Poprzedni temat «» Następny temat
Mod korygujący przedmioty
Autor Wiadomość
Jaquan 
Świr na pół etatu

Podziękowania: 4/9
Wysłany: 2013-02-24, 17:41   

Dokładniej rzecz biorą Jęzor Ognia +3 z modu Item Revision ma taki opis:

Kod:

Zawsze traktowany jako broń +3.

PARAMETRY:

Specjalne:
+2 do TraK0 i obrażeń przeciwko likantropom, trollom, nieumarłym oraz śnieżnym wilkom.
Trafiony cel otrzymuje dodatkowo 1k6 obrażeń od ognia.

Obrażenia: 1K8 +1
TraK0: +1
Typ obrażeń: sieczne
Waga: 4
Opóźnienie: 4
Rodzaj biegłości: długi miecz
Typ broni: 1-ręczna
Wymagana siła: 6

Nie może używać:
 Druid
 Czarownik
 Mag
 Wojownik/druid
 Kapłan/mag
 Kapłan
 Władca zwierząt

Czyli o ile przeciwnik nie jest na specjalnej liście broń posiada +1 do obrażeń i dodatkowe 1k6 od ognia. Jednak JEST umagiczniony na +3 pozwalając mu zranić tych mocniejszych przeciwników. Tak sprawdziłem statystyki broni również w Near Infinity. Taki drobny detal gdzie umagicznienie nie zgadza się z bonusami do obrażeń.
Podziękuj autorowi tego posta

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 800/111
Wysłany: 2013-02-24, 17:48   

Z tym, że akurat mod Item Revision dodaje poziom umagicznienia do nazwy przedmiotu i pisze informacje w opisie, że jest zawsze traktowany, jako +3. Jest jednak trochę przedmiotów, gdzie tej informacji nie ma.

Liczba pozycji w "Nie może używać" wynosi tylko 7. Wydaje mi się, że jednak nie jest to dużo a jasno widać, kto może używać przedmiot. Jeszcze muszę dobrze przemyśleć charaktery i rasy.

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2013-02-24, 19:30   

Cytat:
Kinski - jak zwykle masz swoje przeświadczenia o tym co piszę i o mojej osobie. Tylko napisałem co myślę (sam przecież też to robisz - mamy do tego takie samo prawo). To co dradiel zrobi, czego nie itd, to już nie moja sprawa i nie mam zamiaru w to ingerować.

Jak twoje opinie mają być wiarygodne, skoro nie grałeś w WoBG. Skoro nie masz zamiaru ingerować, to czemu ingerujesz?

Cytat:
rozwiązanie wcale nie jest takie do końca dobre i tyle.

No popatrz, wszyscy, którzy się tu udzielają grali w WoBG i nie mają zastrzeżeń. Ty nie i jako jedyny marudzisz.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 215/71
Wysłany: 2013-02-24, 19:40   

Bo mam prawo do własnej opinii. A to, że nie grywam w WoBG nie ma znaczenia w tym wypadku, bo takie coś mogłoby istnieć także dla instalacji nie-WoBG.
Jakby nie było, piszę na temat, kiedy Ty tylko odnosisz się do mojej osoby i nic więcej. Nie piszę też, że zawsze mam rację, nie zmuszam do podążania za tym co mówię, a staram się wyjaśnić czemu coś mi się niepodoba / podoba, podczas gdy Ty nadajesz własne znaczenia moim słowom. Samemu kochasz wyrażać opinię na jakiś temat, jednak zachowujesz się jakby ja do tego prawa nie miał i tutaj się mylisz. A więc zaprzestań bez sensu podsycać konflikt, bo chyba nie o to chodzi w dyskusji. Co więcej, ja powiedziałem co chciałem, Ty jednak kontynuujesz zwracając się bezpośrednio do mojej osoby zadając pytania poddające w wątpliwość moje możliwości prowadzenia dyskusji. Nie widzę w tym celu, a przynajmniej nie taki, o który chodzi w rozmowach na dany temat - w tym przypadku opisy przedmiotów.
Ostatnio zmieniony przez Lava Del'Vortel 2013-02-24, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  

Nobanion 

Podziękowania: 105/244
Wysłany: 2013-02-24, 19:40   

Cytat:
Lava Del'Vortel

Nie grałeś w WoBG-a?
-----------
Cytat:
Kinski
, prośba zerknij na PW :grin:
----------
Poważnie proszę:
ręce precz od butów szybkości, moja przyrodnia siostra nie wyrabia za mną bez nich :mrgreen:
-
pozdrawiam

swsd

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2013-02-24, 22:45   

Porwany przez prąd płynący w tej rzece, do 'dyskusji' przystępuje swsd.

Lava Del'Vortel napisał/a:
Bo mam prawo do własnej opinii. A to, że nie grywam w WoBG nie ma znaczenia w tym wypadku, bo takie coś mogłoby istnieć także dla instalacji nie-WoBG.
Jakby nie było, piszę na temat, kiedy Ty tylko odnosisz się do mojej osoby i nic więcej. Nie piszę też, że zawsze mam rację, nie zmuszam do podążania za tym co mówię, a staram się wyjaśnić czemu coś mi się niepodoba / podoba, podczas gdy Ty nadajesz własne znaczenia moim słowom. Samemu kochasz wyrażać opinię na jakiś temat, jednak zachowujesz się jakby ja do tego prawa nie miał i tutaj się mylisz. A więc zaprzestań bez sensu podsycać konflikt, bo chyba nie o to chodzi w dyskusji. Co więcej, ja powiedziałem co chciałem, Ty jednak kontynuujesz zwracając się bezpośrednio do mojej osoby zadając pytania poddające w wątpliwość moje możliwości prowadzenia dyskusji. Nie widzę w tym celu, a przynajmniej nie taki, o który chodzi w rozmowach na dany temat - w tym przypadku opisy przedmiotów.

(Moje 'uwagi' ustalane są w oparciu o 'stereotypowy' system czytania postów - od góry do dołu)
(Niektóre z moich założeń zostały przekwalifikowane na tryb zgodności z założeniami, które pojawiają się w zacytowanym powyżej "poście")

Jednak ma znaczenie z tego prostego względu, że modyfikacja ta była tworzona pod kątem wobg i w związku z tym nie ma większego znaczenia to, że na 'instalce' bg2/bg też działa... Poza tym 'mogłoby' robi ogromną, ale to ogromną różnicę...

bo takie coś mogłoby

Wyrażenie 'takie coś' zdaje się uwłaczać wartości tej modyfikacji i ma wydźwięk wyraźnie pejoratywny. Zarazem Pan Lava Del'Vortel starał się zwalczać takie uwłaczanie w temacie, w którym były dość podobne 'wyrażonka', a które dotyczyły 'moda' jego współautorstwa. Dlaczego osoba, która szanuje swoją/częściowo swoją pracę, nie jest w stanie docenić pracy innych?

Odnoszenie się do osoby to nie to samo, co odnoszenie się do komentarza osoby na podstawie znajomości charakteru tej osoby... A każdy ma prawo się nie zgadzać z daną opinią/częścią danej opinii. Również brak precyzji pana Lava Del'Vortel w wyrażeniu swoich myśli miał w tym przypadku swój udział... I nadal ma...
Ależ jest w tym cel - celem jest wykazanie, że posiada Pan niepełne informacje, panie Lava Del'Vortel... Słusznie zresztą, gdyż modyfikacja (wspominana i omawiana zarazem w tym temacie), jak sam Pan przyznał, została przystosowana do wobg. W związku z tym, by mieć pełne informacje, musi Pan zagrać z wobg, niestety.

Co do samej modyfikacji: naturalnie, wspaniały pomysł. Z niecierpliwością czekamy na uwzględnienie wymagań dotyczących charakteru i rasy w opisach przedmiotów.
Zastrzegam sobie prawo do zmiany własnych poglądów w dowolnym czasie. Z tego względu przysługuje mi prawo do ignorowania opinii budowanych na podstawie prezentowanych przeze mnie w przeszłości poglądów. Ponadto, od tych błędnych wyobrażeń podawanych do publicznej wiadomości mogę się odwoływać.

Almateria 

Podziękowania: 36/2
Wysłany: 2013-02-24, 23:03   

Cytat:
Wyrażenie 'takie coś' zdaje się uwłaczać wartości tej modyfikacji i ma wydźwięk wyraźnie pejoratywny.

Przestań być internetowym rycerzem na białym koniu.
Podziękuj autorce tego posta

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2013-02-24, 23:34   

Po pierwsze nie nazywaj mnie panem, bo to jest bleh -_-

Po drugie, "takie coś" nie miało mieć wydźwięku negatywnego. Sam spokojnie o swojej pracy też bym powiedział, że "takie coś zrobiłem i takie jest". Jakbym pisał negatywnie to pewnie napisałbym "coś", a nie coś. Jeżeli tak dradiel to odebrał, to przepraszam. I akurat nie zdarza mi się nie szanować pracy ludzi, bo nie raz bezinteresownie kodowałem dialogi innych ludzi, czy mówiłem co i jak się robi - i dalej będę to robił gdy będę miał wolny czas.

Poza tym dawno temu przestałem atakować ludzi i po prostu robię swoje. Napiszę czasami że coś się podoba, albo nie podoba i więcej nic - bardziej obawiam się, że obecnie więcej w tym wszystkim doszukiwania się moich wyskoków sprzed lat, niż faktycznych wyskoków.

I bez przesady, nie trzeba grać by mod, skoro już się nie zgadzam z ideą opisaną przez samego dradiela:
Cytat:
Ostatnia z takich instalacji stała się bazą wyjściową do stworzenia World of Baldur’s Gate (WoBG), tylko dlatego, że zacząłem w niej wprowadzać więcej poprawek niż zwykle. Mody do niej dobrane miały stworzyć maksymalnie duży świat gry oraz zdecydowanie utrudnić rozgrywkę. Czytałem wiele opinii na temat poszczególnych modów. Z niektórymi się zgadzam, z innymi nie. Jedne są lepsze, drugie gorsze, ale każdy z nich wnosi coś nowego do gry, powiększa świat i znalazł swoje miejsce w historii gry. Oczywiście taka ilość modów na pewno zaburza oryginalny klimat gry, ale akurat ja tego klimatu już nie szukam, dążę do stworzenia jak największego świata gry i czytając różne fora widzę, że podobnie myślących osób trochę jest.

Sam gram TYLKO dla klimatu i poznania nowych historii i postaci. Nienawidzę rozbudowy świata w tak mocny sposób, że właściwie wątek główny się rozmywa. Już nie będę mówił o poszczególnych modach, które też w dużym stopniu mi nie odpowiadają. Chociażby TDD jest najgorszy. Skoro nie lubię dużej liczby z poszczególnych elementów (modów), to ich połączona wersja wydaje mi się kompilacją koszmarów i o ile cenię pracę twórców i ogrom projektów, to nie są to mody dla mnie. Uważam mega-instalacje za słabe, bo rozmywają wątek główny. Więc mogę mieć opinię na temat samego WoBG.

Dalej - nie przekonuje mnie sposób opisów przedmiotów, bo traci na czytelności. Chyba już wolę pomyłkę typu +1 zamiast +2 w trak0, niż listę wszystkich klas włącznie z wieloklasowcami w "nie może używać" i dodawać "umagicznienie". Niektórzy, których znam już narzekali, że BG ma jakieś dziwne zasady, nie wiem czy rozbudowanie opisów pomoże.

I już dawno napisałem by dradiel robił swoje, skoro chce to robić i chwała mu, bo chętni się znajdą, a dyskusja dalej jest ciągnięta, mimo, że od kilku postów nie zostaje dodane nic na temat. Dyskusja pod tytułem "Lava jest be mu się nie podoba". Huh, dziwne, że gdy coś mi się podoba to też jest źle.

Proponowałbym by jakiś admin to zakończył bo to nie ma najmniejszego sensu.

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2013-02-25, 01:11   

Oczywiście, że ma sens. Najważniejsza kwestia to ta, że nie zrozumiałeś idei WoBG, więc nie dziw się, że natrafiłeś na "ruch oporu". Nie jest on wymierzony w Ciebie tylko w opinie (Twoje), sądy, oceny. Piszesz, że "nienawidzisz rozbudowy świata w tak mocny sposób, że właściwie wątek główny się rozmywa". I masz o to pretensje do dradiela? To nie ten adres, tylko ten, ten, ten, ten i kilka innych. Masz pretensje, że powstała "kaszanka", "niespójność" etc., ale kieruj je w stronę swoich kolegów po fachu, których zapewne doskonale znasz.

Lava napisał/a:
nie przekonuje mnie sposób opisów przedmiotów, bo traci na czytelności

Przecież poprawki są 1. kosmetyczne, 2. korygujące błędy, 3. poprawiające niedokładne opisy, 4. powodują unifikację nazewnictwa WSZYSTKICH przedmiotów z różnych modów.
To lepiej korzystać z błędnych opisów lub ich braku?
Można mieć zastrzeżenia do opisów "Może używać" na ich zbytnią długość. Specjale i tak były w innym miejscu, porównując wersję angielską z polską (teraz są na modłę zachodnią). Jednak przedmioty i ich opis to rzecz drugo-/trzeciorzędna. A mod miał na celu poprawienie cudactw i niedoróbek Dark Horizons i OzPWM (one wprowadzają najwięcej zamieszania). I tak większość przedmiotów jest dość intuicyjnie rozpoznawana. Wiadomo, że szaty maga są dla magów, płyty dla zbrojnych itd. Mało kto będzie się wczytywał w opisy "Może używać", albo okazjonalnie.

Lava napisał/a:
mam prawo do własnej opinii. A to, że nie grywam w WoBG nie ma znaczenia w tym wypadku, bo takie coś mogłoby istnieć także dla instalacji nie-WoBG

Cały czas teoretyzujesz. Akurat masz pecha, bo mod jest zrobiony do WoBG. W teorii można sobie domniemywać i wysnuwać daleko idące wnioski. Trochę te twoje opiniowanie zaczyna przypominać to eSHaeSowe - pojawia się mod, a po pół godzinie fala 20 TEORETYCZNYCH pochlebstw, jakie coś jest cacy.
W praktyce - no, popatrz, nikt nie narzeka i wszyscy są zadowoleni. Odpowiadasz sam sobie na (na razie lekką) absurdalność swoich zarzutów co do opisów. Negatywnie oceniasz takie duperele jak "długie kolumienki podklas", a olewasz ważne "umagicznienie", twierdząc, że "to faktor całkowicie zbędny". Jako autor wielu modyfikacji, doskonale wiesz, że ma znaczenie, więc po co te "herezje". I nie "Lava jest be, bo mu się nie podoba", a "Opinie Lavy są be, bo Lava nie ma racji".

Cytat:
Niektórzy, których znam już narzekali, że BG ma jakieś dziwne zasady, nie wiem czy rozbudowanie opisów pomoże.

WoBG bazuje na innych modyfikacjach, nie wprowadzając "swoich" zasad (prócz scalenia modyfikacji w jedną, o ile można to podciągnąć pod zasady), więc jak mogą być "dziwne"? Które? Konkretnie.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2013-02-25, 01:39   

Wszystkie strony są winne niezwykle strasznego przestępstwa wydawania modów. Wszyscy wiedzą, że to najgorsze co mogło mieć miejsce, a dusze tych ludzi powinny zostać uwięzione na wieczność w szklanych słojach.

I nie, bo ci z którymi się trzymam to te osoby które właśnie piszą w sposób który lubię i z chęcią sprawdzam ich dodatki. Chociażby z Kulyok i bardzo sobie cenię jej Assassinations, czy Dungeon Crawl (chociaż to drugie troszkę mniej lubię, ale jest powiedzmy przynajmniej spoko). Bardziej miałem na myśli TDD polane SoSem i doprawione szczyptą NeJa angielskieg.

Nie zrozumiałem idei... uhm... sam dradiel pisał to co cytowałem. A do niego przecież nie mam pretensji za to, tylko ciągle gdzieś mi się zarzuca że nie gram albo w BGT, albo w BWP and WoBG. Przecie od początku pisałem, że chodzi mi o kategorie obrażeń i Trak0 i długich list rodem z EE - wolę mieć Trak0 przy Trak0 a obrażenia przy obrażeniach - wszystko w jednej linii, bez dodawania jeszcze kolejnych wersów, bo i tak robi się ich rój

Wybaczcie, cała lista się nie zmieściła, bo jeszcze Enchanter, barbarian i chyba coś jeszcze...
Głupia zbroja niemagiczna ma np 11 wymienionych pozycji, łuki chyba 12... i takie wspaniałe listy są przy niemalże każdym przedmiocie.

Co do błędów typu dawanie niewspomnianych bonusów - spoko. Przecie nic nie mam do takich spraw, ale jeżeli listy właściwości mają pięciokrotnie przerosnąć "historię przedmiotu" to chyba już wolę błędy jak z łukiem Kivana czy Corana czy kogokolwiek to tam miało być. Może ktoś powie, że takie listy mu/jej nie przeszkadzają, ale mnie osobiście irygują i dlatego o tym piszę od początku.

AL|EN 

Podziękowania: 21/90
Wysłany: 2013-02-26, 10:17   

Sorry Lava ale pierdoły i osobiste preferencje stawiasz wyżej niż "Wkońcu wszystkie przedmioty z wszystkich obecnych i przyszłych modów mają opisy, które dokładnie odzwierciedlają ich właściwości". Ten mod to chyba jeden z najlepszych pomysłów na globalne poprawianie błędów w przypadku MEGA-Instalacji. No ale jak ktoś już z założenia nie przepada za samą ideą to trudno aby doceniał brak katorgi z NE przy sprawdzaniu "wtf dlaczego nie mogę założyć tego ...!"

dradiel'u: przestań się przejmować kilkoma postami ludzi z SHS, którzy tak naprawdę nie do końca wiedzą co to jest WoBG, jakie ma założenia , cele i w jaki sposób są realizowane. Zresztą, ten mod nie jest jakąś "integralną" częścią WoBG, która przydatna jest tylko do twojej Mega-Instalacji. Zainstalowałem go odrazu i jest naprawdę przydatny: jasno i prosto udało mi się porównać 2 krótkie miecze po linijce Trak0.

Moim zdaniem po testach BETA ten mod powinien dorobić się wersji angielskiej, zostać opublikowany na SHS i należałoby też zainteresować kogo, kto może go dodać do BiG World Setup.

wezeweze

Wysłany: 2013-03-02, 22:28   

witam,

sciągnołem powyższy mod. po pewnym czasie postanowilem zmniejszyc wartosc sprzedawanych rzeczy z 50 na 25 procent. niestety zmiana po intalacji modu jest niemozliwa.

wysłałem raport za pomocą raportowania z menu, ale oczywiście zapomniałem się podpisać i podać email - wezeweze@o2.pl

pozdrawiam

EDIT:
zrobiłem jak zaproponowałeś. wszystko gra.
Ostatnio zmieniony przez wezeweze 2013-03-03, 10:28, w całości zmieniany 1 raz  

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Wysłany: 2013-03-03, 06:22   

Trzeba odinstalować najpierw moda korygującego opisy.

Wyciąg z moda plik setup-korekta_przedmiotow.exe wrzuć go do katalogu grą i uruchom, wybierz odinstalowanie moda. Dopiero wtedy zacznie działać opcja od doświadczenia i cen.

Gdyby powyższe nie poskutkowało, to pobierz patcha do WoBG, wrzuć go do katalogu z grą i odpal. Wyczyści on wtedy wszystkie zmiany, jakie wprowadzono od jego wcześniejszej instalacji.

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Wysłany: 2013-03-09, 15:44   

Kolejna wersja moda.
Przetwarza statystyki dużo większej ilości przedmiotów.
Pomija zwoje.

Edit 24.03.2013
Upgrade wersji moda do 0.14 BETA

Edit 12.05.2013
Upgrade wersji moda do 0.15 BETA

Edit 27.06.2014
Upgrade wersji moda do 0.16 BETA

Odpowiedz do tematu