Poprzedni temat «» Następny temat
Saga i Widescreen - sprawa dot. płyty
Autor Wiadomość
mattin215

Wysłany: 2012-12-26, 12:56   Saga i Widescreen - sprawa dot. płyty

Witaj

Chcę wrócić do przygody sprzed lat i zainstalować BG1+BG2 połączone BGT wraz z widescreenem. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego ponieważ przeczytałęm to i nie tylko to 4um w sprawie rozwiązania problemu. Otóż jak wynika z niejednego watka i tematu plik BGMain.exe obecny na płycie z Sagą BG (mam sagę wraz z ID1&2, TS:T - w sumie to zwie się legendy RPG) jest niekompatybilny modami i na dodatek z tego co wyczytałem jest to jedyna edycja która nie prosi o płytę. Z wątków userów próbujących zainstalować WDS (widescreen) wynika że mając sagę wyskakuje im tam error - i tu się wszystko pokrywa bo mam tak samo - czyli do tego momentu jest wszystko jak w opisach. Remendium na to ma być jakoby podmiana pliku BGMain.exe na ten pochodzący ze starszego wydania BG2 czyli z płyt CD. Odpowiedni plik nawet był tutaj na 4um linkowany i też pobrałem to. I tutaj zaczyna się problem. Bo jakkolwiek na takim podmienionym pliku WDS przechodzi proces instalacji WDS to juz próba odpalenia gry powoduje wyskakiwanie komunikatu aby włozyc płytę z rozszerzeniem. Wcale się nie dziwię ponieważ ten starszy BGMain pochodzi przeciez z czasó sprzed wersji DVD (czyli sagi) i on "chce" i szuka płyty. Jak więc wobec tego części osób się to udało zrobić ze mając BGMain z wersji CD nie woła im o płyte w napędzie ??
Podziękuj autorowi tego posta

Trista 

Podziękowania: 12/7
Wysłany: 2012-12-26, 15:38   

Mnie woła, ale wkładam po prostu DVD i działa. :P
Podziękuj autorce tego posta

mattin215

Wysłany: 2012-12-26, 16:41   

yyy u mnie nic sie nie dzieje po włożeniu płyty DVD z sagą do napędu - dalej stoi jak byk napis aby dać mu płyte z rozszerzeniem.
Podziękuj autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu