Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II:EE] Produkcja
Autor Wiadomość
Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2013-04-20, 19:10   [BG II:EE] Produkcja

https://twitter.com/daigledopple/status/325341395302879232
Zaczyna się. Koleś z Overhoula napisał na twitterze, że mają 350,000 słów nowego contentu do BG2EE. Czyste BG2 ma podobno 1,2 miliona, wiec jest to sporo. Ciekawe czy to są nowe questy, czy kolejna arena :roll:

Czy oni nie mieli w kontrakcie czegoś o niezmienianiu oryginalnego contentu? Pamięta ktoś jakie dokładnie mieli ograniczenia? Co mogą dodać do kampanii?

Nie wiem czy pojawiły się wcześniej jakiekolwiek informacje o "poprawianiu" dwójki, ale na pewno będa się z czasem pojawiać, więc wrzucajcie je tutaj coby bałaganu nie robić.
Ostatnio zmieniony przez Cahir 2014-04-19, 23:09, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

pryszczu

Podziękował 3 razy
Wysłany: 2013-04-23, 15:34   

http://forum.baldursgate....cant-be-done/p1

Generalnie stara treść ma zostać niezmieniona, nie tyczy się to poprawek błędów i dokładania zupełnie nowych rzeczy, a zatem wynikałoby z tego, że jest tam sporawo, mam nadzieję, że nie tylko NPC tam będą.

viader 

Podziękowania: 15/12
Wysłany: 2013-04-26, 08:06   

Jedna z wymówek, dlaczego wszystkie dialogi dodatkowych NPC są płytkie w BGEE była taka, że chcieli pozostać przy formie dialogów z BG1 i że lepiej rozwiną te postacie w BG2EE. Dlatego można się spodziewać jakiś dla nich dodatkowych misji i interrakcji, a jak im wyjdzie, pewnie tak jak im cały czas wychodzi.
Ponadto jestem na 100% pewny, że dadzą nową szatę dla UI i że będzie one gorsza niż ta z BG2 :D Co prawda gadają, że teraz skupiają się na treści, a nie na silniku, który jest przeniesiony BGEE.
Już widzę te komiksowe przerywniki...

Nevarion 

Podziękowania: 3/10
Wysłany: 2013-04-26, 12:50   

Gdy zabierali się za jedynkę mieli w planach 2? Bo jeśli tak, ręce opadają.. powinni jeszcze osobno zrobić OzWM i Tron :]
Ostatnio zmieniony przez Vinci 2014-06-10, 11:14, w całości zmieniany 2 razy  

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 434/317
Wysłany: 2013-04-26, 13:00   

Nevarion napisał/a:
Gdy zabierali się za jedynkę mieli w planach 2? Bo jeśli tak, ręce opadają.. powinni jeszcze osobno zrobić OzWM i Tron :]

Mieli... Co więcej - co i rusz puszczają farbę, że być może i trójkę zrobią (jeśli chcą to kontynuować w tym stylu, to ja chyba jednak wolałbym, by jej nie robili - oczywiście marzę o BG III (co najmniej od czasów Black Hound), jednak chciałbym by robili ja ludzie kompetentni - bo jesli zrobią to jak w bgee (mam na myśli sposób dodania dodatkowej "przygody") to może to przypominać bardziej Heroesów (wybór kampanii), niż wędrówki po Faerunie. Zresztą i tak jej nie zrobią (czegoś, co będzie na tę nazwę zasługiwało), więc nie wiem, po co w ogóle o tym wspominam.

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Zireael 

Podziękowania: 13/42
Wysłany: 2013-05-01, 13:48   

Dobrze, że BGEE 2 rusza, już myślałam, że nigdy go nie będzie...

Jaquan 
Świr na pół etatu

Podziękowania: 4/9
Wysłany: 2013-05-02, 12:28   

Zireael napisał/a:
Dobrze, że BGEE 2 rusza, już myślałam, że nigdy go nie będzie...

Sądząc po BG:EE może lepiej by go nie było.

viader 

Podziękowania: 15/12
Wysłany: 2013-05-02, 18:18   

Nevarion napisał/a:

BGEE 2 będzie połączone z Tronem, oddzielnej przygody raczej nie będzie. Z tego co podejrzałem to tylko rozwinięcie postaci będzie, na tyle tekstu to chyba ciut przesada? Rozumiem, że jakieś misje, ale liczba ta zmierza do zwykłego BG. Ogółem BG2EE wyjdzie tylko w wersji angielskiej, przynajmniej tak wygląda, bo tyle słów napisali, a żadnym się z nikim jeszcze nie podzielili. Może zmienią zdanie i odtajnią tajności trochę wcześniej.

Radnon 
Purpurowy Smok

Podziękowania: 3/1
Wysłany: 2013-05-03, 00:38   

Mam nadzieję, że tym razem dostaniemy jednak jakieś pełnokrwiste dodatkowe przygody. Ziemie Intryg oferują całą masę możliwości i wystarczy, że twórcy zajrzą do dowolnego podręcznika opisującego ten region, żeby znaleźć pomysły. Co więcej mapka w BG 2/Tronie jest stosunkowo pusta i bez większych problemów da się tam umieścić nowe lokacje.

Trochę szkoda gdyby skoncentrowali się tylko na wprowadzaniu i rozbudowywaniu bohaterów niezależnych.

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 127/87
Wysłany: 2013-05-28, 18:08   

Według info z gram.pl, BG2:EE ma zawierać 350 tys. nowych słów - ciekawe, co (i czy) wymyślą ciekawego...

Btw. ktoś pamięta z jakichś zestawień, ile słów zawierało dawne wydanie Baldura (oczywiście łącznie z TB)?

Edit: dobra, jestem bystrzacha jak zwykle... :sciana: Tylko właściwie dlaczego teraz taki news się pojawił, skoro było to wspomniane już parę miesięcy temu? Albo teraz jakoś bardziej oficjalnie to potwierdzone, albo nie tylko ja jestem S-M-R-T, I mean S-M-A-R-T :wink:

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...
Ostatnio zmieniony przez porfirion 2013-05-28, 18:52, w całości zmieniany 2 razy  

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2013-05-28, 18:43   

A posta otwierającego temat nie raczyło się przeczytać? :curious:

Ach, to growe dziennikarstwo internetowe... :roll:

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Wysłany: 2013-05-29, 07:17   

Lepiej by podali ile to znaków. Wychodzi mi, że to coś podobne rozmiarem do SoS, może minimalnie więcej - oby jakość była lepsza.

Szukał....
Gdzie?
(...)
Nie ma....
(...)
a może źle szukał?
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
Ja umieram na zawsze
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Almateria 

Podziękowania: 36/2
Wysłany: 2013-05-29, 07:31   

Czy im płacą od słowa teraz, że muszą się tym chwalić?
Podziękuj autorce tego posta

Nobanion 
kotołak, zajebójca czata ^^

Podziękowania: 98/212
Wysłany: 2013-05-30, 13:19   

Jak zrobią na takim poziomie jak pierwszą część, ze zmianami co można było ująć w modzie Almateria ładnie to podsumowała odgruzowując w swojej modyfikacji BG 2, pobrałem i zainstalowałem więc mam porównanie...Czyli zamiast katować potencjalnych graczy mega bublem BGEE 2, mogliby wspomóc scenę moderską hehe, to oczywiście ironia z mojej strony :smile:
Ostatnio zmieniony przez Nobanion 2013-05-30, 14:16, w całości zmieniany 1 raz  

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Wysłany: 2013-05-30, 13:38   

Obawiam się, że 3/4 nowej zawartości stanowić będą romanse (pewnie, że nie wszystkim się podoba) o poziomie skomplikowania konstrukcji podobnym do cepa (bynajmniej nie BW) a głębi łyżeczki (ach, zapomniałem: there is no spoon) - jak to miało miejsce w przypadku tej landryny z bgee (Neera, mówisz? Możliwe. Nigdy nie pamiętam królowych jednej nocy, jakby to stwierdził pewien mój znajomy starszej daty).

Szukał....
Gdzie?
(...)
Nie ma....
(...)
a może źle szukał?
nie.
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
Ja umieram na zawsze
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern

Jvegi napisał/a:

Odpowiedz do tematu