Poprzedni temat «» Następny temat
Lista NPC-ów
Autor Wiadomość
nc666 

Podziękowania: 2/15
Wysłany: 2013-03-24, 14:57   Lista NPC-ów

witam,
pomyślałem, że przydałby się temat zbiorczy dot. postaci, które możemy przyłączyć do naszej drużyny, wraz z informacjami gdzie możemy je spotkać, ew. warunkami ich pomocy oraz czasem jej trwania...
przede wszystkim chodzi mi o postacie z różnych modów oraz kwestię pojawienia się npc-ów z jedynki w części drugiej wraz z możliwością zabrania ich do doliny lodowego wichru.
informacje nt. oryginalnych postaci z obu części wszyscy znamy, a nawet jeśli nie - bez problemu możemy znaleźć je w necie, podobnie jak opisy postaci z głównego dodatku do jedynki (ntotsc bodajże) także myślę, że można je tutaj zwyczajnie pominąć, ew. przekleić...

na razie gram w BG1 i jedyną nową postać (nie licząc w/w) zauważyłem w modzie z brodem resten - aczkolwiek nie pamiętam jego imienia, gdyż nie przyłączałem go do drużyny i kojarzę, że prawdopodobnie może nam pomóc jedynie podczas rozwiązywania tamtejszych wątków, po czym nasze drogi się rozstają...

jeśli zaś chodzi o przechodzenie do części drugiej oraz moją obecną drużynę, podstawowe pytanie dotyczy kagaina i kivana - spotkamy się jeszcze czy mogę o nich zapomnieć?
Ostatnio zmieniony przez dradiel 2013-03-24, 15:38, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Aristo 
Legenda

Podziękowania: 164/130
Wysłany: 2013-03-24, 15:26   

Kagaina i Kivana spotkasz w częsci drugiej BG dzięki modyfikacji The Darkest Day, którą twórca WoBG dodał do kompilacji (gdzie ich spotkać oczywiście nie napiszę).
Jeżeli dradiel utzrymał reguły z BGT, to powinni mieć oni te same cechy i umiejętności, z jakimi kończyli BG1.

nc666 

Podziękowania: 2/15
Wysłany: 2013-03-24, 16:30   

a to jest wręcz doskonała wiadomość :)

Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 26/48
Wysłany: 2013-03-24, 22:50   

Barb dla dobrej drużyny siedzi sobie, a raczej stoi w Wesołym Żonglerze i czeka na team up!:) To chyba postka z DH:) UWAGA przyłacza się na 2gim poziomie niezależnie od naszego:(
[Dzisiaj 10:37] Cecylio: Potrzeba łopaty do śniegu, by się przekopać przez stosy echii czy szkolnych haremów.

- Nic dodać, nic ująć^^

Kliwer 

Podziękowania: 139/201
Wysłany: 2013-03-25, 13:43   

Hej,

Ja już to pytanie zadawałem gdzie indziej, ale nie było odpowiedzi, to spróbuję raz jeszcze.

Czy Hrothgar (z IWD) ma jakieś bantery w Cieniach Amn i Tronie Bhaala? Czy rozmawia z drużyną, reaguje na questy, fabułę, decyzje etc? Czy zagaja do głównego bohatera? Chciałbym go zachować w ekipie, bo mi się podoba, ale nie chcę targać za sobą niemej kukły.

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2013-03-25, 22:17   

Pavlus napisał/a:
Barb dla dobrej drużyny siedzi sobie, a raczej stoi w Wesołym Żonglerze i czeka na team up!:) To chyba postka z DH:) UWAGA przyłacza się na 2gim poziomie niezależnie od naszego:(

Z Dark Side of the Sword Coast ;-]. U mnie jego poziom przy przyłączeniu działał bez zarzutu.

nc666 napisał/a:
informacje nt. oryginalnych postaci z obu części wszyscy znamy, a nawet jeśli nie - bez problemu możemy znaleźć je w necie, podobnie jak opisy postaci z głównego dodatku do jedynki (ntotsc bodajże) także myślę, że można je tutaj zwyczajnie pominąć, ew. przekleić...

Niekonieczne. W porównaniu wersji NTotSC do BG1 a do BGT/WoBG są dość istotne różnice w klasach. Jet'Laya została przerobiona na kapłana Lathandera. Ale dzieki swojej wekierze i niezłym cechom oraz podklasie jest najlepszą kapłanką w grze. Nawet przewyższa technikaliami zbrojnych i może dwuklasować na woja po drobnym zastrzyku woluminowym (chociaż to nie ma większego sensu jednak). Byłaby bardzo przydatna w IWD...
CuChoinneach nie jest już kapłanem/łowcą (z 4 atakami chyba), ale łowcą (z 1 atakiem). A niemal wszyscy przeszli downgrade pod względem cech (prócz Keiry).
W zasadzie prawie wszyscy NPC z DSotSC mają dobry charakter. Szkarłatny Will O'Hara jest praworządny neutralny. Bardo Furfoot też, ale on ma skopany poziom PD (było o tym w bugach). Dla złych jest Mur'Neth - niezły złodziej (przemiana w galaretę musztardową i może trzepać magów jak się chce), ale ma irytujący soundset.

Mnie najbardziej brakuje klasycznej postaci - wojownik/mag na długie miecze lub sejmitary (lub cokolwiek innego jednoręcznego, choćby maczugi) i walkę 2 broniami.

Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Wysłany: 2013-03-26, 08:39   

My chcemy więcej NPC!:) Tylko, ze do jedynki nie ma chyba już żadnych:P
[Dzisiaj 10:37] Cecylio: Potrzeba łopaty do śniegu, by się przekopać przez stosy echii czy szkolnych haremów.

- Nic dodać, nic ująć^^

Jaquan 
Świr na pół etatu

Podziękowania: 4/9
Wysłany: 2013-03-26, 11:07   

Kliwer napisał/a:
Hej,

Ja już to pytanie zadawałem gdzie indziej, ale nie było odpowiedzi, to spróbuję raz jeszcze.

Czy Hrothgar (z IWD) ma jakieś bantery w Cieniach Amn i Tronie Bhaala? Czy rozmawia z drużyną, reaguje na questy, fabułę, decyzje etc? Czy zagaja do głównego bohatera? Chciałbym go zachować w ekipie, bo mi się podoba, ale nie chcę targać za sobą niemej kukły.

Tak. Jest kilka questów już poza IWD, które wymagają jego obecności w drużynie. Nie jestem pewien czy Dradiel już zablokował te zadania ale swego czasu próbowałem wykonać jeden nie mając go w ekipie i postać kopnęła w kalendarz.

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 800/111
Wysłany: 2013-03-26, 15:58   

Jaquan napisał/a:

Tak. Jest kilka questów już poza IWD, które wymagają jego obecności w drużynie. Nie jestem pewien czy Dradiel już zablokował te zadania ale swego czasu próbowałem wykonać jeden nie mając go w ekipie i postać kopnęła w kalendarz.

Quest już został zablokowany w przypadku nieobecności Hrothgara.

Kliwer 

Wysłany: 2013-03-26, 16:13   

Questy to wiem że Hrothgar ma. Chodzi raczej o to czy ma interakcje w zwykłej rozgrywce? Bo jak nie ma, to przejdę jego zadanie i powitam znowu w ekipie tego ryczącego cielaka z chomikiem:p

Jaquan 
Świr na pół etatu

Podziękowania: 4/9
Wysłany: 2013-03-26, 18:10   

Kilka rozmów miał w IWD. A ryczący cielak z chomikiem też nie miał zbyt wielu rozmów jeśli w ekipie nie było Edwina albo Aerie.

Kliwer 

Wysłany: 2013-03-26, 22:02   

Minsc reagował na zmiany reputacji, komentował postępy w fabule, ustosunkowywał się do niektórych questów i decyzji, więc źle nie jest. Poza tym któryś mod przywraca mu zadanie z utratą chomika, które bardzo chcę zobaczyć.

I wiem, że Minsc to postać płytka i wielu denerwuje, ale dawno nie grałem w Baldura, a ten gość to dla mnie ikona z lat gimnazjum:)

AL|EN 

Podziękowania: 21/90
Wysłany: 2013-03-27, 11:41   

W WoBG nie ma komponentów odpowiedzialnych za przywrócenie tego zadania, są tylko te:
Cytat:
~SETUP-UB.TP2~ #2 #4 // Rozszerzone zadanie z Illitem: v19 BWP Fix
~SETUP-UB.TP2~ #2 #6 // Odtworzona tawerna w Bramach Miasta: v19 BWP Fix

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Kliwer
Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Wysłany: 2013-04-12, 15:13   

Ponawiam pytanko skąd jest ten barbarzyńca z wesołego żonglera? Tzn z jakiego moda i kiedy się pojawia? Na pewno to nie dtosc bo jest w ingliszu:P

- Nic dodać, nic ująć^^

Kliwer 

Wysłany: 2013-04-12, 15:24   

Znalazłem :mrgreen:

Jest właśnie z Dark Side of the Sword Coast (tak jest na SHS napisane)

A pojawia się chyba po kopalni Nashkel.

Pavlus, grasz od nowa? :curious:
Ostatnio zmieniony przez Kliwer 2013-04-12, 15:26, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu