Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II EE] Pytania i porady dla początkujących i wyjadaczy
Autor Wiadomość
Pavlus
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 14/33

Wysłany: 2016-10-31, 23:13   

Rozumiem że jak w starym BG można skopiować niezmodowanego baldura w razie draki?
Podziękuj autorowi tego posta

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 245/53
Wysłany: 2016-10-31, 23:16   

Pavlus napisał/a:
Rozumiem że jak w starym BG można skopiować niezmodowanego baldura w razie draki?

Nie próbowałem, ale w Big World Setup jest opcja stworzenia niezależnej instalacji, podaje się tylko folder i wszystko jest kopiowane, działa bez problemu, używałem tego wiele razy.

Pavlus
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Wysłany: 2016-10-31, 23:20   

Bwp mówisz, dobra jutro to ogarnę bo coś czuję, że się pogubie. Tam na stronce co podałeś strasznie stare te paczki, skonczyli pracę?

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2016-10-31, 23:23   

Pavlus napisał/a:
Bwp mówisz, dobra jutro to ogarnę bo coś czuję, że się pogubie. Tam na stronce co podałeś strasznie stare te paczki, skonczyli pracę?

Podałem Ci link do spolszczenia kinowego, które jest dość świeże, ale nie jest jeszcze pełne, a dubbing skąd niby chcesz nowszy? Nie będzie pełnej polskiej wersji, to paczka wycięta ze starego Baldura 2.

Pavlus
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Wysłany: 2016-10-31, 23:32   

No wiem, szło mi o datę z tamtego posta. W sumie to nie kumam czemu jedynka ma wersję PL normalnie na steam a do dwójki trza kombinować.

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 144/36
Wysłany: 2016-10-31, 23:36   

Pavlus, bo BG2EE nie skończyliśmy jeszcze tłumaczyć, a Beamdog nie doda do gry niepełnego tłumaczenia.
Into the middle I was led

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2016-10-31, 23:38   

Pavlus napisał/a:
No wiem, szło mi o datę z tamtego posta. W sumie to nie kumam czemu jedynka ma wersję PL normalnie na steam a do dwójki trza kombinować.

Może dlatego, że Beamdog dał ciała i nigdy nie wypuścił innych języków niż angielski i liczy na to, że zrobią to za nich fani? Do pierwszej części też nie było spolszczenia w dniu premiery jak i długo po niej i trzeba było kombinować, aż ludzie tacy jak Cahir je ukończyli. Do części drugiej spolszczenie nie jest kompletne, to i nie jest dodane przez Beamdoga w żadnej wersji, całkiem proste.

EDIT:

Cahir napisał/a:
Pavlus, bo BG2EE nie skończyliśmy jeszcze tłumaczyć, a Beamdog nie doda do gry niepełnego tłumaczenia.

W cenie 20 euro za odgrzaną grę, to te dupki powinny sami to zrobić, albo Wam za to płacić. Już o tym rozmawialiśmy, ale ten temat zawsze wyjątkowo mnie wkurza, uhh.
Ostatnio zmieniony przez Vinci 2016-10-31, 23:42, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Tuldor88
Pavlus
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Wysłany: 2016-10-31, 23:38   

A, to już rozumiem, dobranoc:)

Pavlus
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Wysłany: 2016-11-05, 12:18   

Pilna sprawa moi drodzy.

Czy da się jakoś powiększyć GuI w BG2 EE? Czcionka jest w porządku jednak w domyślnej rozdzielczości ikonki np czarów czy umiejętności bądź itemów w ekwipunku są dla mnie małe. Da się coś z tym zrobić w jakiś sposób? To pilne bo zbliżam się do 120 minut gry więc jeszcze bym refund mógł zrobić:P

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2016-11-05, 12:32   

Naprawdę się nie wysilasz, jeżeli chodzi o szukanie czegoś na własną rękę.

Menu -> Grafika -> Zaznacz skalowanie interfejsu użytkownika.

Pavlus
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Wysłany: 2016-11-05, 12:57   

NIe przesadzaj:P Dawno tą opcję sparsowałem i u mnie nic nie daje nie wiem czemu. Może dlatego, że mam monitor 1280X1024.

Własnie opcji zmiany samej rozdziałki mi brakuje:P W jedynce to ujedzie, bo jest lepszy kontrast GUI.

---Edit---

O proszę znalazł się baldur.ini, siedział w dokumentach na C, ale jakiś pustawy jest. Nie do końca wiem jak tam wpisać nową rozdziałkę.

---

Okej mogę manipulować rozdzielczością w Baldur.ini, ale działa to tylko w trybie okienkowym, a jest sposób by w trybie pełnoekranowym działało? W okienkowym nie można przewijać ekranu myszą, tylko kurosrami. Gdyby nie to grało by się komfortowo.

Vinci
Zasłużony

Wysłany: 2016-11-05, 13:36   

Pavlus napisał/a:
O proszę znalazł się baldur.ini, siedział w dokumentach na C, ale jakiś pustawy jest. Nie do końca wiem jak tam wpisać nową rozdziałkę.

Baldur.ini jest bezużyteczny od patcha 2.0. Wszystkie rzeczy są w Baldur.lua, ale nie ma tam opcji zmiany rozdzielczości, chyba że grasz w oknie. Na pewno zaznaczyłeś to co trzeba? U mnie różnica jest kolosalna.

http://imgur.com/a/BvCzN

Pavlus
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Wysłany: 2016-11-05, 13:40   

Ja mam monitror 720p i różnicy nie ma, to co masz na screenie dla mnie jest za małe niestety. Co do ini to działa jak wspomniałem w windowed mode, maksymalizuję okno i całkiem to nieźle wygląda, mam ekwipunek na cały ekran itd, tylko nie mogę myszką pzrewijać okna:P Oczywiscie można zmieniać samą rozdziałkę monitora na sesję z bg, ale to jest co najmniej upierdliwe:P

Cecylio 

Podziękowania: 7/35
Wysłany: 2016-12-06, 21:12   

Nie wiem gdzie zapytać. Ogarnia ktoś EE Keeper? Chciałbym zmienić portret Imoen, tyle że jest ona obecnie w Czarowięzach... i to niby nie problem, bo wystarczy poczekać, aż się przyłączy. Niemniej, interesuje mnie, który z plików .cre jest prawidłowy? Po przefiltrowaniu słowa Imoen, wyskakuje mi kilkanaście plików, teoretycznie nie różnią się niczym. Jak stwierdzić, który odnosi się po prostu do postaci? Rozróżniam np. te pliki dla Imoen w sekwencjach snu, itp. Podobnie pozmieniałbym portrety innym postaciom, który będę przyłączał na chwilę, a nie chciałbym za każdym razem odpalać programu.

greegarak 

Podziękowania: 33/47
Wysłany: 2016-12-07, 06:21   

Cytat:
tóry z plików .cre jest prawidłowy
Pliki Cre odnajdujesz w skryptach przypisanych do lokacji. Bądź do pułapek. W przypadku oryginalnych npc to jest plik 2da(npclevel hyba?) bodajże imoen203 to ta z czarowiezuw

Odpowiedz do tematu