i wzbogaconego silnika Infinity Engine, gra Baldur's Gate: Enhanced Edition to połączenie Baldur's Gate, dodatku Opowieści z Wybrzeża Mieczy oraz zupełnie nowych elementów, takich jak nowa ścieżka fabularna i trzech towarzyszy przygody: Mnich Rasaad yn Bashir, mag Neera oraz złowrogi Dorn Il-Khan. Gra w wersji z polskimi napisami.

Brawo Koch, brawo Cenega :-/

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 127/87
Wysłany: 2015-10-18, 15:27   

No cóż, muszę przyznać, że taką zagrywką Cenegi jakoś zaskoczony nie jestem... No nic tam, choć trochę przykro. Zresztą naszło mnie - jak to dokładnie wygląda, czy polski dubbing Baldura jest (w jakimkolwiek sensie, nie znam się na tych wszystkich prawach własności intelektualnych itp.) własnością cdp.pl/CD Projektu? I czy aby oficjalnie móc go zamieścić w nowym wydaniu Cenega nie musiałaby przypadkiem jakiejś kasy cdp.pl za to zapłacić?

No i prawdopodobnie nie ma też co liczyć na dubbing także przy wydaniu SoD-a. Zresztą tam, jak wspomniałeś, K4thosie, byłby problem z nowymi kwestiami starych postaci (Irek głosem Kolbergera już nie przemówi).

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

greegarak 

Podziękowania: 33/47
Wysłany: 2015-10-18, 16:03   

porfirion napisał/a:
No i prawdopodobnie nie ma też co liczyć na dubbing także przy wydaniu SoD-a. Zresztą tam, jak wspomniałeś, K4thosie, byłby problem z nowymi kwestiami starych postaci (Irek głosem Kolbergera już nie przemówi).
Co miałby Irek w "SOD" robić?

K4thos 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2015-10-18, 16:22   

Cytat:
Co miałby Irek w "SOD" robić?

nie wiem, ale wśród potwierdzonych aktorów głosowych angielskiej wersji jest gość podkładający głos Irenicusowi, a chyba nie braliby go do innej roli. Pewnie jakaś cutscenka na koniec czy coś.

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Wysłany: 2015-10-18, 17:46   

SOD (Dalej bardziej przemawia do mnie nazwa "BG1.5" :razz: ) ma łączyć bG1 z BG2 więc podejrzewam, podobnie jak K4thos że na koniec czeka nas jakaś cutscenka albo coś podobnego do tego co nam BGT dla klasycznej gry serwuje (z tym, że tam nie ma Irka a sami złodzieje cienia Maevara jacy nas na zlecenie szalonego magusa porywaja).
Swoją drogą ciekawy wątek poruszył Porfirion - zastanawia mnie dlaczego Cenega nie dorzuciła podkładu choćby pod oryginalną część sagi... konieczność płacenia i koszty? Czy może brak chęci...
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 127/87
Wysłany: 2015-10-19, 11:38   

Tuldor88 napisał/a:
dlaczego Cenega nie dorzuciła podkładu choćby pod oryginalną część sagi... konieczność płacenia i koszty? Czy może brak chęci...

Gdyby był taki miks trochę polskiego dubbingu, a trochę angielskiego, to wszyscy - nawet nie znający Baldura - wyczuli by amatorszczyznę. A tak przy całkowitej wersji kinowej "nikt" się nie zorientuje :P

Może gdyby zupełnie za darmolca mieli dostęp do całego oryginalnego dubbingu, to już dogranie tych tam 4 postaci nie byłoby wielkim wydatkiem? Ale niewykluczone, że ot tak dali napisy - bo już są, a o dubbingu nawet myśleć im się nie chciało - bo tu już trzeba by kombinować i coś działać.

A w ogóle już zostawiając temat polskiej wersji w tym wydaniu - zastanawiam się, jaki był nakład tego wydania i jak wiele osób to wydanie kupi. Może się mylę, ale raczej większość z tych, co chciała, to już zakupiła wersję elektroniczną (chyba że są takimi fanatykami, że muszą mieć każde wydanie, jakie się pojawi - i elektroniczne, i pudełkowe).
I jeszcze jedna sprawa: czy to wydanie jest TYLKO I WYŁĄCZNIE pudełkowe? Bo zdaje się, że ostatnio często z nowymi grami robi się taki myk, że wydanie niby pudełkowe, z fizycznym nośnikiem, ale faktycznie i tak potrzeba do niego Steama czy innych internetowych platform.

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

AL|EN 

Podziękowania: 21/90
Wysłany: 2015-10-19, 12:28   

porfirion napisał/a:
I jeszcze jedna sprawa: czy to wydanie jest TYLKO I WYŁĄCZNIE pudełkowe? Bo zdaje się, że ostatnio często z nowymi grami robi się taki myk, że wydanie niby pudełkowe, z fizycznym nośnikiem, ale faktycznie i tak potrzeba do niego Steama czy innych internetowych platform.

Obecnie gier :EE nie da się odpalić bez "internetowej platformy" - wersja od beamdog'a nie wymaga Steama ale wymaga konta w sklepie http://www.beamdog.com/ - lepsze to inż Steam bo nie odpala ci programu do uruchowmienia gry ale zalogować się musisz. Są dostępne craki dla najnowszych wersji plików exe ale wraz z pojawieniem się pacza miną wieki zanim komuś najdzie ochota na ponowne krakowanie...a za tydzień kolejny pacz...

Big World Setup - instalator modów

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Tuldor88
memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 113/139
Wysłany: 2015-10-19, 13:04   

Cytat:
Obecnie gier :EE nie da się odpalić bez "internetowej platformy"

Moja biedronkowa wersja nie wymaga niczego takiego :mrgreen:

AL|EN 

Podziękowania: 21/90
Wysłany: 2015-10-19, 15:18   

Pic or didin't happen! Dałbyś proszę screena z katalogu + odpalenie w oknie ?

Zerknij czy przypadkiem nie masz: C:\Users\<nazwaUsera>\AppData\Local\BeamDog\BGEE\Profiles

jeżeli tak to przenieś pliki w inne miejsce i odpal ponownie - powinno wyskoczyć okienko z autentykacją.

Zastanawia mnie sposób w jaki sposób będzie się ona uaktualniała.

Big World Setup - instalator modów

K4thos 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2015-10-19, 15:40   

Cytat:
Pic or didin't happen! Dałbyś proszę screena z katalogu + odpalenie w oknie ?

Zerknij czy przypadkiem nie masz: C:\Users\<nazwaUsera>\AppData\Local\BeamDog\BGEE\Profiles

jeżeli tak to przenieś pliki w inne miejsce i odpal ponownie - powinno wyskoczyć okienko z autentykacją.

Wywaliłem cały katalog o którym piszesz i wszystkie gry normalnie się odpalają po kliknięciu na Baldur.exe. O żadnych DRM nic mi nie wiadomo. Gry pobrane z launchera Beamdoga.

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Wysłany: 2015-10-19, 16:21   

AL|EN napisał/a:
Obecnie gier :EE nie da się odpalić bez "internetowej platformy" - wersja od beamdog'a nie wymaga Steama ale wymaga konta w sklepie http://www.beamdog.com/
O matulu... naiwnie sądziłem, że już żaden shiEEt* mnie nie zaskoczy a tu kolejna i znów niezbyt miła niespodzianka... szkoda, niegdyś sprzedawało się gry w pudełkach z kodem na ww pudełku i jakoś szło tak to zorganizować by aktualizacje można było (opcjonalne bądź automatycznie) pobrać bez bawienia się w rejestracje tu tam i siam... no ale zapewne chodzi o to iż taka rejestracja to kolejna okazja by spytać o np maila i wysłać nieco spamu...
Dzięki za uświadomienie AL|enie

*wersja skrócona od "EE-shit"

Edwin napisał/a:
Minsc napisał/a:
Viconia napisał/a:

Odpowiedz do tematu