Poprzedni temat «» Następny temat
[BG:EE] Opinie i wrażenia
Autor Wiadomość
Samar 

Podziękowania: 2/2
Wysłany: 2012-11-29, 23:31   [BG:EE] Opinie i wrażenia

Prawdę powiedziawszy to po kilkunastu minutach z gry nie wiem na co oni wydali cały budżet, że brakło hajsu na opłacenie tłumaczy/tłumacza. Z tego co widać jest nowy interfejs - niekoniecznie wszystkie rozwiązania były potrzebne. Gra pracuje na silniku BG2, kilka znanych już modów.....albo przepłacili za gościa od muzyki i fabuły, albo cała kasa poszła na wersja dla MAC i iPAD

Ostatnio zmieniony przez Cahir 2014-04-19, 23:03, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 209/70
Wysłany: 2012-11-29, 23:41   

Mogli zatrudnić theacefes - jej muzyka jest o wiele lepsza, niż ta oferowana. Vinci może kojarzyć jej pracę z muzyką z mojego Innershade, ale tak prawdę mówiąc to zrobiła też muzykę do wielu nieoficjalnych romansów BG2.
A lokacje... odstają już na pierwszy rzut oka. Już ja jestem bliżej gdy robię wycinankę z oryginalnych map, nie mówiąc już o pracy Kirary, która ma ten dar, że może po prostu obrabiać i rysować jak mało kto.
A GUI Kwiata jest o wiele wiele lepsze niż to tutaj...
A mi się zdawało, że odpowiedział o tym "polu do popisu dla modderów", ale chyba jednak nie...
"my wydamy grę, której nie dopracujemy, bo to jest wspaniałe pole do popisu dla tych, którzy nic za to nie dostaną - wszyscy na tym skorzystamy" - huh?

Samar 

Wysłany: 2012-11-30, 00:03   

Zdaję sobie sprawę z rozgoryczenia wielu ludzi widząc co zostało zmienione, a co zostało obiecane. Zwłaszcza nie poprawienie grafik z podstawowego BG tłumacząc się tym, że utracili pliki z podstawowymi grafikami. Dodali zooma aby móc podziwiać jeszcze bardziej kwadratowe tekstury postaci :razz: . Chyba lepiej by wydali pieniądze, gdyby zrobili BG od nowa z zachowaniem oryginalnej fabuły bez dodatkowych bonusów lub z dodanymi kilkoma modami. Taki jak zostało to zrobione w przypadku Settlers II. Niby ta sama gra, ale w nowoczesnej oprawie graficznej. Takie rozwiązanie jednak było by dużo droższe i bardziej czasochłonne. Ja natomiast staram się ze wszystkiego wyciągać to co dobre bo gdybym robił inaczej to moje imię było by obok Brunona K. w wiadomościach :razz:

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2012-11-30, 15:27   

Może ja dawno grałem w BG ( wcale nie tak dawno), ale nie pamietam, żeby to wszystko było takie rozmazane. Gram na poczciwym crt 17' i chciałbym mieć standardowe zbliżenie 800:600, ale nie da się. Trzeba ręcznie zoomować przy każdej nowej lokacji, bo automatycznie wraca do domyślnego maksymalnego oddalenia. Wszystko wygląda cholernie dziwacznie i obco. I nie da się z tym nic zrobić, bo jedyne ustawienie graficzne to fullscreen. WTF?
Czcionka brzydka, menu cholernie brzydkie.

Nie da sie scrollować dziennika. Wcale. Trzeba klikać raz-po-raz na strzałki. WTF?

How's this 'enhanced'?
Testuję dalej.

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 245/53
Wysłany: 2012-11-30, 17:56   

Zainstalowałem pirata. Jak na razie bez problemów technicznych.

Wygląda to jak takie BGT z jakimś słabym GUI. Słabym, ponieważ jest jakoś dziwnie rozmyte. Polska czcionka na razie ssie na ekranie postaci, podczas jej tworzenia itp. W grze nie jest tak źle, ale mam wrażenie, że jest zbyt "ciasna". Jakoś dziwnie się to czyta.

Żadnych mini-filmików, np. podczas odpoczynku, to trochę boli. Myślałem, że mi odpoczynek u Winthropa nie wszedł, klikam jeszcze raz i jeszcze raz. Zamykam okienko i okazuje się, że przespałem 3 dni.

Czy kolor tej torby w GUI ekwipunku nie był kiedyś szary, jak była pełna, a normalnie była brązowa? Bo jakoś mnie to teraz myli.

Żaden BN nie wydaje u mnie dźwięków :o Ale to pewnie dlatego, że podmieniłem sobie pliki dlk na polskie.

Po tym jak w jednym z domków w Candlekeep zaatakowano mnie, Karan pojawił się dopiero jakieś 2 minuty później, po tym jak już przeszedłem trening zarządzania drużyną, o w mordę, co tu się dzieje. Nie mogę dalej, muszę się napić.

O BOŻE ALT+F4 NIE DZIAŁA :<

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2012-11-30, 23:27   

Jvegi, donacie złocisty - a co z tymi obiecanymi portretami dla gracza czy coś takiego? Mógłbyś mi je pokazać?

Samar 

Wysłany: 2012-12-01, 00:17   

Portrety nowe są, ale moim zdaniem kompletnie nie pasują do tych z oryginalnego BG. Jeśli chodzi o GUI to liczyłem, że nowy interfejs będze tak naprawdę rozwinientą wersią tego z BG. Moim zdaniem był najczytelniejszy, klimatyczn i estetyczny.

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2012-12-01, 00:31   

Portrety Baldurs Gate EE są bardzo icewindale'owskie.

Edit -> reupload (dodatkowy krasnolud, którego nie zauwazyłem)
Ostatnio zmieniony przez Kinski 2012-12-01, 01:53, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Lava Del'Vortel
Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2012-12-01, 00:37   

Bardzo to mało powiedziane. Półork i dziewczę w różu wyglądają za to jak wyciągnięci z NWN.

Może i nie pasują do Baldura, ale są ogółem świetne.

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2012-12-01, 00:54   

Jeden, naprawdę duży plus. Ten znacznik wykonywanej akcji na portretach to WSPANIAŁY dodatek. Praktycznie eliminuje głupie przerywanie akcji przez przypadkowe ruchy. Walka jest dzięki temu znacznie klarowniejsza i ciężko mi będzie teraz grać w dwójkę bez tego.

A portrety są spoko. Ale czy naprawdę nie mogli dać tych z dwójki? Przecież uzywaja innych asetów, wiec to raczej nie jest problem prawny, tylko zwykła złośliwość.

Jeszcze jedno. Może to kwestia piratostwa, albo krztuszącego sie kompa, ale parę bugów i glitchy z oryginału, jak mrugające menusy, czy bronie znikające ze slotów, nadal tu jest i pojawiaja sie jakby częściej. Chętnie zobaczę jakaś pełna listę łatek, w końcu już po premierze. Podobnie z tymi "nowymi możliwościami dla moderów". Jeżeli to rozmazanie to faktycznie kwestia dajacego sie wyłączyć AA, to może nie będzie tak źle i coś z tej "nowej platformy" wyjdzie.

EDIT: He he he

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2012-12-01, 01:16   

Dzięki za portrety. Naprawdę mnie dziwi, że zrobili te 2-3 niby pasujące do gry, a resztę w zupełnie innym stylu (IWD) no i wg mnie troszkę przebajerzoną... jakie woalki tajemniczości i zbroje ciemności o jaskrawo-niebieskich elementach niczym wzmocnione polem biotycznym...

Zireael 

Podziękowania: 13/42
Wysłany: 2012-12-01, 10:06   

Zostawili te z jedynki, bo to BG: EE, a nie BG2: EE. :/

Cytat:

Czy kolor tej torby w GUI ekwipunku nie był kiedyś szary, jak była pełna, a normalnie była brązowa? Bo jakoś mnie to teraz myli.

Tak było.

BTW co to znaczy że jedyną opcją jest fullscreen???!

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2012-12-01, 12:43   

:razz:

Próbowałem też oglądać wczoraj czyjś stream i ludzi wywalało co 10 minut. Enhanced multiplayer, ehę, ehę.

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 245/53
Wysłany: 2012-12-01, 15:44   

Przeszedłem Black Pits. Nieco ponad 2 godziny zabawy, na koniec której nic nam nie zostaje, bo to osobna kampania. Trochę dziwne rozwiązanie, ale grało się całkiem przyjemnie. Nie twórzcie w drużynie złodzieja, w ogóle się nie przydaje :P

mad 

Podziękowała 2 razy
Wysłany: 2012-12-01, 15:48   

szczerze mówiąc, boję się trochę ściągnąć BG EE. nie chciałabym zmarnować pieniędzy, choć mnie kusi.

intro mnie przekonuje tylko z jednego powodu: jest krótkie. ale po przeczytaniu waszych uwag, zgadzam się - zabrakło w nim tego, co było ważne, jak podkreślenie, kim był Sarevok. nie mogę powiedzieć, że forma mi się podoba.. no ale cóż.

co do tego, jak wygląda teraz GUI nie mam nic - wg mnie jest bardzo ładne i podoba mi się kolor.

boję się jednak relacji między postaciami <3 rozmowy=romans? błagam...>, nie podobają mi się nowe portrety <zero klimatu>, z tego co widziałam na jakimś gameplayu, tłumaczenie polskie jest niedopracowane pod względem technicznym - napisy są niedopasowane do przycisków.

nie podoba mi się kolor ekwipunku, bo z tego co zaobserwowałam nie widać, kiedy jest pełny, a kiedy nie. intrygują mnie kolorowe kółka pod bohaterami - zależą one od kolorów postaci? wolałam chyba, jak były wszystkie takie same...

wyżej wspomniany screen faktycznie jest niczym Mona Liza. kompletne niedopasowanie grafik poszczególnych fragmentów tej mapy do siebie. koszmar, i te piksele...

jednak ogólnie grafika wygląda nieco lepiej niż w BGT, jednak w sumie tłumaczenie "utraciliśmy pliki", przez co nie mogli tego bardziej poprawić... to chyba profesjonaliści, skoro biorą się za takie coś, więc wg mnie, chcąc zrobić to PORZĄDNIE, mogliby się bardziej postarać pod tym kątem.

nie wiem też, po co wprowadzono zoom. no ale może w praniu wyjdzie, że się przyda. fajne są te ikonki akcji na portretach postaci. i z tego co widziałam ich wygląd też jest poprawiony - dobrze, bo często mnie irytował, choć postacie z BG I i tak są ładniejsze niż te z BG II - nie tak kanciaste.

pewnie w końcu BG EE kupię. w końcu jestem fanką. ale jakoś mam już na wstępie niesmak. może już nie tyle, że nie zmienili tak wiele, ale że pojawiły się niedopracowania i niedociągnięcia, jak te rozpikselowania czy nagłe wywalanie na pulpit. takie tam. nie wiem.

PS czy Black Pits przypadkiem nie miało być dłuższe? :d
Podziękuj autorce tego posta

Odpowiedz do tematu