Poprzedni temat «» Następny temat
[HoM&M III] Opinie i uwagi
Autor Wiadomość
jar
Bibliotekarz

Wysłany: 2004-12-22, 10:52   [HoM&M III] Opinie i uwagi

Gra Heroes of Might and Magic III to jedna z najlepszych gier strategicznych. Mimo, że powstała prawie 6 lat temu, nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem i wciąga miliony graczy całego swiata na wiele godzin. Heroes III jest po prostu nieśmiertelny.W grze w większości pojedynczych scenariuszy gracz ma za zadanie wyeliminować wszystkich wrogów, ale już w kampanii, wygrana nie przychodzi tak łatwo.Aby wygrać trzeba np. zdobyć określone miasto, zgromadzić odpowiednią ilość surowca lub znaleść św. Gralla. Pozornie gra wydaję się być skomplikowana, ale po kilkunastu minutach gry, może wciągnąć na kilka godzin. To właśnie prostota tej turowej gry zachęca do grania. Czy macie podobny pogłąd ,jakie miasto wybieracie najchętniej i dlaczego ,które umiejętności u własnego bochatera preferujecie.
To ja rozpoczynam na początku zawsze wybierałem Zamek ze względu na krzyżowca, czempionów oraz archanioły i przyzwyczajenie do ludzi jako jednostek. Bohater preferowałem Adele z powodu dyplomacji na początku zawsze istniała szansa przyłączenia sie innych jednostek do mnie, umiejętności to wiadomo mądrość oraz wszystkie cztery szkoły magi nastepnie inteligencjai szczęście Po pewnym czasie moim ulubionym miastem stała sie Forteca tu decydujące znaczenie miały jednostki sztrzelające już na pierwszym poziomie następnie skorpeny jednostki które wymiatają oraz tytani. Bohaterka to oczywiście Cyra powód ten sam co przy zamku
Ostatnio zmieniony przez morgan 2010-11-20, 00:22, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Marko
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-22, 10:58   

Ta gra jest cudowna, ogromna i absolutnie nieśmiertelna. Moim zdaniem najlepsza gra serii i najlepsza strategia. Przesiedziałem nad nią setki (jak nei więcej) godzin i naprawdę dażę ją ogromnym sentymentem. Po mimo upływu tylu lat w dalszym ciągu (i to dosyć często) do niej wracam. To nie to co IV (po tygodniu grania miało się dość i już sie od niej nei wracało tak często). Dla mnie doskonała gra w swojej grupie, posiada wszystko co powinna mieć dobra strategia - mnóstwo czarów, bohaterów, artefaktów, map, misji. Bardzo zróżnicowane zamki i bardzo dużo różniących sie od siebie jednostek, baśniowa grafika, edytor map zapewniający nieśmiertelność :), i wiele, wiele innych świetnych cech :)

Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Podziękowania: 27/63
Wysłany: 2004-12-22, 11:41   

Tak, pięknie wspaniale miło mi się w nią gra, jest bosko. Niestety wystarcza mi jakiś tydzień, dwa, aby znudziła mi się... Wtedy odkładam na bok i wracam do niej po miesiącu... Ona nie jest dla mnie taka jak Baldur by nałogowo grać, tylko czasami można se popykać :wink: Pozatym wkurza mnie to że losowych potworów przybywa kiedy rośnie moja armia :evil: Trudno jest walczyć z 300smokami, każda armia odniesie jakieś straty... :?

jar
Bibliotekarz

Wysłany: 2004-12-22, 13:47   

Grzebul a ty byś chciał mieć potężną armię a na drodze spotkać 5 smoków, wtedy gra byłaby nudna i mało wciagająca. Zbieram potężna armie i rozwalam wszystko co chodzi po tym swiecie NUUDDDDAAAA , a tak jest ciekawie i trzeba pomyśleć czy warto atakować wszystkie napotkane potwory

Revan
Zasłużony

Podziękowania: 1/2
Wysłany: 2004-12-22, 14:16   

Uwielbiam ta grę...Od zawsze uwielbiałem...Za wykonanie, klimat, niebanalną fabułe...Gra jest wspaniała, idealnie skomponowana, a zarazem roznorodna...Co tu wiecej mowic->klasyka...

Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Wysłany: 2004-12-22, 14:34   

Za niebanalną fabułę?!
Toż to jest kupa małych krótkich scenariuszy.... trudno mówić o fabule, a tymbardziej niebanalnej...

Piger

Wysłany: 2004-12-22, 20:54   

pamietam zawsze po szkole wracam i w herosy;] setki godzin;] w zasadzie nie wiem za co lubie te gre... ale wymiata;] tylko ze teraz rzadko w nia gram:/ po prostu bardzo szybko mi sie nudzi: ciagle kupowanie jednostek, walki praktycznie to samo;] nigdy nie zastapi baldura;]

Merkury
[Usunięty]

Wysłany: 2004-12-22, 21:07   

Hm, Heroes III? Szczerze mówiąc o wiele bardziej podobała mi się II. :wink:
Tak, tak, wiem. Grafika rodem z Comodore, ale co tam. :mrgreen:

Heroes'ów III wolę z dodatkiem - więcej możliwości etc. ale ogólnie gra nie jest zła.

Solar
Zasłużony

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2004-12-22, 23:10   

Heroes 3 jest swietną gierką, ale do czasu... Jak juz wybudujesz wszystkie budynki w zamku to sie robi mniej ciekawie.... A z dodatkiem.... pojawiają sie nowe jednostki i nowy zamek...
Ogólnie gierka fajna na internet lub nawet do gry na jednym kompie ;)

Thief

Wysłany: 2004-12-27, 16:23   

Ja to zawsze z kumplem uciekalismy z lekcji i dawaj na 2 w herosa 3 :D to były czasy. A teraz 4 już wymięka przy 3 niema takiego klimatu i wogóle jest dodupy bo jak zasąpisz w armi jednostki bohareami i zdobedziesz każdym jakiś wysoki poziom to wtedy na takich nie maocnych nawet soki wymiękają. A w 3 jest spoko 1 bohater i tyle co czary może rzucać.

Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Wysłany: 2004-12-27, 16:46   

A co najśmieszniejsze zapowiadają Herosa 5, który będzie jeszcze bardziej trójwymiarowy, jeszcze bardziej boski, i jeszce bardziej wspaniały pod każdym względem niż HoM&M 4 :lol: :D

Matheous 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2005-01-15, 19:58   

Mi sie homm4 podobal, ten patent z walkami bohaterow... A zastapienie armii siodemka bohaterow dobrym pomyslem wcale nie jest, bo doswiadczenia leci im fesss malo. Wiec zanim zrobisz sobie dosc dobrych tych herosqw to wrog juz nagromadzi 10000 archaniolow/smokow/innego badziewia i cie zmiecie.
A co do homm3-jesli sie nie ma z kim grac i gra sie tylko kampanie i skirmishe z kompem, to sie nudzi ultraszybko. Ale jesli ma sie kolege i mozna popykac na Goracych Posladkach to zywotnosc wzrasta nieskonczonosciokrotnie:)

Ifrit90
[Usunięty]

Wysłany: 2005-01-15, 23:25   

Grzebul napisał/a:
Za niebanalną fabułę?!
Toż to jest kupa małych krótkich scenariuszy.... trudno mówić o fabule, a tymbardziej niebanalnej...

Bez przesady. Nie takie małe i krótkie. Niektore sa nawet ciekawe glownie w dodatkach i po sciagnieciu z neta (a te to sa naprawde dlógie) :)

Geba
Bibliotekarz

Wysłany: 2005-03-22, 18:16   

O, to jest to ;)
Heroesa zawsze lubiłem, wpierw była I, II, i najbardziej do gustu przypadla mi właśnie 'trójka', świetna grafika (jak na owe czasy ;)), dużo wojsk, czarów, zróżnicowani wrogowie, świetny klimat, i przede wszystkim ogromna dawka grywalności !
A co do samej rozgrywki, to gra się przednio samemu, ale w kilka osób to jest już cud, miód i orzeszki ! Nic tylko raj :) (A najlepszy jest zamek z Tytanami :P)
Bardzo chcę
By spełniły się
Bardzo chcę...

Thetasior 
Bibliotekarz

Wysłany: 2005-03-22, 22:16   

heroes 3 to moja 1 powazna gra nad ktora spedzilem mozliwie (?) wiecej h niz przy bg lub ff. Swietna klasyka, grafika i muzyka sa genialne a rozwoj postaci jest dla mnie fenomenalny (jesli chodzi o RTS).
Ostatnio zmieniony przez Thetasior 2008-02-01, 01:43, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu