Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Minsc vs Valygar

Valygar czy Minsc?
Valygar
75%
 75%  [ 45 ]
Minsc
25%
 25%  [ 15 ]
Głosowań: 46
Wszystkich Głosów: 60

Autor Wiadomość
Berenn

Wysłany: 2006-06-23, 12:07   [BG II] Minsc vs Valygar

Ja bym postawił na Valygara. Ale moja opinia jest nieobiektywna, bo jest on moim ulubieńcem. Mam go w drużynie prawie zawsze, podczas gdy Minsca miałem tylko raz (i nie miałem oporów przed wymienieniem go na Sarevocka w ToB).
Co do umiejętności... Valygar jest tropicielem, ukryje się w cieniu i załatwi Minsca ciosem w plecy. I nawet Boo nie pomoże. Poza tym, wróg rasowy Vala to golem, co się częściej przydaje niż walka z wampirami.
Ostatnio zmieniony przez L`f 2014-04-25, 19:04, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Oress
Morituri

Wysłany: 2006-06-23, 16:19   

Valygar jest lepszy, co prawda ma dośc niską KP w porównaniu do Minsca ale to nie jest problem, ale niestety ja i tak wole Minsca- Valygar jest dla mnie bezpłciowy, nie lubie go po prostu, a Minsc świetnie nadaje się do drużyny, w szczególności takiej w której jest Jan Jansen :wink:

Przyjaźń jest Wszystkim Śląsk Wisła Lechia Gdańsk!!!

Vrenth

Wysłany: 2006-06-23, 20:48   

miałam obu i są bardzo różni. jeśli chodzi o łuk, którym walczą obaj, to Valygar jest nieco lepszy. poza tym jest specem od katany a minsc od miecza, więc może dostać lepszą broń niż Valygar, bo prawie zawsze ja używam katan. a klimatycznie wolę Valygara, bo mi bardziej pasuje charakterem, nie krzyczy co chwilę "wszyscy jesteśmy bohatery" i nie ma inteligencji Lilacora.

Mariuss
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 2/4
Wysłany: 2006-06-27, 16:27   

Jako caloksztalt bym dal Minsca, ale ankieta pyta o dorownanie w walce.
Pewnie ze ma.

Jak Valygar, ma ta swoja Katane rodzinna, i katane niebios , trzymajac e w obu rekach, to spokojnie da sobie rady.

Arnulf

Wysłany: 2006-06-28, 09:14   

Głosuję na Valygara, ponieważ teksty Minsca mnie wkurzają. Ale ankieta pyta o walkę :). Też Valygar. Skryje się w cieniu, cios w plecy, szybka ucieczka (dzięki np. butom szybkości), znowu cień i znowu cios.
„Nieraz jakiś prosty czyn, jakieś krótkie powiedzenia czy nawet żart lepiej naświetlają wrodzone cechy ludzkiej natury niż bitwy, w których padały tysiące zabitych, niż ustawianie do walki olbrzymich wojsk czy też obleganie potężnych miast.”
Plutrach z Cheronei

Zireael 

Podziękowania: 13/42
Wysłany: 2006-07-09, 19:48   

Minsc! Jest silniejszy i również może skryć się w cieniu. I jest dużo klimatyczniejszy! :D

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2006-07-10, 00:28   

Zireael napisał/a:
Jest silniejszy

Pasy...

Zireael napisał/a:
może skryć się w cieniu

I pewnie jeszcze używać backstaba? :wink:

Zireael napisał/a:
jest dużo klimatyczniejszy!

Nie dla każdego.
Ostatnio zmieniony przez Karanith 2006-07-10, 08:01, w całości zmieniany 1 raz  

Vaelleas Baenre

Wysłany: 2006-07-10, 07:52   

Valygar jest chyba trochę lepszy, przynajmniej wg mnie, daje mu 2 katany i ostro rżnie a Minsc za bardzo nie wiadomo co mu dać i jaką zbroje, Minsc za to jest sympatyczniejszy ale czasem za bardzo mnie denerwują jego głupie teksty o bohaterstwie itp. Valygara mam bardzo często (40% moich przejść gry)

Wielka Metalowa Maszyna

Wysłany: 2006-07-10, 09:49   

Moim zdaniem Minsc lepszy, wyższa KP, więcej hp no i większy dmg. Praktycznie jeśłi będzie treafiał w Valygara to ten pada po paru ciosach. - niedługo sobie zoorganizuje taką walkę :D Ale Minsc ma świetne teksty np:
Nie ucz chomika dzieci robić! :lol:

Zireael 

Podziękowania: 13/42
Wysłany: 2006-07-17, 21:25   

Karanith - w plecy walić nie może ale schować się w cieniu może. I ma więcej hp. Gdyby jeszcze miał taką zbroję jak Valygar, byłoby idealnie. :D Pasy? to albo cheaterstwo, albo lepiej dać go komuś słabemu.... :D

Manveru

Wysłany: 2006-07-21, 20:25   

Też głosowałem na Valygara, w walce zdawał się lepszy. Nie chodzi mi o ukradkowy, bo go nie używałem, ale gdy mu się da FN+Belma (to wymaga * w sejmitary), to jest si. Minsc tworzy klimat BG, do tego sentyment z jedynki... jest trochę... barwniejszy. Chociaż, Valygar ma charakter zbliżony do mojego, przez co bardziej go lubię ;)

Ale znalazłem najlepsze rozwiązanie tego problemu - niemal zawsze mam w drużynie obu panów ;)

A, Minscowi daję najpierw Lilarcora, a potem to różnie - albo jakiś bastard+tarcza, albo łuk... Aż do Trąbala, gdzie Minsc dostaje Psioniczny miecz +5

www.manveru.fora.pl - zapraszam!

chisette 
Legenda
tyhmä tyttö

Podziękowania: 27/2
Wysłany: 2006-07-21, 22:59   

Z Valygarem gram pierwszy raz- i awansował na jednego z moich ulubionych npców :) W związku z powyższym nie miałam żadnych wątpliwości w sprawie głosowania w tej ankiecie.
Bardziej podpada mi jako postać, klimatyczny jest. Minsc początkowo strasznie rozśmiesza, po pewnym czasie zaczyna denerwować:>
Jeśli chodzi o walkę- jak w temacie- powiedziałabym, że sporo zależy od ekwipunku i prowadzenia postaci, zwyczajowo nie biorę tego pod uwagę w ocenie NPC.
Cannabis napisał/a:
Praktycznie jeśłi będzie treafiał w Valygara to ten pada po paru ciosach. - niedługo sobie zoorganizuje taką walkę

Jeśli. To dobre słowo. Gorzej, jeśli przed udanym trafieniem oberwie np z takiej Furii :P
Arnulf napisał/a:
Skryje się w cieniu, cios w plecy, szybka ucieczka (dzięki np. butom szybkości), znowu cień i znowu cios.

Ja, chcąc zastosować taką taktykę usłyszałabym 'twoja broń nie nadaje się do ciosów w plecy' :P nigdy jednak o tym raczej nie myślałam, Valygar ze zdolnośćią krycia się w cieniu służy raczej jako zwiadowca.
Oress napisał/a:
Valygar jest dla mnie bezpłciowy

A Minsc prymitywnie seksistowski, heh. Kwestia gustu:>
Podziękuj autorce tego posta

Kallen 

Podziękowania: 2/12
Wysłany: 2006-11-22, 22:41   

Minsc seksistowski?? Przecież on ma chomika :D - bo z czarownicą to chyba nie wiedział jak się obchodzić :p bo ciągle mu gdzieś gineła.

Valygar - mniej wkurzający, nieco gburowaty(ale przez to bardziej naturalny) - jedyny minus to jego hasla o "plugawej mrocznej magii" :P

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2006-11-22, 23:35   

minsc jest barwną postacią a valygar to taki buc :P choc w walce był spoko, gdyby nie to ze jest taki nijaki to bym go zabierał a tak wole boo i minsca ;)

Kallen 

Podziękowania: 2/12
Wysłany: 2006-11-22, 23:47   

Barwny Minsc? :lol: jedyne co było w nim barwne to jego wnerwiające krzyki:)

Odpowiedz do tematu