Poprzedni temat «» Następny temat
Brak tekstu i przycisków
Autor Wiadomość
MiXB 

Wysłany: 2014-02-15, 16:36   Brak tekstu i przycisków

Witam i z góry przepraszam jeśli temat był już poruszany.

Mam problem po zainstalowaniu WoBG. Otóż po uruchomieniu gry nie wyświetla mi ŻADNYCH przycisków w menu ("Nowa Gra", "Opcje" itd.), ale fizycznie one tam są, bo mogę przełączać się pomiędzy oknami. Udało mi się nawet uruchomić tworzenie postaci - jednak wszędzie tam, gdzie były przyciski mam dodatkowe piksele nałożone na ekran, a przy samym ładowaniu również występują błędy (czerwony pasek jakby rozszerzony i otoczony pikselozą). W menu tworzenia postaci też nie jest różowo - te same błędy na każdym kroku. Po uruchomieniu "na czuja" gry nie mogę wyłączyć filmu wprowadzającego z Saverokiem w wieży. Potem gra jakby się zamulała i rysowała piksele pod tekstami. Każdy tekst pisany przeze mnie (Imię choćby) to tylko zlepek pikseli. Instalacja patchu 1.35 nic nie dała. TobEx w tle działa. Pliku weidu nie wrzucam, bo WoBG instalowany na Vanilli zgodnie z poradnikiem (żadnych dodatkowych opcji itp.), ale jeśli będzie potrzebny - wrzucę.

Proszę o szybką odpowiedź.
Podziękuj autorowi tego posta

Scol 

Podziękowania: 98/112
Wysłany: 2014-02-15, 16:54   

Jesli chodzi o problemy z tekstem i przyciskami - jest to problem z instalacją WoBG na niektóre wydania BG2, Rozwiązanie:
Scol napisał/a:
Udało mi się rozwiązać problem z przyciskami/napisami o którym wcześniej wspomniałem i który można zobaczyć na screenach Kinskiego:

- W pliku Baldur.ini odnajdujemy linię "Font Name=" i zamieniamy na "Font Name=Arial"
- Odpalamy gre
- Wyłączamy gre
- W pliku Baldur.ini zamieniamy "Font Name=Arial" na "Font Name="

Polecam sprawdzić też, czy Tron Bhaala nie prosi przypadkiem o włożenie płyty - te 2 problemy w moim przypadku występowały na tej samej edycji BG2.

Jeśli chodzi o pominięcie filmiku - za pierwszym razem każdy filmik trzeba obejrzeć do końca. Dopiero przy kolejnych jego odtworzeniach można je pomijać.
Podziękuj autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu