Poprzedni temat «» Następny temat
[BG EE] Pytania i porady dla początkujących i wyjadaczy
Autor Wiadomość
Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 250/53
Wysłany: 2016-07-19, 16:42   

Może przeinstaluj grę? Masz jakieś dziwne wydanie BG:EE? Biedronkowe czy coś tam? U mnie są oba, .lui i .ini z tym że .ini jest praktycznie puste, z tego co wiem to jest w ogóle nie używane przez EE. Spróbuj je usunąć i odpal grę, zobacz czy gra stworzy sobie nowy plik.

Ewentualnie masz w załączniku mój, z wersji steamowej razem z SoD, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.
Podziękuj autorowi tego posta

monk

Podziękował 5 razy
Wysłany: 2016-07-19, 17:36   

1. wywaliłem ini, gra stworzyła nowy ini
2. wywaliłem ini, wstawiłem Twój lua, gra stworzyła nowy ini, lua został, consoli nie otwieram dalej

Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego

Podziękowania: 253/48
Wysłany: 2016-07-21, 12:35   

Nazwa pliku zależy od wersji. Przed v2.0 jest Baldur.ini. Od wersji 2.0 (SoD lub tylko patch) jest Baldur.lua.

Ja mam w Baldur.ini wpisaną linię
Kod:
    'Program Options',    'Debug Mode',    '1',

i konsola działa bez problemu. Linia nie może być wstawiona gdziekolwiek, tylko koniecznie pomiędzy nawiasami:
Kod:
INSERT INTO options ROWS (
);

Musi też dokładnie wyglądać co do znaku jak wyżej. Jak skróciłeś do
Kod:
ProgramOpt. Debug Mode 1

to też nie będzie działać.

monk

Podziękował 5 razy
Wysłany: 2016-07-24, 22:48   

sorry za bałaganiarstwo, oczywiście bezbłędnie wpisywałem
'Program Options', 'Debug Mode', '1',
mi się nie otwiera konsola po ctr space

Pavlus
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 16/41
Wysłany: 2016-10-28, 22:09   

A ja mam pytanko, czy tylko ja mam pikselowate sprite'y na przybliżeniu? To wygląda gorzej niż w Starej grze. Tzn gdy sobie przybliżam obraz tak do wielkości postaci z 800x600 to mam zlepki pikseli. :sad:
Aha i tryb opowieści co robi? HP spada do 1 i postać walczy dalej? Właśnie zaczynam speedrun I zaliczę osiągnięcie solo i przyjaciel Vola. :lol:
Można jakoś zmniejszyć rozdziałkę lub powiększyć GUI? Ciężko mi się do tej drobnicy przyzwyczaić.

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 129/135
Wysłany: 2016-10-30, 09:56   

Tryb opowieści? Hmm... poza nieśmiertelnoscia cos jeszcze robiło z rzutami i obrażeniami ale czy przez podniesienie siły do 25 czy przez coś innego nie pamietam - ogólnie jest to syf i jeśli juz chcesz robic speedruna (co jest dla serii BG profanacją) wyłącz paskudę bo to to samo co CLUAConsole ;)

Odnośnie pikselozy - pod tym wzgledem jest u mnie ok, co prawda płynność gier EE jest u mnie żałośnie słaba na normalnych mapach (jesli ekipa jest we wnętrzach bądź na małym obszarze jest ok) ale sam wygląd na zoomie mam identyczny jak w klasyku.
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 127/87
Wysłany: 2016-10-30, 11:16   

Tuldor88 napisał/a:
Tryb opowieści?
(...)
wyłącz paskudę bo to to samo co CLUAConsole ;)

Ale Pavlusowi chodziło o dostanie aczika Przyjaciel Vola (który mógłby się nazwać inaczej Drugi największy lamer w Krainach? :P), które jest właśnie za przejście gry w story-mode. Z tym aczikiem już wcześniej jakieś problemy były, na forum Beamdoga i na Steamie już dawniej ktoś też pisał, że go nie otrzymał - ale nie doczytałem tam żadnego rozwiązania tego problemu...

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Podziękowania: 59/107
Wysłany: 2016-10-30, 17:03   

Nawet nie próbuj robić achievmentów na BG:EE. Niektóre nie działają, niektóre tylko czasem. Szkoda zachodu :/
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?
[Dzisiaj 22:49] Tuldor88: Wtedy będzie to już "ku***sko dobra twierdza" :P

Pavlus
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 16/41
Wysłany: 2016-10-30, 17:09   

Może, ale gra się przyjemnie, choć do drobnicy cieżko przywyknąć, tzn do małego GUI itd:P Sporo poprawili w ostatnim dużym patchu z czerwca:P

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Wysłany: 2016-11-02, 18:54   

Eee... nic nie wiedziałem o tym "przyjacielu volo" o co chodzi? Oświećcie bidnego tuldka.
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 127/87
Wysłany: 2016-11-02, 22:36   

bidny Tuldek napisał/a:
Oświećcie bidnego tuldka.

*pac, pac, głask, głask*

No, już dobrze, już dobrze. To po kolei. Bidny Tuldek wie, co to Steam? Świetnie :smile: Wie, że na Steamie można zdobywać w grach osiągnięcia (po ęgilsku: achivements, potocznie: acziki)? Doskonale :grin: Wie, że BG:EE jest taką nowoczesną grą, że jest dostępna na Steamie? Wyśmienicie :lol: No to teraz zbierając do kupy wszystkie informacje - w Baldurku EE można dostawać osiągnięcia za różne, rozmaite rzeczy, mądre lub głupie, które się w grze zrobi :peace: A jednym z tych osiągnięć jest "Przyjaciel Vola" za bycie noobem na wzór Vola, czyli przejście gry w trybie opowieści. Właściwie powinien być też aczik "Przyjaciel Noobera" - za śmierć głównego bohatera w trybie opowieści.
:kowadlo:

Inna sprawa, że acziki w BG:EE zdają się często nie działać - przynajmniej wedle relacji różnych osób tu i ówdzie :cry:

A żeby ten post nie był takim kompletnym spamem i wyżywaniem się na bidnym Tuldku, to zapodam listę tych aczików: https://www.exophase.com/...m/achievements/
Inna sprawa, że bidny Tuldek mógłby się przeprosić z wujaszkiem Góglem, bo tę stronę linkowaną znalazłem w 1. (słownie pierwszym) wyniku po wpisaniu frazy "baldur's gate ee achivements" :razz:

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

Kliwer 

Podziękowania: 139/201
Wysłany: 2016-11-03, 09:11   

Swoją drogą to przemysł gaimingowy zatoczył niezłe koło. W dawnych czasach w grach zdobywało się "punkty", tak w platformówkach i w FPS-ach jak i w RPG-ach. Nie służyły one do niczego, po prostu były po to, by coś zbierać, jak tazosy z czipsów. Potem zaczęto w grach rezygnować z rzeczy nie mających wpływu na rozgrywkę by, jak widzę, dzisiaj znowu do nich wrócić w postaci tych acziwmentów. Ciekawe zjawisko.

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Wysłany: 2016-11-05, 15:46   

porfirion napisał/a:
Wie, że na Steamie można zdobywać w grach osiągnięcia (po ęgilsku: achivements, potocznie: acziki)? Doskonale :grin:
Tego nie wiedział bo nic ze Steama nie ma (BG cenegowe, bleee), usiłowałem w samej grze cosik takiego znaleźć i dlatego byłem mocno zdziwiony o czym Wy tu gadacie :razz:

Podziękował ;)

Edwin napisał/a:
Minsc napisał/a:
Viconia napisał/a:

Cecylio 

Podziękowania: 7/35
Wysłany: 2016-11-08, 18:19   

Warto zabrać ze sobą Neerę? Albo Rasaada? Ten drugi raczej w ramach ciekawostki, może sprawdzi się jako procarz albo w rzucaniu strzałkami.

Czy BG1 NPC Project obejmuje towarzyszy z EE?

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 250/53
Wysłany: 2016-11-08, 18:27   

Cecylio napisał/a:
Warto zabrać ze sobą Neerę? Albo Rasaada? Ten drugi raczej w ramach ciekawostki, może sprawdzi się jako procarz albo w rzucaniu strzałkami.

Neera to moim zdaniem najlepszy towarzysz ze wszystkich dodanych w EE. Rasaad jako mnich jest dość słaby w BG1.

Cecylio napisał/a:
Czy BG1 NPC Project obejmuje towarzyszy z EE?

Czy ich rozszerza tak jak podstawowych? Nie. Oni sami w sobie są bardziej rozbudowani niż ci z podstawki.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Cecylio
Odpowiedz do tematu