Poprzedni temat «» Następny temat
Finał WoBG
Autor Wiadomość
khayman 

Podziękowania: 18/14
Wysłany: 2016-04-15, 23:03   Finał WoBG

Udało mi się w końcu skończyć WoBG. To był dopiero finał !!

Krótkie streszczenie. W drużynie ja, Yasraena, Solaufein, Sarevok, Irenicus i Imoen. chciałem maksymalnie wycisnąć tu mody oraz poznac historie postaci, których nie miałem w ToB do tej pory - Imoen i Sarevok. Yasraena niestety nie miała nic ciekawego w finale, trochę żałuję że ją miałem w Tob, liczyłem że coś się jeszcze odpali dla niej.

A teraz jak to było.

Zanim rozpocząłem finał, wybrałem się do Władającej, naprzeciw jej Wyzwaniu. miejsce to okazało się ciekawe, ponadto na przekór losowi, postanowiłem zostać jej Sługą :P.

Gdy już załatwiłem tu wszystkie formalności, udałem się z powrotem do Sfery Kieszeniowej i rozpocząłem faktyczny Finał. Na początku powitała mnie Amelissana. Po krótkiej rozmowie postanowiła wezwać na pomoc .. Bodhi. Obiecała jej esencję Imoen, co w sumie częściowo realizuję chwile później. Gdy ma już rozpocząć się walka, pojawia się .. Demogorgon !!! Ha, wpadł po Irenicusa. Ale Dziecię Bhaala jest twarde w swej domenie, najpierw go obraziłem a potem przyjąłem jego Wyzwanie 3 Zagadek. Oczywiście wygrałem, zmusiłem go by nas zostawił i by był winny przysługę. W końcu walka się rozpoczęła. Ruszyła na mnie Bodhi wraz z 2 Upadłymi Solarami i .. Imoen-Zabójcą !! Twist niesamowity !

Po pokonaniu pierwszej fali i unikaniu Imoen, ta w końcu opanowała swój instynkt i powróciła do mnie. Razem już ruszyliśmy w stronę sadzawek z esencją, by odciąć Amelissanę od źródła. Tu kolejna zmiana, źródło nie było pilnowane przez żywiołaki, tylko oddział tanarr'i. A gdy demony gryzły już ziemię, musiałem oczyścić pozostałe od razu w podobny sposób (w oryginale po odłączeniu pojedynczej sadzawki następowała walka z Amelissaną). Gdy już odłączyłem wszystkie punkty, moja Nemezis objawiła się. Ale amiast ze mną walczyć, rzuciła przeciw mnie słynną piątkę Dzieci Bhaala - Yaga-Shura, Illasea, Abazigal, Sendai i Baltazar naraz.

Walka była zażarta, ale Final Five uległo mojej woli. Wtedy pojawiła się Amelissana, niestety dla niej okazało się, że jest już śmiertelna, więc należało wykorzystać sytuację. Po walce, tradycyjnie pojawiła się Solar, ale ... postanowiła nie dawać mi wyboru odnośnie esencji i ją zachować. Układ z Władającą całkowicie mnie zdyskwalifikował. W to wszystko wmieszała się sama Czwarta, ofiarowała mi swój miecz, dzięki któremu mogłem pokonać Solar. Co ciekawe, Sarevok strzelił focha. Udało mi się sprawić, by był dobry, więc po mojej decyzji oświadczył, że nie poznaje mnie i nie rozumie mojej decyzji i nie będzie wspierał tej akcji. Odszedł.

To już było ostatnie starcie, krótkie, Solar nie miała żadnych szans. Po wszystkim, władająca objawiła mi swój plan wobec Pierwszej Sfery Materialnej i mojej roli w tym wszystkim. Końcówka - odpalił się filmik z wariantem jak zostałem bogiem, oraz oczywiście historie towarzyszy. Btw. Irenicusa nie odmieniłem, więc trafił do Otchłani i został sługą Grazzta.

Podzielcie się swoimi finałami.

Podziękuj autorowi tego posta

Scol 

Podziękowania: 94/109
Wysłany: 2016-04-15, 23:27   

Gratulację, jesteś chyba pierwszą osobą która obwieściła tutaj swoje ukończenie WoBG!

Cytat:
Podzielcie się swoimi finałami.

No dobra, moje finały:

Therion zginął wraz z drużyną z rąk lodowych salamandr w IWD.
Gerran poległ w krypcie w Targowie.
Daelric poległ w wewnętrznym sanktuarium spaczonych run.

Nobanion
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-16, 12:07   

Ile wam zajęło to czasu? mam na myśli licznik w grze? Ja mam znowu obsuwę w grze, ehhh....szkoda gadać :(

anoim2666

Podziękowania: 41/17
Wysłany: 2016-04-16, 12:26   

A ja miałem tak, że Irenicus zabrał moją dusze i sam stał się bogiem. Zakończenie mnie faktycznie rozwaliło. WoBG ma może wiele wad ale finał ToB jest o wiele lepszy niż w oryginale.

Nobanion
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-16, 13:16   

Cytat:
WoBG ma może wiele wad
WoBG ma wiele wad? jakich, wymień mi, bo gram tyle czasu i uważam, że niejedna gra zrobiona przez zawodowe studio, mające dziesiątki ludzi do obróbki gry,, generuje więcej błędów.
Czekam na wymieninie tych wad, mam nadzieję że nie napiszesz o balansie i zbyt dużej ilości umagicznionych super przedmiotów, bo to kwestia dyskusyjna, zamieniam się teraz w oazę cierpliwości, czy jakoś tak to było ^^...

anoim2666

Podziękowania: 41/17
Wysłany: 2016-04-16, 13:30   

Idiotyzmy fabularne wynikające z pojawiania się tych samych postaci w różnych modach, recykling map (może niedługo już nie), słabej jakości questy z modów (sporo jest bardzo fajnych ale te klika, zwłaszcza w BG2 sprawia że odechciewało mi się grać), brak poczucia spójności gry zwłaszcza jeśli weźmiemy do drużyny samych npc z modów.

khayman 

Wysłany: 2016-04-16, 14:14   

Nobanion napisał/a:
Ile wam zajęło to czasu? mam na myśli licznik w grze? Ja mam znowu obsuwę w grze, ehhh....szkoda gadać :(

776 dni jak dobrze pamietam

sajok 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 29/50
Wysłany: 2016-04-16, 14:27   

Nobanion napisał/a:
Cytat:
WoBG ma może wiele wad
WoBG ma wiele wad? jakich, wymień mi, bo gram tyle czasu i uważam, że niejedna gra zrobiona przez zawodowe studio, mające dziesiątki ludzi do obróbki gry,, generuje więcej błędów.
Czekam na wymieninie tych wad, mam nadzieję że nie napiszesz o balansie i zbyt dużej ilości umagicznionych super przedmiotów, bo to kwestia dyskusyjna, zamieniam się teraz w oazę cierpliwości, czy jakoś tak to było ^^...

Nie kwestionując wspaniałości WoBG według mnie największą jego wadą jest to, iż klimat poszczególnych gier gdzieś się w natłoku modów i przeróbek rozmywa. Klimat rzecz ulotna, więc nie da się tego jakoś precyzyjnie wyjaśnić - to się po prostu czuje. A druga rzecz - aczkolwiek mniemam że dla większości może to być raczej zaletą niż wadą, ale dla mnie nie - WoBG jest rpg bardziej taktyczny niż jego poszczególne gry były osobno. O innych rzeczach nie wspomnę szanowny Nobanionie, bo zabroniłeś :razz:

Nobanion
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-16, 18:55   

Cytat:
według mnie największą jego wadą jest to, iż klimat poszczególnych gier gdzieś się w natłoku modów i przeróbek rozmywa. Klimat rzecz ulotna, więc nie da się tego jakoś precyzyjnie wyjaśnić - to się po prostu czuje.
Ja nie czuje w ogóle klimatu w wersji Promienistych, mimo ze wersja jest kalką wersji oryginalnej, a zmiany tam wprowadzone dla mnie zabijają klimat retro, dawnej rozgrywki, co i współcześnie wzbudza nawet u najmłodszych graczy sympatię. WoBG ma swój urok i powoli ewoluuje dzięki dradielowi,, i w opinii ludzi nie związanych z CoBem, za jakiś czas mozna go/ ją traktować jako osobną grę...

Kliwer 

Podziękowania: 137/196
Wysłany: 2016-04-16, 19:31   

Cytat:

BGT bez żadnych modów, tylko z redukcją doświadczeń przechodziłem w jakieś 350-370 dni. Niezły ten twój wynik, że tylko dwa razy dłużej ze wszystkimi modami. IWD i IWD II też przeszedłeś?

Scol 

Podziękowania: 94/109
Wysłany: 2016-04-16, 19:54   

Heh, ja jestem na 771 dniu a dopiero BGII robię (rozdział II).

Nobanion
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-16, 20:05   

Scol napisał/a:
Heh, ja jestem na 771 dniu a dopiero BGII robię (rozdział II).

mam podobny wynik, po drodze zaliczyłem Icewind Dale 1, teraz szwendam się gdzieś wokół wioski szukając wilkołaków czy coś w ten deseń :) A poprzednią wersję przeszedłem w czasie hmmm....ile tego było, dużo :(

khayman 

Wysłany: 2016-04-16, 21:08   

Kliwer napisał/a:
Cytat:

BGT bez żadnych modów, tylko z redukcją doświadczeń przechodziłem w jakieś 350-370 dni. Niezły ten twój wynik, że tylko dwa razy dłużej ze wszystkimi modami. IWD i IWD II też przeszedłeś?

Tak zrobiłem na 90+%, w tym iwd i iwd2

Caladan 
Chaos is Behind you

Podziękowania: 6/16
Wysłany: 2016-04-16, 21:51   

początek Icewind dale 1 i szwendam się 364 dzień.

AlienStalker 

Podziękowania: 2/11
Wysłany: 2016-04-16, 23:45   

Zapewne używacie opcji "odpoczynku aż od wyleczenia", bo te timery są niemożliwe. :P (wczesne BG2, albo IWD)

Ja mam teraz w IWD (początek) 170 dzień, a tylko kilka modów pominąłem.

Odpowiedz do tematu