Poprzedni temat «» Następny temat
[BG EE] Pytania i porady dla początkujących i wyjadaczy
Autor Wiadomość
Arwena

Podziękował 9 razy
Wysłany: 2016-03-12, 04:50   

NPC Project , unfinished buisness i atweaks :) Może to przez to, że Eldoth jest w drużynie. Bentley zareagował w dziwny sposób na jego widok :)
Podziękuj autorowi tego posta

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 129/135
Wysłany: 2016-03-12, 08:29   

tomashes niestety BGEE jest ułomne i nie posiada programu konfiguracyjnego jaki miał zwykły baldurek (klasyka 1 : EE 0) i musisz wszystko ustawiać ręcznie w pliku baldur.ini jaki znajdziesz w głównym katalogu gry - jeśli tam pozmieniasz nie będziesz musiał używać innych programów :wink:
Co do zaklęć Branwen - jaką masz wersję BGEE? 1.3 czy wcześniejszą?

Gdy o te itemy w Pomocnej Dłoni chodzi to część z nich kojarzę z (chyba) właśnie atweaksa, najwidoczniej instalacja nie przeszła poprawnie i tyle ;)
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
tomashes
tomashes 

Podziękował 7 razy
Wysłany: 2016-03-12, 10:56   

Tuldor88 - dzięki za info o baldur.ini. Wiesz może jeszcze jak to ustawić?
Mam wersje Baldura 1.3

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Wysłany: 2016-03-12, 11:52   

Heh, czyli najnowszą - w takim razie nie mam bladego pojęcia dlaczego nie masz opcji edycji zaklęć na zwoju kapłańskim... zescreenuj kartę kapłanki i wygląd tej zakładki ok?
Co do pliku to już kiedyś pisałem, że dobrze by było jaką listę zrobić... daj mi godzinkę - wrzucę na osobnym wątku
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

tomashes 

Podziękował 7 razy
Wysłany: 2016-03-12, 11:57   

Teraz odkryłem, że te czary czasem są czasem ich nie ma. Wczoraj wyłączając gre nie działało, dzisiaj jest wszystko w porządku. Musiałem coś przeoczyć. Jak problem się znów pojawi to wrzuce screena.

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Wysłany: 2016-03-12, 12:36   

spoko, a odnośnie skrutów klawiszowych możesz zerknąć tutaj: http://athkatla.cob-bg.pl...p=118498#118498 mam tylko nadzieję że inne ludziki uzupełnią brakujące pozycje :P

Edwin napisał/a:
Minsc napisał/a:
Viconia napisał/a:

Ruffle_truffle 

Podziękowania: 26/80
Wysłany: 2016-04-28, 21:27   Po zainstalowaniu win 7 64b gra wolno 'chodzi'

Zainstalowałem Windows 7 Professional, save'y mi się zachowały, instaluję Enhanced Edition i gra ślimaczy ostro. Nie pomagają sposoby z dodaniem dwóch kwestii do Baldur.ini, a na dodatek karta graficzna zniknęła mi z Menedżera urządzeń i teraz ciężej mi sterowniki znaleźć. Odwiedzam strony, w których toczą się dyskusje na podobne tematy, ale ja się na tym nie znam i to są dla mnie chińskie znaczki. Zrozumiałem np. wypowiedź: bez karty graficznej Windows by nie działał, ale wyskoczyłoby do DOSa. Ściągnąłem sprytny programik, który mi wykrywa system, procesor i sprzęt (kartę graficzną), ale ona zniknęła.

A chyba te sterowniki są potrzebne, by moja wersja BG:EE działała.

Po chwili: ok, coś jest. Udało mi się odzyskać standardową kartę graficzną VGA, ale nie ma do tego nowego sterownika, gdyż nie wykryto sprzętu ADM przez autodetectutility.

Moje dane:
Microsoft Windows 7 Professional Service Pack 1
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz
3.93 GB RAM
149 Gb

A może jednak coś robię źle z Baldur.ini
Gra się tak, jakby na wszystkie postacie wpływało zaklęcie "Tłuszcz" i "Spowolnienie ruchów", czyli nie da się grać, o rzucaniu czarów przez połowę drużyny i wrogów to nie wspominając.

Żałuję, że wersja EE nie ma konfiguracji. Na poprzednim Windowsie wszystko pięknie śmigało (hm, to był chyba 32 bitowy). Teraz daję np. "uruchom w trybie zgodności" i nic.

Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Podziękowania: 59/107
Wysłany: 2016-04-29, 05:26   

Erm, zainstaluj sterowniki do karty graficznej. Tutaj http://support.amd.com/en-us/download albo tutaj http://www.nvidia.com/Dow...aspx?lang=en-us
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?
[Dzisiaj 22:49] Tuldor88: Wtedy będzie to już "ku***sko dobra twierdza" :P

Ruffle_truffle 

Podziękowania: 26/80
Wysłany: 2016-04-29, 09:07   

Byłem na tych stronach, ale ciężko mi było znaleźć odpowiedni sterownik. Nie jestem zbytnio obeznany w tych sprawach. Narzędzie do autoidentyfikacji potrzebnego sterownika nie potrafiło mi podpowiedzieć, jaki typ mam wybrać. Najprawdopodobniej mam Intel, a o problemach z Intelem i BG:EE sporo już napisano na forach Beamdogu.

Zrobiłem na razie tak: Wszedłem w Komputer, potem Menedżer urządzeń, następnie p-klik karta graficzna i "Aktualizuj oprogramowanie sterownika". Włączył mi się kreator aktualizacji sterowników, wyszukał, pobrał i instaluje nowe oprogramowanie sterownika niemal automatycznie i bez większej ingerencji.

Jak się to wszystko załaduje, to napiszę, jakie były efekty, może ktoś, kto będzie miał podobny problem skorzysta.

Edit 1: Zadziałało. Wyświetla mi się NVIDIA GeForce GT 440. Po ponownym uruchomieniu sprawdzę, jak to hula.

Edit 2: Jak zaktualizować sterowniki do karty graficznej Windows 7 Po zastosowaniu się do zaleceń na tym filmiku wszystko jest zaktualizowane i hula przednie.

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Wysłany: 2016-04-29, 12:14   

Ruffle_truffle napisał/a:
a na dodatek karta graficzna zniknęła mi z Menedżera urządzeń
Skoro przestało Ci wyświetlać nawet info o karcie graficznej to masz problem z kompem a nie z grą, problemy z grą to tylko objaw a nie przyczyna - dlaczego w takim razie rozmowę toczymy w podforum o BGEE zamiast w "Diademie" ? Niech to ktoś (Cahir? Jvegi? Elef?) przeniesie. :smile:

Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego sterownika (też tak miałem raz czy dwa) doradzam spytać tutaj: https://forum.dobreprogramy.pl/

Przecież napisał, że sobie poradził, po co spamujesz?

Edwin napisał/a:
Minsc napisał/a:
Viconia napisał/a:

Ostatnio zmieniony przez Vinci 2016-04-29, 13:23, w całości zmieniany 1 raz  

monk

Podziękował 5 razy
Wysłany: 2016-07-19, 11:58   

cześć,

udało się komuś używać kodów w BGEE?

u mnie nie działają
nie pokazuje mi się też konsola po Ctr/space

na zagranicznych forach radzili dopisywać "ProgramOpt. Debug Mode 1" w baldur.ini ale to nic nie dało

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 250/53
Wysłany: 2016-07-19, 12:04   

monk napisał/a:
udało się komuś używać kodów w BGEE?

u mnie nie działają
nie pokazuje mi się też konsola po Ctr/space

na zagranicznych forach radzili dopisywać "ProgramOpt. Debug Mode 1" w baldur.ini ale to nic nie dało

W wersji EE należy w Baldur.lua (to coś innego niż Baldur.ini) dopisać:

Cytat:
SetPrivateProfileString('Program Options','Debug Mode','1')

Aha: kody nie zaczynają się w wersji EE od "CluaConsole:" ale od prostego "C:" np. C:CreateItem('xxx')

monk

Podziękował 5 razy
Wysłany: 2016-07-19, 12:49   

ja nie mam baldur.lua, mam tylko ini

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 250/53
Wysłany: 2016-07-19, 13:50   

monk napisał/a:
ja nie mam baldur.lua, mam tylko ini

baldur.lua jest w Dokumentach, nie w folderze z grą.

Cytat:
C:\Użytkownicy\NazwaUzytkownika\Moje dokumenty\Baldur's Gate - Enhanced Edition

Coś w tym stylu.

monk

Podziękował 5 razy
Wysłany: 2016-07-19, 14:00   

nie mam tam rozszerzenia lua, tylko ini
czytając zagraniczne fora też dotarłem do baldur.lua, ale go nie widzę ja oczami, ani komputer

Odpowiedz do tematu