Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Mężczyzna Baldura

Twój ulubiony facet z BG II
Sarevok
19%
 19%  [ 16 ]
Haer'dalis
5%
 5%  [ 5 ]
Yoshimo
3%
 3%  [ 3 ]
Korgan
9%
 9%  [ 8 ]
Jan (...)
16%
 16%  [ 14 ]
Keldorn
10%
 10%  [ 9 ]
Valygar
9%
 9%  [ 8 ]
Anomen
3%
 3%  [ 3 ]
Edwin
11%
 11%  [ 10 ]
Minsc
9%
 9%  [ 8 ]
Głosowań: 31
Wszystkich Głosów: 84

Autor Wiadomość
Reiko

Wysłany: 2005-01-18, 17:44   

MINSC!! BO TAK :lol:

(żartuję, choć jak dać mu Miecz Chaosu lub Lilarcora to bywa przydatny... poza tym, pod koniec gry przyda się łowca wapmirów :P)

na serio to Jan! za rzepę :P pogadanki i WYNALAZKI :D i może Keldorn... a potem Yoshimo, szkoda tylko, ze zdradza :(
I wreszcie harfa ma zaśpiewa!...
Podziękuj autorowi tego posta

Philoos 
Zasłużony

Podziękowania: 24/11
Wysłany: 2005-01-18, 18:23   

Keldorn i Sarevok- poczucie własnej wartości sprawia, że nie dają sobą manipulować, mają odrębne zdanie. Wiedzą czego chcą. Każdy z nich ma swój własny kodeks postępowania, no i obydwaj mają * w oburęcznych :wink:

Revan
Zasłużony

Podziękowania: 1/2
Wysłany: 2005-01-18, 20:56   

Keldorn- kwintesencja Paladyna, świetego wojownika...Niestety gryzie się z Viconią (wiem ze jest EoU ,wiem), co troszkę przeszkadza, ale w sumie jest naprawdę fajny :) A Anomen chciałbyby być taki jak Keldorn, co mu chyba nigdy nie wyjdzie :P

Solar
Zasłużony

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2005-01-18, 21:05   

Jan za caloksztalt...(swietny zlodziej, dobry mag, genialne teksty...)
Sarevok za potęgę(najlepsza postac w grze, no i mozna dualowac na maga...)

Marcus Biały

Wysłany: 2005-01-20, 14:21   

Korgan - mala jednosobowa armia wymiata (prawie) wszytsko co się przed nim pojawi, interesujący charakterek

Solar
Zasłużony

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2005-01-20, 17:11   

Od Korgana lepszym wymiataczem jest Sarevok, ale charakterek Korgan ma lepszy chyba niz Sarevok... Jakby twórcy poswiecili mniej uwagi braciszkowi naszemu...

Revan
Zasłużony

Podziękowania: 1/2
Wysłany: 2005-01-20, 18:52   

W sumie to racja...Sarevok nie jest az tak doglebnie przedstawiony, jego charakter pozostaje w duzej mierze dla nas tajemnicą...

Solar
Zasłużony

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2005-01-20, 21:02   

Charakter.....
Korgan jak zarzuci jakimś tekstem ... raz malo nei spadlem z krzesla jak go uslyszalem :) a Sarevok.... ale pod względem potęgi on jest górą, ale charakterem przegrywa z Korganem :)

Elhan
Zasłużony

Wysłany: 2005-01-21, 01:05   

Nie stawiajcie Korgana na straconej pozycji.Przypominam,że jest Krasnoludem,czyli ma bardzo dobre rzuty obronne,więc może lepiej przydać się drużynie,szczególnie w walce z magami,niż Sarevok,który ma słabe rzuty obronne.Korgan także posiada bardziej urozmaicony przydział biegłości,więc można dobrać sobie ciekawe bronie,chociaż Sarevok posiada lepsze cechy.Korgan do tego jest bersekerem i z tym też się wiążą bardzo ciekawe opcje.Sarevok posiada jednak atak zwiastuna śmierci,który może przesądzić całą walkę.Jakby rozpatrywać pojedynek 1 vs 1 Sarevok mógłby mieć kłopoty jakby nie wyszedł mu atak zwiastuna śmierci,natomiast według mnie bardziej przydatny w drużynie jest jednak właśnie Korgan,który z bersekerem może naprawdę zdziałać więcej niż Sarevok.

Solar
Zasłużony

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2005-01-21, 10:12   

Nie Elhanie... Korgan przegral by z Sarevokiem i temu nie da sie zaprzeczyć. Sarevok jest potężniejszy. Zgadzam sie jednak ze Korgan jest lepszy jezeli ktos gra dla przyjemności. Bardziej rozbudowany charakter i teksty. Ale sądze ze by przegral....

Cruel 
Zasłużony

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2005-01-21, 12:30   

Sarevok jest zdecydowanie lepszym npc od Korgana jeśli chodzi o wydajność. Znakomite cechy, punkty życie wyższe niż dopuszczalne dla jego klasy na danym poziomie, Zwiastun, możliwość duala - chyba starczy. Faktem jednak jest, że charakterowo Sarevok nie został dopracowany, i na tym polu ciekawszy okazuje się Korgan.

Ascaephel
Zasłużony

Podziękowania: 9/8
Wysłany: 2005-01-21, 12:36   

Hueh - ja jednak wolę Korgana. Dlaczego:
- bo jest z nami praktycznie od początku gry i mogę pkt umiejętności przydzielic mu jak tylko chcę.
- bo dość szybko wyszkoli się w walce dwoma toporami (potem jeszcze w młoty) i z cromem oraz jakimś dobrym toporkiem (głowna ręka) będzie robił sieczkę
- bo to krasnolud - świetne (najlepsze) rzuty obronne
- bo to berserker - sam rozwala Kangaxxa
- bo ma świetne texty
Minusy Sarevoka (plusy podał Cruel)
- dostajemy go dość późno, ciężko go wyszkolić w walce dwiema broniami (mnej ataków!!!!)
- zwiastun śmierci działa tylko na słabszych wrogów (przynajmniej ja tak miałem)
- niedopracowana postac pod względem charakteru - to nie jest ten sam zdeterminowany Sarevok, jakiego mielismy przyjemność ubic w BG 1 - a takiego Sarevoka własnie chciałbym - władczego, silnego nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, spierającego się dzieckiem Bhaala (nawet jakaś walka mogłaby zainstnieć)
- miecze oburęczne są kiepskie ;)

Elhan
Zasłużony

Wysłany: 2005-01-21, 17:02   

Sarevok nie jest niedopracowany pod względem charatkeru,ale taki chyba był zamiar twórców,że Sarevok przechodzi wewn przemianę i z ambitnego,pewnego siebie wojow,staje się bardziej ostrożny,no i po tylu porażkach uznaje naszą wyższość.

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2005-01-21, 17:55   

Nie zogdzę się. Sarevok (przyłączalny) jest niedopracowany pod tym względem. I wcale nie staje się "otrożny". Po prostu zrobili z niego cienkiego bolka, który boi się komukolwiek podskoczyć. W BG1 był zbyt ambitnym, ale potężnym szaleńcem (prawie). W dwójce jest uporządkowany, nic nie zostałó z dawnego chaosu :( Wkurza mnie ten numer z przysięgą. Jesteś na tyle chaotyczny lub na tyle pewny swej przewagi nad bratem albo po prostu wierzysz że każdemu trzeba dać drugą szansę? Przyjmij go do drużyny. A jak nie - to won :wink:

Komcio 
Zasłużony

Wysłany: 2005-01-21, 19:46   

W kwestii merytorycznej Sarevok, nie jest taki jakbym oczekiwał po wszystkich jego intrygach i planach z BG1. Mi jakoś nie sprawia przyjemności patrząc jak pełza pod moimi stopami (przed ToB mam dużo więcej doświadczenie niż 250000, w sumie tak słaby wojownik jest mi kulą u nogi). Może się zmienił... Ale jakoś nie wybaczę mu zabicia Goriona :)

Odpowiedz do tematu