Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Kobieta Baldura

Najatrakcyjniejsza bohaterka BG II
Jaheira
9%
 9%  [ 16 ]
Mazzy
4%
 4%  [ 8 ]
Viconia
48%
 48%  [ 79 ]
Imoen
6%
 6%  [ 10 ]
Nalia
4%
 4%  [ 7 ]
Aerie
26%
 26%  [ 44 ]
Głosowań: 94
Wszystkich Głosów: 164

Autor Wiadomość
Aeraldo 
Nadworny grajek

Podziękowania: 10/22
Wysłany: 2009-11-28, 21:18   

Właściwie, to... wiecie... ciężko powiedzieć, która z panien jest najatrakcyjniejsza, bo składają się mniej więcej z takich samych pikseli. Ewentualnie ktoś może preferować elfią sylwetkę bardziej, niż ludzką lub będzie pociągała go niebieska skóra Viconii. :razz:

Ale jak już by przyszło wybierać - Viki jako jedyna ma prawdziwy seksapil, wywołany głównie portretem i fenomenalnym głosem. Poza tym to taka niegrzeczna babka, że ciary podczas romansu po plecach chodzą. :wink:

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2009-11-28, 21:20   

Trudno mi się wypowiadać o atrakcyjności postaci kobiecych w BG 2, ale chyba postawiłabym na Viconię. Na pewno nie jest słodka i kokieteryjna. Jest kobietą władczą i złośliwą. Jednak jej wredna postawa życiowa to sprytny kamuflaż, ponieważ w głębi serca jest bezradna i przerażona. A zwłaszcza zagubiona w świecie, którym nie rządzą kobiety a przedstawiciele jej rasy są nienawidzeni i prześladowani.

Cytat:
Viconia - zła kobieta, którą miłość odmienia, :roll:

Spłycasz jej zarys charakterologiczny. Poczytaj o społeczeństwie drowów w Forgotten Realms, to zrozumiesz Viconię znacznie lepiej. Według mnie jest ona najbardziej klimatyczną postacią w grze.

Simi 

Podziękowania: 20/9
Wysłany: 2009-11-29, 12:44   

Dark napisał/a:
Spłycasz jej zarys charakterologiczny.

Nie wydaje mi się, to postać do bólu "oklepana" - w ilu filmach sensacyjnych szlachetny bohater poznaje kobietę, która potem okazuje się agentką wrogich sił?
Ale nieszczęsna zakochuje się w naszym hero i nawraca na stronę dobra.
Niestety marnie kończy, np. własną bujną piersią zatrzymując kulę przeznaczoną dla bohatera.
Bo to zła kobieta była.
Jak Viconia, która też marnie kończy! :wink:
Podziękuj autorce tego posta

Dark 
Akolita Tempusa

Wysłany: 2009-11-29, 13:00   

Simi napisał/a:

Nie wydaje mi się, to postać do bólu "oklepana" - w ilu filmach sensacyjnych szlachetny bohater poznaje kobietę, która potem okazuje się agentką wrogich sił?

Ona jest ścigana przez prawo i fanatyków. Nie ukrywa własnej tożsamości. Nie okazuje się wrogiem i nie oddaje życia za ukochanego.
Simi napisał/a:
Bo to zła kobieta była.
Jak Viconia, która też marnie kończy!

Zła. Ale z wychowaniem, jakie otrzymała mogła być inna? Poza tym zło i dobro to abstrakcja, a ona wcale tak diametralnie się nie zmienia. Nie rozdaje złota biedakom, nie płacze rzewnie w kącie i nie zbiera kwiatków na łące. A sposób, w jaki ginie, był do przewidzenia. Zresztą popularny w dawnych czasach, tudzież w fantasy.
Ostatnio zmieniony przez morgan 2009-11-29, 13:05, w całości zmieniany 1 raz  

Simi 

Podziękowania: 20/9
Wysłany: 2009-11-29, 20:06   

Dark napisał/a:
Ona jest ścigana przez prawo i fanatyków. Nie ukrywa własnej tożsamości. Nie okazuje się wrogiem i nie oddaje życia za ukochanego.

Ale się zmienia.
Pod wpływem miłości.
Czy to możliwe, po kilkuset latach służenia krwawej bogini, mordów, intryg...hmmm.
Ogólnie to schemat taki jak w przypadku Aerie - słodziutkiej i bezradnej dziewczyneczki, którą bohater musi sie zaopiekować (a w przypadku Viconii zbawić).
Czego się tu czepiam?
Po prostu ta zmiana mnie nie przekonuje - trzask, prask i już mamy kobietę marzeń (dla każdego masochisty). :mrgreen:

Nevrast 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2009-11-29, 20:22   

U mnie chyba Viconia, z podobnych powodów jakie podali inni na nią głosujący.
Na drugi miejscu Jaheira, gdyby nie klasa to brałbym ją zawsze lub prawie zawsze do drużyny.
Podziękuj autorowi tego posta

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2009-11-29, 20:24   

Nevrast napisał/a:
Na drugi miejscu Jaheira, gdyby nie klasa to brałbym ją zawsze lub prawie zawsze do drużyny.

Coś dla ciebie.

Luinel 
Tańcząca w Snach

Podziękowania: 10/8
Wysłany: 2009-12-02, 16:41   

Po zastanowieniu mój głos idzie na Imoen. Z portretu ładna (chociaż w jedynce miała ładniejszy, te różowe włosy w dwójce są nieco dobijające :P), darzę ją ogromnym sentymentem i często biorę do drużyny. W SoA co prawda twórcy ją strasznie zaniedbali, ale już w ToBie odzyskuje to, za co ją lubiłam, czyli radość życia i poczucie humoru - chociażby ten dialog z obmacywaniem Keldorna xD. Może faktycznie bywa czasem dziecinna, ale chyba na tym właśnie polega jej urok.
We will walk in bitter rain

But in dreams
I can hear your name
And in dreams
We will meet again

Estiro 

Wysłany: 2009-12-03, 16:07   

Najbardziej lubię Viconię. Świetna z niej kapłanka, w dodatku ma ciekawy romans i jest mroczną elfką :cwan: ! Bardzo lubię też Mazzy (fajne dialogi z Korganem xD ). Reszta kobitek nie bardzo do mnie przemawia. Jaheira to sztywniara jakich mało, niezbyt dobrze sprawdza się w walce. Aerie to emo, które chce się pociąć, bo nie ma skrzydeł. Imoen... charakter nie jest zły, ale ten portret :/. Nalia jest jakaś taka... nijaka. Więc oddaję głos na pannę de Vir.

Dark 
Akolita Tempusa

Wysłany: 2009-12-03, 16:47   

Estiro napisał/a:
niezbyt dobrze sprawdza się w walce

Nieprawda. Wystarczy odpowiednio dobrany ekwipunek oraz zaklęcia.

Estiro 

Wysłany: 2009-12-03, 18:17   

Cóż... może po prostu nie umiem nią grać :oops: .

Odpowiedz do tematu