Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Najlepsza klasa maga

Który wg ciebie jest lepszy
Czarownik
52%
 52%  [ 35 ]
Mag czysty
16%
 16%  [ 11 ]
Mag mistrz
26%
 26%  [ 18 ]
Dziki Mag
4%
 4%  [ 3 ]
Głosowań: 17
Wszystkich Głosów: 67

Autor Wiadomość
Khadgar Laendroth

Wysłany: 2004-12-21, 21:01   [BG II] Najlepsza klasa maga

Temat mówi sam za mnie dodam tylko że podajcie argumenty - za i przeciw. Mi trudno powiedzieć wg mnie czarownik nie ma znacznej przewagi nad mistrzem, jedynie mag jest kiepski bo ma bardzo mało czarów...
Ostatnio zmieniony przez L`f 2014-04-25, 19:26, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2004-12-21, 21:06   

Czarownik to potęga - nie ma co dyskutować. Ten temat był zarówno na starym, jak i starszym forum. I Nikt nikogo nie przekonał. Tak więc nie jestem pewien czy warto znowu przez to przechodzić...

Shinigami
Zasłużony
Bóg Śmierci

Podziękowano 10 razy
Wysłany: 2004-12-21, 21:09   

Czarownik zdecydowanie bo ma o jedno więcej z każdego poziomu zaklęć w porównaniu do maga czyli coś jak mag specjalista tylko bez szkoły opozycyjnej. Ponadto nie trzeba sie bawić jakie czary mamy zapamiętac w naszej księdze bo wszystkie bedą dostepne a więc jest gotowy na każda ewentualność. Nalezy tylkoo w trakcie awansu wybrac rozsądnie czary bo się sytuacja moze skomplikować :wink:

Elhan
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-22, 00:39   

Przypominają się stare dobre czasy 8) .Obydwie klasy są bardzo potężne.Czarownik ma więcej czarów i to tych najpotężniejszych na 9 poziomie,chociaż jeżeli mag zapisze jeden czar we wszystkich slotach będzie miał tego jednego danego czaru więcej.Mag także dostaje doświadczenie za zwoje co daje mu dużo doświadczenia przy grze solo i można sobie na początku podskoczyć o parę poziomów.Do tego może zapmiętać sobie czary a tych dobrych z 3,6,8 poziomu jest więcej niż 5,a Czarownik może mieć z tym problemu,bo jakiś dobrych czarów nie będzie miał.Czarownik zaś nie ma szkoły przeciwniej i jest bardziej wszechstronny,no i ma więcej czarów co może przesądzić sprawe w walce 1 vs 1 ale nie musi.Ogołem obydwie klasy są potężne,a pojedynek 1 vs 1 rostrzygnąłby jedynie który gracz lepiej radzi sobie z czarami.

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2004-12-22, 00:45   

Nie chcę znowu rozpoczynać tej bezsensownej dyskusji, ale co tam.
Elhan - a który mag zapełni sobie wszystkie sloty jednym czarem?!
Nie, tych dobrych, niezbędnych czarów wcale nie jest aż tak dużo. Czarownik mam dokładnie tyle ile potrzebuje. Fakt, obydwie klasy są potężne, ale czarownik jest jednak lepszy.

PS. Tak naprawdę to wcale mi nie apsuje że czarownik jest silniejszy. Wkurza mnie to, że nie napracował się tak jak mag na swą potęgę, a jest silniejszy, wrrr...
Ostatnio zmieniony przez Karanith 2004-12-22, 14:14, w całości zmieniany 1 raz  

Elhan
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-22, 00:48   

Karanith napisał/a:
Elhan - a który mag zapełni sobie wszystkie sloty jednym czarem?!

Teoria Karanith,teoria...

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2004-12-22, 00:55   

Doskonale sobie zdaje sprawę z tego że to teoria. A uważasz że takie bezsensowne gdybanie jest dobrą argumantacją dla potęgi maga, hm?

Elhan
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-22, 01:02   

Napisałem jak jest.Jeżeli mag wypełni wszystkie swoje sloty np Kamienną badzie mógł więcej razy użyć tego czaru,chociaż nie będzie miał innych,ale tego jednego będzie miał więcej i jakby się pomęczyć można by całkiem niezłe efekty osiągnąć.Czarownik zaś bije maga jeżeli chodzi o czary 9 poziomu i to mogłoby przesądzić sprawę na korzyść Czarownika,ale jeżeli patrzeć pod względem doświadczenia przy grze solo to mag zawsze będzie na wyższym poziomie,bo można sobie kupować zwoje i kasować i tak praktycznie non stop.

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2004-12-22, 01:09   

Doświadczenie ze zwojów - różnica w ostatecznym rozrachunku będzie nieiwielka. Tu też pokazałeś WADĘ gry magiem. Trzeba się cackać ze zwojami - wydawać na nie kasę, której brak przynajmniej na początku. Potem jest jej w brud, ale wtedy już Ci neiz reobi róźżnicy te parę tysiączków, które czarownik może zdobyć w jakiś inny sposób (jakieś miejsce z odnawialnymi przeciwnikami na przykład).

NightShade
[Usunięty]

Wysłany: 2004-12-22, 13:39   

Czarownik bez dwóch zdań !! czarownik jest po prostu super :]

Cruel 
Zasłużony

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2004-12-22, 14:09   

Cytat:
Napisałem jak jest.Jeżeli mag wypełni wszystkie swoje sloty np Kamienną badzie mógł więcej razy użyć tego czaru,chociaż nie będzie miał innych,ale tego jednego będzie miał więcej i jakby się pomęczyć można by całkiem niezłe efekty osiągnąć.

Elhanie, mylisz się. Nawet jeśli mag wypełni wszystkie sloty jednym czarem, i tak może go rzucić mniej razy niż czarownik o tym samym levelu. Polecam rozpoczęcie gry w ToB, stworzenie czarownika oraz maga, i następnie porównanie ilości czarów możliwych do rzucenia/zapamiętania.
Sytuacja przedstawia się następująco (przykład powyższy):
Czarownik poziomu 16, ilość czarów danego poziomu możliwych do rzucenia:
6, 6, 6, 6, 6, 6, 5, 3
Mag specjalista poziomu 16, ilość czarów danego poziomu możliwych do zapamiętania:
6, 6, 6, 6, 6, 4, 3, 2

Różnicę widać, mam nadzieję.

Marko
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-22, 14:31   

Czarownik, zdecydowanie. Nie musi sie bawic w zasypianie przed kazdą walka tylko dlatego ze chce zmienic czary na tą jedną okazje. Rzuca sobie jak chce i co chce. Tylko szkoda nie raz ze przy awansie tylko jeden czar wybiera, a np. przydadzą sie dwa. Wtedy mag moze po prostu kupic zwuj i sie nauczyc. ale i tak czarownik jest lepszy :)

Elhan
Zasłużony

Wysłany: 2004-12-22, 14:51   

Zgadza się Cruel musiałem się zasugerować przedmiotami zwiększającymi liczbę czarów,ale to i tak nie ważne,bo chciałem pokazać,że mag nie musi mieć jednego danego czaru mniej niż czarownik,tak jak ktoś to wyżej napisał,ale wtedy niestety nie ma innych czarów...

NightShade
[Usunięty]

Wysłany: 2004-12-22, 15:11   

Po prostu czarownik rox :D mozesz wybierac czary takie jakie ci pasuje na daną okazje.

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2004-12-22, 15:36   

Nie, nie możesz. MUSISZ wybrać takie czary, które będziesz używał przez całą gre.

Odpowiedz do tematu