Poprzedni temat «» Następny temat
[BG EE] Pytania i porady dla początkujących i wyjadaczy
Autor Wiadomość
Slepy Cwaniak

Wysłany: 2013-09-02, 11:12   [BG EE] Pytania i porady dla początkujących i wyjadaczy

Witam mam problem olalem rozmowe z Lothanderem i teraz okazuje sie ze jednal jestem zatruty a on nie chce ze mna gadac i klops a seyva zrobilem juz po rozmowie z nim moze jakas podpowiec ??
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2017-08-12, 11:19, w całości zmieniany 3 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

mmaciej

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2014-04-06, 11:10   Za ciasna drużyna

Witam wszystkich, czy istnieje jakaś możliwość aby po uwolnieniu Dynaheir pozbyć się jej bez uszczerbku na zdrowiu Minsca? Wystarczająco wiele wycierpiał nieborak :D Gram czarownikiem więc drugi mag jest mi niepotrzebny. Może jest jakiś mod co usuwa te zależności czy jakiś trik?

Przy okazji pochwalę się że gram w multiplayerze ale niestety nie z waszym modem tylko w BG EE. Połączyłem sie ze znajomym bez problemu, nie ma jak profesjonalizm :P ;)

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 427/305
Wysłany: 2014-04-06, 11:18   

mmaciej napisał/a:
czy istnieje jakaś możliwość aby po uwolnieniu Dynaheir pozbyć się jej bez uszczerbku na zdrowiu Minsca?

Jeśli ee nic nie zmienia to oczywiście - wystarczy wejść do jakiegoś budynku czy innego miejsca (w którym nie ma warunku party required - czyli do prawie każdego, choć nie w Twierdzy Gnolli, o ile pamiętam tam każda z jaskiń ten warunek posiadała) i tam ją odłączyć. Może też zginąć, nie zostać wskrzeszona i odłączona w tym stanie. Ważne jest by nie zagadała, że odchodzi.

mmaciej napisał/a:
pochwalę się że gram w multiplayerze

jest czym?
mmaciej napisał/a:
nie z waszym modem

tego nie rozumiem, przyznam. Jeśli masz na myśli WoBG, to skoro praktycznie wszystkim działa, Tobie nie - masz odpowiedź, po której ze stron spoczywa wina.
mmaciej napisał/a:
nie ma jak profesjonalizm

lol

Kogoś władnego prosze o połączenie z problemami (w bg:ee)

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

mmaciej

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2014-04-06, 11:37   

Dziękuje za odpowiedź.

Emotki przy drugiej części miały zaświadczyć o tym, że nie traktuję poważnie tego co piszę. Wiem że nie macie za dobrej opinii o EE no ale cóż, lepszy rydz niż nic. Pozdrawiam :)

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Wysłany: 2014-04-06, 11:49   

mmaciej napisał/a:
Wiem że nie macie za dobrej opinii o EE

Co do BG2:EE to nie przypominam sobie jakoś specjalnie negatywnych opinii na CoBie, co do BG:EE - zacytuję złote słowa niejakiego Benedykta Chmielowskiego: Koń jaki jest, każdy widzi. mój lol to raczej była rozbawiona reakcja na słowa, które zobaczyłem (bo poza oficjalnym forum takich jeszcze nie spotkałem), nie jakieś czepianie się.

mmaciej napisał/a:
lepszy rydz niż nic

Moim zdaniem za wczęsnie sie poddałeś (mogłes np. spróbować połączyć się z kimś innym z Forum i Twój znajomy także - by sprawdzić, gdzie tkwi problem). WoBG to poziom, do którego kompilacja obu części EE z modami długo nie dojdzie, bo to parę lat intensywnej pracy nad tym, by wyplenić błędy, czego nie udało się nawet tym od BWP - choc tam mają setki (albo i więcej) ludzi gotowych do raportowania błędów, a mimo to efekty są w dalszym ciągu kiepskie, choć problem przede wszystkim tkwi w formule. W kazdym razie gdy skończysz (bo w sumei postępujesz tak, jak zawsze doradzam ludziom - czyli pierwsza gra niemodowana) i będziesz chciał duuuuuużo więcej, spróbuj wówczas jeszcze raz.
Także pozdrawiam

Aha - na przyszłość - dziękujemy za pomocą przycisku POMÓGŁ/POMOGŁA pod postem, nie w osobnym

Szukał....
Gdzie?
(...)
Nie ma....
(...)
a może źle szukał?
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
Ja umieram na zawsze
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

mmaciej

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2014-04-06, 11:59   

Pisałem na tym forum prośby o próby połączenia się ze mną w multiplayerze lecz żadnego odzewu nie było. Zobaczymy jak to będzie. Może kiedyś jeszcze was o WoBG pomęczę.

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Wysłany: 2014-04-06, 12:05   

mmaciej napisał/a:
lecz żadnego odzewu nie było.

Takie już to życie niesprawiedliwe jest - zapewne gdybyś był zagubionym dziewczątkiem, na pomoc Ci ruszyłaby cała wataha (takie to są minusy zmaskulinizowanego forum).
ja niestety nie byłem/nie jestem w stanie Ci pomóc, bo w ogóle nie posiadam instalki (a na transfer musze uważać, bo nie dalej niz 4 tyg. temu właśnie z powodu zbyt dużego dostałem tygodniowego bana)
mmaciej napisał/a:
Może kiedyś jeszcze was o WoBG pomęczę.

Nie wahaj się jak coś

Szukał....
Gdzie?
(...)
Nie ma....
(...)
a może źle szukał?
nie.
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
Ja umieram na zawsze
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern

Jvegi napisał/a:

mmaciej

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2014-04-10, 17:04   

Witam, spotkał się ktoś może z niedziałającym dziennikiem? Dosłownie dziennikiem, bo zadania pojawiają się normalnie. Nie mam za to wpisów "fabularnych". Ostatni jest z 12 dnia, a mam już 33.

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 128/30
Wysłany: 2014-04-10, 19:45   

No niestety dziennik to jest kwestia, którą Beamdog chyba najbardziej skopał w BGEE, więc nie dziwię się, że coś ci w nim nie działa. Ale po patchu 1.2 już powinno byc w miarę nieźle. Jaką wersję patcha masz?

mmaciej

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2014-04-10, 20:28   

Wersja pliku odpalającego grę to 0.1.0.0

Cahir 
Pan Świtu

Wysłany: 2014-04-10, 22:34   

Whoa...to lepiej sobie zaktualizuj. Obecna wersja to 1.2.0.

Jaką masz wersję. Standalone launcher, beamdog launcher, czy ze Steam'a?

Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego

Podziękowania: 235/44
Wysłany: 2014-08-29, 11:32   

Wersje 0.1.0.0 raportuje info o pliku BGEE.EXE z poziomu systemu i tak jest zarówno w wersji 1.2.0 jak i starszych. Właściwą wersję gry można zobaczyć dopiero po jej uruchomieniu.

Ja mam z kolei istotny problem w perspektywie modowania BGEE, którego nie potrafię rozwiązać. Nie za bardzo wyznaję się na różnicach między wersjami BGEE, ale być może w tym tkwi problem. Mam BG:EE kupioną z Beamdoga, ale na koncie Steam'a i przez niego instalowaną/aktualizowaną. Nie jestem wstanie uzyskać nowych wpisów do dziennika w grze. Przykładowo instaluję BGQE wersją beta 9. Mod jest kompatybilny z BG:EE, zawiera instrukcję ADD_JOURNAL dodającą nowe wpisy questów do BGEE.SQL. Sprawdziłem, że wpisy są dodawane do BGEE.SQL, którego zmodyfikowana wersja ląduje w Override. Tymczasem uruchamiam nową grę, gadam w karczmie Winthropa z Firebeadem i z Lindą z BGQE. W obu przypadkach pojawia sie info o dodaniu wpisu do dziennika w okienku dialogowym, ale quest Firebeada jest widoczny na ekranie dziennika, a "Linda i sir Trun" nie. Wykluczyłem możliwość, aby gra ignorowała plik w Override a wykorzystywała ten z BIF, jak to jest z filmikami. Po pierwsze po dodaniu nowego portretu do zasobów gry i dopisaniu go do listy w BGEE.SQL pojawia się w grze przy wyborze portretów podczas tworzenia nowej postaci, czyli zmiany wprowadzone do BGEE.SQL w Override są uwzględniane przez grę. Z drugiej strony zbiffowanie zmodyfikowanego BGEE.SQL nic nie dało. Nie mam już pojęcia, co jest przyczyną braku nowych wpisów, skoro wszystko wydaje się poprawne. Uszkodzenie struktury pliku przez WeiDU też chyba nie wchodzi w grę, bo niby dlaczego oryginalne wpisy i cała reszta działa, tylko te nowe nie. Czyżby BGEE miał zakodowane jakieś ograniczenie na liczbę wpisów - chyba wobec deklaracji o przyjazności BGEE dla modyfikacji nie powinno nic takiego mieć miejsca.

Przymierzam się do przerobienia TWM na BGEE jako łatwiejszego zadania niż do BGT (nazewnictwo zasobów - lokacje, skrypty itp. nie zmieniają nazw, nie trzeba uwzględniać konsekwencji pewnych modyfikacji na część BG2), ale ten problem z wpisami do dziennika całkowicie mnie zniechęca.

Jeśli ktoś ma zainstalowanego moda do BGEE v1.2.0, w którym działają nowe wpisy do dziennika, to bardzo proszę o informację i link, bo chętnie wypróbuję go na swoim komputerze.

Cahir 
Pan Świtu

Wysłany: 2014-08-30, 07:20   

http://forums.gibberlings...showtopic=25609 - Zed może te informacje Ci coś rozjaśnią. Wiem tylko tyle, że w EE mocno zmienili system wpisów do dziennika. Nie wiem na ile znasz CamDawga, ale pewnie on mógłby pomóc rozwiązać ci ten problem, albo Wisp (on konwertował Quest Packa na EE, więc na pewno wie co i jak).

EDIT: Testowałem swego czasu też tą samą betę Questpacka do BG1 i o ile pamiętam to były wpisy (ale pewien nie jestem). Jak znajdę chwilę w weekend to sprawdzę. Ja mam w każdym razię wersję ze strony Beamdoga (stand alone launcher) ale mam też dostęp do bety patcha 1.3 to mogę też zerknąć i na niej.

Wybaczcie, że post pod postem...

Zed właśnie pojawił się patch 1.3 do BG:EE, jutro postaram się wypróbować na nim BGQE, to zobaczę czy wpisy do dziennika się dodają.

Jeszcze raz sorki za powtarzanie się, ale zrobiłem mały teścik.

Zed - wygląda na to, że aktualna wersja beta 9 BGQE (bulid z 28.06.2014) dodaje wpisy do dziennika do BG:EE (wersja Beamdog standalone installer, patch 1.3.2053). Sprawdziłem na szybko w pierwszym queście z prologu.

Przeprosiny przyjęte. ;> Niemniej jednak zmuszony jestem scalić całą treść do najnowszego, jako że odstępy między kolejnymi postami wynoszą mniej niż 12 godzin. - L`f
Into the middle I was led
Ostatnio zmieniony przez L`f 2014-08-30, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Zed Nocear
Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego

Podziękowania: 235/44
Wysłany: 2014-08-30, 11:17   

Co do linka z tutorialem do modowanie BGEE to dzięki serdeczne. Zapoznałem się z nim i wygląda, że wszystko działa poprawnie, dokładnie tak jak w tutorialu, tylko że nie widać nowych wpisów w dzienniku. Jednym słowem pat i rozpacz w kropki.

Potem mi też się zaktualizowało do 1.3 i zrobiłem test i nadal wpisy z BGQE nie działały, choć powinny. Więc ściągnąłem najnowszą wersję BGQE beta9_140628 (wcześniej miałem 9_140113) i nagle zaczęło mi wszystko działać, wpisy są! Pochopny wniosek, że pomogły poprawki w nowej wersji BGQE? Chyba jednak nie. Porównanie bajt po bajcie plików TP2 z obu wersji moda nie pokazują żadnych zmian w zakresie dodawania wpisów do dziennika.

Mam windows 7 i podejrzewam, że to kaprys systemu UAC. Nieco podobną sytuację miałem z Diablo2. Na początku gra włączała mi się 5 minut (dosłownie). Po kilku uruchomieniach gra zaczęła włączać się od razu. Tu też podejrzewam, że w jakiś sposób UAC, który gromadzi skrycie informacje o nietypowych i niebezpiecznych zachowaniach uruchomionych programów, w końcu "oswoił" się ze zmodowanym BGEE i przestał coś blokować.

Prawdopodobnie problem należy do tych jednostkowych. Miejcie więc trochę litości do ludzi, którzy twierdzą, że coś im nie działa, kiedy wszystkim innym działa, bo może mieć rację i robić wszystko prawidłowo, a mimo to gra działa felernie. :oops:

Jeszcze raz serdeczne dzięki.

Cahir 
Pan Świtu

Wysłany: 2014-08-30, 18:44   

Zed, też mam Win7 i nigdy nie robił mi problemów ze zmodowanym BG(2):EE. A może być tak, że miałeś starszą wersję WeiDU, która nie obsługiwala nowych wpisów do dziennika? Skoro instalowałeś wersję BGQE ze stycznia, to mogła ona być dostosowana do starszej wersji WeiDU (wtedy dostępna była chyba 235). Chociaż w sumie wątpię, ale może warto sprawdzić.

Wiem natomiast, że te nowe wpisy do dziennika sprawiają modderom wiele kłopotów. Jest sporo wersji modów, które generalnie są kompatybilne z EE, oprócz właśnie wpisów do dziennika. Najlepszym przykładem jest BG1 NPC Project, który jest w fazie beta dla BG:EE i wygląda, że generalnie śmiga bez większych zgrzytów, ale niestety nie działają wpisy. Zdaje mi się, że dla osoby która aktualnie przy tym modzie dłubie (w sensie dostosowywania go do edycji EE) te wpisy to rzecz zbyt trudna do zrobienia. Swego czasu mod dostosowaywał Kaeloree, ale odkąd zatrudnił go Beamdog niestety przerwał pracę nad jego updatem, ale chyba nawet on miał z tymi wpisami problemy.
BG1 UB nie działa jeszcze pod EE podejrzewam że z tego samego powodu. Jastey ostatnio gdzieś wspomniała, że CamDawg jest zajęty rzeczami dla Beamdoga i nie ma ETA dla BG1 UB, więc podejrzewam, że skoro on jest do tego potrzebny, no to również może chodzić np. o wpisy do dziennika.

A tak w ogóle, to jak przeczytałem, że masz w planach zmierzenie się z konwersją TWM na EE to mało z krzesla nie spadłem :smile: Chyba już więcej modów do BG:EE nie będzie mi trzeba :mrgreen:
Into the middle I was led

Odpowiedz do tematu